Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echa Wyborów 2011
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #16
RE: Echa Wyborów 2011
No to właśnie o to mi chodzi, że jeżeli okazuje się, że dyskusja polityczna ma na celu coś dobrego, to nie powinna być zakazana odgórnie. Bez sensu jest przepis w regulaminie, którego z założenia zamierzamy nie przestrzegać. W takim razie powinno być pewne ograniczenie, że jedne tematy polityczne są ok, a inne - będą usuwane, i że zależy to od administracji forum. Wtedy wszystko ma ręce i nogi Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-10-2011 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Echa Wyborów 2011
Cytat:A może warto się zastanowić nad tym zakładajac temat polityczny - czemu on ma tak naprawdę służyć: czy truciu o tym jak to porabanych ludzi w rzadzie mamy czy może temu, by ukazać jakąś prawdę, rzeczywistość, która dotyka ludzi, społeczeństwo, jego problemy.
chyba też spora część problemu leży w tym, że często ktoś myśli, że porusza merytorycznie istotne kwestie, a nie widzi tego, że zajmuje się nic nie wnoszącym truciem. doprecyzowanie regulaminu by pewnie pomogło w moderowaniu, natomiast samo przez się nie załatwi sprawy

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-10-2011 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jeho_el Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Oct 2011
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Echa Wyborów 2011
Ten nowy Rząd upadnie w ciągu dwóch lat i już nigdy PO nie wróci do władzy.
To co wypowiedział J.Kaczyński w niedzielę 9 października było proroctwem.Być może nawet nie zdawał sobie z tego sprawy.Tak jak w Budapeszcie upadł Rząd Ferenca Gyurcsány'ego tak samo stanie się w Polsce.
Tyle,że Polskę będzie to dużo kosztować.Naprawa tego,co zostało zepsute będzie trwała długo,ale Polska wyjdzie umocniona.
Niech Bóg błogosławi Polsce!
15-10-2011 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #19
RE: Echa Wyborów 2011
Prorok Jarosław? No, nieźle. Zastanawiam się co by było gdyby PiS wygrał i mam wizje ciągłych walk politycznych, rozdrapywania ran, niemocy tłumaczonej, że media są nadal w rękach "tych złych" . Nie mam pewności, żeby PiS utrzymał się dłużej niż owe 2 lata, a przez te dwa lata niczego nie zrobił. Jarosław ma ambicje, ale wciąż nie widzi problemu, że póki on będzie twarzą tej partii to ludzie będą wybierać mniejsze zło. Bo boją się mało obliczalnego lidera. Boją się skłócenia z Rosją i Niemcami. To ,że jak mówi "ważne są wartości rodzinne" to za mało.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-10-2011 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #20
RE: Echa Wyborów 2011
Hmm- Jak do tej pory to PO i większość mediów walczyły z PIS, traktując go, jakby to on był u władzy a nie w opozycji. A ciągłe walki polityczne, to raczej ta druga strona. Co do twarzy partii, to jej przeciwnicy doskonale wiedzą, że bez Kaczyńskiego nie będzie PIS-u. Stąd tak imputują wygraną PIS-u bez p. Jarosława. A lider PIS- u jest zdecydowanie obliczalny i Polska za jego rządów była szanowana w przeciwieństwie do dzisiejszej. No chyba że wierzy się w pijar a nie w fakty. Fakt - dzisiaj Rosja, Francja i Niemcy poklepują rząd po ramieniu, tak jak poklepuje się pożytecznych idiotów. Ja wolę by nas szanowano a nie poklepywano.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-10-2011 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
RE: Echa Wyborów 2011
Ech, Pafni... A co PO obiecywało? Ile obietnic zostało wypełnionych, jak przeciętnemu polakowi żyło się przez ostatnie lata?
Jak zwykle mamią nie wiadomo czym, i jak zwykle im uwierzyli. Ciekawe ilu lat trzeba, żeby Polacy nauczyli się, że kto raz oszukuje, zrobi to i drugi...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-10-2011 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
RE: Echa Wyborów 2011
Według opini krażącącyh w sieci istnieje prawdopodobieństwo sfałszowania wyborów, ale jak było naprawdę to tego nie wiem, wiem jednak, że po PO można się wiele spodziewać. Aby jednak unieważnić wybory i aby postawic takie zarzuty to potrzebne są dowody na takie działania. Czy są takie - tego nie wiem, ale z tego co zauważyłem to już jakaś grupa ludzi podjęła się zbierania podpisów pod wnioskiem o uważnienie wyborów, uważają bowiem, że wybory zostały przeprowadzone w spoób nieuczciwy.

MNie to teraz bez różnicy, gdyz te wybory i tak pokazały, że wielu ludzi uważajac się za katolików idą nie za głosem BOga broniąc wartości chrześcijańskich, ale w przeciwnym kierunku co pokazuje, że osoby będąc w KOściele nie wiele maja wspólnego z KOściołem katolickim. Warto aby zadać sobie pytanie: do jakiego stopnia jestem katolikiem? - czy wyznajac kredo czyli swoją wiarę mówię prawdę, bo chyba mija się to z prawdą jeśli nasze postępowania są sprzeczne z wiara w Boga, z nauka Kościoła.

Nie chce misie już nawet osadzać tych grup politycznych, gdyż to nie ma sensu, prawdziwy katolik doskonale zdaje sobie sprawę z tego co sie dzieje, kto walczy z Kościołem, kto niszczy wartości chrześcijańskie. Niech Bóg działa, niech pokaże po raz kolejny swoja potegę, skoro nadal ludzie nie rozumieją tego co czynią. Może potrzeba karcenia człowieka, aby ten zrozumiał co złego czyni.

Pafni, wcale nie będzie lepiej za PO, tutaj potrzeba ludzi, którzy rozumieją problemy polskiego społeczeństwa, problemy kraju a nie skupiajac się na walce o stołki, rozliczaniu grup czy niszczeniu tego co tak naprawdę ma budować i co rzeczywiście może dawać dobre owoce: wartości chrześcijańskich. Wszelkie prawa latolików sa obecnie lekceważone, rodziny sa niszczone. Może Bóg wyprowadzi jeszcze z tego zła jakieś dobro, ale tak jak do tej pory - odbywać sie to będzie kosztem wielu niewinnych ludzi. Ale skoro nie ma innej możliwości aby zobaczyć zło które jest czynione w naszym kraju to widac potrzeba kolejnych tragedii - na własne życzenie społeczeństwa.
A potem będzie narzekanie na Boga, że jest zły, że pozwala cierpieć niewiinnym ludziom. Część napewno jest niewinna, ale warto spojrzeć na własne postępowanie, na włąsne sumienie i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy moje sumienie jest rzeczywiście czyste? Czy to co zrobiłem i robię jest zgodne z wolą Boga? Czy mam na swoim sumieniu ludzi, których skrzywdziłem swoim postępowaniem?
Ilu będzie takich ludzi, nawet w gronie katolików?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2011 17:25 przez TOMASZ32-SANCTI.)
15-10-2011 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
RE: Echa Wyborów 2011
Cytat:TOMASZ: Nie chce misie już nawet osadzać tych grup politycznych, gdyż to nie ma sensu, prawdziwy katolik doskonale zdaje sobie sprawę z tego co sie dzieje, kto walczy z Kościołem, kto niszczy wartości chrześcijańskie. Niech Bóg działa, niech pokaże po raz kolejny swoja potegę, skoro nadal ludzie nie rozumieją tego co czynią.


Powiem ci TOMASZ tak:(za TVP INFO)
Nie wierzymy w obietnice wyborcze
Źródło: TNS OBOP dla „Panoramy”
18:0703.09.2011
Aż 77 procent Polaków nie wierzy, że partia, która wygra wybory spełni swoje przedwyborcze obietnice. Wytworzył się swoisty rytuał: politycy obiecują, wyborcy nie wierzą, ale i tak głosują. Na świecie jest podobnie. Jest to znakomity temat dla psychologów społecznych.


„Czy ufa pani/pan, że partie polityczne zrealizują po wyborach swoje obietnice wyborcze?” – na tak sformułowane pytanie twierdząco odpowiedziało zaledwie 16 proc. badanych, „nie” – aż 77 proc. Opcję ‘trudno powiedzieć” wybrało 7 proc. pytanych.

Badanie na zlecenie „Panoramy” TNS OBOP przeprowadził w dniach 31 sierpnia – 1 września 2011 roku na reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 18 lat i więcej. Wywiad przeprowadzono telefonicznie. Błąd wynosi +/- 3,1 proc.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
15-10-2011 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Echa Wyborów 2011
Nie obchodzą mnie obietnice przedwyborcze, co miesiąc płacę 890zł. Zusu i za Jarosława mniej bym nie płacił. Za Jarosława wcale Polska nie była bardziej szanowana, nie widzę różnicy w realizacji obietnic za premierostwa Jarosława i za rządów PO. Jednak czuję się bezpieczniej po wygranej PO. Rynki finansowe poszły na plus co wiążę się ze stabilizacją złotego. Po wygranej Pisu byłby giełdowy szał. Nie można patrzeć na politykę poprzez iluzje obietnic. Trzeba patrzeć globalnie. Życzę PiS-owi jak najlepiej, tymczasem czeka PiS "opozycjonowanie" wszystkiego. ta opozycja będzie taka sama jak przed wyborami a wentylem emocji będzie polityczne radio maryja. Nic się nie zmieni w tej nieudolnej prawicy.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-10-2011 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
RE: Echa Wyborów 2011
Ale można patrzeć jak niszczą rodziny obciażajac ich kosztami za dziry budżetowe? Można zabierac ulgi, które są ostatnią deska ratunku dla rodzin? Dlaczego sami z włąsnej kieszeni nie płacą? Dlaczego włąsnych wynagrodzeń nie zmniejsza tylko zabierają biednym? Tak za PiSu nie było, nie było najlepiej, ale nie odbierali ludziom możliwośco, nawet wprowadzili to becikowe - to niby jest nic w porównaniu z wydatkami na dzieci, ale to jednak świadczy o tym, że jakaś skromna pomoc była, za PO tylko tracimy możliwości. Co zrobiło PO do tej poty? Podpisało ustawę o przemocy w rodzinie - głupią i krzywdzacą, teraz odebrało ulgi dla dzieci w przedszkolach - kolejne działanie niszczące rodziny, z tego co mi wiadomo to też chcieli ukarać tych, którzy głosowali przeciw aborcji, co pokazuje jak bardzo zalezy im na wprowadzeniu aborcji, że musza zmuszać ludzi aby głosowali wbrew własnemu sumieniu. I to ma byc troska PO o społeczeństwo?Czy naprawdę Warto dalej popierać PO? ,jeśli warto to wkrótce cos takiego jak rodzina przestanie wogóle istnieć. I to ma być troska o społeczeństwo? Zgroza.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2011 11:33 przez TOMASZ32-SANCTI.)
16-10-2011 01:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Echa Wyborów 2011
Aha, nie wiem pafni skąd masz dane o których mówisz. Większy wpływ na złotego mają dzisiaj spekulanci z Londynu i NY niż rząd. Co pokazuje wybitnie słabość państwa.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-10-2011 08:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #27
RE: Echa Wyborów 2011
A może obraz wspaniałego, idealnego polityka dałoby się stworzyć z wypadkowej kilku polityków? Coś z Jarosława K. coś z Jakubiakowej, coś Palikota i trochę ze starej gwardii (Kwaśniewski, Wałęsa)?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
16-10-2011 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Echa Wyborów 2011
Taka mieszanka da nam jakiegoś popaprańca a nie konkretnego człowieka, który może coś zmienić. Potrzeba człowieka, który przede wszystkim zna problemy społeczeństwa i z troska podejdzie do wszelkich spraw związanych z rozwiązywaniem problemów dla dobra społeczeństwa i naszego kraju, uczciwego a nie łamiącego wszelkie możliwe prawa, zasday etyczne, takiego, który nie dba tylko o własny tyłek, ale rozumie sytuacje innych ludzi, rodzin, dla którego dobro i życie człowieka jest sprawą najcenniejszą.

Może zgłoszę swoją kandydayturę w wyborach prezydenckich?Szczęśliwy To byłby dopiero nowy porządek naszego kraju.Szczęśliwy W ciagu roku kraj byłby nie do poznania.Szczęśliwy

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-10-2011 11:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #29
RE: Echa Wyborów 2011
Emigruję.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-10-2011 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Echa Wyborów 2011
Gdzie emigrujesz sant? Czyżbyś się przestraszył? Szczęśliwy

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-10-2011 13:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów