Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #91
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
napisałem:
Cytat:Kolejna rzecz- katolika obowiązuje coniedzielna eucharystia i przyjecie komunii św. oraz sakrament pojednania. Jeśli tego nie czynisz sam się wykluczasz z Kościoła.
Moje pytanie brzmi- jak realizujesz sakramenty, skoro ich szafarzami są bestie antykościelne?
Może jednak byś również co do tego się ustosunkował?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-02-2012 13:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #92
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
w pytaniu jest kłamstwo..

ale odpowiem mino to: przystępuję do Komunii sw tak często jak tylko mogę i spowiadam się również często,
(najczęściej na łacińskiej Mszy sw. Trydenckiej)
i tylko na kolanach i do ust - jeśli forma też Cie interesuje,


a Ty ?
16-02-2012 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #93
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
To znaczy że i spowiedzi i Komunie są świętokradcze... No chyba że u ks. Natanka to wtedy spowiedzi są nieważne, a Komunie niegodziwe. Tylko pamiętaj o konsekwencjach świętokradztwa o których pisze św Paweł.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 13:59 przez Scott.)
16-02-2012 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #94
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Noone:
Cytat:w pytaniu jest kłamstwo..
Już kolejny raz nazwałeś mnie kłamcą. Gdybyś był człowiekiem honoru, powinenem cię wyzwać na udeptaną ziemię, jednakże jako że żyjemy w XXIw. wezwę cię tylko do udowodnienia mi kłamstwa. (piszę o człowieku honoru, nie w celu obrażenia cię, tylko zgodnie z obowiązującym gloryfikowane przez ciebie czasy Kodeksem Boziewicza tylko z takim można się pojedynkować, a nie znam cię absolutnie- nie przedstawiłeś sie, nie wiem czy jesteś szlachcicem, ani jaki jest twój cezus majątkowy, ani jakie jest twoje wykształcenie- wg Kodeksu Boziewicza człowiekiem honoru był ten co spełniał owe kryteria jesli chodzi o wykształcenie - minimum matura)

Noone:
Cytat:najczęściej na łacińskiej Mszy sw. Trydenckiej

Piszesz : najczęściej - Czyli zdarza ci sie i na NOM-ie. I co wtedy?
Ważna jest Eucharystia czy też nie? A komunia św., i spowiedź?

No dobrze - a co z tym chrztem w końcu? Był godny czy też nie?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 14:31 przez Sant.)
16-02-2012 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #95
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
"Już kolejny raz nazwałeś mnie kłamcą"
bo ja nigdy nie napisałem nigdzie, że wszyscy kapłani są zdrajcami Boga, Ty w pytaniu to zawarłeś, wbrew tego co pisałem wcześniej

"Czyli zdarza ci sie i na NOM-ie. I co wtedy? "
nic, to ważna Msza, nie jest Mszą Wszechczasów, ale jest ważną Mszą

"co z tym chrztem w końcu? Był godny czy też nie?"
był

Ty mi zadajesz pytania, ja zadałem Tobie, odpowiesz ?
"To znaczy że i spowiedzi i Komunie są świętokradcze."
pisałem już że dekrety wynikłe z inicjatywy ekskomunikowanych duchownych nie są wiążące
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 15:18 przez noone.)
16-02-2012 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #96
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Cytat:bo ja nigdy nie napisałem nigdzie, że wszyscy kapłani są zdrajcami Boga, Ty w pytaniu to zawarłeś, wbrew tego co pisałem wcześniej

Z twoich postów jasno wynikało że od ponad 100 lat bestia opanowała Kosciół itd. Kardynałowie - pasibrzuchy, biskupi z powodu swego zachowania, sami się wykluczyli itp. Jedynie papież jest osamotniony w swojej walce z hordami wilków w Watykanie - lub coś w tym rodzaju. Wniosek nasuwa się sam. Masz rację, z twoich postów wynika że nie wszyscy kapłani sa zdrajcami - np ks. Natanek nie jest zdrajcą. A zapomniałbym - jeszcze bp Lefebvre wraz z Fellayem i Stehlinem też.

Cytat:"Czyli zdarza ci sie i na NOM-ie. I co wtedy? "
nic, to ważna Msza, nie jest Mszą Wszechczasów, ale jest ważną Mszą
Co to znaczy Msza Wszechczasów? - jakieś kłamstwo. Nigdy msza trydencka nie obowiązywała we wszytkich czasach. Była po prostu dostosowana do mentalności tamtych ludzie okresu S.T. Była najzwyklejszą odpowiedzią na rozszerzajacą się Reformację. To wszystko. Stawienie jej wyżej innych sposobów sprawowania Eucharystii jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem. Już pomijając że obecny NOM jest o wiele bliższy tradycji apostolskiej i np mszy św. Franciszka. Porównaj np z opisem Eucharystii św. Justyna Męczennika, zawartej w jednej z jego Apologii chrześcijaństwa.
Piszesz że masza jest ważna, ale przecież sprawuja ją wilki.
Cytat:Ty mi zadajesz pytania, ja zadałem Tobie, odpowiesz ?
Zechcesz przypomnieć? W tym natłoku twoich odpowiedzi linkami, mogło umknąć. Zresztą o ile pamietam - odpowiadałem.

Cytat:pisałem już że dekrety wynikłe z inicjatywy ekskomunikowanych duchownych nie są wiążące
Zdanie to jest totalna bzdurą i może dotyczyć co najwyżej Lefebrystów i np ks. Natanka, który praktycznie swoim nieposłuszeństwem się ekskomunikował. Wprawdzie O. Św. tego jeszcze nie potwierdził ale suspensa yeż już o czymś świadczy.

A to że ty sobie coś tam fantazjowałeś to dzięki Bogu jeszcze nie ma mocy sprawczej w Kościele. Chyba że udowodnisz że piszesz tu incognito a nazywasz się Józef Ratzinger. Wtedy zacznę poważnie traktować to coś pisał o ekskomunikowanych przez ciebie biskupach.
Jesli jesteś kimś innym, to wybacz, ale nie masz tej mocy, co najwyżej sam wchodzisz w ekskomunikę. I wtedy naprawdę przyjmujesz sakramenty niegodnie- ale z twojej strony.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 15:57 przez Sant.)
16-02-2012 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #97
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
"Z twoich postów jasno wynikało"
kolejna nieprawda (albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem)

"Co to znaczy Msza Wszechczasów? - jakieś kłamstwo"
czy to pisze Katolik? nie wiesz co to jest Msza Wszechczasow ?

Cytat:Nigdy msza trydencka nie obowiązywała we wszytkich czasach. Była po prostu dostosowana do mentalności tamtych ludzie okresu S.T
tu potężnie zaprzeczasz nauczaniu Koscioła sw, Papieżom i soborom,
chłopie ratuj się i czytaj dokumenty soborowe..

Cytat:Już pomijając że obecny NOM jest o wiele bliższy tradycji apostolskiej
kolejne straszne herezje
NOM jest bliższy ale protestantom

"Zechcesz przypomnieć? W tym natłoku twoich odpowiedzi linkami, mogło umknąć. Zresztą o ile pamietam - odpowiadałem. "
rozumiem, że "lecisz w kulki", ok, nie naciskam, ja odpowiedziałem, Ty nie raczyłeś..
(5 postów wyżej)

Cytat:A to że ty sobie coś tam fantazjowałeś
podałem precyzyjnie dokumenty soborowe, dlaczego nie chcesz przyjąć Świętej Nauki Kościoła ? (dok. Soboru Nicejskiego II)
przyjmujesz co ci wygodne, to co wygodne modernistom..
Ty pływasz w modernizmie, ja podaję orzeczenia Soboru

czy stawiasz dekrety lokalnego biskupa ponad Nieomylne Nauczanie Kościoła ?
tu masz Sobory :
http://vaticanum.mettel.pl/index.html

chopie czytaj i koryguj modernistyczne herezje
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 16:43 przez noone.)
16-02-2012 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #98
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
(16-02-2012 15:16 )noone napisał(a):  "To znaczy że i spowiedzi i Komunie są świętokradcze."
pisałem już że dekrety wynikłe z inicjatywy ekskomunikowanych duchownych nie są wiążące
Powoływałeś się na nie istniejące fakty. To że nie umiesz czytać ze zrozumieniem to inna broszka.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 17:30 przez Scott.)
16-02-2012 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #99
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
"Powoływałeś się na nie istniejące fakty."
to że biskup konsekruje Kościół bez relikwii - to są fakty ogólnie dla każdego sprawdzalne,
jak ktoś chce znać tą informację, to problemu nie ma w jej znalezieniu,
także nie da się powiedzieć, że są to nieistniejące fakty..

(btw. nieistniejące fakty występują tylko na kanale tvn)
16-02-2012 17:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #100
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Mogę wiedzieć o czym Ty do mnie mówisz? Bo nie wiem co autor miał na myśli.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-02-2012 17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #101
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
klik

pod tym linkiem 4 filmek był pt : Konsekracja Kościoła. Polonez oraz Alleluja
widAc miniaturkę i tance hulance przed Tabernakulum i ks.biskupem Stanislawem.. konsekracja bez relikwii..
agentura juz zdążyła usunąć ten filmek z glorii
ale na guglach jeszcze wisi..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 18:01 przez noone.)
16-02-2012 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #102
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Chłopie, to są własnie nieistniejące fakty. Już nie odniosę się do tego Twojego opisu, bo raz że my widzimy teoretycznie to samo a to kompletnie różne rzeczy po naszych opisach mogloby wynikać. Wypadałoby sięgnąć też do odpowiednich przepisów czy to co opisujesz[ ale dopiero jakbym zobaczył] jest w ogóle z nimi sprzeczne.

Agentura? Jaka agentura? Huh

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 18:27 przez Scott.)
16-02-2012 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #103
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Noone. Mantrujesz. Co do herezji- to wybacz, ale nie ja je promuję. Prawie każdy twój post jest albo heretycki, albo schizmatycki, albo wręcz antykatolicki i antykościelny. A w ogóle to nasza dyskusja przypomina trochę golono - strzyżono.
Cytat:Z twoich postów jasno wynikało"
kolejna nieprawda (albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem)
Ciekawe, że nie tylko ja tak je odczytałem.
Co do czytania ze zrozumieniem,.... albo nie... - nie chcę niegrzecznym.
Cytat:klik

pod tym linkiem 4 filmek był pt : Konsekracja Kościoła. Polonez oraz Alleluja
widAc miniaturkę i tance hulance przed Tabernakulum i ks.biskupem Stanislawem.. konsekracja bez relikwii..
agentura juz zdążyła usunąć ten filmek z glorii
Sam widzisz, jak jesteś niewiarygodny. I w dodatku ten portal "Gloria" - eh!

Cytat:czy to pisze Katolik? nie wiesz co to jest Msza Wszechczasow ?
Z katolicyzmem, to raczej ty nie masz nic wspólnego, poza własnym przekonaniem.
Cytat:tu potężnie zaprzeczasz nauczaniu Koscioła sw, Papieżom i soborom,
chłopie ratuj się i czytaj dokumenty soborowe..
A może miast ciągłego nazywania mnie kłamcą, byś wreszcie cokolwiek udowodnił, ale tak by było to czytelne dla wszystkich, a nie tylko dla ciebie.
Cytat:Cytat:Już pomijając że obecny NOM jest o wiele bliższy tradycji apostolskiej

kolejne straszne herezje
NOM jest bliższy ale protestantom
Nie wiem co w tym strasznego i o jakich herezjach piszesz. Chyba że wobec Kościoła lefebrystów i natankowców. Noone- ktoś cię ogromnie oszukuje.
Cytat:"Zechcesz przypomnieć? W tym natłoku twoich odpowiedzi linkami, mogło umknąć. Zresztą o ile pamietam - odpowiadałem. "
rozumiem, że "lecisz w kulki", ok, nie naciskam, ja odpowiedziałem, Ty nie raczyłeś..
(5 postów wyżej
Już gubię sie tym gąszczu twoich mało czytelnych postów.
Proponuję byś jeszcze raz sprecyzował pytanie.

Cytat: Cytat:A to że ty sobie coś tam fantazjowałeś

podałem precyzyjnie dokumenty soborowe, dlaczego nie chcesz przyjąć Świętej Nauki Kościoła ? (dok. Soboru Nicejskiego II)
przyjmujesz co ci wygodne, to co wygodne modernistom..
Ty pływasz w modernizmie, ja podaję orzeczenia Soboru
Z tych linków, które podajesz dokładnie nic nie wynika. Tym bardziej precyzyjnego. Wyczytujesz z nich coś odwrotnego niż tam jest napisane i dopasowujesz do swoich tez.
Co do pływania- to ty pływasz w oparach absurdu.

Cytat:chopie czytaj i koryguj modernistyczne herezje
Spokojnie z tym modernizmem i z herezjami. Jeżeli coś zarzucasz- udowodnij. Jak do tej pory to udowodniłeś jedno- że nie masz nic wspólnego z nauczaniem Kościoła i przypisujesz sobie władzę stricte papieską.
A tak na marginesie- odwrócę role- jesteś strasznym modernistą. I praktycznym jehowitą wyznającym chrześcijaństwo w taki sam sposób w jaki faryzeusze wyznawali judaizm. Stwierdziłem kiedyś, że czas byś spadł z konia, tak jak z konia musiał spaść pewien rabin i faryzeusz prześladujący Kościół. I wtedy gdy oślepł od upadku, dopiero przejrzał. Ten rabin miał na imię Szaweł z Tarsu.
W miarę rozwoju tej dyskusji coraz bardziej utwierdzasz mnie w tym przekonaniu o synagogalnym sposobie twojego patrzenia na chrześcijaństwo.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-02-2012 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #104
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Cytat:jak ktoś chce znać tą informację, to problemu nie ma w jej znalezieniu,
to znajdź działający z nią link, a nie wyszukanie w google do martwych linków Cyklop

a przy okazji zacytuj kanon z CICu, gdzie jest ekskomunika latae sententiae za owo poświęcenie świątyni.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-02-2012 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #105
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
w obliczu zupelnej ignorancji i zaprzeczaniu faktom istnienia masonerii kościelnej i modernizmu który wkradł się do Kościoła ponad 100lat temu ("swąd szatana wdarł się do świątyni Boga" znamienny cytat)
pozostaje mi tylko podawać powolutku jakieś źródła które moooże może komuś zwrócą uwagę na te fakty,
oczywiście jestem świadom że nie każdy może to zrozumieć i w stanie to pojąć, ale z przeczytaniem paru lektur, po zupełnym odcięciu się od codziennych mediów szatana (tv, radio, gazety i portale typu onet interia) trucizna z Katolika powoli schodzi i zaczyna dostrzegać dużo więcej i dużo jaśniej..
tutaj niedługie opracowanie dot.przysięgi antymodernistycznej Piusa X
http://www.ultramontes.pl/starker_przysi...tyczna.htm


Kto nie tylko przeczytał ale także zrozumiał przysięgę żą­daną od duchowieństwa katolickiego przez Piusa X, na mocy Motu proprio z dnia 1 września 1910, dziwić się musi, dlaczego ten krok Papieża wywołał taką burzę w obozie liberalnym i częściowo także opozycję rządów.



Geneza przysięgi jest bardzo krótka i jasna. Kiedy po publikacji encykliki Piusa X Pascendi przeciw modernizmowi i po dekrecie Lamentabili sane w tym samym przedmiocie, machinacje modernistów zwłaszcza w szeregach młodszego kleru nie usta­wały – Stolica św. posiadała nawet dokumenty stwierdzające tajną agitację modernistyczną w seminariach francuskich – nie pozosta­wało nic innego, jak uroczystą przysięgą zmusić zarażonych modernizmem do uchylenia przyłbicy i pozostawić im do wyboru: albo zastosować się do nauki Kościoła albo opuścić szeregi kleru kato­lickiego. Taki był cel i słuszny powód głośnej przysięgi antymodernistycznej...."

http://rzymskikatolik.blox.pl/2010/06/x-...siega.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2012 16:53 przez noone.)
17-02-2012 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów