Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marsz niepodległości.
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Marsz niepodległości.
No nie wiem sant. To jakie widzisz rozwiązanie? Schować głowę w piasek, pojęczeć i popłakać w TV a i tak za wszystko zapłaci podatnik - bo przecież publiczne roboty naruszają jakieś tam publiczne dobra tych bandziorów? A za rok to samo? I tak samo?

Widzisz, sam narzekasz, że tych hitlerowców wypuszczono. A jakby dostali po tyłkach, tak, że trzy dni by do tyłu chodzili to może by się zastanowili na drugi raz?
Niech się policja zainteresuje tym, kto tych nazistów tu ściągnął - w końcu są jakieś fora, strony tych lewackich band, nie jest to trudne. I wyciągnąć surowe konsekwencje.

A każdego kto "dymi" lać bez litości. Obojętnie spod jakiej "chorągiewki" pochodzi.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2011 09:16 przez Helmutt.)
15-11-2011 09:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #17
RE: Marsz niepodległości.
Hmm....wiadomo kto ich zaprosił. W urzędzie miasta mówi się o wypowiedzeniu im lokalu (najm za grosze) przy Nowym Świecie. Mowa o "Krytyce Politycznej" (Sierakowski, Michalski, Nowicki, Szczuka, Dunin, Środa et consortes). Radni PiS chcą tego. Nie wiadomo jak reszta radnych zadecyduje.
Ale przecież ten lokal ktoś im wynajął. Ten lokal był schronieniem dla uciekających przed policją nazistów. Tam znaleziono kastety, pałki itp.
Sęk w tym, że ci towarzysze i siostrzyce maja media za sobą.
Cytat:Widzisz, sam narzekasz, że tych hitlerowców wypuszczono.
Biciem niczego sie nie załatwi, ale twoja propozycja mi sie podoba:
Cytat:Ujawnić dane osobowe i wizerunki WSZYSTKICH bandytów złapanych w związku z wydarzeniami 11.11.2011 oraz nakazać im naprawienie szkód jakie poczynili. I to nie finansowo, ale fizycznie - niech pracują i niech cała Polska to widzi.

Cytat:To jakie widzisz rozwiązanie? Schować głowę w piasek, pojęczeć i popłakać w TV a i tak za wszystko zapłaci podatnik - bo przecież publiczne roboty naruszają jakieś tam publiczne dobra tych bandziorów? A za rok to samo? I tak samo?
Jakie widzę rozwiazanie? - Nie dopuścić do przyzwolenia społecznego.
Jak to osiągnąć: przez pracę organiczną, odkłamywanie historii, tworzenie mediów niezależnych i współpraca z nimi.
Zresztą powiem tak. Ja wiem, ale ty tego nie przyjmiesz prawdopodobnie. Po prostu, trzeba budować środowisko "chrystianitas", czyli odbudować to co zostało zniszczone (przez rewolucje, wojny światowe, komunizm i nazizm z jednej strony, a z drugiej - zachłyśnięcie się wolnością i przyjmowanie zachodnich wzorców kulturowych - u nich marginalnych - jako obowiązujące). Po prostu -ewangelizacja, powrót do korzeni. Kiedyś prostytucja była, ale była czymś wstydliwym- dzisiaj prostytutki są celebrytkami godnymi naśladowania. Homoseksualizm też był, ale wstydliwie z tym się ukrywano a nie był sztandarem, pod którym można dostać sie do parlamentu. Zdrady małżeńskie były - ale nikt się nimi nie szczycił. Polityk, np rozwodnik raczej nie mógł już dalej politykować. Nie było przyzwolenie społecznego i medialnego. To jako czytelne przykłady, ale dzisiaj relatywizuje się wszystko. Bandyci są bohaterami a z bohaterów robi sie bandytów. Piotrowski (zabójca Popiełuszki) legalnie pracuje w Faktach i Mitach, agent bezpieki, który wydawał swoich kolegów - Maleszka jest jednym z filarów Gaz. Wyb. Jednym z marszałków sejmu uznana przez sąd łapowniczka, która wykorzystuje jakieś idee do bogacenia się. Fakty można mnożyć. I na to wszystko jest przyzwolenie społeczne. I medialne. Ewidentnych bandytów i neonazistów nazywa się antyfaszystami stojącymi w awangardzie walki z ksenofobią i szowinizmem.
Dlatego uważam, że jedynym ratunkiem dla naszej cywilizacji i naszego systemu wartości jest ewangelizacja, ale nie ta polegająca na moraliźmie i opierająca się o duszpasterstwo zachowawcze, ale ta misyjna skierowana do ludzi spoza Kościoła. Mówiąca językiem dlań zrozumiałym. Ale to inny temat.
Jeśli tego nie zrobimy, nastanie pewna próżnia (już jest) ideologiczna, dekadencja itp. Natychmiast w to miejsce przyjdzie radykalna ideologia i weźmie wszystkich tych liberałów moralnych za mordę.
Islam.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2011 10:21 przez Sant.)
15-11-2011 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Marsz niepodległości.
Czyli jeśli zapadnie decyzja o odebraniu im lokalu to znowu czeka nas powtórka z rozrywki - coś jak w przypadku likwidacji pewnego kurwidołka pod tytułem "Le Madame"... histeria i wściekłe wycie. Gdyby to był lokal przypuśćmy - Rodziny Radia Maryja - no to wszyscy rozłożyliby ręce mówiąc "Takie jest prawo. Niestety". Ale, że był to lokal dla pedalstwa i wszelkiego zwyrodnialstwa - a to jest dziś modne - rozpętano ruchawkę. No ale ja tam jestem za, lewacko-liberalne media zawsze płaczą nad róznymi Środami i inna dewiacją.

To piękne co piszesz. Ale nierealne. To działania już mocno globalne - odkłamać historię, osądzić komuchów, wzmocnić moralność - zauważ, że ten cały upadek wartości i degrengolada jest sterowane z samej góry. Każda, powtarzam, każda próba głośnego mówienia o pewnych rzeczach jest skazana co najwyżej na śmieszność, nagonkę sterowaną przez podburzaczy tłumu pokroju ścierw takich jak Olejnik, Lis, Wojewódzki i innych.
A oni z kolei mają wytyczne gdzieś "z góry" - i dopóki się tej "góry" nie ściągnie w dół i nie rozliczy - NIE MA SZANS na ewangelizację, moralność itp. A znowuż nie jest możliwe owo "ściągnięcie" na sposób legalny. Robiąc to na sposób nielegalny upodobnimy się znowuż do tych, których potępiamy. I tak możnaby długo.

Wiesz jakie są argumenty ludzi - zdawałoby się myślących - na to co piszesz? "Dlaczego morderca x. Popiełuszki pracuje w FiM?" - "A odsiedział swoje i wyszedł, ma prawo pracować gdzie chce". "Dlaczego nie doszło jak dotąd do sprawiedliwego osądzenia choć jednego stalinowskiego sędziego lub któregoś z katów ubeckich?" - "Gdzie twoje współczucie, stawiać przed sądem tych biednych starych dziadziów?!". I tak dalej.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2011 10:34 przez Helmutt.)
15-11-2011 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #19
RE: Marsz niepodległości.
Cytat:Czyli jeśli zapadnie decyzja o odebraniu im lokalu to znowu czeka nas powtórka z rozrywki
Chyba nie, bo burmistrz Śródmieścia (na sesji Rady) stwierdził, że nie rozwiąże umowy, żada natomiast od nich wyjaśnień. Chyba się boi nagonki medialnej i miana faszysty.
Cytat:To piękne co piszesz. Ale nierealne.
Dzięki za uznanie, jednakże wierzę, że realne. 2000 tyś. lat temu sytuacja była podobna, i jakoś przez kilkaset lat zmieniono świat.
Cytat:To działania już mocno globalne - odkłamać historię, osądzić komuchów, wzmocnić moralność - zauważ, że ten cały upadek wartości i degrengolada jest sterowane z samej góry.
Cóż - znowu muszę ci przyznać rację - to się niestety zaczęło juz od Kartezjusza, poprzez Woltera, Rousseau, Encyklopedystów francuskich i w ogóle rewolucję etc.
Dlatego trzeba dużo wysiłku i skupienia srodowisk, które to widzą.
Czyli to co przedtem pisałem - praca od podstaw na długie lata. I koordynacja tych środowisk. Przynajmniej nieprzeszkadzanie sobie.
Ja zajmuję się działką: ewangelizacja, ty możesz odkłamiać ...., zreszta nie będę mówił za ciebie. Sam wiesz lepiej. Ważne jest żebyśmy wiedzieli, że nie jesteśmy sami. Każdy w tej działce, którą robi najlepiej.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-11-2011 10:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Marsz niepodległości.
(15-11-2011 10:57 )sant napisał(a):  
Cytat:Czyli jeśli zapadnie decyzja o odebraniu im lokalu to znowu czeka nas powtórka z rozrywki
Chyba nie, bo burmistrz Śródmieścia (na sesji Rady) stwierdził, że nie rozwiąże umowy, żada natomiast od nich wyjaśnień. Chyba się boi nagonki medialnej i miana faszysty.
I kółeczko się zamyka. Już pewnie lewaki ostrzą sobie na niego zęby, że osmielił się "zażądać wyjaśnień". No i będzie gadka jaka to nietolerancja w Polsce, że nie można sobie szwabów zaprosić i "podymić" trochę w imię "polskiej niepodległości"....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-11-2011 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Marsz niepodległości.
Helmutt napisał(a):I kółeczko się zamyka. Już pewnie lewaki ostrzą sobie na niego zęby, że osmielił się "zażądać wyjaśnień". No i będzie gadka jaka to nietolerancja w Polsce, że nie można sobie szwabów zaprosić i "podymić" trochę w imię "polskiej niepodległości"....

Jak szwaby chcą dymić to niech dymią u siebie a nie w naszym kraju. Nie dość, że i tak jest bajzel, że jest brak szacunku, gnojenie tych biednych to jeszcze rozpierduchy chcą tutaj robić? A cała ta grupa 11 listopada niech sobie wyemigruje do Niemiec a nie tutaj będzie ściagać tych, którzy chcą tutaj szaleć. I boli człowieka to, że nie ma w tym kraju ludzi, którzy w końcu zrobią w nim pozrądek - porządek z tymi, którzy najbardziej niszcza nasz kraj, którym tak naprawdę on wisi, bo inaczej byłoby znacznie inaczej w naszym kraju. Na chwile obecną jest bajzel i demoralizacja, upadek moralny. I kto temu zaprzeczy? Wystarczy spojrzeć na nasz kraj a wszystko widać i nkt z tym bałaganem nic nie robi, bo nie ma kto, ale sa tacy, którzy jeszcze bardziej chcą ten kraj zniszczyć.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2011 19:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #22
RE: Marsz niepodległości.
Jak młodzież nie ma się nawalać między sobą i policją jak nawet na takim forum jak to jest język nienawiści
- szfaby
- pewnego kurwidołka pod tytułem "Le Madame"... histeria i wściekłe wycie.
- Ewidentnych bandytów i neonazistów
nawet santowi się udzieliło
- Ten lokal był schronieniem dla uciekających przed policją nazistów
chłopie no proszę cię te chuligany z antify niemieckiej w swoim kraju biją się z prawdziwymi neonazistami
nie będę wymieniał dalej, bo smutno mi się robi, że piszą to moi bracia w wierze Uśmiech

Nie dajmy się zwariować z policją i ze sobą nawzajem walczył margines społeczeństwa polskiego - nie możemy dawać się wciągnąć w ich imprezy
Ignorancja i obojętność na ich marsze, akcje itp - niech policja ich ogląda i pilnuje

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
15-11-2011 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #23
RE: Marsz niepodległości.
(15-11-2011 19:40 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  Jak szwaby chcą dymić to niech dymią u siebie a nie w naszym kraju. (...) A cała ta grupa 11 listopada niech sobie wyemigruje do Niemiec

Gratuluję Tomaszu... wiedzy, obiektywizmu, nie-przypinania łatek, kultury wypowiedzi, szacunku do drugiego człowieka. To tyle.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-11-2011 01:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Marsz niepodległości.
Nie bardzo wiem kto używa słowa "szwaby", ja go uzyłem tylko symbolicznie chcąc odpowiedzieć na post Helmutta. Ale skąd ta nazwa się wzięła? Czy ktoś z nas tutaj ją wymyslił czy może już wcześniej była uzywana?

Co do nienawiści to ja raczej nie jestem z tych, którzy chcą ja propagować, ale też nie można patrzeć spokojnie na to co sie dzieje i to nie chodzi tylko o sam Marsz Niepodległości. Takie podstepne działania, takie niszczenie kraju to propagowanie nienawiści a my tutaj raczej tylko krytykujemy takie zachowania, jako niewłaściwe, Jeśli świadomie ściąga się zadymiarzy z Niemiec lub z innych regionów Polski, aby uderzyć w tych, którzy chca świętować tak ważny dzień to chyba jako POlacy, jako też katolicy, którym obca jest przemoc nie możemy tak spokojnie milczec i zachowywać sie jakby sie nic nie stało i pochwalić jeszcze tych, którzy dopuścili do takich zadym?

Wiesz, my możemy kochać tych wszystkich ludzi jako, że są ludźmi i też Jezus za nich umarł, ale pewne zachowania trzeba krytykować, negować i otwarcie to robić, aby było to jasne, że są ludzie, którym takie zachowania sie nie podobają, że chcemy żyć w bezpieznym kraju. Miłość do człowieka, który postępuje tak brutalnie nie musi się wiązać z negowaniem jego zachowania, mozna kochać, ale nie przyjmować a nawet negować złe zachowania w trosce o nasz kraj, o dobro innych. To tylko wyrażanie sprzeciwu względem prezentowanego zła.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-11-2011 02:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
RE: Marsz niepodległości.
(15-11-2011 21:06 )Dezerter napisał(a):  - pewnego kurwidołka pod tytułem "Le Madame"... histeria i wściekłe wycie.
Wiesz, nawet jak się za pomocą ustawy nakaże owijać gówno w sreberko i nazywać czekoladą, to i tak będzie się fetor unosił.
Staram się nazywać rzeczy po imieniu, a nie "zgodnie z polityczną poprawnością".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-11-2011 08:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #26
RE: Marsz niepodległości.
(15-11-2011 21:06 )Dezerter napisał(a):  Jak młodzież nie ma się nawalać między sobą i policją jak nawet na takim forum jak to jest język nienawiści
- szfaby
- pewnego kurwidołka pod tytułem "Le Madame"... histeria i wściekłe wycie.
- Ewidentnych bandytów i neonazistów

Co do do szwabów - to faktycznie ma wydźwiek pejoratywny (dla niektórych Polaków), natomiast Szwabia jest krainą historyczną. Niemcy to trochę sztuczny twór, swego rodzaju zwiazek państ, unia, federacja. Niemcy pochodzą od Allemanów, którzy utworzyli państwo Szwabia (tak w skrócie). Nawet w wielu językach oficjalna nazwa Niemców to "Allemania" a więc Szwabia jako nazwa późniejsza jest uzasadniona. Prędzej już nazwa Niemcy jest obraźliwa, Słowo "niemiec" pochodzi od "niemota", ten co nie umie mówić, tylko bełgocze. Tak Szwabów nazwali nasi słowiańscy przodkowie.
Cytat:pewnego kurwidołka pod tytułem "Le Madame"... histeria i wściekłe wycie.
tu mozna jedynie zarzucić że Helmutt używa niecenzuralnego słowa na określenie pewnej rzeczywistości. Nie powinien, ale niekiedy jednym słowem można wyrazić wiele zdań. I to usprawiedliwia użycie tego słowa. Inaczej bym interweniował. Natomiast nie ma tu jak to sugerujesz: "języka nienawiści". Może i dosadnie, ale przedstawiona została prawda.
Cytat:- Ewidentnych bandytów i neonazistów
A jak byś nazwał bandytów i neonazistów - bohaterami z bratnich Niemiec, którzy przyjechali rozdawać kwiaty polskim patriotom?
Zaznaczam, że owi "bohaterowie" są tak własnie zarejestrowani (jako bandytci i neonaziści) również w aktach niemieckiej policji i jako tacy są pod obserwacją.
Cytat:nawet santowi się udzieliło
- Ten lokal był schronieniem dla uciekających przed policją nazistów
chłopie no proszę cię te chuligany z antify niemieckiej w swoim kraju biją się z prawdziwymi neonazistami
nie będę wymieniał dalej, bo smutno mi się robi, że piszą to moi bracia w wierze Uśmiech
Nic się nie udzieliło, te niemieckie grupy są grupami nazistowskimi (skrajna lewica). Nie będę używał wobec nich określenia "faszyści" bo nimi nie są. A to że "faszyści" niosą transparenty z hasłami "antyfaszystowskimi" (używam teraz ich języka), a mają faszystowska ideologię i zachowania, to nie znaczy że są antyfaszystami. Po prostu maja taka taktykę. Złodziej najgłośniej krzyczy : łapaj złodzieja. Nic nie poradzę że ktoś totalnie namieszał w głowach i poodwracał pojęcia. Przeczytaj na początku tego wątku com napisał. I nie daj soba manipulować.
Owszem, możesz się nie zgadzać z moimi słowami, tylko proszę nie nazywaj ich językiem nienawiści. Wpisujesz sie tym samym w tło obecnej poprawności politycznej, dla której prawda jest relatywistyczna, a wszystko co jest jej nie pomyśli nazywa sie językiem nienawiści. A to że owi "antyfaszyści mieli punkt zborny w tym lokalu to jest faktem. I w dodatku policja znalazła tam narzędzia uzywane do bicia, pojemniki z gazem etc. Różne antify, manify, feminy et consortes pokazały prawdziwe oblicze. Tyle że manipulacja się nie udała. Nie przewidziano że bohaterowie z Niemiec nie odróżniają rekonstruktorów historycznych od "faszystów" - czyli środowisk niepodległościowo - prawicowych. I patriotycznych. W tym kombatantów z AK. I biją aktorów plując na polskie mundury historyczne. Smutne jest że nawet bracia w wierze ulegają poprawności politycznej narzucanej przez wrogów Kościoła i cywilizacji.
Cytat:chłopie no proszę cię te chuligany z antify niemieckiej w swoim kraju biją się z prawdziwymi neonazistami
Jakimi oni są antyfaszystami - to już wyjaśniałem. Ale cóż, ty widocznie bardziej wierzysz propagandzistom lewackiej Krytyki Politycznej niż braciom w wierze. Smutne to.
Cytat:Nie dajmy się zwariować z policją i ze sobą nawzajem walczył margines społeczeństwa polskiego - nie możemy dawać się wciągnąć w ich imprezy
Ignorancja i obojętność na ich marsze, akcje itp - niech policja ich ogląda i pilnuje
Dezerter, owszem, chuligani wszelkiej maści wykorzystali sytuację, tu masz rację. Jednakże fakty o tych wydarzeniach, które coraz bardziej do nas docierają mówią że jednak nie jest to takie czarno- białe, jak to przedstawiasz.
Był legalny, spokojny marsz. I pozwolono z pełną świadomością, na inną manifestację mającą za zadanie powstrzymać ów marsz.
I na brutalność policji, bijacą każdego, kogo popadnie. Zadaniem policja była ochrona legalnego marszu.
Oczywiście powtarzam- w marszu byli też chuligani i prowokatorzy. Jednakże nieliczni. Zawsze i wszędzie tak jest.
I nasze władze doskonale wiedziały o owej inwazji neonazistów z Niemiec, o czy mówił sam pan premier.
Coraz wiecej nabieram przekonania że to wszystko było sztucznie, ale celowo generowane. Nasz rząd zaczyna kierować Polską poprzez tzw. "conflict management". Jest to pojęcie z jednej z teorii zarządzania organizacją. Zarządzanie przez konflikt.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2011 09:58 przez Sant.)
16-11-2011 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #27
RE: Marsz niepodległości.
http://www.radiownet.pl/#/publikacje/mar...ci-relacja
Cytat:Oglądając telewizyjne relacje z Marszu Niepodległości, każdy normalny widz odniesie wrażenie, że świętowanie przerodziło się w jedną wielką bijatykę z policją. Dziennikarze głównego nurtu ograniczyli się do prezentowania i komentowania chuligańskiego zachowania niektórych kiboli. Niemal całkowicie pominęli fakt, że wobec kilkunastu tysięcy osób biorących udział w marszu, były to grupy znikome. Nikt nie twierdzi, że nie było ich wcale, jednak pokazywanie wyłącznie skrajnych chuliganów, a pomijanie przytłaczającej większości - normalnych ludzi, rodzin z dziećmi, osób starszych z wnukami, kombatantów - jest jawną manipulacją. Należy otwarcie sprzeciwiać się fałszowaniu prawdy. Prezentuję kilkunastominutowy film pokazujący Marsz Niepodległości od wewnątrz - od samego początku na pl. Konstytucji, aż do samego końca pod pomnikiem Romana Dmowskiego.
.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-11-2011 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #28
RE: Marsz niepodległości.
Panowie
- daleko mi do poprawności politycznej - trafiliście jak kulą w płot
- nie ulegam jednostronnej propagandzie - zawsze wielostronnej Oczko - to moja podstawowa zasada - wyrabiać sobie zdanie z kilku źródeł
- czemu sant uparcie mylisz anarchistów z nazistani, neonazistami czy faszystami - jak świat światem zawsze anarchiści zwalczali faszystów i odwrotnie
są to dwie odmienne wizje świata, państwa, władzy, wojska, struktury państwa, wolności i praw jednostki, samoorganizacji społecznej/samorządności
najprościej jak można:
anarchiści - rubta co chceta i minimalizacja państwa, bez aparatu przymusu, samorzady
faszyści - rubta co każemy, silne państwo z armią i policją
jak ich można mylić ?!?

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
17-11-2011 00:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #29
RE: Marsz niepodległości.
Dezerter, na początku tego wątku usiłowałem to wyjaśnić. Prosiłem o uzgodnienie nomenklatury związanej z tym zagadnieniem. Nikt nie podjął rękawicy. Nie chcę się powtarzać. Przeczytaj. Ale niech tam: Powiem tylko że - jeżeli wg ciebie naziści, to faszyści i w dodatku są formacją prawicową, to nasza rozmowa jest bez sensu. Jeżeli niektórym wolno nazywać formacje prawicowe lub niepodległościowe skrajną prawicą, to mnie upoważnia to do tego samego i skrajnych lewaków nazywać nazistami.W tym wypadku to jest zresztą prawda. Zarówno nazizm jak i faszyzm są organizacjami skrajnie lewackimi, ale nie są tym samym. Dlaczego? - Bo tym "zaszczytnym" mianem (faszystów) bolszewicy nazywali wszystkich swoich przeciwników, bez względu na ich usytuowienie na scenie politycznej. Co nie zmienia faktu że faszyzm (włoska formacja populistyczno - syndykalistyczno - lewicowa) nie jest nazizmem (niemiecka -skrajna formacja lewicowo - narodowa, rodzaj komuny). Skrajny lewak Sierakowski wzywa na pomoc anarchistów - też skrajnych lewaków. Czym to wszystko się różni? Wszyscy metody mająte same- tzn takie jakie przypisują prawicy nazywając ją faszyzmem. Reasumując - faszyzm nie ma nic wspólnego z ideologiami prawicowymi czy chadeckimi oraz niepodległościowymi. Zarówno faszyzm, nazizm, komunizm czy anarchizm, są różnymi późniejszymi mutacjami dziewiętnastowiecznych socjalistycznych ideologii antysystemowych i antywartościowych w ich skrajnej formie. Zamieszanie w głowach z tym związane celowo zostało wprowadzone przez komunistów. I pokutuje do dzisiaj.
Natomiast ty Dezerter nie ustosunkowałeś się do moich wyjaśnień odnośnie twojego zarzutu, że niektórzy z nas na tym forum "sieją język nienawiści". Jeśli uznajesz moje argumenty i tezy, powineneś przeprosić użytkowników naszego forum, jeśli nie, to przynajmniej powiedz, że wg ciebie nie mam racji, lub coś w tym rodzaju. Padł (z twojej strony) poważny zarzut świadczący wg Helmutta o twojej political correctiones, a ty na to tylko bez pokrycia odpowiedziałeś:
Cytat:Panowie - daleko mi do poprawności politycznej - trafiliście jak kulą w płot
. (swoją drogą ciekawe kogo masz na myśli pisząc w liczbie mnogiej, nie zauważyłem by, poza Helmuttem ci to ktoś zarzucił - inna sprawa, że miał podstawy tak uważać.)
Zauważ że ja cię serio traktuję i odpowiadam na twoje argumenty. Dlatego proszę o to samo.
I jeszcze jedno - owszem napisałem:
Cytat:Smutne jest że nawet bracia w wierze ulegają poprawności politycznej narzucanej przez wrogów Kościoła i cywilizacji.
Oczywiście to jest parafrazą twojego stwierdzenia, że
Cytat:bo smutno mi się robi, że piszą to moi bracia w wierze
- w odniesieniu do języka nienawiści. I pisałeś to zdecydowanie w kontekście moim i Tomasza (trudno Helmutta nazwać bratem w wierze). Moje sformułowanie natomiast dotyczy ogólnie percepcji katolików, którzy ulegają takim manipulacjom zamiast słuchać Magisterium Kościoła, chociaż przyznaję był tam również cień ironii dot. twojej osoby - poprzez parafrazę, ale tylko cień.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2011 09:51 przez Sant.)
17-11-2011 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Marsz niepodległości.
Cytat z portalu antifa.bzzz.net. Opadają ręce i cycki.....

"11 listopada 2011 antyfaszyści z całej Polski wraz z zaproszonymi przez nas gośćmi z Rosji, Białorusi, Niemiec, Czech, Słowacji oraz innych krajów braliśmy udział w szeregu działań antyfaszystowskich w Warszawie. Za główny cel postawiliśmy sobie zawiązywanie blokad oraz obronę całego zgromadzenia na ulicy Marszałkowskiej. Jak się okazało w toku wydarzeń, faszystowskie grupy nie raz usiłowały zaatakować wiec, jednak za każdym razem prowokacje takie kończyły się fiaskiem skrajnych prawicowców. Nasze blokady nie zostały przełamane. Kolejnym z zadań, jakich podjęły się grupy antify, była ochrona osób oddalających się już po rozwiązaniu wiecu."

I jeszcze:

"Kolejną manipulacją, tym razem, świadomie lub nie, powielaną przez media głównego nurtu jest informacja, jakoby grupa niemieckiej antify zaatakowała grupę rekonstrukcyjną. W rzeczywistości sytuacja wyglądała następująco: Niemcy zostali zaatakowani przez grupę faszystów i się bronili (nawiasem mówiąc w obecności policji, która nie reagowała). "

Taaaa.... nic to, że istnieje cała masa filmików, są zeznania przypadkowych przechodniów (nie związanych z żadnym "ruchem") - "nasza jest tylko racja i to święta racja".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2011 10:34 przez Helmutt.)
17-11-2011 10:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów