Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Demoralizacja młodzieży - niewłaściwa ocena czynów?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Demoralizacja młodzieży - niewłaściwa ocena czynów?
spioh napisał(a):demoralizacja to kwestia jaki ktoś mam system moralny, a nie kwestia nieprzemyślanego czynu, stąd twoje zapytanie:

spioh napisał(a):rozumiem, że mówimy o prawie karnym, a nie o jakichś bezładnych ogólnikach, skoro tłem do rozmowy są wyżej wymienione programy. podaj przykład niesprawiedliwych przepisów Uśmiech
(a może chodziło ci nie o same przepisy tylko o sposób ich wykorzystania? w końcu prawo jako przepis zawsze jest trochę "do tyłu" względem niemoralnej pomysłowości przestępców, więc musi mieć trochę "luzu" żeby była możliwość działania także w nieprzewidzianych/nie ujętych dosłownie w paragrafach czynach. z jednej strony to dobrze, żeby nikt nie powiedział "zrobiłem to i to bo nie ma przepisu, który za to karze. a z drugiej daje to możliwość też lawirowania między przepisami)

No dobrze, a więc w oparciu o to co napisałeś mozna powiedzieć, że jesli ktos popełni jakiś bład, który może nie być zgodny z moralnym postępowaniem to ma być uznany już za zdemoralizowanego? - po jednym takim głupim bledzie, którego taki człowiek żałuje. Czy tak?

Ja pisałem, że chodzi mi o ocenę sędziego w sytuacjach, gdy np taki młody człowiek popełni jakieś przestępstwo a chyba większość przestępstw szczególnie względem drugiego człowieka jest sprzeczna z moralnym postępowaniem czy tez systemem (jak to okresliłes) a sędzia uznaje takiego człowieka za zdemoralizowanego, co wydaje mi się ocena krzywdzacą, chociaż faktem jest, że każdy taki poważny czyn, taki błąd niesie za soba poważne konsekwencje, z którymi każdy powinien się liczyć, ale mimo wszystko nie wypada oceniać po jednym błedzie człowieka jako zdemoralizowanego.
I nawet patrząc się na te wyreżyserowane sytuacje i postawy ludzi widać te róznice: gdy pojawiaja się osoby, które w sposób wulgarny, z pogarda traktuja innych ludzi oraz gdy pojawia się młody człowiek, który np w nerwach uderzył kogoś, że druga osoba doznała jakiegoś uszczerbku na zdrowiu, jakiegoś urazu, ale zachowuje sie w sposób kulturalny, żałujac tez tego co zrobił - czy między takimi sytuacjami widać róznice? widać demoralizację?

Przepisy sa takie jakie są, wiele znich należałoby zmienić w polskim prawie, ale mnie chodzi tak naprawdę o rozsądek w ocenianiu winy i człowieka. I podawałem już przykłady bodajże omykowi: krzywdzacy dla katolików wyrok w sprawie pana Darskiego świadczy o tym, że był on raczej oparty na osobistym odniesieniu czy tez oosbistym pogladzie względem tego pana, tego co robi, ale nie opierał sie on o to co czuja ci pokrzywdzeni - katolicy, chrześcijanie, gdy drze się świety symbol naszej wiary.
Podobnie jest w innych sprawach a te programy z jednej strony maja edukować a z drugiej pokazują ulomnosć polskiego sądu i prawa, pracy urzędu prokuratorskiego, bo nie wierzę w to, że w rzeczywistości jest znacznie lepiej niż w tych wyreżyserowanych programach.

Ale najważniejsze pytanie było takie: kiedy zaczyna się ten stan demoralizacji? Kiedy można okreslić człowieka jako zdemoralizowanego? Czy po jednym błędzie czy może wtedy, gdy widac ewidentnie, że człowiek idzie drogą złą, jest wulgarny, w pogardzie ma dobro drugiego człowieka, krytycznie i pogardliwie odnosi sie do osób chorych, słabszych, lekceważy sobie wszystko i wszystkich, kiedy ten system moralny w danym człowieku jest złamany? Własnie w oparciu o taki program - podajac go tylko jako przykład zadałem te wszystkie pytania w pierwszym moim poście.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-11-2011 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Demoralizacja młodzieży - niewłaściwa ocena czynów? - TOMASZ32-SANCTI - 01-11-2011 23:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów