Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kosciół w centrach handlowych.
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Kosciół w centrach handlowych.
Aloes napisał(a):Kasa się kurczy. Zaufanie parafian również, więc trzeba szukać grosza poza budynkami sakralnymi. Hi, hi, hi!

Ty się dobrze czujesz? Może potrzebujesz trochę odpoczynku? Zaczynam mieć wrażenie jakbym miał do czynienia z dzieckiem, które wyszło z piaskownicy. Zacznij pisać z sensem, bo twoje uwagi są nie na miejscu a zarazem godzą w użytkowników i Kościół.

Ewangelizacja nie ma służyć zarabianiu kasy po marketach czy innych miejscach. Jezus nie siedział w miejscu tylko chodził po miastach i głosił Ewangelię, Jego uczniowie to samo czynili.
Za to niszczenie tego co służy Ewangelizacji, niszczenie innych, którzy pragną wychodzić do innych tak jak czynił to Jezus jest grzechem przeciw bliźniemu i przeciw Bogu, ponieważ to co się robi po przez Ewangelizacje ma służyć Bogu i bliźnim, szczególnie tym, którzy żyja w grzechu, którzy oddalili sie od Boga. Oni do Boga sami od tak nie przyjdą, więc Bóg posyła ludzi aby oni szli i głosili Słowo Boże wśród innych ludzi. I trzeba mieć w sobie trochę pokory i odwagi aby Ewangelizować wśród ludzi, szczególnie takich, którzy oddalili się od Kościoła, którzy odsunęli się od Boga, którzy żyją tym co im daje świat, co im daje szatan oferując wszelkie dobra za takie właśnie życie, postępowanie. Siedzenie w świątyni czy w domach nie wiele pomoże, ale wyjście do innych, Ewangelizacja na ulicach, w takich publicznych miejscach może przynieść wiele dobrych owoców.

Normalne jest jednak to, że będą wśród nich osoby, które będą obrażały takich Ewangelizujących ludzi, osoby duchowne, takie jak ty - nie robisz nic dobrego obrażając innych w taki sposób, pokazujesz, że Bóg i to co On czyni nie maja dla ciebie większego znaczenia. Ci bowiem, którzy głoszą Chrystusa czynią to dla Niego, w Jego imieniu a jeśli ktoś to chce niszczyć to sam sprzeciwia się Bogu.

I na koniec chciałbym ci przypomnieć o takim jednym bardzo ważnym przykazaniu: KOCHAJ BLIŹNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO. Pamiętasz KAZANIE NA GÓRZE? NIE OSADZAJCIE. Warto sobie to zapamiętać, tym bardziej człowiek, który uznaje sie za wierzącego w Boga. No chyba, że w Niego nie wierzysz?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
06-02-2012 03:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #17
RE: Kosciół w centrach handlowych.
(03-02-2012 22:27 )Dezerter napisał(a):  A czy jedno wyklucza drugie? - pewnie dopowiesz - nie można dwom panom służyć Bogu i Mamonie, ale czy rzeczywiście? A jeśli tak łatwo zarobione pieniądze przekażą misjonarzom w Sudanie, to co?
gorzej jak zakupią sobie sportową wersję samochodu

Dezeter - Ty, w ogóle wiesz o czym piszesz? Mam wrażenie nie nie wiesz na czym polega ewangelizacja. O jakie pieniądze ci chodzi, z czego? W jaki sposób podczas ewangelizacji zarabia się "łatwe pieniadze"?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-02-2012 08:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Kosciół w centrach handlowych.
(06-02-2012 03:49 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  Ty się dobrze czujesz? Może potrzebujesz trochę odpoczynku?
E,tam. Nie. Czuję się świetnie Uśmiech

(06-02-2012 03:49 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  Ewangelizacja nie ma służyć zarabianiu kasy po marketach czy innych miejscach. Jezus nie siedział w miejscu tylko chodził po miastach i głosił Ewangelię, Jego uczniowie to samo czynili.

I akurat teraz tak bardzo żeście się tym przejęli. Hi, hi, hi. Chodzenie po kolędzie też temu służy, co? Nie chodzi przecież o kasę tylko o owieczki - jak zawsze obłuda ukryta za świętoszkowatością - jak u faryzeuszy!
06-02-2012 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #19
RE: Kosciół w centrach handlowych.
nie bardzo rozumiem co masz do kolędy. nie chcesz - nie dajesz. a w niektórych parafiach jest to odgórnie ustalone, że podczas wizyt nawet jak ktoś bardzo chce to ma nie dawać. na koniec okresu kolędowego jest msza i na niej można wówczas dać na tacę. a wiadomo - z tacą ani mszą na tygodniu przymusu nie ma. więc jakimi mitami o mamonie ty żyjesz to ja nie wiem. tym bardziej dziwi mnie, że wśród bliźnich bardziej niż ich zbawienie interesuje cię stan ich portfela. oj Aloes, Aloes. uzależniasz zbawienie od posiadanego majątku? dziwne i baaardzo niebiblijne... wstyd.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2012 19:28 przez spioh.)
06-02-2012 19:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Kosciół w centrach handlowych.
Aloes napisał(a):I akurat teraz tak bardzo żeście się tym przejęli. Hi, hi, hi. Chodzenie po kolędzie też temu służy, co? Nie chodzi przecież o kasę tylko o owieczki - jak zawsze obłuda ukryta za świętoszkowatością - jak u faryzeuszy!

Nas bardziej martwi twój tok myślenia, rozumowania tego co piszesz niż to co napisałeś o księżach.
Z jednej strony udajesz wielce wierzącego a z drugiej wypisujesz takie głupoty, że aż żal patrzeć na to co wypisujesz. Może naprawdę powinieneś zapisać się na lekcje religii.
Co do kolędy to tak abyś miał jasność: był u mnie ksiądz i mimo, że dawaliśmy mu pieniądze jako datek to ich nie przyjął. Co ty na to? Chcesz chyba na siłę wmówić nam, że księża wszystko dla kasy robią a tak nie jest. Owszem, przyjmują datki, ale jest to datek dobrowolny, jak ktoś nie ma lub nie da to ksiądz też sam nie poprosi, ja bynajmniej z takimi się nie spotkałem. Nawet za msze jak zamawialiśmy to też nie musieliśmy dawać.

ten portal jako Ewangelizacyjny także nie ma charakteru komercyjnego, nie nastawiamy się na zarabianie na tym kasy, robimy to z własnej woli, w oparciu o własne możliwości finansowe a nie na zbijaniu kasy. Ewangelizacja to nie interes, to konkretna działalność misyjna związana z niesieniem Dobrej Nowiny innym, z przedstawianiem tego co ma budować życie duchowe innych a także przy okazji nasze własne a nasza nagroda maja być dobre owoce w postaci tych wszystkich ludzi, którym nasza praca pomaga. Tak więc nie wysuwaj takich wniosków jeśli nie znasz ludzi. Mogą być i tacy, którzy chcą na takich działalnościach zarabiać, ale to jest kwestia ich własnego sumienia i oni będą rozliczani przez Boga a nie przez nas.

Wszędzie znajdzie się jakaś "czarna owca", która swoim postępowaniem niszczy innych. Wśród księży także, ale po to jest modlitwa za kapłanów, aby Bóg chronił ich od złego, my także potrzebujemy modlitwy, nie jesteśmy wcale lepsi a nawet często gorsi od osób duchownych, potrzebujemy nawrócenia, potrzebujemy modlitwy i przebaczenia naszych grzechów. Często nasze sumienia są splamione krwią, złymi uczynkami, nawet takimi, które wołają o pomstę do nieba. Nie my jednak mamy innych osądzać czy potępiać, gdy to czynimy sami grzeszymy przeciw Bogu niszcząc swoich bliźnich.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2012 21:48 przez TOMASZ32-SANCTI.)
06-02-2012 21:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Kosciół w centrach handlowych.
(06-02-2012 21:38 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  Co do kolędy to tak abyś miał jasność: był u mnie ksiądz i mimo, że dawaliśmy mu pieniądze jako datek to ich nie przyjął. Co ty na to?
Co ja na to? Zacytuje Twoje słowa:

Cytat:Wszędzie znajdzie się jakaś "czarna owca",
... dodam tylko: która psuje koniunkturę innym księżom. Ale takich szybko się pozbywają z parafii Uśmiech
21-02-2012 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
RE: Kosciół w centrach handlowych.
Aloes- czy byłeś przy tym? Czy to są twoje domysły? Bo wg mnie - to każdy sądzi wg siebie.
Z twoich postów pobrzmiewa całkowita ignorancja w temacie Kościoła, jego nauczania działania i problemów.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
21-02-2012 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #23
RE: Kosciół w centrach handlowych.
(21-02-2012 15:36 )sant napisał(a):  Aloes- czy byłeś przy tym?

Ale przy czym? Jak ksiądz brał pieniądze po kolędzie?
21-02-2012 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Kosciół w centrach handlowych.
znów kult pieniądza przez ciebie przemawia? eh....

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
21-02-2012 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #25
RE: Kosciół w centrach handlowych.
(21-02-2012 22:46 )spioh napisał(a):  znów kult pieniądza przez ciebie przemawia? eh....
Masz czelność tak pisać o mnie - skromnym człowieku. Wiesz, co Biblia mówi o Twoich pasterzach?

"Książęta jego sądzą za podarunki, rozstrzygają kapłani jego za zapłatę, prorocy jego wieszczą za pieniądze, powołują się jednak na Pana, mówiąc: Czyż Pan nie jest wśród nas? Nie spadnie na nas nieszczęście" (Mich. 3:11
22-02-2012 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
RE: Kosciół w centrach handlowych.
Aloes, nie prowokuj... widzę, że zamiast dyskutować umiesz tylko powtarzać zasłysznae i wyczytane slogany. A jeszcze podpieranie takiego paplania Biblią to przegięcie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-02-2012 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Kosciół w centrach handlowych.
To są moje przemyślenia. Uważam je za słuszne!
24-02-2012 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #28
RE: Kosciół w centrach handlowych.
Cytat:. dodam tylko: która psuje koniunkturę innym księżom. Ale takich szybko się pozbywają z parafii ......Ale przy czym? Jak ksiądz brał pieniądze po kolędzie?
......To są moje przemyślenia. Uważam je za słuszne!
Na jakich podstawach uważasz je za słuszne?
Co do księdza po kolędzie- Tu nie chodzi o pieniądze.
A że jest taki zwyczaj? Czy znasz cele na które są przeznaczane? Ja znam i dlatego twierdze, ze całe twoje rozumowanie jest błędne i oparte na fałszywych założeniach. na patrzeniu przez pryzmat własnych fobii i uprzedzeń. Ten temat to ewangelizacja w centach handlowych, a tobie jednoznacznie kojarzy się z jakimiś machinacjami finansowymi. Cóż każdy sądzi podług siebie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
24-02-2012 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #29
RE: Kosciół w centrach handlowych.
(24-02-2012 18:40 )sant napisał(a):  Co do księdza po kolędzie- Tu nie chodzi o pieniądze.

Ha, ha, ha. Aleś mnie rozbawił! Ha, ha, ha. Kolego Sant, przebudźcie się!

(24-02-2012 18:40 )sant napisał(a):  A że jest taki zwyczaj? Czy znasz cele na które są przeznaczane? Ja znam i dlatego twierdze, ze całe twoje rozumowanie jest błędne i oparte na fałszywych założeniach. na patrzeniu przez pryzmat własnych fobii i uprzedzeń.
Za dużo się napatrzyłem na rozpustne życie braci w czarnych sukmanach, panie kolego!
24-02-2012 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #30
RE: Kosciół w centrach handlowych.
Nie jestem twoim kolegą.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
24-02-2012 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów