Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Demoralizacja młodzieży - niewłaściwa ocena czynów?
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
RE: Demoralizacja młodzieży - niewłaściwa ocena czynów?
omyk napisała:
Cytat: Mimo tego takie seriale, choć mają pewne elementy prawdy, nie odzwierciedlają rzeczywistości!
Może odpowiem słowami pani sędzi A.M.Wesołowskiej:

Anna Maria Wesołowska powiedziała, że:
"Na udział w programie zgodziłam się, ponieważ...

- Zależało mi, aby taki program powstał. Nie myślałam o formie, ważny był temat. Sala rozpraw to świetna szkoła życia. Każda sprawa to czyjeś dramatyczne doświadczenie, błąd, którego można było uniknąć, gdybyśmy uważniej rozglądali się wokół siebie. Tutaj możemy zobaczyć młodego chłopaka, który skopał leżącego bezdomnego. Nie potrafił odróżnić dobra od zła, wcześniej całe lata był maltretowany przez ojca. Przemoc traktował więc jak normę. Inny nastolatek został aresztowany za rozbój. Potrzebował pieniędzy na narkotyki. Zaczął "brać", ponieważ rodzice rozwodząc się przestali go zauważać. Tak to właśnie działa; do przestępstwa dochodzi, gdy coś zaczyna źle funkcjonować w naszym życiu. Świadomość tego zmusza do refleksji, zastanowienia się nad tym, co zrobić, żeby nie dopuszczać do takich sytuacji. Zależało mi na tym, aby jak najwięcej ludzi, szczególnie młodych, mogło to zrozumieć, uczyć się na błędach innych. Dlatego zgodziłam się na udział w programie."

Źródło:
http://sedziaanna.blog.onet.pl/Toga-na-w...34155735,n
Wydaje mi się, że nie ma celu toczyć bojów o to, czy ów serial to fikcja, czy też nie. To po prostu samo życie, które jednych bardziej dotyka , innych nie.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
01-11-2011 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Demoralizacja młodzieży - niewłaściwa ocena czynów? - Nicol@ - 01-11-2011 12:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów