Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dlaczego chrześcijaństwo
Autor Wiadomość
liczba Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #46
RE: dlaczego chrześcijaństwo
Przyznam szczerze, że miewam wahania co do chrześcijaństwa
13-02-2012 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #47
RE: dlaczego chrześcijaństwo
A może bardziej do katolicyzmu?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
13-02-2012 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #48
RE: dlaczego chrześcijaństwo
(13-02-2012 11:51 )liczba napisał(a):  Przyznam szczerze, że miewam wahania co do chrześcijaństwa
jakie wahania ?
13-02-2012 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #49
RE: dlaczego chrześcijaństwo
Ja np. gdybym nie znał chrzescijaństwa i dotarło do mnie w wersji prezentowanej np przez ciebie, również bym sie wahał. I chyba zostałbym ateistą.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-02-2012 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #50
RE: dlaczego chrześcijaństwo
czy to napisał katolik ?
13-02-2012 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #51
RE: dlaczego chrześcijaństwo
noone: czytaj między wierszami. Rzecz w tym, że albo przedtawiać komuś prawdę albo nie mieszać, a nie zachęcać do schizmy dlatego że coś się komuś zdaje i poprawia Kościół bo "rację mam ja a biskupi jak mają inne zdanie to są masonami" czy czymśtam jeszcze

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
13-02-2012 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #52
RE: dlaczego chrześcijaństwo
Albo jesteś posłuszny Noone, albo nieposłuszny. Chrześcijaństwo nie jest religią hipermarketu, do którego przychodzisz i mówisz: "Lenor mi się podoba, ale Silan brzydko pachnie, to pewnie produkt masonów - tego do koszyka nie biorę". Dziwi mnie tylko, że w kręgach OWDŚ i innych "postępowych" raczej wspólnot wszyscy to "łapią" i nie mają z posłuszeństwem większych problemów, a jak ktoś się okrzykuje "tradycjonalistą" to zwykle właśnie z podstawowymi zasadami posłuszeństwa Kościołowi i jego decyzjom ma duży problem. A mi naiwnej wydawało się, że tradycjonaliści to ci, którzy szanują Tradycję i wiedzą, że "bez Boga ani do proga", bez posłuszeństwa Kościołowi wyklucza się samego siebie z planu zbawczego Chrystusa.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-02-2012 03:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #53
RE: dlaczego chrześcijaństwo
Cytat:czy to napisał katolik ?
Katolik jest posłuszny Kościołowi. Wykaż, gdzie w moim stwierdzeniu przeciwstawiłem sie Kościołowi. Owszem przeciwstawiłem się wizji Koscioła - lansowanej tu przez ciebie noone, ale ty jeszcze nie jesteś Kościołem ani jego tubą, wręcz zwalczasz go, sam się stawiasz poza nawiasem katolicyzmu a jeszcze innym zarzucasz jego brak. Albo jesteś bezwstydnie perfidny, albo niemyślący, albo masz kłopoty z czytaniem i percepcją.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 08:57 przez Sant.)
14-02-2012 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #54
RE: dlaczego chrześcijaństwo
czy masz świadomość istnienia antykościoła w Kościele ? tzn masonerii kościelnej ?
(o czy piszą święci i Papieże od co najmniej 150lat?)

ja nie zwalczam Kościoła, tylko zwracam uwagę na istnienie tej bestii w Kościele, której każdy Katolik winien się przeciwstawić
14-02-2012 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #55
RE: dlaczego chrześcijaństwo
Szkoda klawiatury.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
14-02-2012 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #56
RE: dlaczego chrześcijaństwo
tak się zastanawiam - do jakiej tradycji nawiązują tradycjonaliści, bo na pewno nie do kościelnej, a już zdecydowanie nie do Kościoła Trydenckiego (zgapianie rzeczy zewnętrzych związanych z rytem to jeszcze nie powrót do Tradycji).Tradycja od czasów Apostolskich opierała się głównie na posłuszeństwie odpowiedzialnym. W Średniowieczu ludzie pisząc dzieła (nie wspominając o tych co mieli widzenia wyglądające na objawienia) mocno akcentowali posłuszeństwo, nie raz do tego stopnia, że we wstępach umieszczali notę, że jeśli Kościół się z tym nie zgadza co oni głoszą to oni też się nie zgadzają z wytworzonymi przez siebie poglądami - byle nie odpaść od Kościoła i jego Tradycji. Gdzie jest ten duch u współczesnych tradycjonalistów czy ludzi biegającymi za rozmaitymi widzeniami/objawieniami? zupełnie go nie widać. jak więc można im dawać wiarę, nawet jeśli gro z tych ludzi dało się zwieść fantastom czy właśnie wilkom w owczej skórze, choć robią to co robią, te biedne owce w dobrej wierze?
jeśli zadaniem masonów jest wnikanie w struktury Kościoła i rozwalanie go od środka, to przecież gołym okiem widać, że do rozłamu prowadzi właśnie wypowiadanie posłuszeństwa czy bunt w imię pozornej pobożności. jeśli masoni mają w tym być sprytni to powinni być inteligentni, wykształceni - stąd rodzi się podejrzenie czy może "przypadkiem" nie jest masonem rzeczony ks.Natanek? (fakt, może być tylko ofiarą swojej nadgorliwości i przez to popadł w błędy - tego stwierdzić nie sposób, póki co)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
14-02-2012 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #57
RE: dlaczego chrześcijaństwo
(14-02-2012 11:47 )noone napisał(a):  czy masz świadomość istnienia antykościoła w Kościele ? tzn masonerii kościelnej ?

Antykościół w Kościele to pycha i duma.
Taki antykościół założył "ksiądz" Natanek.
Zresztą zarzuty jakie on i jemu podobni formułują przeciwko jakiejś "ukrytej masonerii kościelnej" są jak miecz obosieczny - równie dobrze (a może nawet bardziej obiektywnie) można przypisać je ich działalności...

Zresztą, cytując klasyków, taka "ukryta opcja" to mogłaby być doskonała manipulacja, a "neofici są przecież najlepsi w odwracaniu od siebie uwagi"... Patrząc zaś z punktu widzenia psychologicznego, to taka manipulacja z jawnym przeniesieniem własnych intencji na innych. Podręcznikowy przykład matactwa.

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 00:43 przez Dawid.)
15-02-2012 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #58
RE: dlaczego chrześcijaństwo
Bo dla tradycjonalistów liczą się zaleciałości i skostnienia. Językiem Biblii można ich nazwać Synagogą. Jeśli mieli by na względzie tradycje pierwszych wieków i średniowiecza to by postępowali jak chrześcijanie wtedy właśnie. Wyraźnie to widać kiedy porównuje posłuszeństwo wg. nich a wg. świętych z tamtego okresu, widać też owoce. Nie wiem czy oni myślą że Kościół to bezgrzeszni tworzyli i jako że przychodzi im być posłusznym Apostołom obecnych czasów to już mogą robić inaczej?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 17:42 przez Scott.)
16-02-2012 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fraszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
Post: #59
RE: dlaczego chrześcijaństwo
Niestety przesadzic można w każdej kwestii
04-04-2012 09:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #60
RE: dlaczego chrześcijaństwo
nigdy nie ma przesady w miłości do Boga i wychwalaniu Jego
04-04-2012 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów