Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #38
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
(09-02-2012 16:01 )noone napisał(a):  nie braliście nigdy Panowie pod uwagę, że te wilki mogą chodzić ubrani w purpury kardynalskie ?
Jakoś nie. Ciekawe skąd ty masz takie wiadomości. Załóżmy, że to prawda. W takim razie uważasz, że pozostała część Kolegium Kardynalskiego na czele z papieżem jest głupsza niż ty? Albo że posiadasz lepsze niż oni informacje?
Cytat:i nie przyszło do głowy że przede wszystkim obowiązuje nas posłuszeństwo wobec Boga, Magisterium Kościoła, Papieża i DOPIERO wobec władz biskupich ?
Sęk w tym, że ty podważasz zarówno Magisterium Kościoła, Papieża jak i Boga objawionego w Biblii.
Cytat:"Noone - przecież ukazałem ci gdzie błądzisz w swym rozumowaniu. Zresztą nie tylko ja."
to jest Twoja wersja zdarzeń, Twoje stanowisko którego nie podzielam, to że nie tylko Ty a jeszcze 5ciu innych nie świadczy o słuszności stanowiska,
Tym bardziej twoja wersja zdarzeń jest tylko twoją. To że ty tak uważasz, nie znaczy, że twoje stanowisko jest słuszne. Nieśmiało tylko nadmienie że za naszym stoi autorytet Kościoła, a za twoim, prywatne objawienia i twoja dedukcja.

Cytat:może być 1 owca w stadzie 100 owiec która zna prawdę, a 99 nie zna tej prawdy - prawda ?
(nie twierdzę że ja jestem 1 na 100 który zna prawdę, ale jestem przekonany że jestem na właściwej ścieżce do poznania tej prawdy)
Czyli jednak twierdzisz, że to ty jesteś jedyny, który zna prawdę.
Czy wiesz jak taka postawa się nazywa? - sekciarstwo, by już nie nazywać tego wręcz herezją.
Cytat:"i to wbrew Magisterium, Tradycji i Ewangelii."
tu piszesz nieprawdę
- jesli tak uważasz, to wykaż to, czemu mam ci wierzyć na słowo? Najłatwiej nazwać kogoś kłamcą i to bez pokrycia.

Cytat:"Również z blogów osób suspendowanych przez Kościół, lub schizmatycznych"
tu również piszesz nieprawdę
Primo - patrz ciutkę wyżej,
secundo- ja moje zdanie opieram o twoje słowa, wszak powoływałeś się na owe osoby, i przytaczałeś do nich linki na potwierdzenie swoich słów.

Cytat:"Jeśli mi nie wierzysz, to jako katolik może uwierzysz biskupowi Kościoła katolickiego kard. Dziwiszowi:"
jako Katolik - nie mogę uznawać ważności dekretów i autorytetu kapłana który przez swoje postępowanie stawia się automatycznie poza Kościołem Katolickim
Nie wiedziałem, że masz jakieś plenipotencje ku temu, by osądzać biskupów i ważność lub nie ich dekretów.
To już jest jawna schizma. Sam stawiasz siebie poza Kościołem. Wten sposób własnie powstała schizma lefebrystów.
Chyba, że wylegitymujesz się odpowiednim dokumentem nadanym ci przez Stolicę Apostolską. Ale jesli nawet dysponujesz takowym, to czemu nie zrobiłeś z niego uzytku, przestawiając odpowiedzniej dykasterii watykańskiej swój osąd i dowód?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-02-2012 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?) - Sant - 09-02-2012 16:42
RE: OWDŚ- przyneta złego? - Sant - 07-02-2012, 13:18
RE: OWDŚ- przyneta złego? - spioh - 07-02-2012, 20:17
RE: OWDŚ- przyneta złego? - noone - 07-02-2012, 21:51
RE: OWDŚ- przyneta złego? - Sant - 07-02-2012, 22:30
RE: OWDŚ- przyneta złego? - spioh - 07-02-2012, 23:16
RE: OWDŚ- przyneta złego? - noone - 09-02-2012, 11:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów