Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #96
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Cytat:bo ja nigdy nie napisałem nigdzie, że wszyscy kapłani są zdrajcami Boga, Ty w pytaniu to zawarłeś, wbrew tego co pisałem wcześniej

Z twoich postów jasno wynikało że od ponad 100 lat bestia opanowała Kosciół itd. Kardynałowie - pasibrzuchy, biskupi z powodu swego zachowania, sami się wykluczyli itp. Jedynie papież jest osamotniony w swojej walce z hordami wilków w Watykanie - lub coś w tym rodzaju. Wniosek nasuwa się sam. Masz rację, z twoich postów wynika że nie wszyscy kapłani sa zdrajcami - np ks. Natanek nie jest zdrajcą. A zapomniałbym - jeszcze bp Lefebvre wraz z Fellayem i Stehlinem też.

Cytat:"Czyli zdarza ci sie i na NOM-ie. I co wtedy? "
nic, to ważna Msza, nie jest Mszą Wszechczasów, ale jest ważną Mszą
Co to znaczy Msza Wszechczasów? - jakieś kłamstwo. Nigdy msza trydencka nie obowiązywała we wszytkich czasach. Była po prostu dostosowana do mentalności tamtych ludzie okresu S.T. Była najzwyklejszą odpowiedzią na rozszerzajacą się Reformację. To wszystko. Stawienie jej wyżej innych sposobów sprawowania Eucharystii jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem. Już pomijając że obecny NOM jest o wiele bliższy tradycji apostolskiej i np mszy św. Franciszka. Porównaj np z opisem Eucharystii św. Justyna Męczennika, zawartej w jednej z jego Apologii chrześcijaństwa.
Piszesz że masza jest ważna, ale przecież sprawuja ją wilki.
Cytat:Ty mi zadajesz pytania, ja zadałem Tobie, odpowiesz ?
Zechcesz przypomnieć? W tym natłoku twoich odpowiedzi linkami, mogło umknąć. Zresztą o ile pamietam - odpowiadałem.

Cytat:pisałem już że dekrety wynikłe z inicjatywy ekskomunikowanych duchownych nie są wiążące
Zdanie to jest totalna bzdurą i może dotyczyć co najwyżej Lefebrystów i np ks. Natanka, który praktycznie swoim nieposłuszeństwem się ekskomunikował. Wprawdzie O. Św. tego jeszcze nie potwierdził ale suspensa yeż już o czymś świadczy.

A to że ty sobie coś tam fantazjowałeś to dzięki Bogu jeszcze nie ma mocy sprawczej w Kościele. Chyba że udowodnisz że piszesz tu incognito a nazywasz się Józef Ratzinger. Wtedy zacznę poważnie traktować to coś pisał o ekskomunikowanych przez ciebie biskupach.
Jesli jesteś kimś innym, to wybacz, ale nie masz tej mocy, co najwyżej sam wchodzisz w ekskomunikę. I wtedy naprawdę przyjmujesz sakramenty niegodnie- ale z twojej strony.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 15:57 przez Sant.)
16-02-2012 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?) - Sant - 16-02-2012 15:48
RE: OWDŚ- przyneta złego? - Sant - 07-02-2012, 13:18
RE: OWDŚ- przyneta złego? - spioh - 07-02-2012, 20:17
RE: OWDŚ- przyneta złego? - noone - 07-02-2012, 21:51
RE: OWDŚ- przyneta złego? - Sant - 07-02-2012, 22:30
RE: OWDŚ- przyneta złego? - spioh - 07-02-2012, 23:16
RE: OWDŚ- przyneta złego? - noone - 09-02-2012, 11:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów