Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echa Wyborów 2011
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #76
RE: Echa Wyborów 2011
Tak się złożyło że to nie Helmutt napisał ale Sant:
Dezerter napisał:
Cytat:(21-10-2011 10:42 )Helmutt napisał(a): Hmmm....a jakiż mają program i cóż do zaoferowania społeczeństwu, poza antyklerykalizmem, promocją śmierci i hedonizmu? I to w dodatku w wersji baardzo populistycznej. - Interesuję się trochę polityką a jakoś nic innego nie zauważyłem.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2011 12:05 przez Sant.)
02-11-2011 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #77
RE: Echa Wyborów 2011
No ale ja się w sumie też mogę pod tym podpisać Uśmiech
02-11-2011 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #78
RE: Echa Wyborów 2011
Wiem!!!

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-11-2011 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Obserwator Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 143
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: -1
Post: #79
RE: Echa Wyborów 2011
(02-11-2011 11:18 )Helmutt napisał(a):  
(01-11-2011 17:48 )Obserwator napisał(a):  
(21-10-2011 11:42 )Helmutt napisał(a):  Hmmm....a jakiż mają program i cóż do zaoferowania społeczeństwu, poza antyklerykalizmem, promocją śmierci i hedonizmu? I to w dodatku w wersji baardzo populistycznej. - Interesuję się trochę polityką a jakoś nic innego nie zauważyłem.

Nie chce mi się zbytnio rozpisywać, więc podam jeden z najważniejszych postulatów Palikota. Legalizacja miękkich narkotyków na własny użytek.
No to faktycznie - rzecz najważniejsza dla nas, Polaków. Bez legalizacji Polska zginie, zniknie Oczko

Zniknie jeśli deficyt budrzetowy będzie dalej się pogłębiać.

Samo utrzymanie więźniów skazanych za posiadanie niewielkich ilości narkotyków to ok 80mln zł rocznie.

To koszty samego aparatu więziennego nie wspominam już nawet o ogromnych pieniądzach które na narkotykach zarabia mafia a mogłoby państwo, bęzynie wyjeżdżonej w radiowozach w celu łapania za posiadanie, kosztach sądowych, wypłatach dla policjantów z antynarkotykowej... itd

Stać nas na to? Nie.
Jeśli nic nie zrobimy z deficytem, to będzie katastrofa? Tak
Jeśli będziemy wydawać kasę na rzeczy na które nas nie stać to będzie katastrofa? Tak.
Logika i liczby mówią same za siebie.

"Z otchłani wyszedłszy dzierżę teraz do niej klucz i wielki łańcuch w ręku"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2011 15:22 przez Obserwator.)
02-11-2011 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #80
RE: Echa Wyborów 2011
Hmm... więc to pieniądz decyduje o wartościach...rozumiem. Niezdecydowany

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-11-2011 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #81
RE: Echa Wyborów 2011
Gdyby papierosy można było zakazać w sprzedaży to jeszcze odeszły by budżetowi pieniądze na leczenie "raków" Ale właśnie...pieniądz koncernów tu decyduje...mimo,że papierosy i nikotyna w nich zawarta uzależnia jak heroina i jest to bardziej niebezpieczna używka od marihuany to jednak marihuana stoi na straconej pozycji. I trudno, żeby Polska się wybiła pomysłem zakazania ich sprzedaży bo...koncerny decydują o wartości papierosa względem marihuany.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
02-11-2011 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Obserwator Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 143
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: -1
Post: #82
RE: Echa Wyborów 2011
(02-11-2011 15:24 )sant napisał(a):  Hmm... więc to pieniądz decyduje o wartościach...rozumiem. Niezdecydowany

Uważasz, że wyższą wartością od pieniądza jest pozbawianie nas wolności wyboru (którą obdarzył nas wedle chrześcijaństwa bóg) w celu ochrony nas przed samym sobą?

W tym kraju (jak i na świecie) wydaje się miliony na walkę z wiatrakami a płacimy za nią my wszyscy.

"Z otchłani wyszedłszy dzierżę teraz do niej klucz i wielki łańcuch w ręku"
02-11-2011 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #83
RE: Echa Wyborów 2011
Co ty rozumiesz pod pojęciem wybór?....!!!Ech.
"Nie możecie służyć Bogu i pieniądzowi."
To nie on daje życie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-11-2011 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #84
RE: Echa Wyborów 2011
Gdybyś był dobrym/doskonałym obserwatorem, to z pewnością nie pisałbyś o Bogu jako o bożku - z małej litery.
Przepraszam cie, ale mnie to kłuje w oczy.
Twój nick napisałam umyślnie z małej litery i spójrz jak głupio wygląda. Jesteś przecież Obserwatorem.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
02-11-2011 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #85
RE: Echa Wyborów 2011
80mln? A co to jest? Obroty firmy mającej 3-4 odziały w kraju rocznie?


Polska straciła od transformacji setki miliardów przez afery-rublową, alkoholową, papierosową... Afera hazardowa-miliard.

Wspomnę też anulowanie kary J&S- miliard...

Powinniśmy myśleć ogólnie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2011 20:55 przez Scott.)
03-11-2011 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #86
RE: Echa Wyborów 2011
Scott, a propos czego to piszesz? Bo nie kumam.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
04-11-2011 20:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Obserwator Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 143
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: -1
Post: #87
RE: Echa Wyborów 2011
Cytat:Co ty rozumiesz pod pojęciem wybór?....!!!Ech.

Pod tym pojęciem rozumiem, że dopóki nikomu nie szkodzę nikomu innemu poza samym sobą, to mogę to zrobić bez groźby, że trafię za kratki.

Ustawy antynarkotykowe, to permanentne narzucanie ludziom swojej woli. Obrona nas przed samym sobą.

Cytat:Polska straciła od transformacji setki miliardów przez afery-rublową, alkoholową, papierosową... Afera hazardowa-miliard.

To, że były równie niepotrzebne straty nie są przywoleniem dla kolejnych niepotrzebnych wydatków. Poza tym wyraźnie dałem do zrozumienia, że 80mln wydanych na więźniów to jedynie wieszchołek góry lodowej. Z szacunków interpolu wynika, że nasz kraj jest trzecim w europie odnośnie zysków organizacji narkotykowych i szacuje je na 500-600mln dolarów rocznie. Mały pieniądz do opodatkowania?

Cytat:Gdybyś był dobrym/doskonałym obserwatorem, to z pewnością nie pisałbyś o Bogu jako o bożku - z małej litery.
Przepraszam cie, ale mnie to kłuje w oczy.
Twój nick napisałam umyślnie z małej litery i spójrz jak głupio wygląda. Jesteś przecież Obserwatorem.

Najmocniej przepraszam. Byłem zmęczony i nie chciało mi się przepuszczać posta przez słownik (tak jestem dyslektykiem, ale zazwyczaj się staram). Jestem świadomy, że to mogło kogoś urazić i jeszcze raz przepraszam.

A jeśli chodzi o Obserwatora, to zawsze byłem zdania, że "kije, kamienie połamią mi kości..." więc wisi mi czy nazwiesz mnie obserwatorem, czy też Obserwatorem.

"Z otchłani wyszedłszy dzierżę teraz do niej klucz i wielki łańcuch w ręku"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2011 10:34 przez Obserwator.)
04-11-2011 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #88
RE: Echa Wyborów 2011
Cytat: wisi mi czy nazwiesz mnie obserwatorem, czy też Obserwatorem.
Mnie natomiast nie wisi, bo skoro zadeklarowałeś się być Obserwatorem, to ja to chcę uszanować, a nuż miałeś jakieś głębsze intencje wymyślając sobie nick, nie wiadomo?

Przeprosiny przyjęte, ale nie mnie przepraszać lecz wystarczy, że zapamiętasz Boga.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2011 15:38 przez spioh.)
04-11-2011 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #89
RE: Echa Wyborów 2011
Obserwator napisał(a):Ustawy antynarkotykowe, to permanentne narzucanie ludziom swojej woli. Obrona nas przed samym sobą.

Naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy takie ustawy jak antynarkotykowa uznają za niewłaściwe, za ograniczajace ludziom wolność. Doskonale wiemy, że ułatwienia korzystania z narkotyków uderzaja nie tylko w tych, którzy chcą brać, ale także w tych, którzy nie chca, w niewinne dzici, które są zmuszane do ich kupowania i brania. Handlarze pojawiali się pod szkołami i nie przekona się rozsądnego człowieka do uznania ustaw antynarkotykowych jako formy zniewalania ludzi, ograniczania ich wolności. Takie ustawy są wprowadzane po to, aby zapobiegać narkomanii, handlu narkotykami i ogromną nieodpowiedzialnością jest patrzenie tutaj na straty finansowe jakie mogą wynikać z zakazu handlu narkotykami czy substancjami odurzajacymi, które szkodza człowiekowi, mało tego - negatywnie pwływaja na zachowanie człowieka, pod plwyem narkotyków ludzie często nie panuja nad sobą, sa w stanie nawet zabijać, zreszta dla kasy z handlu narkotykami tez wielu ludzi juz zginęło i to wielu postronnych, niewinnych, bo handlarzom chciało się wyrównywać rachunki między sobą. Dlatego względem narkotyków i tym podobnych substancji jestem całkowicie przeciwny i chciałbym aby nacisk na tą formę demoralizacji był jeszcze bardziej ostry, tak aby eliminować to zło. To nie sutawa zniewala człowieka, to narkotyki zniewalaja i uzależniają, wyniszczaja człowieka do granic mozliwości a potem przychodzi przedawkowanie, śmierć. Czy to ma być coś dobrego, pozytywnego? Jako ojciec trójki dzieci nie chce aby kiedykolwiek i ktokolwiek sprzedawał moim dzieciom narkotyki. Jak ich nie będzie, jak nie bedzie handlarzy to będzie znacznie bezpieczniej. A jesli ktoś jeszcze nie widzi w narkotykach nic złego to niech porozmawia z rodzicami, których dzieci uzaleźniły się od narkotyków, których dzieci przedawkowały - co ci rodzice czują? MOże im powie się, że ustawa antynarkotykowa to zniewolenie czy ograniczenie wolności człowieka?
Niech taka osoba się tez zastanowi ile jest warte jej zycie? Czy chciałaby aby ktoś uznał, że jest nic nie warte? Może dla człowieka, któremu wszystko jedno, który przeżywa jakieś załamanie to może być wszystko jedno, ale życie i zdrowie człowieka jest bezcenne i trzeba walczyc o każde życie. Niestety narkotyki to zło, z którym trzeba walczyć, trudno je całkowicie eliminować, ale wiem, że jeśli społeczeństwo jest rozsądne i widzi to zło to zawsze będzie popierać wszelkie sposoby eliminowania narkotyków, handlarzy.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-11-2011 15:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #90
RE: Echa Wyborów 2011
Tomasz - sęk w tym, że jak się dużą część młodzieży uzależni od narkotyków, to łatwiej będzie nimi manipulować. Człowiek na głodzie zrobi wszystko, by dostać działkę. I dlatego pewne środowiska wmawiają że to ograniczenia wolności itd. Handel narkotykami to handel śmiercią. I proszę nie porównujcie mi tu papierosów do narkotyków. To są dwie różne rzeczy. Może zapytać lekarzy, albo innych fachowców?
Ja wśród swoich znajomych mam na szczęście pewnego lekarza, który jest też księdzem - misjonarzem. I on zajmuje się właśnie narkotykami. I uzależnieniami. I wolę wierzyć jemu niż jakimś wątpliwym autorytetom.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
05-11-2011 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów