Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #46
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Cytat:co do posta Santa:
dorośnij chopie trochę..

A może by tak odwrotnie? Może byś wyszedł z piaskownicy?
Cytat:ciężko rozmawiać z kimś kto szuka poklasku u widowni
Akurat trafiłeś kulą w płot. jestem ostatnim szukającym jakiegoś poklasku - zwłaszcza na anonimowym forum. W dodatku moja obcesować i bezpośredniość niekoniecznie podoba się moderacji. Gdybym szukał poklasku, wchodziłbym w afekty, by się wszystkim przypodobać.
Cytat: i stosuje szyderczo-żartobliwe zwroty typu :
"Nie wydumałeś sobie czegoś przypadkiem?"
A jak tu normalnie dyskutować z zarzutami o tańcach brzucha podczas uroczystości kościelnych- Jak chcesz mogę nieżartobliwie - prosto z mostu: albo walisz głupa, albo bezkrytycznie przyjmujesz różne idiotyzmy, które ktoś ci sugeruje - żeby już nie mówić dosadniej, bo obowiązuje netykieta. Taka forma bardziej ci odpowiada?
Cytat: "Takiś znawca prawa? Uczyłeś prałata Ariettę?" -

Zastanów się, jak może laik wg swojego widzimisię interpretować prawo kanoniczne wbrew najwybitniejszym autorytetom prawa kościelnego.
Podejrzewam, że mam sporo lat więcej niz ty, dużo więcej doświadczenia wiary i wiedzy religijnej, również doświadczenia życiowego, (przepraszam wszystkich za tę odnośnik do siebie- raczej z zasady tego nie robię, stan wyższej konieczności poniekąd zmusza mnie do tego - naprawdę zdaję sobie sprawę z mojej małości i braku wiary) a nie potrafiłbym tak w sposób absolutystyczny mieszać z błotem różne autorytety i wynosić się ponad nich. Usiłować być mądrzejszym niz oni. Być sędzią tych co są duużo przede mną w doświadczeniach życia i wiary. Trochę pokory wobec przedstawicieli Kościoła. I dystansu wobec swojego rozumu - sam pisałeś że swoje teorie wydedukowałeś czytając różne portale i o objawieniach i z tej układanki ci wychodzi to co piszesz. Czyli że absolutyzujesz swój rozum.
Cytat:"A ty oczywiście będziesz o tym decydował." itp itd
Noone- przecież z twoich postów cały czas przebija decydowanie o tym co dobre a tym co złe. Proponuję lekturę 1-go rozdziału Księgi Rodzaju. Tam jest opisana postawa i konsekwencje ludzi przypisujących sobie prerogatywy których nie mają. Chcących być sędzią Boga, być jak Bóg.
Skoro Pan Bóg postawił cię w konkretnym miejscu, to siedż tam a nie decyduj o sprawach, które cię przewyższają.

Cytat:ja podałem konkretne informacje, może ciężko to przyswoić,
Nie podałeś ani jednej konkretnej informacji, i przestań zarzucać to forum jakimiś objawieniami nieuznanymi przez Kościół. Objawienia w dodatku są do prywatnego wierzenia, ty zrobiłeś z nich Credo. I to są twoje rzeczowe argumenty i informacje.

Cytat:rozumiem, ale zachować kulturalny poziom rozmowy byłoby "doroślej"

To w końcu wydoroślej, bo jak na razie twój infantylizm, nie pozwala na przeprowadzenie konkretnej rozmowy.
Cytat: (tym bardziej żeś moderator)
Nie kochany- ja tu polemizuje z tobą jako zwykły user. Ani razu nie wykorzystałem funkcji. Nie skasowałem żadnego twojego słowa, nie zablokowałem niczego. Wiesz o tej funkcji tylko i wyłacznie z info pod awatarem (którego zreszta nie maSzczęśliwy) Uważam, że zaczynasz stosować chwyty poniżej pasa.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
10-02-2012 11:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #47
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
(10-02-2012 10:21 )noone napisał(a):  ale kolejność posłuszeństwa jest taka jak napisałem czyli:
1. Bóg, 2. Magisterium-Nauka Kościoła, 3. Papież, 4. biskup

jesteś w stanie przyswoić tą informację ?

jakby KEP napisał pismo :
"od dziś, zamiast Mszy, wszyscy odmawiamy różaniec - i to wystarczy za spełnienie obowiązku katolika "
też byłbyś "posłuszny Kościołowi" ?
zamiast ślepego posłuszeństwa biskupom, spróbuj być posłuszny Bogu, Papieżowi, dokumentom soborowym, encyklikom papieskim,
nagle okaże się że "komunikaty kurii" stoją w sprzeczności z powyższymi,
i stoisz przed wyborem, iść za Papieżem czy za schizmą ?
wybór należy do Ciebie, każdy ma swój rozum i wolną wolę i sam dokonuje wyboru (lub z pomocą Ducha sw)
oddaj się z żertwę Jezusowi, On Cie poprowadzi najwłaściwszą ścieżką i z tej ścieżki nie wypuści..
Ale co chcesz podważać w tym momencie. Depozyt wiary jest chroniony w pewien sposób, przez konkretne osoby. W jaki sposób wiara zostaje przekazywana mówi KKK. I widać bardzo Ci nie pasuje że to min biskupi a nie Ty czy ksiadz Natanek. No ale taka nasza wiara, albo się jest w Kościele takim jaki Kościoł jest albo się doprowadza do tego do czego doprowadziło zachowanie ksiedza Natanka- słowo rozłam jest tutaj bardzo istotne, bo do tego to wszystko się skupia niestety. Idź do spowiedzi i przeproś Pana za grzechy jak KEP napisała.

Oczywiście bzdurą jest pisanie że KEP poleciła odmawiać różaniec, czy cos takiego. Zakazała sprawowania czynnośći liturgicznych kapłanowi który trwał w błędzie i tyle, pouczyła też inne osoby które w jakiś sposób podzielają jego tezy. Nie ma różnicy pomiędzy tym co mówi KEP a dokumentami Kościoła i innymi które wymieniłeś, ksiadz Natanek mówi że się nimi posługuje, tak naprawdę jednak stoi do nich w opozycji jeśli interpretować je w całości.
To co robisz, w jakiej postawie się stawiasz, na teraz Kościół czeka na zmianę, obyś w porę zorientował się co robisz.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
10-02-2012 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #48
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Cytat:A jak tu normalnie dyskutować z zarzutami o tańcach brzucha podczas uroczystości kościelnych- Jak chcesz mogę nieżartobliwie - prosto z mostu: albo walisz głupa, albo bezkrytycznie przyjmujesz różne idiotyzmy, które ktoś ci sugeruje - żeby już nie mówić dosadniej, bo obowiązuje netykieta. Taka forma bardziej ci odpowiada?
widziałem nagranie na youtube, jak znajdę to wkleję

Cytat:Podejrzewam, że mam sporo lat więcej niz ty, dużo więcej doświadczenia wiary i wiedzy religijnej, również doświadczenia życiowego,
zastanów się z czyjej to inicjatywy piszesz..

Cytat:przecież z twoich postów cały czas przebija decydowanie o tym co dobre a tym co złe
bo cytuje dokumenty soborowe i encykliki ?
taka jest Nauka Kościoła, czemu nie chcesz przyjąć ważności tych przytoczonych treści ?
co do osądu, każdy katolik ma obowiązek odnieść się do pewnych zjawisk, czynów i ocenić je moralnie, nie sądzić człowieka (bo to zrobi Bóg), tylko ich czyny, jeśli ktoś błądzi masz obowiązek go napomnieć, jeśli prowadzi Cię w "boczną ścieżkę" (np kapłan) masz obowiązek zawsze stanąć po stronie Boga, Papieża i Nauki Kościoła, jeśli ten sam kapłan postawił siebie w automatycznej ekskomunice, nie można uznać ważności jego dekretów

Cytat:nie podałeś ani jednej konkretnej informacji, .. Objawienia w dodatku są do prywatnego wierzenia, ty zrobiłeś z nich Credo. I to są twoje rzeczowe argumenty i informacje.
całe zdanie jest niestety nieprawdą
10-02-2012 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #49
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Skoro tak uważasz, to nasza rozmowa sensu nie ma. Jak równie zaklinanie rzeczywistości i mantrowanie o tych nieprawdach.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2012 13:06 przez Sant.)
10-02-2012 13:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #50
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
jeszcze co do "biesiadowania" z członkami masonerii :
Konstytucja Apostolska IN EMINENTI
papieża Klemensa XII 28 kwietnia 1738 r.


Cytat:3. Dlatego też wszystkim i każdemu z osobna wiernym, wszelkiego stanu, zamożności, urzędu, godności, tak świeckim, jak i duchownym, diecezjalnym i zakonnym, których wszystkich uznajemy za tu wymienionych, surowo i w duchu świętego posłuszeństwa nakazujemy, aby nikt, pod żadnym pozorem lub wyszukaną wymówką nie ośmielał się ani nie próbował do wspomnianych stowarzyszeń de Liberi Muratori albo des Francs Maçons czy inaczej zwanych wstępować, ich propagować, wspierać i w swoich domach lub mieszkaniach, lub gdziekolwiek indziej, dawać im przytułek i schronienie, do nich się zapisywać, przyłączać, brać udział w ich spotkaniach, czy też dawać okazji albo wydawać pozwolenia na zwoływanie ich w jakimkolwiek miejscu, w czymkolwiek im pomagać, ani też porad, pomocy czy przychylności jawnie lub skrycie, wprost czy pośrednio, osobiście czy przez drugich w jakikolwiek sposób okazywać, tak samo innych namawiać, pociągać, pobudzać, zachęcać lub radzić żeby do takich stowarzyszeń się zapisywali, przystępowali, brali udział w ich zebraniach lub im w jakikolwiek sposób pomagali i sprzyjali — lecz aby bezwzględnie takich stowarzyszeń, schadzek, zgromadzeń czy bractw unikali, pod karą Ekskomuniki, która wszystkich w powyższy sposób wykraczających bez żadnego wstępnego upomnienia i ogłoszenia obejmuje, i od której nikt przez nikogo uwolniony być nie może (za wyjątkiem niebezpieczeństwa śmierci), a jedynie przez nas i naszych następców, Biskupów Rzymu.

całość tu http://maciejbstepien.com/ecclesiastica/inemipol.html
skoro znasz już instrukcje Papieskie, sam zdecyduj za kim podążysz,
za Papieżem czy za ekskomunikowanym kapłanem ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2012 13:21 przez noone.)
10-02-2012 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #51
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Napisałem ci, że rozmowa nie ma sensu. Chyba że spadniesz z konia.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
10-02-2012 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #52
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
No to już jest niepoważne. Przecież tu nie chodzi o rozmowę powiedzmy o pogodzie, sztuce, kawe, herbatę, podanie ręki ale o uczestnictwo w spotkaniach sekty masońskiej vulgo ich obrzędach, inicjacjach itp- ogólnie mówiąc wszystko co niesie za sobą praktyki religijne sekty masonskiej.

Jezus przebywał na ucztach gdzie było otoczony przez grzeszników, choć sam grzechu nie miał, mylisz znowu pewne rzeczy.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
10-02-2012 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #53
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Scott - nie masz racji pisząc:
Cytat:mylisz znowu pewne rzeczy
Wcale nie znowu- permanentnie.
Ta rozmowa jest absolutnie bez sensu.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2012 13:53 przez Sant.)
10-02-2012 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #54
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Jezus jest Bogiem, On ustanowił ten Kościoł, który przez nieomylne nauczanie Papieży wydał te instrukcje

"uczestnictwo w spotkaniach sekty masońskiej vulgo ich obrzędach, inicjacjach itp-"
przeczytaj jeszcze raz tą instrukcję


"Chyba że spadniesz z konia."
Sant czy na pewno jesteś dojrzałym mężczyzną? starszym ode mnie ?
10-02-2012 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #55
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Noone napisał:
Cytat:"Chyba że spadniesz z konia."
Sant czy na pewno jesteś dojrzałym mężczyzną? starszym ode mnie ?
Jeśli nie pojąłeś aluzji, tym gorzej dla ciebie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2012 14:37 przez Sant.)
10-02-2012 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #56
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
(10-02-2012 13:54 )noone napisał(a):  Jezus jest Bogiem, On ustanowił ten Kościoł, który przez nieomylne nauczanie Papieży wydał te instrukcje
1. Tak Jezus jest Bogiem.
2. Tak Jezus ustanowił Swój Kościół.
3. Nieomylne nauczanie papieży to ex catedra, dowiedz się co to znaczy.


Jezus bywał na ucztach gdzie byli grzesznicy, ba śmietanka wśród grzeszników, bo zwykli "szarzy" grzesznicy to oni nie byli.

Instrukcję w przeciwieństwie do Ciebie przeczytałem ze zrozumieniem. W skrócie odnosi się ona do wszelkich działań związanych z działalnością religijną sekty masońskiej. Nie dotyczy ona podawania tym ludziom ręki, rozmów z nimi, picia kawy, bo wychodzi na to że nawet ewangelizować by ich nie było można jeśli tak będziemy błędnie interpretować jak to robisz.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2012 14:34 przez Scott.)
10-02-2012 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #57
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
wiem co znaczy ex cathedra,

i niezależnie od Twojego "zmiękczenia" zagadnienia - wiem również co znaczy ta treść pochodząca od namiestnika Boga - Papieża :
"..surowo i w duchu świętego posłuszeństwa nakazujemy, aby nikt, pod żadnym pozorem lub wyszukaną wymówką nie ośmielał się ani nie próbował do wspomnianych stowarzyszeń ... wstępować, ich propagować, wspierać i w swoich domach lub mieszkaniach, lub gdziekolwiek indziej, dawać im przytułek i schronienie, do nich się zapisywać, przyłączać, brać udział w ich spotkaniach, czy też dawać okazji albo wydawać pozwolenia na zwoływanie ich w jakimkolwiek miejscu, w czymkolwiek im pomagać, ani też porad, pomocy czy przychylności jawnie lub skrycie, wprost czy pośrednio, osobiście czy przez drugich w jakikolwiek sposób okazywać, tak samo innych namawiać, pociągać, pobudzać, zachęcać lub radzić żeby do takich stowarzyszeń się zapisywali, przystępowali, brali udział w ich zebraniach lub im w jakikolwiek sposób pomagali i sprzyjali — lecz aby bezwzględnie takich stowarzyszeń, schadzek, zgromadzeń czy bractw unikali, pod karą Ekskomuniki, która wszystkich w powyższy sposób wykraczających bez żadnego wstępnego upomnienia i ogłoszenia obejmuje, i od której nikt przez nikogo uwolniony być nie może"

to zmiękczanie surowych wskazówek 2000-letniego Kościoła ma miejsce juz co najmniej 40lat i postępuje,
nie muszę mówić czyim to jest przyczynkiem..

zachęcam bym również zainteresowanych losami Kościoła do zapoznania się z wizją Sw. Jana Bosko
http://medziugorje.blogspot.com/2009/02/...bosko.html
10-02-2012 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #58
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
No jak Ci suspendowany ksiądz z zakazem mówienia kazań wytłumaczy to napewno dobrze zrozumiesz, a jak sobie pomiksujesz z objawieniami niewiadomego pochodzenia to w ogóle. To nie jest zmiękczanie, to normalne czytanie ze zrozumieniem podparte przykładem Jezusa, nic więcej.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
10-02-2012 15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #59
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
art. dla nieświadomych oszukanych zyjących w przeświadczeniu że "przecież na Watykanie wszystko ok, a dziadzio Papież żyje w sielance"
http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/02/...ie-atakuja

a jeszcze przypomniało mi się zdanie z pierwszej homilii Papieża Benedykta :
"Boże pomóż mi stanąc naprzeciw tej hordy wilków"
(cytat wolny z pamięci, może się róznić słowami, ale chodzi o sens)

dlatego Jezus i Maryja tak często proszą o modlitwę za Wikariusza Benedykta :
http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/01/...benedykta/
12-02-2012 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #60
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Tylko jak to że papież ma czasami inne zdanie z innymi przekłada się na zróżnicowanie w głosiw Watykanu a papieża? Istniało kiedykolwiek coś takiego? Watykan i papież są członkami Ciała Jezusa.

A homilia brzmiała:"Módlcie się za mnie, abym uczył się kochać coraz bardziej Jego owczarnię — was, Kościół święty, każdego z was osobno i wszystkich razem. Módlcie się za mnie, abym nie uciekł ze strachu przed wilkami. Módlmy się za siebie nawzajem, aby Chrystus niósł nas na ramionach i byśmy uczyli się nosić jedni drugich." To że przyjdzie unikać wilków powiedział już Jezus, nie ma tutaj żadnej nowości, nie zmienia to w żaden sposób tego co mówi KK a co cytowałem wcześniej.

Ja z zasady pominę objawienia prywatne nie uznane przez KK, ale jak najbardziej modlić się za papieża trzeba.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-02-2012 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów