Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pieśni "niedozwolone"
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #46
RE: pieśni "niedozwolone"
Chciałabym zauważyć tylko, że ja polemizowałam z Małostkowym, a Ty później sam włączyłeś się do dyskusji. Jak widzisz dyskutuję tylko na ten jeden, wybrany wątek, który zapoczątkował Małostkowy i nie włączam się do waszej dyskusji ze Spiohem.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-12-2011 05:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Liam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #47
RE: pieśni "niedozwolone"
Cóż, zważywszy na to że dwa ostatnie posty rozpoczęłaś inwokacją do mnie imiennie, zadając mi pytania i podważając moje stanowisko, moja... pomyłka jest usprawiedliwiona. Niezdecydowany

Ale mówiąc, że dyskutujesz sama ze sobą, miałem na myśli to, że zbijasz argumenty, które sama wymyśliłaś. Rozmawiamy tu o liturgii, a konkretnie o oprawie muzycznej mszy św, a nie chodzeniu do lasu i jednoczeniu z matką ziemią.

[Obrazek: wdrodze.jpg]]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2011 13:48 przez Liam.)
07-12-2011 07:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #48
RE: pieśni "niedozwolone"
Masz rację, zrobił się offtop, więc lepiej będzie kontynuować wątek o 'chwaleniu Boga na różne sposoby' (za wyj. muzyki) w stosowniejszym miejscu. Pozdrawiam

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-12-2011 02:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #49
RE: pieśni "niedozwolone"
Liam napisał(a):Moim zdaniem, to kwestia przede wszystkim kulturowa.
zgadza się, oprawa jaka towarzyszy sakramentom ma pomagać w ich przeżywaniu, stąd przepisy ujednolicające i pilnujące by "postępowość" nie obnażała całości z sacrum. stąd muzyka kościelna będzie ewoluowała, tyle, że zawsze ciut wolniej i ciut inaczej niż rozrywkowa.

Nicol@ napisał(a):spiohu, to zależy, na jaką stronę w necie kliknęłaś. Są takie i takie zdania, ale to nie zmienia faktu, że wszystkie formy modlitwy są dozwolone i aprobowane.
żeby kogoś dobrze cytować trzeba sięgać do tekstu źródłowego a nie pytać wujka google xD

Cytat:Wszędzie, gdzie wiara jest jedna, jeden jest ołtarz, jedno duszpasterstwo.
własnie - ołtarz, a nie jakikolwiek stoliczek z białym obrusem postawiony gdziekolwiek ;p to tak na marginesie, bo temat o pieśniach.

Nicol@ napisał(a):W ogóle mnie nie zrozumiałaś, ale to twój problem.
tak cię rozumiem, jak piszesz. a jeśli piszesz co innego niż to co masz na myśli... ale ad rem Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
09-12-2011 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #50
RE: pieśni "niedozwolone"
nie można twierdzić, że moralność form, to kwestia " p r z e d e w s z y s t k i m " kulturowa. To kwestia kulturowa, ale tylko do pewnego stopnia. Od pewnego stopnia relatywizacja taka form kulturowych może doprowadzić do zatracenia jedności zrozumiałości i tożsamości przesłania. Bo człowiek, jako z konieczności materialny- nie może odczytywać treści inaczej, jak tylko poprzez formy materialne. DLatego różnorodność jest możliwa, ale tylko w obrębie pewnych granic. To dotyczy również pieśni liturgicznych. A zasady liturgiczne określają te granice, normy i sposoby dopuszczania.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
07-01-2012 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów