Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echa Wyborów 2011
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #91
RE: Echa Wyborów 2011
sant, ja o tym wiem, ale widać nie wszyscy traktuja narkotyki jako zło, i to nie tylko ci, którzy sa uzaleźnieni, ale także tacy, dla których życie i zdrowie innych nie ma wiekszegoi znaczenia, dla których zycie czy zrowie ludzkie jest obojetne, bo przeciez nie znam innych, to co mnie obchodzi to co oni robią, co biorą. Ale wystarczy spojrzeć na obraz użależnionych dzieci, na to jak im sie sprzedaje narkotyki, aby zobaczyć to co sie czyni - jak sie zabija lub przyczynia sie do śmierci niewinnych dzieci. Wielu rodziców to rozumie, ci, którzy nie doświadczyli żadnego cierpienia lub nie maja własnych dzieci to tego tak nie rozumieją.

Ale mnie uderza całkiem co innego: w ustawach antynarkotykowym widzi sie ograniczanie wolności, zniewolenie człowieka, ale nie widzi się ograniczenia wolności w ustawach które niszczą rodziny, które utrudniaja rodzinom funkcjonowanie, wychowywanie dzieci, zapewnienie im potrzebnych rzeczy do ich rozwoju, nie widzi się złego w ustawach i przepisach, które uniemozliwiają ludziom chorym leczenie, pozwlaa sie natomiast aby w imie prawa ludzie umierali pod szpitalami, aby ludzie nie mieli za co sie leczyć, bo na wiele usług lekarskich są nałozone koszty, leczenia, które często mają ratować ludzkie życie. W tym sie zła nie widzi, ale widzi sie dobro w narkotykach. Co to oznacza? Chyba tylko to, że ludzie traca wzrok, nie widzą co robią, traca tez rozeznanie co jest dobre a co jest złe. Wybieraja śmierć a nie zycie, wola niszczyc innych lub sami siebie po przez te wszystkie syfy nakotyczne, odurzajace a potem jęcza w sądach, że oni by nigdy nie zabili, ale te narkotyki wpłyneły na ich zachowanie, że to przez handlarzy narkotyków cierpią lub sa oskarżeni.

Najpierw trzeba się zastanowic do czego prowadzą narkotyki i czy rzeczywiście one daja wolnosć, czy ta ustawa antynarkotykowa nie chroni przezd ich rozpowszechnianiem. Cena za ślepote, za brak rozsądku jest często bardzo wysoka, może kosztować ludzkie zycie, nawet często zycie dzieci, niewinnych, które jeszcze nie rozumieja do czego prowadzi zażywanie narkotyków. I martwi człowieka los rodzin, w których rodzice nie interesuja się losem dzieci dając im wolna rekę a także pieniadze na drobne wydatki. A potem jest płacz, że moje dziecko bierze narkotyki, że jest uzależnione. A gdzie byli rodzice jak to dziecko zaczynało brać?

Jak pisałem: dla mnie ustawa antynarkotykowa powinna być jak najsurowsza, tak aby minimalizować to nakotyczne zło.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-11-2011 16:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #92
RE: Echa Wyborów 2011
Cytat:Cytat:
Polska straciła od transformacji setki miliardów przez afery-rublową, alkoholową, papierosową... Afera hazardowa-miliard.

To, że były równie niepotrzebne straty nie są przywoleniem dla kolejnych niepotrzebnych wydatków. Poza tym wyraźnie dałem do zrozumienia, że 80mln wydanych na więźniów to jedynie wieszchołek góry lodowej. Z szacunków interpolu wynika, że nasz kraj jest trzecim w europie odnośnie zysków organizacji narkotykowych i szacuje je na 500-600mln dolarów rocznie. Mały pieniądz do opodatkowania?

Nie pokryjesz w żaden sposób strat spowodowanych przez osoby które generowały straty takie jak wspomniana afera hazardowa czy anulowanie miliarda J&S. Przed wyborami min Rostowski powiedział że gdzieś ulokował 3 mld euro, ale nikt nie wie gdzie, media przemilczały sprawę oprócz GP nikt się tym nie zajął. Wymieniać dalej? W dziesiątki miliardów idą inwestycje OFE przynoszące wzrost gospodarczy, bardzo dobre inwestycje, tutaj straty dla gospodarki są nieporównywalnie większe. A może o korupcji i tym co zrobiono z byłym szefem CBA, jakie tutaj są straty?



Ale to są tylko pieniądze. Mój znajomy kiedy został zatrzymany i wsadzony do aresztu jak powiedział" pierwszy raz tak naprawdę szczerze rozmawiałem z rodzicami po tym wszystkim". Tego nie da się przeliczyć na pieniądze. Żadne.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2011 17:08 przez Scott.)
05-11-2011 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #93
RE: Echa Wyborów 2011
Straty finasowe może są bardzo duże, ale to tylko pieniadze, nic nie zwróci strat moralnych - życia i zdrowia ludzi, którzy tracą zycie w tych wszystkich aferach związanych z narkotykami.

Ale te wszystkie nawet straty finsnowe śa tak ogromne, że starczyło by tej kasy na pokrycie wielu sfer gospodarki, służby zdrowia, ale kogo interesuje społeczeństwo, maja je gdzieś, bo te wszystkie dochody w tych aferach są czymś ważniejszym, dzięki nim będa taplali sie w kasie. Nie ruszą jej narazie bo pełnia funkcje publiczne, ale jak tylko spadną ze stołków i skończy się czerpanie kasy państwowej to wypakują za granicę i tam maja zycie ustawione, Kto będzie ich wtedy sprawdzał? NIkt. I to jest niestety nasza rzeczywistość, ale najgorsze jest to, że część społeczeństwa głosuje na tych ludzi i pozwala im dalej rządzić i czerpać kasę. TYlko za co? Za to, że nic nie robią po za zwiększaniem dziury budżetowej ale im to obojetne, liczy sie tylko to co uda im sie wyciagnąć i ile uda im się jeszcze sprzedać naszego kraju w obce ręce, bo ile zostało jeszcze naszych polskich zakładów, fabryk,czy instytucji? Wiekszość jest już w obcych rękach.

Tragizm za tragizmem. Aby tylko do końca świata a potem bedzie już inne życie. Znacznie lepsze, bez cierpienia, bez tych możnych, którzy teraz taplaja się wrozkoszach i deprawacji.
Ale potrzeba modlitwy za nasz kraj, aby Bóg ulitował sie nad nim i przyjął do siebie przynajmniej tych, którzy byli mu wierni, którzy dbali o rozwój wiary, którzy starali sie żyć po chrześcijańsku mimo swoich ułomności, słabości. Reszta, która odrzuci Boga sama na siebie ściągnie karę - na własne zyczenie.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-11-2011 19:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #94
RE: Echa Wyborów 2011
(05-11-2011 16:40 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  Jak pisałem: dla mnie ustawa antynarkotykowa powinna być jak najsurowsza, tak aby minimalizować to nakotyczne zło.

Jestem tego samego zdania. Ale raczej tędy nie pójdą nasi Jaśnie Oświęceni. Politycy są powiązani z przestępcami, a dla jednych i dla drugich liczy się tylko ZYSK. A narkotyki to olbrzymi biznes, olbrzymia kasa. Zobacz Tomek co dzieje się w Meksyku - jest otwarta wojna między tą nieskorumpowaną częścią policji oraz kartelami narkotykowymi powiązanymi z lokalnymi politykami, którzy nie cofną się przed niczym aby utrzymać szlaki przerzutowe i rynki zbytu. Dla nich np. wyrżnąć całe miasteczko to jest pryszcz. Aby tylko prochy się sprzedawały i kasa szła.
U nas jest w zasadzie to samo - oczywiście na mniej brutalną skalę. Ale jestem przekonany, że w Polsce istnieją ukryte lobby narkotykowe, które:
- nie dopuszczają do podjęcia dyskusji o legalizacji tzw "lekkich narkotyków"
- pozwalają politykom czerpać zyski z przerzutu i sprzedaży
- dzięki ich działaniu osoby oskarżone o przemyt, produkcję i sprzedaż narkotyków są niesłychanie łagodnie traktowane przez aparat prawniczo-policyjny.
07-11-2011 08:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Obserwator Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 143
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: -1
Post: #95
RE: Echa Wyborów 2011
Cytat:ale także w tych, którzy nie chca, w niewinne dzici, które są zmuszane do ich kupowania i brania.

Możesz jaśniej i konkretniej? Niektórzy na tym forum uwielbiają ogólniki i slogany.

Cytat:Handlarze pojawiali się pod szkołami

A obecnie każde bardziej obrotne dziecko może zamówić narkotyki na telefon jak pizzę i dill jeszcze mu dowiezie tam gdzie obecnie się znajduje. Jaka jest różnica między kupnem w sklepie? Taka, że dillerów nie obchodzą kontrole jakości i inne przepisy utrudniające dzieciom dostęp do np. alkoholu.

Przebywam bardzo dużo z młodzieżą i znam jej zwyczaje. Bardzo często dorosły nie mając skąd załatwić prosi młodszego od siebie kumpla, bo młodym w szkole łatwiej jest znaleźć kogoś kto zna dillera niż dorosłemu który woli zajmować się rodziną niż poszerzaniem kontaktów.

Cytat:nie przekona się rozsądnego człowieka do uznania ustaw antynarkotykowych jako formy zniewalania ludzi, ograniczania ich wolności.

Mam prawo wyboru posiadać, czy nie? Prawnie mam wybór albo nie posiadać albo więzienie. Jeśli chcą chronić kogokolwiek to proszę bardzo, ale nie kosztem mojej wolności. Moja wolność powinna się kończyć tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, to że ktoś chce mieć w kieszeni narkotyk drugiego człowieka nie powinno obchodzić bo nie godzi to ani w jego bezpieczeństwo ani w jego wolność.

Cytat:Handel narkotykami to handel śmiercią.

Znowu slogan, brak konkretu. Substancji narkotycznych są setki o przeróżnych działaniach, siłach uzależnienia i wpływach na zdrowie. Proszę bardzo zapytaj lekarza.

Papieros blokuje szyszynkę, co sprawia że pod względem potencjału uniezależniającego jest twardszym narkotykiem od amfetaminy.

Szeroko dostępny i akceptowany również przez biblie jest jeden z najsilniejszych depresantów znanych ludzkości zwie się on alkoholem który jest niezwykle silnie uzależniający.

Wikipedia napisał(a):Odstawienie heroiny w przypadku uzależnienia fizycznego powoduje wystąpienie reakcji abstynencyjnej, która objawia się: wymiotami, drżeniem mięśni, biegunką, bólem kości porównywanym do "łamania", zapaścią i może nawet zakończyć się śmiercią.

Chyba każdy widział nie raz alkoholika pod monopolowym proszącego o drobne trzęsącego się w dellirce.

Twoje podejście do narkotyków to skrajna hipokryzja wrzucająca wszystko do dwóch worków.
Pierwszy dobre jeśli zachowa się umiar: alkohol, nikotyna, kofeina (aż 3 substancje o wiele twardsze od wielu narkotyków)
Drugi narkotyki (absolutnie złe): (Dziesiątki substancji o przeróżnym działaniu, które twoim zdaniem są jednym i tym samym)

Cytat:I on zajmuje się właśnie narkotykami. I uzależnieniami. I wolę wierzyć jemu niż jakimś wątpliwym autorytetom.

Byłbym wdzięczny gdybyś zaprosił go do dyskusji w tym miejscu.

Cytat:Ale mnie uderza całkiem co innego: w ustawach antynarkotykowym widzi sie ograniczanie wolności, zniewolenie człowieka, ale nie widzi się ograniczenia wolności w ustawach które niszczą rodziny, które utrudniaja rodzinom funkcjonowanie, wychowywanie dzieci, zapewnienie im potrzebnych rzeczy do ich rozwoju, nie widzi się złego w ustawach i przepisach, które uniemozliwiają ludziom chorym leczenie, pozwlaa sie natomiast aby w imie prawa ludzie umierali pod szpitalami, aby ludzie nie mieli za co sie leczyć, bo na wiele usług lekarskich są nałozone koszty, leczenia, które często mają ratować ludzkie życie. W tym sie zła nie widzi, ale widzi sie dobro w narkotykach. Co to oznacza? Chyba tylko to, że ludzie traca wzrok, nie widzą co robią, traca tez rozeznanie co jest dobre a co jest złe.

Odwracasz kota ogonem, to że nie ma pieniędzy na służbę zdrowia to jest również problem. Sugerujesz, że jeśli ktoś chce legalizacji, to nie może widzieć błędów w finansowaniu służby zdrowia.
Z resztą już nie pierwszy raz odwracasz w ten sposób kota ogonem.

Cytat:jak sie zabija lub przyczynia sie do śmierci niewinnych dzieci.

Tak jak już mówiłem ten kto więcej przebywa z młodzieżą na zasadzie znajomy a nie opiekun wie, że młodzież nie ma najmniejszego problemu z załatwieniem sobie narkotyków.
Tylko tutaj rodzi się pytanie. Co Bardziej zniszczy życie młodemu człowiekowi zażycie narkotyku, czy zamknięcie go w poprawczaku/więzieniu za jego posiadanie?

Ludzie od zawsze się odłużali, się odłużają i będą się odłużać. Taka jest ludzka natura walka z narkotykami, to walka z wiatrakami którą można tylko przegrać a jej koszta ponosimy my wszyscy.

Cytat:Najpierw trzeba się zastanowić do czego prowadzą narkotyki i czy rzeczywiście one dają wolność, czy ta ustawa antynarkotykowa nie chroni przezd ich rozpowszechnianiem. Cena za ślepotę, za brak rozsądku jest często bardzo wysoka, może kosztować ludzkie zycie, nawet często zycie dzieci, niewinnych, które jeszcze nie rozumieja do czego prowadzi zażywanie narkotyków. I martwi człowieka los rodzin, w których rodzice nie interesuja się losem dzieci dając im wolna rekę a także pieniadze na drobne wydatki. A potem jest płacz, że moje dziecko bierze narkotyki, że jest uzależnione. A gdzie byli rodzice jak to dziecko zaczynało brać?

I tutaj ponownie dochodzimy do prawnej hipokryzji. Żyjemy w demokratycznym państwie w którym wybieramy rządzących poprzez głosowanie. Dochodzimy więc do wniosku, że ludzie są na tyle odpowiedzialni aby mieć wpływ na wybieranie rządzących, lecz nie są na tyle odpowiedzialni aby wychować, nauczyć co jest dobre a co złe i dopilnować swoje własne dzieci.

Hipokryzja, hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja.

Cytat:Jak pisałem: dla mnie ustawa antynarkotykowa powinna być jak najsurowsza, tak aby minimalizować to nakotyczne zło.

Ostatnie zaostrzenie przepisów antynarkotykowych sprawiło, że polska jest trzecią narkotykową potęgą w europie.
Surowsze przepisy = większe ryzyko = mniejsza konkurencja = większy zysk.
W kogo ugodziły przepisy w ofiary, czy w handlarzy śmiercią jak nazywacie narkobiznesmenów?

Mafia robi na nielegalnych narkotykach świetny biznes i śmieje się prosto w twarz ludziom którym wystarczy medialnie zdemonizować wroga (dać przysłowiowego kozła ofiarnego) i czerpać zyski.

"Z otchłani wyszedłszy dzierżę teraz do niej klucz i wielki łańcuch w ręku"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2011 08:58 przez Obserwator.)
07-11-2011 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #96
RE: Echa Wyborów 2011
Obserwator, wybacz, nie powinenem zwracać na to uwagi, ale szlag mnie z lekka trafia i nie chcę mi się dyskutować widząc jak ktoś pisze słowo "alkohol", jako "alkochol". Rozumiem raz, może się zdarzyć, ale jeśli kilka razy, to znaczy że... kłania się ortografia poziomu gimnazjalnego. Zresztą to samo z "lekażem" czy handlażem, więc proszę zacznij pisać przy pomocy słownika. Jest taki w wordzie. Sam wychwytuje błędy. Albo zrezygnuj z poważnej tematyki.
Napisałem
Cytat:I on zajmuje się właśnie narkotykami. I uzależnieniami. I wolę wierzyć jemu niż jakimś wątpliwym autorytetom.

Obserwator napisał:
Cytat:Byłbym wdzięczny gdybyś zaprosił go do dyskusji w tym miejscu.

Co do zaangażowania do dyskusji na tym poziomie kogoś, kto ma tysiąc ważniejszych problemów na głowie jest nieporozumieniem. Nie miałbym odwagi go o to prosić. W dodatku pracuje w Izraelu, niby dla netu to nie problem, ale jednak wolę nie zawracać mu głowy duperelami, bo ty masz taką fantazję. To poważny człowiek. Zresztą jeśli poprawisz ortografię, to się zastanowię.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2011 15:50 przez Sant.)
07-11-2011 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Obserwator Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 143
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: -1
Post: #97
RE: Echa Wyborów 2011
(07-11-2011 15:47 )sant napisał(a):  Obserwator, wybacz, nie powinenem zwracać na to uwagi, ale szlag mnie z lekka trafia i nie chcę mi się dyskutować widząc jak ktoś pisze słowo "alkohol", jako "alkochol". Rozumiem raz, może się zdarzyć, ale jeśli kilka razy, to znaczy że... kłania się ortografia poziomu gimnazjalnego. Zresztą to samo z "lekażem" czy handlażem, więc proszę zacznij pisać przy pomocy słownika. Jest taki w wordzie. Sam wychwytuje błędy. Albo zrezygnuj z poważnej tematyki.

Najlepiej z braku merytorycznych argumentów zacząć się czepiać cudzej dysleksji.

Gdybyś podał argumenty a przy okazji zwrócił uwagę na ortografie, to w jaki sposób ty to wykonałeś to zwykłe argumentum ad personam.

Niech będzie. Obiecuje że będę moje posty przepuszczać przez słownik a teraz możesz przeczytać mój poprzedni post jeszcze raz (tym razem z poprawionymi błędami) i zająć się argumentacją z łaski swojej.

"Z otchłani wyszedłszy dzierżę teraz do niej klucz i wielki łańcuch w ręku"
08-11-2011 08:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #98
RE: Echa Wyborów 2011
Cytat:Najlepiej z braku merytorycznych argumentów zacząć się czepiać cudzej dysleksji.

W moich czasach taka przypadłość nazywała się lenistwem i niechlujnością. Wszystkie moje dzieci (5) były dyslektykami, a jakoś wyrosły z tego po ukończeniu szkół.
Ja też, do momentu, jak w 4 klasie podstawówki dostałem od mamy solidne pasowanie. Przeszło jak ręką odjął, tyle że musiałem trochę czasu poświęcić gramatyce. Moja mama była świetnym lekarzem.
A jakich to merytorycznych argumentów oczekujesz? - do czego? do pustosłowia? W dodatku, jak z kimś dyskutować, skoro jeśli czegoś nie rozumie, to od razu wali hipokryzją po oczach. Wyzywa od hipokrytów wcale nie widząc, że to jest właśnie ad personam. Czyli coś co zarzuca się innym, gdy poprosi się o pewną kulturę pisania.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2011 09:16 przez Sant.)
08-11-2011 09:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #99
RE: Echa Wyborów 2011
Cytat:Obserwator: Ostatnie zaostrzenie przepisów antynarkotykowych sprawiło, że polska jest trzecią narkotykową potęgą w europie.
Nie wiem, skąd wziąłeś to trzecie miejsce Polski w Europie, ale jeśli mam ci uwierzyć, to powód tego jest chyba inny niż zaostrzenie przepisów.
Piszesz dalej, że:
Cytat: Najlepiej z braku merytorycznych argumentów zacząć się czepiać cudzej dysleksji.
Nie chodzi tu o czepianie. To razi czytelnika, szanuj go więc (czytelnika twoich postów).
Santowi natomiast przyznaję rację co do tego, że
Cytat:W moich czasach taka przypadłość nazywała się lenistwem i niechlujnością.
Ja tez tak myślę. Wielka niechlujność i lenistwo to dwa grzechy, które cię zdominowały, więcej pracy ku polepszeniu warunków komunikacji międzyludzkiej, o to cię proszę. Szanuj czytelników !!!

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
08-11-2011 12:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #100
RE: Echa Wyborów 2011
Jaki ten Obserwator jest be..pisać nie umie, szuka argumentacji a znajduje pobożne życzenia. Świat roi się od pobożnych życzeń.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
08-11-2011 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #101
RE: Echa Wyborów 2011
Pafni, a masz coś przeciwko? Czy nie lepiej i jaśniej czyta się i rozumie słowo napisane prawidłowo?
Spójrz i sam powiedz:
Zrozumiałbyś swoją wypowiedź?
Cytat:Jaki ten Obserwator jest be..pisać nie ómie, szóka argómętacji a znajdóje poborzne rzyczenia. Świat roi się od poborznych rzyczeń.
Przepraszam za OT.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2011 15:24 przez Nicol@.)
08-11-2011 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #102
RE: Echa Wyborów 2011
(08-11-2011 14:59 )pafni napisał(a):  Jaki ten Obserwator jest be..pisać nie umie, szuka argumentacji a znajduje pobożne życzenia. Świat roi się od pobożnych życzeń.
Pafni - przeczytaj bez uprzedzeń kilka ostatnich postów. Może zajarzysz w czym rzecz.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
08-11-2011 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #103
RE: Echa Wyborów 2011
Przeczytałem, fakt, pisowni tam poprawnej mało, natomiast jest treść, i ona jest istotą sprawy. Obserwator wyciąga wnioski z nieudolnego systemu. I logicznie argumentuje swoją postawę, zdawałoby się, że to człowiek czynu a nie farmazonów, dlatego go podziwiam. Włączył już zresztą "worda" więc czas na dalszą dyskusje.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
08-11-2011 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #104
RE: Echa Wyborów 2011
(07-11-2011 14:41 )Obserwator napisał(a):  A obecnie każde bardziej obrotne dziecko może zamówić narkotyki na telefon jak pizzę i dill jeszcze mu dowiezie tam gdzie obecnie się znajduje. Jaka jest różnica między kupnem w sklepie? Taka, że dillerów nie obchodzą kontrole jakości i inne przepisy utrudniające dzieciom dostęp do np. alkoholu.
Każdy może wziąć nóż kuchenny i wyjść np do parku, by tam sobie pomordować.
Jaka jest różnica między takim mordowaniem a kupnem usługi u zawodowego killera? Taka że killer bierze za to pieniądze i posiada fachowy sprzęt? - Tak?
Proponuje wobec powyższego zalegalizować mordestwa.

Cytat:Przebywam bardzo dużo z młodzieżą i znam jej zwyczaje. Bardzo często dorosły nie mając skąd załatwić prosi młodszego od siebie kumpla, bo młodym w szkole łatwiej jest znaleźć kogoś kto zna dillera niż dorosłemu który woli zajmować się rodziną niż poszerzaniem kontaktów.
Przebywam bardzo dużo z dorosłymi i znam ich mentalność i zwyczaje
Mają różne skrupuły, których nie ma młodzież. Bardzo często zlecają młodzieży lub nawet dzieciom to czym sami sie brzydzą, lub ze wzgledu na gabaryty sami nie mogą - np kradzież. Łatwiej jest małemu dziecku przejść przez dziurę w płocie.
Wobec powyższego proponuję zalegalizować kradzieże
Cytat:nie przekona się rozsądnego człowieka do uznania ustaw antynarkotykowych jako formy zniewalania ludzi, ograniczania ich wolności.
Nie przekona się rozsądnego człowieka do akceptowania ustaw antykradzieżowych i antymorderczych jako formy zniewalania ludzi, ograniczania ich wolności. Należy zmienić kodeks karny.

Cytat:Mam prawo wyboru posiadać, czy nie? Prawnie mam wybór albo nie posiadać albo więzienie. Jeśli chcą chronić kogokolwiek to proszę bardzo, ale nie kosztem mojej wolności.
Mam prawo wyboru posiadać te dobra które posiada Kowalski czy nie? Prawnie mam wybór - albo je posiadac albo więzienie. Jeśli chcą chronić czyjąś własność, to proszę bardzo, ale nie kosztem mojej wolności.
Cytat:Moja wolność powinna się kończyć tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, to że ktoś chce mieć w kieszeni narkotyk drugiego człowieka nie powinno obchodzić bo nie godzi to ani w jego bezpieczeństwo ani w jego wolność.
Cytat:Handel narkotykami to handel śmiercią.
Moja wolność powinna się kończyć tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, to że ktoś chce mieć w domu telewizor Kowalskiego nie powinno to nikogo obchodzić, bo nie godzi to ani w jego bezpieczeństwo ani w jego wolność.
Cytat:Znowu slogan, brak konkretu. Substancji narkotycznych są setki o przeróżnych działaniach, siłach uzależnienia i wpływach na zdrowie. Proszę bardzo zapytaj lekarza.
Znowu slogan, brak konkretu. Kowalski posiada trzy telewizory i każdy posiada inny zakres kanałów. Proszę zapytaj elektronika.
To tyle - taka sama logika.
Co do innych spraw:
Cytat:Papieros blokuje szyszynkę, co sprawia że pod względem potencjału uniezależniającego jest twardszym narkotykiem od amfetaminy
.
Jeśli tak uważasz - to proponuję ci powalczyć o prohibicję nikotynową, a nie - legalizacje innej cholery.
Twoja logika jest pokrętna - chcesz legalizacji jakiegoś zła, twierdząc, że inne zło jest legalne.

Cytat:Szeroko dostępny i akceptowany również przez biblie jest jeden z najsilniejszych depresantów znanych ludzkości zwie się on alkoholem który jest niezwykle silnie uzależniający.
Pastylki z krzyżykiem - od bólu głowy też uzależniają. I inne leki.
I wielu naduzywa leków. Proponuję zakazu ich produkcji i rozprowadzania.
Zapominasz, że alkohol jest produktem naturalnym, służącym również do innych celów spozywczych niż "chlanie". Nie porównuj nawet wypicia lampki wina do wstrzykiwania sobie jakiejś hery do żyły.
Zresztą mi np osobiście lekarz zalecił wypicie wieczorem lampki czerwonego wina.
Medycznie narkotyki mogą służyć wyłacznie jako paliatywy - i wyłącznie w tej roli je akceptuję.

Wikipedia napisał(a):Odstawienie heroiny w przypadku uzależnienia fizycznego powoduje wystąpienie reakcji abstynencyjnej, która objawia się: wymiotami, drżeniem mięśni, biegunką, bólem kości porównywanym do "łamania", zapaścią i może nawet zakończyć się śmiercią.
Po pierwsze - Wiki nie jest autorytetem- po drugie- jeżeli hera jest tak niebezpieczna to po cholerę się od niej uzależniać?

Cytat:Chyba każdy widział nie raz alkoholika pod monopolowym proszącego o drobne trzęsącego się w dellirce.
I co z tego?
Widziałem przed pałacem królewskim w Amsterdamie umierającego narkomana. Wolę widok tego alkoholika.
Zresztą - podobnie jak z papierosami- znów twoja logika- motywujesz potrzebę lekalizacji czegoś złego, bo inne zło jest legalne. Absurd.
Cytat:Twoje podejście do narkotyków to skrajna hipokryzja wrzucająca wszystko do dwóch worków
.
Wd mnie - myślę, że to właśnie ukazałem to wręcz żądanie legalizacji narkotykówdo narkotykówjest skrajną hipokryzją.
Cytat:Pierwszy dobre jeśli zachowa się umiar: alkohol, nikotyna, kofeina (aż 3 substancje o wiele twardsze od wielu narkotyków)
Co do umiaru jeśli chodzi o alkohol zgoda, narkotyki jednak - tylko jako paliatywy. Nie zgadzam się też z tezą że nikotyna i alkohol są gorszym świństwem niż biała śmierć w proszku.
Drugi narkotyki (absolutnie złe): (Dziesiątki substancji o przeróżnym działaniu, które twoim zdaniem są jednym i tym samym)[/quote]
Wprawdzie to nie moja teza, jednakże myślę, że Tomasz też nie uważa że każdy narkotyk jest taki sam. Legalizacja miękkich narkotyków prowadzi - otwiera furtkę - do legalizacji twardych.
Cytat:I on zajmuje się właśnie narkotykami. I uzależnieniami. I wolę wierzyć jemu niż jakimś wątpliwym autorytetom.

Cytat:Tak jak już mówiłem ten kto więcej przebywa z młodzieżą na zasadzie znajomy a nie opiekun wie, że młodzież nie ma najmniejszego problemu z załatwieniem sobie narkotyków.
Tylko tutaj rodzi się pytanie. Co Bardziej zniszczy życie młodemu człowiekowi zażycie narkotyku, czy zamknięcie go w poprawczaku/więzieniu za jego posiadanie?
Już pisałem - co wiecej niszczy ludzi? - To że ktoś ukradnie mu część jego dóbr, czy to że zamknie sprawcę w więzieniu?
Zrozum człowieku, że ja nie życzę sobie, by przyszłe pokolenia miały przechlapane, bo ty masz ochotę mieć wolność wyboru. To owszem - twoja sprawa- ale w systemie naczyń połączonych -juz nie.
Cytat:Taka jest ludzka natura walka z narkotykami, to walka z wiatrakami którą można tylko przegrać a jej koszta ponosimy my wszyscy.
Tak, bo są tacy jak ty, którzy propagują narkotyki. gdybyśmy mówili jednym głosem, problem by zniknął.
Ale wrócę do pierwszej części postu i napiszę: Taka jest ludzka natura, walka z kradzieżą i morderstwami to walka z wiatrakami którą można tylko przegrać a jej koszta ponosimy wszyscy.
Już pomijam aspekt, że znowu chodzi ci o pieniądze, które stawiasz na pierwszym miejscu.

Hipokryzja, hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja.

Cytat:Ostatnie zaostrzenie przepisów antynarkotykowych sprawiło, że polska jest trzecią narkotykową potęgą w europie.
Surowsze przepisy = większe ryzyko = mniejsza konkurencja = większy zysk.
W kogo ugodziły przepisy w ofiary, czy w handlarzy śmiercią jak nazywacie narkobiznesmenów?
Tego nawet nie skomentuję- odpowiedź dostałeś wcześniej. Tylko proszę podaj źródło tej rewelacjoi o trzecim miejscu. Nawet jeśli jest prawdziwa, to natychmiast trzeba wprowadzić ostrą prohibicję.
Cytat:Mafia robi na nielegalnych narkotykach świetny biznes i śmieje się prosto w twarz ludziom którym wystarczy medialnie zdemonizować wroga (dać przysłowiowego kozła ofiarnego) i czerpać zyski.
Recepta jest prosta- zainwestować jak najwięcej by ją zlikwidować. I robić w mediach kampanię pro live a nie propagować kulturę śmierci.
Pafni - czy o to ci chodziło?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-11-2011 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #105
RE: Echa Wyborów 2011
Prawie, z legalizacją morderstw, kradzieży, przegiąłeś. Bo to nie to samo o czym pisał Obserwator. Trochę wypaczyłeś po prostu problem. Poleciałeś po bandzie.
Poczekam co Obserwator odpowie.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
09-11-2011 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów