Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echa Wyborów 2011
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #31
RE: Echa Wyborów 2011
(16-10-2011 11:41 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  Może zgłoszę swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich?Szczęśliwy To byłby dopiero nowy porządek naszego kraju.Szczęśliwy W ciagu roku kraj byłby nie do poznania.Szczęśliwy
Słysząc takie obietnice mam ochotę uciec jak najdalej. Już coś podobnego słyszałem 4 lata temu.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-10-2011 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #32
RE: Echa Wyborów 2011
Ale nie ode mnie chyba? Szczęśliwy Wiesz, ja nie pan Tusk czy inni. Ale to był oczywiście żart z tym startem w wyborach na prezydenta.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-10-2011 17:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #33
RE: Echa Wyborów 2011
Duży uśmiech:ufff!!!!

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2011 18:26 przez Sant.)
16-10-2011 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #34
RE: Echa Wyborów 2011
Podpucha ! A ty sant uwierzyłeś TOMASZowi. Bravo, ale dałeś się nabrać. Chyba TOMASZ wie, że startując w wyborach musi mieć ogrom!!! kasy, bo z pustego i Salomon... itd.
Ale widzę, że się uspokoiłeś, jest więc wszystko OK.Szczęśliwy

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
16-10-2011 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #35
RE: Echa Wyborów 2011
Tomasz jest bardzo wiarygodny. A ja taki naiwny!

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-10-2011 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #36
RE: Echa Wyborów 2011
Ale widać sant, że brakuje ci wiary we mnie. Czyzbyś nie wierzył, że mógłbym coś na lepsze zmienić? Przecież nie jestem despotą, tyranem czy jakimś wywrotowcem. Nawet jeśli byłbym tak szalony aby się na takie coś porwać to nie po to, aby niszczyć ludzi. Po za tym plan działania nie jest aż tak skomplikowany i napewno w biednych bym nie uderzył. Ale ja nie chcę w to całe bagno wchodzić, wole poświęcic czas dla dzieci niż użerać się z ludźmi, którzy chodzą jak niewidomi - to nie na moje nerwy Ale czasami myślę o tym co bym zrobił, gdybym tą władzę miał i gdy to analizuję to poprawa sytuacji była by możliwa, ale do tego potrzeba sprecyzowanego działania i poparcia wielu ludzi, ich pomocy. Niestety teraz jest taki mętlik, że ludzie zamiast kierować się rozsądkiem własnym sumieniem to opierają się na głupich obiecankach i to niszczy nasz kraj, niszczy jedność między ludźmi, bo ludzie już sami nie wiedzą komu wierzyć, w co wierzyć, idą tak na ślepo, dlatego mamy co mamy.

Ale trochę wiary w ludzi by sie przydało, nie spodziewałem się, że masz tak słabe zaufanie względem mnie. Ale popatrz teraz na tą całą sytuację: były wybory i wygrało PO i ty jakoś nie emigrujesz a myślałeś o emigracji w przypadku takiego mojego żartobliwego pomysłu. O czym to świadczy? -

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-10-2011 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #37
RE: Echa Wyborów 2011
Dobrze, że znamy się na żartach.
Jak mawiał ks. Twardowski: " łzy się śmieją, kiedy są za duże"

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
16-10-2011 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #38
RE: Echa Wyborów 2011
(16-10-2011 22:40 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  Ale widać sant, że brakuje ci wiary we mnie. ..........O czym to świadczy? -
Hmm. Tylko o tym, że otarłem się kiedyś trochę o wielką politykę i troszeczkę rozumiem mechanizmy władzy.
Tomasz- tu nie chodzi o pojedyńczego człowieka (choćby najbardziej kryształowego)- system jest do bani.

(16-10-2011 22:44 )Nicol@ napisał(a):  Dobrze, że znamy się na żartach.
Jak mawiał ks. Twardowski: " łzy się śmieją, kiedy są za duże"
Otóż to.
Pewien król wysłał wezyra w lud, by ten incognito sprawdził co ludzie o nim mówią. Ten wrócił i rzekł: królu - niedobrze. wygrażają Ci.
- Nic to - odparł król- docisnąć jeszcze pasa.
Po jakimś czasie jeszcze raz wysłał wezyra z ta samą misją.
Wrócił: Królu jest gorzej - ludzie sie zaczynają buntować.
- Nic to - odparł król- docisnąć jeszcze pasa.
I znowu wysłał wezyra.
Ten wrócił z hiobową wieścią: królu w wielu prowincjach wrze- chyba wkrótce wybuchnie rewolucja- co robimy?
- Zacisnąć pasa- odparł król.
Wezyr po kolejnej misji wrócił zdziwiony: królu nie rozumiem - ludzie się śmieją!!!
- Oo - niedobrze!- poluzować pasa - zdecydował król.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2011 08:29 przez Sant.)
17-10-2011 08:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #39
RE: Echa Wyborów 2011
Otóż to, tak właśnie bywa, gdy mamy czegoś w nadmiarze. O malutką ociupinkę czegoś za dużo i...
Wracając do twoich słów TOMASZu, powiem ci, że jeden kryształowo czysty człowiek o nieskazitelnej reputacji, wspaniały, mądry i najrozsądniejszy nie zdziała nic sam. Bo żeby świat naprawiać, trzeba tych ludzi wielu i to tak samo kryształowych, jak ten jeden. To se ne da panie Hawranek mówiąc kolokwialnie. Rządzenie narodem, choć tak małej nacji, jak Polska nie jest łatwe, tym bardziej -zważywszy na fakt reżimu komunistycznego, w którym byliśmy zaciśnięci przez wiele długich lat, jak w klatce - bez przypływu choćby odrobinki świeżego powietrza.
I, gdyby nie JP II, kto wie, jak byśmy skończyli.
Jego rola była tak bardzo istotną w dziejach naszego narodu, że trzeba by wznosić modły do Błogosławionego bezustannie.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-10-2011 10:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #40
RE: Echa Wyborów 2011
A ja jeszcze dodam jedną rzecz- faktem jest ,że system jest do bani. Faktem jest że jeden kryształ niczego nie zwojuje. Jednakże też faktem jest, że,życie i jego godność nie od struktur społecznych zależy. Tym co niszczy, zabija i zionie jadem jest serce człowieka. Trzeba po prostu serce zmienić, wtedy i struktury nie będą złe.
Jak to zrobić? - są trzy sposoby:
1 - ewangelizacja,
2- kerygmat, (w gruncie rzeczy to samo)
3- podjęcie się misji Jezusa (też to samo)
Oczywiście, każdy z tych sposobów winien być poprzedzony modlitwą: przed, w trakcie i po.
Każdy inny sposób zawiedzie, o czym świadczy choćby nasza historia.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2011 12:26 przez Sant.)
17-10-2011 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #41
RE: Echa Wyborów 2011
Nicol@ napisał(a):Otóż to, tak właśnie bywa, gdy mamy czegoś w nadmiarze. O malutką ociupinkę czegoś za dużo i... Wracając do twoich słów TOMASZu, powiem ci, że jeden kryształowo czysty człowiek o nieskazitelnej reputacji, wspaniały, mądry i najrozsądniejszy nie zdziała nic sam. Bo żeby świat naprawiać, trzeba tych ludzi wielu i to tak samo kryształowych, jak ten jeden.

A ja uważam, że nie potrzeba aż takich czystych, kryształowych ludzi. Problemem w naszym kraju jest to, że ci bardziej uczciwsi ludzie, którzy chcieliby coś może zrobić nie są wspierani, nie daje sie im szansy, bo wybiera się takich, którzy od wielu lat rządzą naszym krajem bez widocznych rezultatów. Tak jest np z grupa pana Marka Jurka. Co gorsze - na tych ludzi z PO czy SLD głosuja także ludzie, którzy uważaja się za katolików a gdy katolicy głosują na takich ludzi to już naprawdę dobrze nie jest. Ale skoro sa tacy ludzie jak pan Jurek to myślę, że znalazło by sie troche uczciwych ludzi, którzy byliby w stanie pokierować rządem i wesprzeć takiego szaleńca jak ja. Wierzę, że bym kogoś uczciwego znalazł.
Tylko jak zmienić w ludziach to podejście, bo w tutaj jest ten problem, że mimo tylu doświadczeń, tylu przykrych faktów w naszej historii ludzie jak ślepi nadal głosuja na tych, którzy nic nie robia dla społeczeństwa po za obiecankami? Przecież normalny człowiek jak widzi, że nikt nic nie robi w pracy to zwalnia takich ludzi i nie przyjmuje więcej a tutaj jak jacys opetani ludzie widząc że nic na lepsze sie nie zmienia idą głosować na tych samych ludzi. To jest chore, to jest nienormalne, nieprawdaż?
A ci, którzy rządzą cały czas kombinują, aby tylko uczciwych ludzi nie dopuścić do władzy, bo jak zaczną porzadek robić to mogą wyjść znacznie większe afery, przekrety, oszustwa a może też i gorsze rzeczy, ale bez oczyszczenia tego kraju z takich ludzi nie wiele się zmieni.

Potrzeba konkretnego działania a także pokazania rzadzącym obecnie, że zas dinozaurów juz minął, tak samo jak czas ich rzadzenia i czas na zmiany, poważne zmiany. Ale jak już wspomniałem - nie idę narazie na to, bo i tak jest wielu ludzi niewidomych i trudno będzie im przywrócić wzrok, może jakaś tragedia, kara Boża choc troche by ich oświeciła, ale zbyt dużej pewności w tym względzie nie mam a po za tym nie chcę też zyczyc komuś źle a tym bardziej tak wielu niewinnym ludziom, ale skoro nic do nich nie dociera to może to być jedyne lekarstwo na zatwardziałość, upór, ślepotę. Każdy dobry kandydat potrzebuje wsparcia ludzi, wielu ludzi, aby mógł wygrać. Potrzeba dotrzeć najpierw do ludzi a potem dopiero mysleć o poważniejszych krokach. Narazie mam dzieci i im chcę czas poświęcać, to milsze niż pakowanie się w polityczne szambo.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-10-2011 17:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #42
RE: Echa Wyborów 2011
Napisałam:
Cytat: kryształowo czysty człowiek o nieskazitelnej reputacji, wspaniały, mądry i najrozsądniejszy
Za pomocą tych określeń chciałam powiedzieć: "człowiek uczciwy"- po prostu uczciwy. Bo to miałam w zamyśle.

Napisałeś TOMASZ:
Cytat:A ja uważam, że nie potrzeba aż takich czystych, kryształowych ludzi. Problemem w naszym kraju jest to, że ci bardziej uczciwsi ludzie, którzy chcieliby coś może zrobić nie są wspierani, nie daje sie im szansy, bo wybiera się takich, którzy od wielu lat rządzą naszym krajem bez widocznych rezultatów.
I tu odpowiedziałeś sobie sam TOMASZu.
Są zaszłości w naszej ojczyźnie, jest przeogromna scheda po komunizmie, którą ciężko będzie zlikwidować. To jest to myślenie starszych w tej chwili obywateli, czujących sentyment do dawnych PRL-owskich czasów. Kto ma wspierać młodych ludzi, kto im wytłumaczy zło płynące z tamtych czasów?
A z kolei do koryta się dopchać to też potrzeba nie byle jakiej odwagi, by tym bajzlem pokierować!

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-10-2011 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #43
RE: Echa Wyborów 2011
(16-10-2011 11:29 )Nicol@ napisał(a):  A może obraz wspaniałego, idealnego polityka dałoby się stworzyć z wypadkowej kilku polityków? Coś z Jarosława K. coś z Jakubiakowej, coś Palikota i trochę ze starej gwardii (Kwaśniewski, Wałęsa)?

Nie piszesz chyba poważne Nicol@?Firefox To wyszło by wtedy dziwadło, które nie nadawałoby się do niczego. Idealnego polityka nigdy nie będzie, był, jest i pozostanie tylko jeden najlepszy polityk, który traktuje wszystkich jak najlepiej, troszczy sie o każdego, kto prosi Go o pomoc, On tez pokazał jak trzeba postępować, jak żyć, może nie miał dzieci, nie miał zony, ale ma wiele dzieci o które sie troszczy jak prawdziwy ojciec. On to pełni rolę władcy tego kraju, mało tego - całego świata i wszystko jest Mu podległe. I chwała Mu za to wszystko, bo dzięki Niemu możemy mieć szansę na życie wieczne. Oczywiście mowa o Jezusie Chrystusie, najlepszym polityku i królu, najlepszym przyjacielu każdego człowieka i najlepszym lekarzu. A na tym ziemskim padole możemy wybrać kogoś, kto może ma swoje słabości, ale rozumie też sytuację społeczeństwa. Dla mnie takową osobą mógłby być pan Jurek, ale jak narazie katolicy są jakby niewidomi i głosują na tych, którzy nie wiele robią a szkoda, bo warto dać szansę tym, których jeszcze nie było

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-10-2011 09:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #44
RE: Echa Wyborów 2011
No jasne! To, jeśli chodzi o polityka z wypadkowej kilku ludzi. Zgadzam się z twoimi słowami.

"Przełomowy brak zmian

Platforma wygrała, PiS wygra „prędzej czy później”, Palikot wszedł, SLD powoli wychodzi. Po wyborach na szczycie bez zmian i to jest właśnie przełom

Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1520...z1b7c6vHsO

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
18-10-2011 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #45
RE: Echa Wyborów 2011
Ja sądzę, że gdyby politycy byli katolikami nie tylko z deklaracji ale i "z czynów" - to sytuacja była o niebo inna. Bo co z tego, że taki minister, prezydent czy poseł pokaże się w TV jak siedzi w pierwszym rzędzie na mszy, co z tego, że sypnie groszem na kościelną inwestycję - jak w dalszym ciągu będzie zwykłą, bogatą, nienapasioną szują...?

@Tomek, ja tam bym na Ciebie głosował, a co Uśmiech . Mimo, że jestem niewierzący - to 100 razy wolę u władzy mądrych, myślących katolików niż oszalałych lewaków czy liberałów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2011 13:53 przez Helmutt.)
19-10-2011 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów