Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Autor Wiadomość
Agulinka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 1
Post: #1
Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Jesteśmy grupką mam, które szukają Pana Boga w naszej domowej codzienności. Poznałyśmy się na pewnym forum dla rodziców, ale postanowiłyśmy poszukać innego miejsca w sieci na nasze pobożne lub mniej rozmowy. Wszystkie mamy (i tatów też) którzy czują z nami nić porozumienia, zapraszamy Uśmiech
14-12-2011 11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
goshya Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Witam i czekam na resztęUśmiechUśmiech:)dzięki za ten wątek AgulinkaUśmiech
14-12-2011 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #3
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Cytat:które szukają Pana Boga w naszej domowej codzienności
Co przez powyższe słowa rozumiecie? Możesz napisać nieco szerzej?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
14-12-2011 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #4
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
No..ciekawi mnie też, o czym tu chcecie, kochane rozmawiać?
Przed włożeniem ciasta do piekarnika żegnam się w Imię Ojca, Syna i Ducha św. , przed jakimkolwiek ważnym zadaniem w kuchni rzucam: "Boże wspomóż!" i powiedziałabym, że na tym -moja z Bogiem rozmowa między garnkami - się kończy. Dalej po prostu czekam na Jego wspomożenie; o czym można jeszcze oprócz tych zdawkowych "aktów strzelistych" ?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
14-12-2011 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Agulinka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
(14-12-2011 14:59 )Nicol@ napisał(a):  No..ciekawi mnie też, o czym tu chcecie, kochane rozmawiać?
Przed włożeniem ciasta do piekarnika żegnam się w Imię Ojca, Syna i Ducha św. , przed jakimkolwiek ważnym zadaniem w kuchni rzucam: "Boże wspomóż!" i powiedziałabym, że na tym -moja z Bogiem rozmowa między garnkami - się kończy. Dalej po prostu czekam na Jego wspomożenie; o czym można jeszcze oprócz tych zdawkowych "aktów strzelistych" ?

Hej! nie chodzi konkretnie o garnki i kuchnię, to taka metafora naszej codzienności w której często trudno znaleźć chwilę na spokojną medytację, lekturę Pisma, adorację... Jak sobie z tym radzimy, a także inne zagadnienia wierzącej mamy, która chce jak najlepiej przekazać wiarę swoim dzieciom jednoczesnie rozwijając siebie Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2011 17:47 przez Agulinka.)
14-12-2011 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
To trzeba było tak od razu. Należy wyjaśnić co i jak ... po prostu o co biega w temacie, bo akurat domyślałam się różnych rzeczy. A może by tak autorka zaczęła od siebie? Chętnie się zapoznam ze
sposobami, jak sobie w tym kieracie radzić, może być ciekawie, bo człowiek całe życie się uczy.
Oprócz codziennych obowiązków, jak pranie, sprzątanie, ubieranie dzieci, czesanie, dopilnowanie higieny osobistej porannej, wieczornej, wyjścia na spacer, pracy zawodowej, codziennego gotowania itp itp, dla zorganizowanej mamy lektura Pisma św. jest nie lada wyczynem - jednak można, a nawet należy znaleźć na nią czas. I tu pada pytanie: jak ten czas znaleźć, kiedy i czy w tym wszystkim jest pomocny tatuś?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
14-12-2011 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agaja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Jestem Uśmiech dziekuję za zaproszenie, dziś nic konstruktywnego nie dopisze, bo padam i przez kilka dni wieczorami będę mieć nawał roboty. Ale tak na marginesie - Forum ew, fajna sprawa Uśmiech jako że ja z Nowej ewangelizacji wyrosłam - to tak jakoś, no, miło mi Uśmiech

Kiedy Bóg przekona się, że kochamy go nad życie i że jesteśmy gotowi na wszystko, wtedy nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Naprawdę niczego przed nami nie ukrywa, trzeba tylko nauczyć się Go rozumieć. - Jakub Kołacz SJ
15-12-2011 00:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Agulinka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 1
Post: #8
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
(14-12-2011 22:18 )Nicol@ napisał(a):  A może by tak autorka zaczęła od siebie? Chętnie się zapoznam ze
sposobami, jak sobie w tym kieracie radzić, może być ciekawie, bo człowiek całe życie się uczy.
no właśnie sobie nie radzi, stąd między innymi wątek Oczko

Witaj Agaja!
Zaczepiła mnie dziś w autobusie pani, po tradycyjnych pytaniach o płeć i wiek mów:" no, mamusia powinna córeczce czerwoną kokardkę zawiązać, żeby nikt nie rzucił uroku" Ściana
"Córeczka ochrzczona, Pan Bóg ją broni"
Pani się już nie odezwała...
15-12-2011 01:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Cześć Kobietki, miło Was tu widzieć Uśmiech
Sama nie jestem jeszcze mamą, ale chętnie Was poczytam i się pouczę o matczynej codzienności Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-12-2011 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Wystarczy co jakiś czas upiec czy przyrządzić coś dla potrzebujących, wtedy ta wiara (jak mi się wydaje) będzie wartościowsza inaczej trąci to martwą wiarą - dewotyzmem .

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-12-2011 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Agulinka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 1
Post: #11
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
(15-12-2011 12:06 )pafni napisał(a):  Wystarczy co jakiś czas upiec czy przyrządzić coś dla potrzebujących, wtedy ta wiara (jak mi się wydaje) będzie wartościowsza inaczej trąci to martwą wiarą - dewotyzmem .
Wystarczy? Jaką religię praktykujesz? Oczko
Moim zdaniem modlitwa osobista jest niezbędna, sama mam tendencję do popadania w aktywizm, na studiach -tu wolontariat, tam coś tam, a czasu na adorację, lekturę Pisma Świętego itp brakowało. A to jest podstawa. Dopiero potem można iść służyć.
15-12-2011 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Najczęściej na podstawie się wszystko zatrzymuje...
Nie twierdzę, że u Ciebie się zatrzymało.
Nie było wcześniej napisane, że prócz gotowania i modlitwy coś więcej się wydarza...stąd moja bez owijania w bawełnę rada.
I co to za pytanie - jaką religię praktykuje..czy ma mnie pogrążyć czy wynieść ponad innych?
Czy leżącego w kałuży krwi będziesz pytała o jego religię, czy udzielisz pomocy?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-12-2011 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Agulinka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 1
Post: #13
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
(15-12-2011 19:40 )pafni napisał(a):  Najczęściej na podstawie się wszystko zatrzymuje...
Nie twierdzę, że u Ciebie się zatrzymało.
Nie było wcześniej napisane, że prócz gotowania i modlitwy coś więcej się wydarza...stąd moja bez owijania w bawełnę rada.
I co to za pytanie - jaką religię praktykuje..czy ma mnie pogrążyć czy wynieść ponad innych?
Czy leżącego w kałuży krwi będziesz pytała o jego religię, czy udzielisz pomocy?
Nie rozumiem, o co chodzi z kałużą??
Pytanie o religię z ciekawości, bo zrozumiałam że życie duchowe ma być gotowaniem innym i to mi tak po protestancku zabrzmiało, dlatego pytam.
No i właśnie u mnie tej podstawy zabrakło, a nie się zatrzymało. I jestem przekonana, że nie masz racji, że jeśli ktoś naprawdę dużo czasu spędza na modlitwie osobistej to nigdy się na tym nie zatrzymuje, bo wtedy daje czas Panu Bogu aby Ten mu pokazał, czego oczekuje, co ma robić itd. Nie znam nikogo naprawdę rozmodlonego, kto by nie służył. Natomiast znam wielu ludzi czyniących dobro, ale pomijajacych modlitwę...
15-12-2011 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
To taki przykład, że pierw liczy się człowiek a potem jego poglądy.
Nie jestem protestantem, uważam się za chrześcijanina w większej części. Zresztą nie ma to dla mnie większego znaczenia jakiego np. Ty jesteś wyznania bo gotów byłbym cię zaszufladkować, a na szufladkach zawsze są wypisane stereotypy :-)
Ludzie pomijają modlitwę z różnych przyczyn, czasem nie ,że nie chcą się modlić ale np. czują ,że mówią sami do siebie, czuja na zewnątrz pustkę. Czują ,że nie jest to naturalne, że nie wypływa to z ich serca,że mogli by udawać przed sobą lub przed Bogiem. Ile ludzi tyle charakterów.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-12-2011 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Nie można być chrześcijaninem po części. Albo się nim jest na poziomie który wyznaczył Jezus -"bądźcie doskonali jak doskonały jest wasz Ojciec niebieski", albo nie. Szufladkowanie oczym piszesz to zwykła wymówka żebyś nie musiał być zimny albo gorący tylko taki po części.

Co do modlitwy to nawet nie wiem co odpisać bo chyba jakąs chorobę psychiczną opisujesz.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-12-2011 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów