Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echa Wyborów 2011
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #1
Echa Wyborów 2011
[Obrazek: dfdff_Komitety_kandydaci_5401567.jpg]PKW podała oficjalne wyniki wyborów. Wtorek, 11 października (14:22)Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych. PO wprowadzi do nowego Sejmu 207 posłów, PiS - 157, Ruch Palikota - 40, PSL - 28, SLD - 27, a Mniejszość Niemiecka - jednego. Frekwencja wyborcza wyniosła 48, 92 proc.

A Palikot wystrzelił z grubej rury:
http://www.fakt.pl/Palikot-slubuje-tak-m...480,1.html
Najciekawsze są tu komentarze. Co o tym myślimy? Pokuśmy się też o skomentowanie tych poczynań p. Palikota.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
12-10-2011 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #2
RE: Echa Wyborów 2011
W jakim celu?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-10-2011 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
RE: Echa Wyborów 2011
Właśnie, w jakim celu on to robi? Czy ten krzyż wiszący nad drzwiami sejmowymi stanowi dla tego pana jakąś przeszkodę ? Czy spojrzenie w kierunku krzyża utrudnia mu bardzo myślenie?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
12-10-2011 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Echa Wyborów 2011
Niezależnie czy będzie PO, SLD, Palikot za nimi będą stać Ci sami-salon. Te same media, gazety. Te same główne cele bedą realizowane.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-10-2011 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Echa Wyborów 2011
Totalna załamka. Znowu bieda, znowu upadki moralne, znowu głupie ustawy i gnojenie rodziny na włąsną korzyść. Nic innego spodziewać sie nie można, tzn nic dobrego. Ale w końcu na własne życzenie. Te wybory zniechęciły mnie do ponownego głosowania w wyborach. Można się starać, można iść głosować a i tak g...o z tego wychodzi. Tak więc krótkie podsumowanie: ZERO SZANS NA POPRAWĘ SYTUACJI I TOTALNY BAJZEL.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-10-2011 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #6
RE: Echa Wyborów 2011
Cytat:Totalna załamka. Znowu bieda, znowu upadki moralne, znowu głupie ustawy i gnojenie rodziny na włąsną korzyść.

A nie widzisz Tomaszu dobrych stron takiej sytuacji?
Cytat:Nic innego spodziewać sie nie można, tzn nic dobrego
A może - paradoksalnie - właśnie tak sytuacja jest konieczna, by co niektórzy obudzili się?
Nie zapominaj, że Pan Bóg ma niesamowitą cechę - z beznadziejnych zdawałoby się sytuacji, wyprowadza coś wspaniałego i dobrego.
Wspomnij na historię Józefa sprzedanego przez braci handlarzom niewolników. Może być bardzie beznadziejna sytuacja? - A Bóg z niej wyprowadza dobro- ratunek dla całego klanu ojca Józefa. Późniejsza historia ukazuje że On ze śmierci wyprowadza życie- ze zła dobro. Odwagi.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2011 08:27 przez Sant.)
13-10-2011 08:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Echa Wyborów 2011
I za to cie lubię sant, potrafisz w odpowiedni sposób podnieść człowieka na duchu, wiesz jakiego fragmentu PS uzyć aby przedstawić sytuację, która ukaże całkiem inne oblicze życia. BRawo i gratulacje. Poprawiłes mi troche humor, choc doła jeszcze mam i szybko on nie zniknie, ale może stopniowo się z tego doła wyjdzie, jeszczr przy takim gościu jak ty. TYlko w pychę od tej pochwały nie wpadnij.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
13-10-2011 15:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
RE: Echa Wyborów 2011
A widzisz, TOMASZu, znowu stwierdzenie, że człowiek jest potrzebny drugiemu człowiekowi - daje znać o swojej niezaprzeczalnej prawdzie. Sant przywołał historię Józefa sprzedanego przez braci, ale później ratującego Egipt. Cały czas posłuszny Bogu, piastujący wysokie stanowisko i ufający Stwórcy stał się Józef tym, który odegrał znaczącą rolę w historii Izraela. Jeżeli będziemy słuchać Boga, On nas nie zostawi.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
13-10-2011 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Echa Wyborów 2011
Flp 3:18-20 bt
" Wielu bowiem postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego, o których często wam mówiłem, a teraz mówię z płaczem. Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch, a chwała - w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne. Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa,"

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2011 22:03 przez Wojtek37.)
13-10-2011 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #10
RE: Echa Wyborów 2011
W regulaminie jest zapis, że nie toczy się na forum dyskusji politycznych. I co teraz? Usunąć wątek? Przymknąć oko?
(właśnie dlatego twierdziłam, że taki zapis w regulaminie jest głupi)

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-10-2011 03:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #11
RE: Echa Wyborów 2011
(14-10-2011 03:54 )omyk napisał(a):  W regulaminie jest zapis, że nie toczy się na forum dyskusji politycznych. I co teraz? Usunąć wątek? Przymknąć oko?
(właśnie dlatego twierdziłam, że taki zapis w regulaminie jest głupi)
A gdzie tu widzisz dyskusję polityczną?Nieśmiały

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
14-10-2011 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
RE: Echa Wyborów 2011
Przyznam się, że nie rozumiem - omyk o co chodzi?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
14-10-2011 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
RE: Echa Wyborów 2011
Obstawiam, że chodzi o temat w założeniu. Wybory i politycy do tego automatycznie należą.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-10-2011 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #14
RE: Echa Wyborów 2011
No więc właśnie - chodzi mi o to, że gdyby ściśle trzymać się regulaminu, to temat jest polityczny i nie powinien mieć miejsca na forum przy takim regulaminie, jaki jest. A ponieważ tego typu tematy są ważne i potrzebne, uważam, że nie powinno być w regulaminie zapisu o zakazie rozmów politycznych (bo to są tematy wbrew pozorom bardzo wiążące się z wiarą katolicką), albo powinien być ten zapis doprecyzowany tak, żeby rozmowy np. o wyborach nie podpadały pod regulaminowy zakaz.
A co do Palikota - jego działania są absolutnie celowe, szuka dowolnego sposobu na to, jak zrobić jak największą karierę. W 2005-2006 roku próbował jako właściciel spółki Ozon Media, która wydawała tygodnik Ozon - może niektórzy z Was pamiętają, w pierwszej swojej odsłonie był super katolickim, i de facto bardzo dobrym tygodnikiem. W drugiej odsłonie, po zmianie składu redakcji merytorycznie bardzo podupadł, aż w końcu zniknął z rynku. W tych czasach główne role w samym tygodniku grali m.in. panowie Rosiak, Hołownia, a rok później Tekieli i Terlikowski.
Nie udało się Palikotowi zrobić kariery w "ultrakatolicki" sposób, to postanowił przejść w drugą skrajność i grać ultra-antyklerykała. Jak widać - przysparza mu to więcej popularności.
Bazując na wiedzy osoby, która zna Palikota osobiście od wielu lat, jest to człowiek ponadprzeciętnie inteligentny, który szuka punktu zaczepienia, próbując zyskać sławę i pieniądze - paradoksalnie jego inteligencja pozwala mu niemal doskonale grać idiotę na potrzeby polskiej polityki.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2011 20:20 przez omyk.)
14-10-2011 20:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Echa Wyborów 2011
A może warto się zastanowić nad tym zakładajac temat polityczny - czemu on ma tak naprawdę służyć: czy truciu o tym jak to porabanych ludzi w rzadzie mamy czy może temu, by ukazać jakąś prawdę, rzeczywistość, która dotyka ludzi, społeczeństwo, jego problemy. Jeśli to pierwsze to od razu dajmy sobie siana i nie zakładajmy tematu bo do niczego dobrego to nie doprowadzi, jesli to drugie to może wtedy warto rozpocząć temat, ale także patrzeć na to do czego się odnosimy, bo takie dyskusje polityczne często sprowadzaja sie do tego, że najeżdża się na tych wszystkich rzadzących. Owszem, są oni często w innym świecie, świecie ciemności nie widząc problemów ludzi, alenasze trucie na temat ich pracy tak naprawde nie wiele da. Mnie całe te wybory dobiły, straciłem przez nie chęci do głosowania w kolejnych wyborach, nęka mnie świadomość, że ci ludzie będa niszczyć nasze społeczeństwo. Tylko teraz po wejściu w ten dołek trudno mi jest się pozbierać a czytanie tematów na forum związanych z wyborami czy innymi sprawami politycznymijeszcze bardziej mnie dołuje.

Sam zapis w regulaminie miał na celu ograniczenie politycznych tematów a bardziej skupieniu sie na głównym celu forum i portalu: Ewangelizacyjnego. Nie wiem czy ten zapis jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem, myślę, że bardziej nasze działanie jako ekipy powinno skupiać się na odwracaniu uwagi od tematów politycznych a na skupianiu uwagi innych na tematach bardziej Ewangelizacyjnych, ale jak widać - tematy polityczne sa w modzie, więc może ten zapis nie jest najlepszym pomysłem, ale jego pomysłodawca miał na celu nie tak pozbycie się polityki w tematach, ale skupieniu uwagi na naprawdę głównym kierunku forum: Ewangelizacji. Widać jednak, że nie każdemu to odpowiada, ale tez nie wszystkich da się zadowolić. Bądź więc madry i pisz wiersze - trudno oceniać takie działanie jako głupie czy złe, sam zamysł był bardzo dobry, ale czy to sie przyjmie? - bedzie to chyba trudne, bo takie wydarzenia jak wybory są tematem istotnym dla społeczeństwa więc napewno będzie poruszany, tak więc warto się zastanowić nad tym zapisem - czy go sprecyzować czy całkowicie usunąć? Ale to temat do omówienia w gronie obsługi forum. To tyle narazie. Podumajcie, przeanalizujcie wszystkie za i przeciw i wtedy można coś wspólnie ustalić.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-10-2011 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów