Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echa Wyborów 2011
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #61
RE: Echa Wyborów 2011
(28-10-2011 10:33 )Obserwator napisał(a):  
(21-10-2011 11:42 )Helmutt napisał(a):  pijane wieprze w rodzaju Palikota, które nie mają nic realnego do zaproponowania robią ruchawkę, "bo krzyż wisi i ich uczucia obraża".

Mają, tylko ty się akurat do samego krzyża przyczepiłeś.
Mówisz jakby ich program opierał się na zdjęciu krzyża a to tylko jeden drobny epizod.

Faktycznie, masz rację. Odpuścili krzyż, obecnie kłócą się z SLD o pokoje i limuzyny sejmowe Oczko Myślę, że to kluczowa sprawa - sprawa naszego "być albo nie być".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2011 10:39 przez Helmutt.)
28-10-2011 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #62
RE: Echa Wyborów 2011
(28-10-2011 10:33 )Obserwator napisał(a):  
(21-10-2011 11:42 )Helmutt napisał(a):  ...., które nie mają nic realnego do zaproponowania.
Mają, tylko ty się akurat do samego krzyża przyczepiłeś.
Mówisz jakby ich program opierał się na zdjęciu krzyża a to tylko jeden drobny epizod.
Hmmm....a jakiż mają program i cóż do zaoferowania społeczeństwu, poza antyklerykalizmem, promocją śmierci i hedonizmu? I to w dodatku w wersji baardzo populistycznej. - Interesuję się trochę polityką a jakoś nic innego nie zauważyłem.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2011 10:46 przez Sant.)
28-10-2011 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #63
RE: Echa Wyborów 2011
W dodatku antyklerykalizmu w tej najbardziej obrzydliwej formie. Samo to, że Palikmiota poparł Jerzy Urban nazywając go "zbawcą polskiej lewicy". Dobre sobie. Najśmieszniejsze jest to, że polska lewica - a raczej "pseudo-lewica" NIGDY nie reprezentowała interesów zwykłych ludzi (co moim zdaniem lewica powinna czynić przede wszystkim) - a jedynie różnych wysoko ustosunkowanych biznesmenów, bankierów, lobbystów...
Niestety, nikt im tego nigdy nie wytknął, dla mas "lewica" oznacza "walkę z Kościołem" - oczywiście w praktyce jedynie słowną i stonowaną.
28-10-2011 10:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #64
RE: Echa Wyborów 2011
(28-10-2011 10:53 )Helmutt napisał(a):  dla mas "lewica" oznacza "walkę z Kościołem" - oczywiście w praktyce jedynie słowną i stonowaną.
ale to się skończyło...
naprawdę tego nie widzicie, że sielanka z państwem się dla KRK skończyła, a raczej weszła w okres schyłkowy
u Palikota nie będzie nic stonowanego (jak przez lata u SLD) - on gra serio i ostro
Puki co to platforma jest głównym rozgrywającym, ale złudzeń nie mam - o wszystkim zadecydują sondaże - jeśli 50% społeczeństwa czegoś nie poprze, to platforma też nie, ale jeśli nastroje antyklerykalne, czy po prostu obojętne dla kościoła, będą się pogłębiały (a będą - patrz kiepski pomysł ze sprzeciwem dla kremacji, sprzeciw wobec in vitro, nie akceptacja współżycia przedmałżeńskiego, antykoncepcji itp [nie twierdze, że to dobre, ale twierdze, że akceptowane przez większość społeczeństwa])
Za 10-20 lat kościół będzie miał poparcie w granicach 30-40% max
Partia Palikota, lub jago następcy podobne...

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2011 21:10 przez Dezerter.)
28-10-2011 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #65
RE: Echa Wyborów 2011
Helmutt napisał(a):u Palikota nie będzie nic stonowanego (jak przez lata u SLD) - on gra serio i ostro

To widać, słychać i czuć. Tylko dziwię się, że takiego człowieka bierze się do rządu, on więcej przyniesie szkody niz pożytku, ale w końcu kto oprócz katolików czy też tych prawdziwych patriotów interesuje sie naszym krajem? Komu na nim tak naprawdę zależy, raczej nie obecnemu rządowi, poprzednikom tez chyba nie zależało - mam na myśli tych, którzy sprzedawali nasze ziemie, zakłady w obce ręce.
Dziwie sie jednak, że po tylu latach cierpień, walki o niepodległość ojczyzny, gdy tylu ludzi oddało zycie za nasz kraj tak wielu Polaków idzie za obiecankami ludzi, którym los ojczyzny jest obojetny, dla których społeczeństwo jest mało ważne, liczy sie tylko własny tyłek, kasa i władza, aby nikt uczciwy nie wziął sie za kontrolę naszego państowego skarbu oraz spraw związanych z bezpieczeństwem i finansami, bo wtedy mogłyby wyjsć inne afery. Inaczej oni sami by już dawno zrezygnowali, ale gdy sie wzbogaca w sposób, który może nie byc uczciwy to trzeba trzymać władzę, aby prawda nie wyszła na jaw.
Człowiek uccziwy nie dopuszczałby sie nieuczciwego wzbogacania się, kosztem społeczeństwa, nie niszczyłby tego co Polskie a jesli popełniłby jakis poważny bład to sam zrezygnowałby z pełnionej funkcji, ale raczej nie ma w obecnym rządzie takowych, którzy maja honor i potrafia sie przyznać do nieuczvciwości lub przynajmniej zrezygnować z funkcji, wiedzac, że działa się na szkodę wielu ludzi, rodaków, ludzi tez często biednych wyrezadzajac im krzywdę po przez pozbawianie ludzi warunków do godnego życia, do godnego leczenia czy godnej smierci. A jak widać zaniedbania są karygodne a stan wielu struktur czy tez placówek, które są zobowiązane nieść pomoc jest w stanie fatalnym, szczególnie mam tutaj na mysli służbę zdrowia czy MOPR.

Sytuacja wnaszym kraju jest fatalna a całe dzialanie wspomnianego pana przyniesie jeszcze więcej szkód i wrogości wśród społeczeństwa.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-10-2011 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #66
RE: Echa Wyborów 2011
Tomasz napisał:
Cytat:Tylko dziwię się, że takiego człowieka bierze się do rządu,
O! O! O!- to pan premier mu jakąś tekę zaproponował?
A odgrażał się że nie będzie koalicji z Palikotem.

Dezerter napisał:
Cytat:Za 10-20 lat kościół będzie miał poparcie w granicach 30-40% max

Skąd wiesz? Ale jeśli tak będzie - to fantastycznie. Będzie to świadczyło o sile Kościoła. Bo jego siła nie leży w ilości.
Stalin też z pogardą pytał - ile to Watykan, - papież ma dywizji. I Stalina "niet", a papież "da".Szczęśliwy

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2011 09:41 przez Sant.)
31-10-2011 09:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #67
RE: Echa Wyborów 2011
sant napisał(a):O! O! O!- to pan premier mu jakąś tekę zaproponował?
A odgrażał się że nie będzie koalicji z Palikotem.

Wiesz, ja nie wiem jakie oni maja miedzy sobą relacje, czy i co dokładnie proponuje premier panu Palikotowi? Czy bedzie jakaś koalicja czy współpraca czy też nie, ale widzę, że pan Palikot rządzi sie jakby piastował jakies wysokie stanowisko w rządzie.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-11-2011 01:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #68
RE: Echa Wyborów 2011
rządzi se? tzn. co konkretnie zrobił poza szumem medialnym?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
01-11-2011 02:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #69
RE: Echa Wyborów 2011
Tomasz- To że dużo gada, a media to podchwytują, to nie znaczy jeszcze, że rządzi. Z tego co ja wiem, to p. Palikot żadnej realnej władzy nie ma, poza władzą w Ruchu Poparcia Palikota, ale o to niech się Biedroń z Grodzkim martwi. I P. Nowicka. Mnie to nie rusza. Póki co, w żadnym rządzie nie jest i żadnej władzy nie posiada. Nawet sejm, którego posłem został, jeszcze się nie ukonstytuował. Spokojnie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
01-11-2011 08:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #70
RE: Echa Wyborów 2011
(01-11-2011 02:38 )spioh napisał(a):  rządzi se? tzn. co konkretnie zrobił poza szumem medialnym?

W ogóle zreszą bo przypomnę to poseł 2 kadencji, który przed wyborami mówil że nie będzie w sejmie posłów na 3 kadencje, że chce to zlikwidować...Sam kandydując na 3.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2011 11:43 przez Scott.)
01-11-2011 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #71
RE: Echa Wyborów 2011
Ja aż sie dziwię, że od jego występów kamery się nie psują. Szczęśliwy Po za tym szkoda tylko miejsca i czasu w mediach na te wypociny i demoralizacje społeczeństwa, bo nic innego ten pan nie przedstawia.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-11-2011 12:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #72
RE: Echa Wyborów 2011
Cytat:Ja aż sie dziwię, że od jego występów kamery się nie psują.
no to kamery tvn'u Szczęśliwy

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
01-11-2011 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Obserwator Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 143
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: -1
Post: #73
RE: Echa Wyborów 2011
(21-10-2011 11:42 )Helmutt napisał(a):  Hmmm....a jakiż mają program i cóż do zaoferowania społeczeństwu, poza antyklerykalizmem, promocją śmierci i hedonizmu? I to w dodatku w wersji baardzo populistycznej. - Interesuję się trochę polityką a jakoś nic innego nie zauważyłem.

Nie chce mi się zbytnio rozpisywać, więc podam jeden z najważniejszych postulatów Palikota. Legalizacja miękkich narkotyków na własny użytek.

Zanim mnie wszyscy zlinczują śmiem stwierdzić, że przy obecnym deficycie w państwowych finansach nie jest kwestią czy wojna z miękkimi narkotykami jest słuszna, czy też nie. To kwestia tego, czy stać nas na wojne z narkotykami.

"Z otchłani wyszedłszy dzierżę teraz do niej klucz i wielki łańcuch w ręku"
01-11-2011 17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #74
RE: Echa Wyborów 2011
Obserwatorze:
Cytat:Legalizacja miękkich narkotyków na własny użytek.
A bez nich nie można się obejść?
Piszesz dalej:
Cytat:To kwestia tego, czy stać nas na wojne z narkotykami.
Z tego, co piszesz wyłania się odpowiedź: Nie stać.
Czy wobec tego należy zaniechać tej walki i założyć ręce?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
01-11-2011 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #75
RE: Echa Wyborów 2011
(01-11-2011 17:48 )Obserwator napisał(a):  
(21-10-2011 11:42 )Helmutt napisał(a):  Hmmm....a jakiż mają program i cóż do zaoferowania społeczeństwu, poza antyklerykalizmem, promocją śmierci i hedonizmu? I to w dodatku w wersji baardzo populistycznej. - Interesuję się trochę polityką a jakoś nic innego nie zauważyłem.

Nie chce mi się zbytnio rozpisywać, więc podam jeden z najważniejszych postulatów Palikota. Legalizacja miękkich narkotyków na własny użytek.
No to faktycznie - rzecz najważniejsza dla nas, Polaków. Bez legalizacji Polska zginie, zniknie Oczko
02-11-2011 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów