Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biblia Szatana
Autor Wiadomość
Justyś__ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Biblia Szatana
Jestem młodą dziewczyną, od jakiegoś czasu strasznie przywiązałam sie do Boga.. Ciesze się z tego jednak często spotykają mnie różne niemiłe teksty kolegów lub koleżanek. Nie wiem dlaczego, ale od kilku dni zaczęłam bardzo intensywnie myśleć o czym jest Biblia Szatana, jakie są skutki jej przeczytania i czy jest to grzechem. Wiem że to jest sprzeczne z moim wierzeniem dlatego na razie boję się nawet otwierać strony z tą Biblią..
24-11-2011 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Biblia Szatana
To jest książka satanistów, jej czytanie jest ogromnym zagrożeniem duchowym (to prosta droga do opętania). Również jej posiadanie nie jest bez wpływu, także jak masz, to wywal.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-11-2011 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Justyś__ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Biblia Szatana
Tzn w domu w sumie jej nie mam. Ale wczoraj chyba znalazłam taką w necie.. Nawet mnie zainteresowała jednak boję się ją czytać.. Ale z drugiej strony to wielka pokusa.
24-11-2011 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Biblia Szatana
i niby co interesującego chciałabyś tam znaleźć?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
24-11-2011 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Justyś__ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Biblia Szatana
Jeszcze nie wiem.. Ale to jest coś nowego, coś interesującego. Chociaż wiem że może mieć złe konsekwencje.. Wszystko co niebezpieczne, zakazane jest najbardziej pożądane..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2011 20:28 przez Justyś__.)
24-11-2011 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Biblia Szatana
hehe, kusi jak zakazany owoc, bo wyobraźnia ponosi, że będzie jakieś "wow". nie polecam czytania, bo jest to jakaś tam "księga wiary" a nad tymi (czy podczas pisania tekstu, czy potem nad poszczególnymi egzemplarzami) czyni się różne ryty wynikające z owej wiary, stąd samo czytanie/posiadanie może stanowić zagrożenie duchowe, nawet jeśli na płaszczyźnie racjonalnej po przeczytaniu stwierdzisz "łee, ale bzdury".

imho o wiele bardziej warto sobie najpierw dobrze odpowiedzieć na pytanie: czemu mnie do tej książki ciągnie, skoro z góry wiadomo, że nie ma w niej nic dobrego, i jest bluźniercza?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2011 20:37 przez spioh.)
24-11-2011 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Justyś__ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Biblia Szatana
Hmmm. I właśnie tu zaczyna się mój problem.. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego chcę ją czytać.? Ale z drugiej strony myślę, że to będzie jakieś nowe doświadczenie, przeżycie..

Ale przecież nie wiadomo czy jest bluźniercza... Przecież wiadomo, ze jest ale jednak jest mało osób, które ją tak na prawdę przeczytały.. Każdy ma inne zdanie., Ech.
24-11-2011 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Biblia Szatana
wiadomo, że jest bluźniercza. nie wiem skąd te wątpliwości. przecież wiadomo kto ją pisał, jakie miał poglądy i intencje.
mam wrażenie, że szukasz na siłę argumentu, że może jednak po to sięgnąć, tylko jeszcze walczysz jak oszukać sumienie.

Cytat:Ale z drugiej strony myślę, że to będzie jakieś nowe doświadczenie, przeżycie..
świetny pretekst, nawet na to, żeby sobie czarną mszę w domu odprawić xD

treść tej książki mniej więcej znam (od brata, który ją przeczytał pare dobrych razy - sam jest niewierzący) i jego zdaniem również to stek bzdur, w dodatku często pisanych "jest tak bo tak jest" bez żadnych sensownych argumentów. w rezultacie lektura nie przyniosła jakichś "nowych fajnych przeżyć", natomiast nieco dziwnych, przykrych a czasem strasznych doświadczeń zarówno w domu, a dla niego nie tylko w domu.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
24-11-2011 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Justyś__ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Biblia Szatana
I właśnie sumienie mnie bardzo gryzie.. Ja właśnie strasznie boję sie tego co może się potem wydarzyć.. Jeszcze rok temu nie wierzyłam tak bardzo w to że istnieją duchy czy wszytko inne, chociaż niby w to wierzyłam. Ale teraz coraz bardziej przekonuje się że to wszystko to nie są bajki jakiś księży..

I sama już nie wiem. Ale skoro była bezsensowna to po co ją czytał kilka razy..?
24-11-2011 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Biblia Szatana
Egzorcyzm w Kościele Katolickim nie sprowadza się tylko do ludzi ale również świata rzeczy. Zły może działać także przez rzeczy, i tutaj mamy homeopatię choćby gdzie mówi się wprost że wystarczy mieć przy sobie granulki cukru i pomogą.

Czarownicy, czy tutaj wprost sataniści to ludzie którzy przywołując Złego tworzą przedmioty o które mają działać [ w różnoraki sposób] same w sobie, czy to amulety, czy to różnorakie rzeczy które wychodzą z och ręki i tak się to ma również z masą Biblii różnych sekt po satanistów właśnie. Moja mama kiedyś jak była w Bibliotece wzieła Biblie szatana żeby spalić[ zresztą podzieliła się planami z bibliotekarką], oddała inne książki, no ale w tym piecu to potem na długo nie można było spalić niczego, bo nic się nie paliło.

Zresztą oddawane diabłu są też strony www satanistów, stąd problemy duchowe również po ich odwiedzaniu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2011 13:25 przez Scott.)
25-11-2011 12:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Biblia Szatana
Cytat:Ale skoro była bezsensowna to po co ją czytał kilka razy..?
bo jak był młody to wszystko czytał po kilka razy, w przeciwieństwie do mnie ;p

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
25-11-2011 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Justyś__ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Biblia Szatana
No dobra to Biblię na razie zostawię w spokoju.. Za bardzo się przestraszyłam i może to i lepiej.. Pewnie bardzo żałowała bym tego..

A teraz co powiecie o laleczkach voodoo? Czy jest to bardzo zła rzecz. Czy ona w ogóle działa..?
25-11-2011 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Biblia Szatana
zanim do rzeczy: to teraz każdą rzecz z osobna, która jest sprzeczna z chrześcijaństwem tutaj będziemy po kolei omawiać? to chyba prościej byłoby przeczytać parę pozycji książkowych Posadzkiego czy innego speca dotyczące rozmaitych zagrożeń duchowych. tam w zasadzie powiedzą to samo co my tu: owszem, nie bez przyczyny coraz częściej się nagłaśnia, że różne rzeczy są złe. owszem to działa (choć może nie każdemu kto się za to bierze wyjdzie od razu - jeśli chodzi o magię czy inne ryty). owszem, skala zagrożenia jest od zniewoleń po opętania. Każda taka pozycja (szczególnie te pisane przez egzorcystów jak Amorth) zawiera również przykłady, jakie konsekwencje utrudniające życie codzienne (nie tylko religijne) przynosi "bawienie się ze Złym".
my tylko ze swojej strony możemy potwierdzić, że sami na sobie, na znajomych czy innych osobach (np. uczestnicząc w różnych spotkaniach modlitewnych) widzieliśmy, że to działa: zajmowanie się (obojętnie czy dla zabawy czy na poważnie) rzeczami sprzeciwiającymi się chrześcijaństwu (bo nawet jeśli ubrane w pozytywne szatki, to mające jednak korzeń w złym) prowadzi do przykrych konsekwencji - od grzechu począwszy (jeśli świadomie człowiek bierze się za coś sprzecznego z wiarą) na opętaniach skończywszy.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
25-11-2011 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Justyś__ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Biblia Szatana
Nie nie.. Nie jestem aż taka... że chciałabym tutaj poruszać wszystkie sygnety, czy coś tam innego dotyczące zła.. Jednak z tą laleczką było tak, że pena moja koleżanka bardzo nalegała żebym jej to kupiła. Jednak szukając więcej informacji na ten tema zaczęłam jej odradzać ten pomysł, ale oczywiście stanęło na tym że po prostu nie chce jej kupić. Dlatego stwierdziłam, że jeśli znajdę jakieś sensowne argumenty to wytłumaczę jej, że to jest bezsensowny pomysł..
25-11-2011 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Biblia Szatana
zależy czy koleżanka traktuje wiarę i zagrożenia duchowe poważnie.
- jedno to wyjaśnić, że voodoo jest złe
- drugie, że jeśli uznaje, że voodoo jest złe, to czy trafia do niej fakt, że ona nie potrzebuje sympatyzować z voodoo jako takim, żeby laleczka była czymś złym (bo przecież to tylko zabaweczka/breloczek)
- i po trzecie: jeśli dwa powyższe odpadają, to koleżanka nie może po prostu uszanować, że ty uznajesz to za coś złego i zamiast tego możesz jej kupić innego stworka?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
25-11-2011 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów