Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taargi Xiażki
Autor Wiadomość
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Taargi Xiażki
Udałem się w sobotę 6 listopada na Targi Xiążki na Centralną w Krakowie. Ludzi mnóstwo, tłuszcza taka nie da się wejść. Dobrze, że byłem przed 10, bo o dziesiątej miał być Terlikowski. Ciekawe jak oni to pomyśleli, że o 10 zaczyna się program i ludzi wpuszczają? Toż nie zdąża wejść. Pani przed wejściem rozdawała ulotki reklamujące spotkanie z Terlikowskim, ale ludzi nie było za dużo. Dobrze, że wydawca znalazł se miejsce na końcu hali, gdzie się nie kłębiło tak strasznie. I skombinował salę seminaryjną. Zainteresowanie trochę małe, ale w tym samym czasie spotkanie z Cejrowskim było, bez sensu kumulacja.
Terlikowski nawijał jak to on, tu jest zapis (amatorski z komórki, w 2 częściach z przerwą, bo mi się wcisnęło włączenie):

http://chomikuj.pl/soplandia/Teologia/Te...ski+Tomasz

Na chomiku jest, ale nie trzeba ściągać, można posłuchać. Mało czasu więc nie wchodziłem w tematykę poprzedniej pozycji literackiej "Operacja Chusta", która wskazuje na pewną utratę wiary doczesnej w Kościół instytucjonalny. Od czasu akcji z abp Wielgusem moja wiara tego typu zanikła na amen, więc korespondują te odczucia.
Nową ideą jest tzw "zarządzanie kryzysowe" które jest słabe, raz że nie wiedzą jak, a raz że co się będę przejmować. Tezy TT wymagają pewnego pogłębienia, np. argumenty przeciw karze śmierci (tzw. czapa) jak możliwość omyłki itp dadzą się zastosować przy eutanazji. Trzeba tu się wesprzeć ideami Korwina: eutanazja umożliwi stworzenie szwadronów śmierci, przywykłych do mordu, najpierw staruszka chorego a potem może nie chorego albo nie staruszka. Drugim wkładem Korwina jest rubryka "Postępy Postępu" w tygodniku "Najwyższy Czas!", która przynosi wiadomości agencyjne pomijane przez reżimowe media. Raz, że poszerza wiedzę o świecie, a dwa, nabiera człowiek dystansu do rzeczywistości.
Natomiast podejmując tematykę współczesną rozbijamy się o barierę niedowiarstwa, czy przy okazji penisa w przedszkolu we Szwajcarii, czy pochwały zoofilii w szkole w Hiszpanii. To trzeba dokumentować solidnie bo się w pale nie mieści.

Potem już nie było tak fajnie, bo zmęczyło mnie przebijanie się przez tłum no i Piekara nie przyjechał. A w zasadzie to od idei Piekary zaczął się plan odwiedzenia targów. A nawet jakby było to i tak miejsce spotkania ( stolik i 2 stołki) umożliwiało uzyskanie autografu, zamienienie 2 zdań ale dłuższego spotkania z czytelnikami - nie. Paradowska za to była ale nawet o tolerancję dla pisiorów nie chciało mi się pytać. Więc polazłem do domu, bo miejsce na targi zdecydowanie za małe i Kraków nie będzie miał większego z przyczyn oczywistych, o których nie będę nawet wspominał. Cieszy za to obfitość stoisk katolickich, chociaż jedno darło ryja przez megafon o spotkaniach, jakby nie dość hałasu było.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
06-11-2011 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów