Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy modlitwa za demony może przynieść efekt?
Autor Wiadomość
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Czy modlitwa za demony może przynieść efekt?
Mam pytanie w tej kwestii, czy modlitwa za demony posiada sens. Czy jest szansa aby potępiony anioł stał się na powrót cherubinem na przykład. Chodzi mi o modlitwę osoby świeckiej.
Przy okazji zapytam czy były czynione podobne zabiegi przez egzorcystów.
Wszak czym mniej ich po ciemnej stronie tym lepiej.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-10-2011 18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Czy modlitwa za demony może przynieść efekt?
Nie ma sensu. Biblia pokazuje nam, że demony dokonały już ostatecznego wyboru - jest on nieodwołalny. W pełni świadomy i dobrowolny sposób odeszły od Boga i poszły za szatanem - ich przywódcą. Ten grzech je zmienił, wynaturzył i nigdy już nie zmienią zdania. Dla nas ludzi jest to trudne do pojęcia, bo my zawsze możemy zmienić zdanie, żyjąc na tym świecie. Ale i dla nas w momencie śmierci i spotkania z Bogiem twarzą w twarz nastąpi moment ostatecznej decyzji.
Co ważne - Jezus do każdego człowieka wychodził, rozmawiał, wzywał do nawrócenia, ale z demonami nie rozmawiał! Mówił od razu - od razu je wyrzucał. Wiedział, że rozmowa nie ma sensu. Tak mi się wydaje, to wiedział, że nie da się rozmawiać z szatanem. On się tak wynaturzył, że to już nie jest rozmowa - z kimś, kto Cię nienawidzi nie da się rozmawiać.

Polecam piękne konferencje o. Manjackala, który m.in. ten temat podejmuje: http://www.divshare.com/download/13773055-f0e
Oraz wykład ks. Piątkowskiego: http://sfd.kuria.lublin.pl/index.php?opt...&Itemid=77

Niech Jezus Cię błogosławi +
01-11-2011 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Czy modlitwa za demony może przynieść efekt?
Dziękuję za odpowiedź. Czytałem trochę na ten temat, ostatnim czasem wywiad KSIĘDZA GIUSEPPE TOMASELLI’EGO egzorcysty, który twierdził, że one cierpią i mają pretensje do Boga, że to On ich potępił. Stąd było moje pytanie odnośnie ich "rechabilitacji"

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
01-11-2011 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów