Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Autor Wiadomość
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #181
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
przykro SaNT,
że niewłaściwie interpretujesz te słowa..
26-07-2012 09:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #182
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Skąd wiesz, że ja niewłaściwie to robię? Jeżeli Kościół się wypowiedział w odniesieniu do tego kapłana, to ja mam punkt oparcia. To raczej ty źle je interpretujesz. Jaki jest twój punkt oparcia? Będę modlił sie za ciebie o światło.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2012 11:22 przez Sant.)
26-07-2012 11:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #183
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
rzecz w tym że to nie Kościół wydał dekret na ks.Piotra,
tylko kuria krakowska z polecenia "mocodawców" wydała nieważny dokument..

ks Piotr jest w jedności z Papieżem i nauczaniem Kościoła - nie głosi żadnej herezji,
herezje są owszem na ziemi krakowskiej głoszone przez wielu duchownych, ich nikt nie ściga i nie napiętnuje bo są heretykami..
w takim już czasie żyjemy, że za głoszenie Prawdy Jezusa Chrystusa będziesz napiętnowany i rugowany z życia publicznego..


co do innych heretyków :
zapraszam do lektury dzieła ks Mieczysława Malinskiego pt: Mój alfabet : szkice teologiczne - Wydawnictwo Nemrod, Kraków 2004
Autor wyłuszcza w tej książce gnostycką naukę o Jezusie:
To nie znaczy, że Jezus ma wszystkie przymioty Boga-Absolutu. Wtedy byłby jakimś monstrum, nie człowiekiem. A więc Jezus nie jest wszechmocny, ani wszechwiedzący, ani wszechobecny. Nie jest absolutnym pięknem, miłosierdziem najwyższym, najwspanialszym, mądrością najgłębszą, dobrem nieskończonym, wolnością wszechogarniającą. Owszem, On uczestniczy w tych doskonałościach Boga, ale na miarę człowieczą. Jest najwspanialszym człowiekiem świata, jest uczestnikiem pełnym Bożej natury. Jezus przyszedł na świat, jak to sam powiedział: Aby świadectwo dać prawdzie. Nie ma tu mowy o odkupywaniu nas od grzechu przez Jego mękę i śmierć jako zapłacie sprawiedliwości Boga za nasze grzechy. To myślenie jest odwołaniem się do Starego Testamentu (...). Pan Bóg nie potrzebuje ofiary męki i śmierci Jezusa, aby nam grzechy nasze przebaczyć. On potrafi nam je wybaczyć, bo jest nieskończenie miłosierny, kocha nas jako swoje dzieci, niezależnie jakie byłyby nasze grzechy. A nieco dalej głosi kabalistyczną, tajną naukę o szatanie: A co z szatanami? Przecież tak jak ludzie są stworzeni przez Boga. Jest więc w nich Boża iskra, iskra wolnej woli, mądrości i dobra. Oni nie są bezwzględną negacją. Gdyby Bóg chciał, w każdej chwili przestaliby istnieć, a jednak podtrzymuje ich w istnieniu. (...) To oczywiście nie będzie tak, że przyjdzie jakiś moment i nagle potępieni ludzie i szatani znajdą się w niebie. To proces, który już teraz się w nich dokonuje. Są to prawdziwe rekolekcje piekielne. I myślę, że już są tacy nawróceni szatani, którzy przeszli przez swoisty piekielny czyściec i są zbawieni.

Są tu wyłożone demoniczne zasady nowej religii New Age, w której nie ma potrzeby uzyskiwania przebaczenia na drodze sakramentalnej spowiedzi i w ogóle przyjmowania jakichkolwiek sakramentów, bo jeśli Jezus jest tylko człowiekiem, to Jego sakramenty są zabobonną praktyką. Według zasad tej nowej religii - promowanej przez ks. Malińskiego - wszyscy zasługują na zbawienie, niezależnie od swego postępowania, a w sefirotycznym niebie, tak jak teraz na ziemi, w jednej wspólnocie będą katolicy, czarnoksiężnicy, masoni i oczywiście szatani! Tragiczną rzeczą jest, wobec tych i podobnych herezji, milczenie naszych pasterzy, którzy z obowiązku powinni czuwać, aby przeciwnik nie zatruł „źródła wody żywej". Tępicieli herezji zachęcam do działań..

treść zapożyczyłem od jednego z komentujących pewien wątek..

takie kwiatki są wciskane na ziemi krakowskiej,
nikt larum nie podnosi..
ale kapłana głoszącego prawdę się masakruje na wszystkie możliwe sposoby..
ale wogóle mnie to nie dziwi, taka jest droga naśladowcy Jezusa Chrystusa, zawsze jest to droga na Golgotę..
26-07-2012 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #184
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Noone - z tego co piszesz, to są poglądy gnostyków wyłuszczone i przyblizone przez ks. Malińskiego. Nie są to ani jego poglądy ani też Kurii Krakowskiej.
A kapłan ów którego przywołujesz nie nie głosi prawdy, nie obnaża gnozy u hierarchów, tylko tworzy własną wizję chrześcijaństwa i w przeciwieństwie do prawdziwych reformatorów z uporem tkwi w nieposłuszeństwie wobec Kościoła.

Piszesz -
Cytat: rzecz w tym że to nie Kościół wydał dekret na ks.Piotra, tylko kuria krakowska
Przypominam ci, że Kuria jest Kościołem, Jego częścią i ma władzę jurydyczną na terenie diecezji z mocy Watykanu. Tak więc to Kościół wydał ów dekret.
Ks. Natanek w swej pysze zawsze będzie to negował, szukając posłuchu wśród maluczkich. Chyba że, spokornieje i uda się do Canossy.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2012 12:45 przez Sant.)
26-07-2012 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #185
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Noone pokazuje kolejną taktykę sekt, kiedy ujawniają nasze błędy, mówić że naszego guru "masakruje na wszystkie możliwe sposoby..". Tymczasem poza uzasadnionego "nie" dla poglądów x.Natanka nikt nic mu absolutnie nie zrobił. To on sam z siebie robi cierpiętnika - nie mylić z męczennikiem bo to dwie różne sprawy. Noone konstruktywnie rozmawiać nie umie, więc gra na emocjach, ostatnia deska ratunku w obronie przekonań których obronić się nie da.

Ksiądz Natanek oczywiście że odszedł od nauczania KK[ ileż ja razy pisałem żebyś spojrzał noone na 65pkt KKK i zrozumiał w jak wielkim błędzie tkwisz] i Tradycji również, bo filarem zmian w Kościele jest jedność z nim. Znam dość dobrze wspólnotę, która przez swoją gorliwość w pomaganiu zniewolonym osobom, wpłyneła na zmianę myślenia księzy biskupów w licznych diecezjach, na ten temat i powoływanie wielu nowych księży do tej posługi. Ale ona bazuje na Biblii i KKK! I w postawie zachowywania pełni wiary robi wszystko. Opiera się na Odnowie i Oazie, tak bardzo krytykowanej przez ludzi którzy chcieliby aby Kościół był skostniały już do konca chyba i żeby nic się w Nim nie działo[ a jak już się ma dziać to wg. ich wyobrażeń].

Ileż to osób, grup odeszło od Kościoła bo myśleli po ludzku. I drogą powrotu było zawsze nawrócenie i odrzucenie swojego myślenia na rzecz nauki KK. Zawsze, chyba ze do pojednania z Bogiem nie doszło, to trwali w błędach niestety. Pomimo tego niektórzy chcą jak widać żeby życie ich tego nauczyło, nie historia innych. Szkoda.

Bardzo rzuca mi się w oczy manipulowanie rzekomym brakiem równości w wierze pomiędzy kurią krakowską a Watykanem[ de facto władze Watykanu noone też wielokrotnie negował, Karola Wojtyłe faryzeuszem nazywał, zatwierdzonemu przez Jana Pawła II KKK się nie podporządkował- uznał że woli tkwić w wierze która x. Natanek propaguje]. Więc i tak z tego co pisze Kościół dla niego autorytetu nie ma. Orzeczenie kurii krakowskiej jest jak najbardziej ważne- na całym świecie, w każdej diecezji i potwierdzi to każdy ksiądz.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-07-2012 14:28 przez Scott.)
27-07-2012 10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #186
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
"Karola Wojtyłe faryzeuszem nazywał"
piszesz nieprawdę

"zatwierdzonemu przez Jana Pawła II KKK się nie podporządkował-"
piszesz nieprawdę

"uznał że woli tkwić w wierze która x. Natanek propaguje"
ks Piotr nic nie propaguje, stoi tylko twardo przy prawdziwym Kościele Katolickim,
takich duszpasterzy należy się trzymać, nie tych nowoczesnych odnowo-oazowych..

"Więc i tak z tego co pisze Kościół dla niego autorytetu nie ma."
piszesz nieprawdę

"Orzeczenie kurii krakowskiej jest jak najbardziej ważne- na całym świecie, w każdej diecezji i potwierdzi to każdy ksiądz."
piszesz nieprawdę..

nie wiem czy to z rozmysłem robisz, ale większość tego co piszesz to bzdury..
albo w takim oszustwie sam nieświadomie trwasz..
27-07-2012 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #187
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Dobrze że mamy Twoje wypowiedzi:

Cytat:z kogo przykład brać, z Papieża? czy synodów faryzejskich?


Dalej noone opisał o co mu chodzi:

Cytat:faryzejskie synody biskupie (w Polsce też) mają z tym natomiast spory problem..

http://e-sancti.net/forum/showthread.php...#pid169741
Niestety, ale Karola Wojtyłę kiedy papieżem nie był, nazywałeś faryzeuszem.



Cytat:"zatwierdzonemu przez Jana Pawła II KKK się nie podporządkował-"
piszesz nieprawdę
Nie pamiętasz jak odrzucałeś wiele razy jego 65pkt? Masz widzę słabą pamieć chyba. Warto by spojrzeć na analizę nauczania sekty ks.Natanka którego bronisz i tam znajdziesz dużo sprzecznego z tym pkt nauczania. Przeprowadzono je dla kurii krakowskiej, wklejałem Ci je wiele razy. Ty nawet autorytetem Urbana VIII potrafiłeś się posłużyć żeby uzasadnić możliwość wierzenia w fałszywe[!!!] objawienia. Przypisałeś papieżowi nauczanie niezgodne z...nauczaniem KK. To jest ok?

Cytat:"uznał że woli tkwić w wierze która x. Natanek propaguje"
ks Piotr nic nie propaguje, stoi tylko twardo przy prawdziwym Kościele Katolickim,
takich duszpasterzy należy się trzymać, nie tych nowoczesnych odnowo-oazowych..
No i właśnie noone, kardynałowi Wojtyle Oazowa pieśń towarzyszyła kiedy wyjeżdżał obejmować tytuł biskupa Rzymu. Wiele można by napisać o Karolu Wojtyle i jego życiu we wspólnocie. Ostatnio wyszła ksiązka"Rekolekcje Beskidzkie" polecam.

KKK mówi o obowiązku przyjmowania charyzmatów. Obowiązku.

Jan PawełII:

Cytat:W dniach 11 -76 maja 1987 r. w Rzymie odbyła się szósta Międzynarodowa Konferencja Liderów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, zatytułowaną "Dobra Nowina dla ubogich". Ojciec Święty Jan Paweł II przyjął jej uczestników na specjalnej audiencji i wygłosił poniższe przemówienie.

Drodzy Bracia i Siostry!

W pokoju i radości Ducha Świętego witam Was wszystkich przybyłych do Rzymu na Szóstą Międzynarodową Konferencję Liderów Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Jestem bardzo szczęśliwy, że spotykam się dzisiaj z Wami i pragnę rozpocząć od zapewnienia Was, że wasza miłość do Chrystusa i otwartość na Ducha Prawdy są najcenniejszym świadectwem misji Kościoła w świecie. W tych dniach rozważacie na modlitwie słowa proroka Izajasza, które Jezus uczynił własnymi na samym początku swej działalności publicznej: Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę (Łk 4,18). Te słowa, czytane przez Jezusa w synagodze w Nazarecie, zrobiły na słuchaczach głębokie wrażenie. Gdy skończył czytać, zwinął zwój i usiadł, a oczy wszystkich w synagodze były w Nim utkwione (Łk 4,20). Także w naszych czasach te poetyckie słowa trafiają mocno do serca. Podnoszą naszą wiarę w Osobę Chrystusa i pogłębiają nasze pragnienie utkwienia naszych oczu w Nim", Odkupicielu Świata, doskonałym wypełnieniu całego proroctwa. Budzą w nas tęsknotę do pełniejszego wejścia w tajemnicę Chrystusa: do lepszego poznania Go i miłowania z większą wiernością.
http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/animat...?task=view

Cytat:Dziękujemy za światło, które daje życie naszym duszom, co znalazło swój wyraz od wielu już lat na polskiej ziemi w ruchu ,,Światło i Życie''. Dziękujemy za ten ruch, za jego twórcę, śp. ks. Franciszka Blachnickiego, za jego animatorów - i za wszystkich, którzy ze środowisk oazowych czerpali i czerpią nadal ,,Światło i Życie''.
http://www.oaza.pl/dokument.php?id=417

Dalej, przy ksiedzu Natanku nie można trwać mając wiedzę, bo te teorie są nie do pogodzenia dla takiego człowieka.

No a przykład wspólnoty o której mówię całkowicie odbiega od Twojej wizji zmieniania Kościoła, bo tu ludzie się modlą, i są posłuszni biskupom, i wiarę mają opierającą się o Biblie i KKK, ani trochę o fałszywe objawienia.


Cytat:"Więc i tak z tego co pisze Kościół dla niego autorytetu nie ma."
piszesz nieprawdę
To dlaczego wymyślasz kłamstwa nt. kard.Dziwisza, manipulujesz nauczaniem KK nt. przebywania z grzesznikami min. na jedzeniu? I mówisz już że Kościół nie ma autorytetu dla Ciebie [choć wypowiedzieli się wszyscy diecezjalni biskupi w sposób identyczny więc również i te Twoje teksty że kuria krakowska,kuria krakowska i tylko tu po prostu leżą.].

Cytat:nie wiem czy to z rozmysłem robisz, ale większość tego co piszesz to bzdury..
albo w takim oszustwie sam nieświadomie trwasz..
Może przez swoją żenującą wiedzę, nie dostrzegasz czym żyje Kościół i w co wierzy. Ale zawsze możesz ją uzupełnić.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2012 00:11 przez Scott.)
27-07-2012 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #188
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
w związku z tym że zastosowałeś unik w zamkniętym wątku o szczepieniach, tu zapytam,
(w związku z obecną sytuacją Kościoła Świętego)
czy czytałeś coś na ten temat u Katarzyny Emmerich, lub ojca Gobbiego,
lub ojca Micheliniego "orędzia Pana Jezusa do Kapłanów" ?
21-08-2012 09:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #189
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Nikt nie stosował uników. Obrażałeś w poście redakcje katolickiego portalu wiara.pl. Nie będzie więcej tolerowania opluwania katolików. Zabawa się skończyła noone.

Nie musze czytać zgodnie z nauczaniem Kościoła Katolickiego żadnych objawień. Co nie znaczy że nie uznaje tych które Kościół uznał. Ale obowiązku do tego nie mam żadnego. Jakie objawienie by nie było zawsze musi się zawierać w tym co mówi Biblia i KKK. Będąc w trakcie formacji deuterokatechumenalnej rozłożonej zgodnie z nauczaniem KK na 20 lat mogę spokojnie powiedzieć że Biblia i KKK absolutnie wystarczają, potem dopiero książki teologów, i dalej uznane objawienia. Ale one i tak nigdy nic nowego co by w Biblii i KKK nie było już napisane nie powiedzą. Znając Biblię i KKK znam więc również to mówią objawienia. Każde z tych uznanych sprowadza się jedynie do podkreślenia czegoś co już wiemy, tak jest zawsze.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-08-2012 10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #190
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Pisałem już że nie będziesz więcej katolików oczerniać. To wszystko./Scott
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2012 11:36 przez Scott.)
21-08-2012 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #191
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Odpuść sobie. Naprawdę ta nienawiść i robienie podziałów są niezdrowe duchowo. A charyzmat prorokowania mam rozeznany, o mnie się nie bój.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-08-2012 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów