Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
Jeśli chcesz skomętować to najpierw przeczytaj :!: :!: :!:

http://www.apologetyka.katolik.pl/polemi...dectwo.php
11-08-2004 10:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
TroszQ mi zajelo czasu zanim przeczytalem to niesamowite świadectwo o. Jacques Verlinde. Język
Niewiem co mialbym tutaj skometowac. Widze, ze post juz troche jest a nikt nie znalaz wiekszej chwili na przeczytanie tego świadectwa. I blad.
Chyba, ze tak jak ja przeczytalem i poprostu zamurowalo was Uśmiech
12-08-2004 20:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #3
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
dobry art. na temat leczenia ciała za wszelką cenę

Uzdrowienia okultystyczne - o. Jacques M. Verlinde
25-04-2012 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #4
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
noone, nie cytuj prosze stron linkujacych do miejsc gdzie propaguje sie Jezusa nie w rozumieniu KK a ks Natanka, bo to ten sam Jezus nie jest. dla zdrowia duchowego czytaj strony katolickie jak wiara.pl czy niedziela.pl

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2012 21:35 przez Scott.)
25-04-2012 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #5
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
nie przesadzasz lekko?
czy ja mówie Ci co masz czytac ?

zalinkowałem czysto katolicką stronę

(btw. zaczynam rozumieć czemu na tym forum piszą tylko moderatorzy i admini)
26-04-2012 08:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
noone - artykuł fajny, ale strona źródłowa mi się też nie podoba. Poddaje w wątpliwość oficjalne nauczanie kościoła.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-04-2012 17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #7
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
(26-04-2012 17:21 )Annnika napisał(a):  noone - artykuł fajny, ale strona źródłowa mi się też nie podoba. Poddaje w wątpliwość oficjalne nauczanie kościoła.
To znaczy co masz na myśli? - może niezbyt dokładnie przyjrzałem się stronie, ale gdzie ona podważa Magisterium?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-04-2012 10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #8
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
(26-04-2012 17:21 )Annnika napisał(a):  noone - artykuł fajny, ale strona źródłowa mi się też nie podoba. Poddaje w wątpliwość oficjalne nauczanie kościoła.
w którym miejscu ?


i dlaczemu stronka sie nie podoba? ..może kolor nie ten ?
27-04-2012 12:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #9
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
(27-04-2012 12:14 )noone napisał(a):  i dlaczemu stronka sie nie podoba? ..może kolor nie ten ?
Noone- nie musisz być złośliwy. Wystarczyłaby 1 część twojego postu. Tzn to gdzie pytasz - w którym miejscu.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2012 12:20 przez Sant.)
27-04-2012 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #10
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
to absolutnie nie złośliwość Uśmiech
tak sobie pogadujemy z Panią Anilką Uśmiech
27-04-2012 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #11
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
o.pio to wzor pokory.nie dal w swojej obecnosci nic zlego o przelozonych ani biskupach powiedziec. wiedzial ze nawet te sluszne winy mowione na glos to jeden z njapowazniejszych grzechow-przeciw jednosci Kosciola,nie na darmo przylozyl zabandarzowanymi rekami osobie krytykujacej biskupa i zalowal ze przez bandaze mocniej nie mogl. dostosowal sie do wszystkiego co przelozeni chcieli.i owoce byly wspaniale. POKORA BYLA JEGO GLOWNA CECHA.stronka klamie.

a co do stronek slowami sw pawla"wszystko moge, ale nie wszystko jest dla mnie dobre", zbyt mocno zyjesz falszywymi i zle zromumianymi objawieniami. zacznij czytac te 2 strony na poczatek. szkoda sobie szkodzic.po to masz wspolnote KK zeby w takim momencie ci powiedziala-dziwaczejesz noone.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2012 08:36 przez Scott.)
27-04-2012 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #12
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
(27-04-2012 12:14 )noone napisał(a):  (...) i dlaczemu stronka sie nie podoba? ..może kolor nie ten ?

Pytanie co prawda skierowane do Annniki ale odpowiem na nie

Stronka nie podoba mi się ze względów graficznych:
  • fragment nieba na początku stronki- cecha ta jest charakterystyczna dla części sekt i innych zwodniczych ugrupowań (odnosi się do wieczności)
  • niebieskie tło- w połączeniu z fragmentem nieba (jak wyżej).
  • czcionka napisu "na niebie"- daje wrażenie niezwykłości (jak wyżej)
Powyższe cechy mogą świadczyć o tym że ta stronka nie przedstawia treści zgodnych z oficjalnym stanowiskiem Kościoła Katolickiego. Mogą jednak wynikać z niewiedzy autora/ów więc należałoby zgłębić treści...

Treść:

Stronka namawia do nie przyjmowania komunii świętej w kościele (http://signum-dei.blogspot.com/search/la...unii%20św)
Mi to wystarczy, jeżeli chcesz rozwinąć ten temat proponuję założyć oddzielny temat. Myślę że nie ma co robić tutaj bałaganu.

PS. wiedzę na temat sekt posiadam z wykładów, więc trudno mi będzie podać źródło tych informacji ale myślę że jeśli poszperasz w literaturze to znajdziesz Oczko

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
28-04-2012 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #13
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
"Stronka namawia do nie przyjmowania komunii świętej w kościele"
nie dodałaś całości kontekstu - co jest manipulacją informacji z Twojej strony,
pod tym linkiem mowa jest o omijaniu nadzwyczajnych szafarzy świeckich, kiedy stają się normalnością
cytowane tam są fragmenty np m.in. : "Jan Paweł II - "Redemptionis Sacramentum" "
http://signum-dei.blogspot.com/search/la...%20%C5%9Bw
zakładam że nie zapoznałaś się z całością artykułu..

co do kolorów - ja np lubię niebieski, czy to coś zmienia ?
nic..
03-05-2012 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #14
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
Do manipulacji osobą ojca Pio się nie odniosłeś. Autor wybrał zły przykład do przekłamania. Pio ani razu w życiu nie sprzeciwił się władzy Kościoła nad nim. Zawsze stawał w obronie jej autorytetu[nawet kiedy zarzuty były prawdziwe, miał świadomość orgomu grzechu jakim jest działanie przeciw jedności Kościoła po prostu]. No i do dziś widzimy wspaniałe owoce jak już pisałem. Owoce działalności ksiedza Natanka są powiedzmy wprost nie owijając w bawełne złe, kilka tysięcy ludzi robiących demolke w Kościele i opluwających biskupów, setki dziennikarzy żerujących na sensacji jak to ksiądz może wprost posłuszenstwo wypowiadać i chrzanić zdanie hierarchii, obraz Jezusa zafałszowany na identycznych zasadach jak Boga wiodącego Izrael z Egiptu, masa ludzi śmiejących się z zagrożeń duchowych, podkopany autorytet księży w ogóle... Faktycznie miał rację ks. Kloch że teraz to tylko ekskomuniką obłożyć można.

Robicie sobie nie wiem czy wiesz ale sekte apokaliptyczną, jeśli oczekujecie powtórnego przyjścia Jezusa na takich zasadach jak mówicie. Powtórne przyjście Jezusa w chrześcijanstwie to paruzja. A więc koniec świata. Nadzieje na to że Jezus nie będzie królem ziemskim ostatecznie pogrzebał sam Jezus na krzyżu, pierwszy raz u was można się spotkać z oczekiwaniem przyjścia Jezusa odłączonym od paruzji. To kpina z chrześcijanstwa co robicie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2012 08:14 przez Scott.)
04-05-2012 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #15
RE: O niebezpieczeństwach Wschodu / o. Jacques Verlinde /
(03-05-2012 21:28 )noone napisał(a):  "Stronka namawia do nie przyjmowania komunii świętej w kościele"
nie dodałaś całości kontekstu - co jest manipulacją informacji z Twojej strony,
pod tym linkiem mowa jest o omijaniu nadzwyczajnych szafarzy świeckich, kiedy stają się normalnością
cytowane tam są fragmenty np m.in. : "Jan Paweł II - "Redemptionis Sacramentum" "
http://signum-dei.blogspot.com/search/la...%20%C5%9Bw
zakładam że nie zapoznałaś się z całością artykułu..

co do kolorów - ja np lubię niebieski, czy to coś zmienia ?
nic..

to jest całość, namawianie do nie przyjmowania komunii świętej można tłumaczyć na różne sposoby i dorabiać do tego różne ideologie, nie zmieni to tego że jest to namawianie do nie przyjmowania komunii świętej. Natomiast w podanych cytatach Jana Pawła II nigdzie nie jest napisane żeby nie przyjmować komunii od świeckich szafaży.

Zgadzam się z tobą w tym że, to że lubisz niebieski kolor nic nie zmienienia Oczko

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
13-05-2012 14:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów