Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Autor Wiadomość
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #121
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Cytat:Wbrew tym destrukcyjnym egalitarnym globalistycznym tendencjom Pan Jezus dokonuje jasnych rozróżnień – distinctio. Są dzieci Boga i są dzieci diabła (J 8, 44). W Kościele są owce i są wilki w owczej skórze. Są pasterze i są obcy.

Czy może być dobrym pasterzem ktoś, kto ma serce obciążone grzechem śmiertelnym?
Czy może być dobrym pasterzem ktoś, kto naucza wbrew nieomylnej katolickiej doktrynie zakorzenionej w dwutysiącletniej Tradycji?
Czy może być dobrym pasterzem ktoś, kto zmienia jotę i kreskę (por. Mt 5, 18) w krystalicznym depozycie wiary?
Czy może być dobrym pasterzem ktoś, kogo obciąża zdrada przysięgi antymodernistycznej?

http://novushiacynthus.blogspot.com/2012...wilki.html


"ehh Ci kapłani..."

budzą się Uśmiech
coraz więcej kapłanów budzi się..
11-05-2012 12:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #122
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Ks. Adam Skwarczyński – List do Kapłanów (o bliskim krwawym prześladowaniu Kościoła)
http://wobroniewiaryitradycji.wordpress....-kosciola/
11-05-2012 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #123
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Dyskusja kojarzy mi się z filmem
http://www.youtube.com/watch?v=CPPIU8R8xN8

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
12-05-2012 18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #124
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Kościół aktualizuje swoje działania do czasów, link nie działa więc nie wiem o co Ci chodzi noone. Ale tak np-dzięki działalności wspólnoty "Mamre" związanej z uwalnianiem osób i wskazaniem na ogrom tego znawiska, wielu biskupów mianowało kolejnych duszpastarzy w diecezjach, ks. Cyran na polecenie abp Częstochowskiego jeździł po diecezji ostrzegając przed zniewoleniami. Same Msze "Mamre" gromadzą ogromną ilość kapłanów, wspólnota bardzo mocno zakorzeniona w Kościele dlatego kolejni biskupi chętnie udzielają zgodny na działanie wspólnoty w diecezjach. To są owoce Ducha Świętego.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-05-2012 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #125
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
poprawiony link
[edit:Za kolejną stronkę intronizacyjną Jezusa w wersji ks. Natanka dziękujemy.]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2012 22:30 przez Scott.)
12-05-2012 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #126
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Dostałeś już wczoraj na forum- informacje że linki z treścami gdzie propaguje się wizje Jezusa, nie katolicką ale suspendowanego ks. Natanka który ma pod karami Kościelnymi zakaz mówienia kazań, prowadzenia stron internetowych zostaną usunięte. Tłumaczono już wystarczająco długo co robisz źle, czas zaprzestać głoszenia tych nauk tutaj.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-05-2012 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #127
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
link dotyczył listu ks.Skwarczyńskiego a nie ks.Natanka,

ale lepiej wyciąć wszystko..

módl się chopie, dużo módl się o światło Ducha sw..

i czytaj coś jeszcze innego oprócz wiara.pl
bo zostaniesz w malinach i bedziesz w malinach jak Jezus Chrystus przyjdzie..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2012 09:36 przez noone.)
13-05-2012 09:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #128
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Noone, ja nie wiem kim Ty jesteś. Ale masz w swoim mniemaniu widzę niesamowicie ogromny i nieomylny autorytet. Na tyle że czytasz co się co Ciebie pisze, tylko po łebkach nic nie przyjmując ani nie zastanawiając się co rozmówca ma do przekazania. Liczy się to czy przyjął/nie przyjął Twoich tez. Taka postawa charakteryzuje każdego guru w sekcie, byłoby dobrze chyba też wybrać się do jakiegoś specjalisty- bo ja nie jestem kompetentny w wchodzeniu w taką psychike. Lekarz jak każdy inny, choroby dotykają każdego.

Pisałem że usuwana będzie każda stronka propagująca wizję Jezusa i intronizacji w myśl ks.Natanka a nie KK. Pisałem to nawet post wyżej...

Czytam dużo więcej stron niż wiara.pl, oprócz tego Biblii, komentarze i KKK. O mnie się nie martw naprawdę.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2012 10:01 przez Scott.)
13-05-2012 09:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #129
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
ja mam tylko jednego guru

dlatego nie przyjmuję tez "uczonych w piśmie" którzy nie pragną intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski,
a wręcz zwalczają ruch intronizacyjny

z Miłosierdziem Bozym sw.Faustyny też walczono pewnie z 60-70lat,
Intronizacja też musi przejść swój czas zwalczania przez faryzeuszy,
każde wielkie Dzieło Boga przechodzi swój czas oczyszczenia,
dzieło Małgorzaty Alacoque również było długo mocno zwalczane..
13-05-2012 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #130
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
noone - krytycznie o ruchu intronizacyjnym wypowiedział się Papież. Niniejszym stawiasz się poza kościołem katolickim.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-05-2012 11:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #131
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Kościół to stara Matka, ale taka Matka która ma Ducha Świętego. I to Duch Święty jest filarem jej istnienia. Jeśli taka jest wola Boża to nie ma najmniejszego sensu trwać poza Kościołem, na krawędzi ekskominki. Kult miłosierdzia przeszedł długą drogę, ale nigdy nikt z jego propagatorów nie stawiał się jednym włosem w ramach kar Kościelnych, nie przeczył autorytetowi Kościoła i hierarchów. Ba- to hierarchowie mieli wpływ na:

Cytat:„Z różnych stron, zwłaszcza z Polski, w sposób uzasadniony pytano czy zakazy zawarte w Notyfikacji Świętego Oficjum, opublikowanej w 1959 r., dotyczących kultu Miłosierdzia Bożego w formach przedstawionych przez s. Faustynę Kowalską, powinny być jeszcze uważane za obowiązujące. Święta Kongregacja, wziąwszy pod uwagę wiele oryginalnych dokumentów nieznanych w 1959 r., rozważywszy okoliczności dogłębnie zmienione, mając na względzie opinie wielu (biskupów) Ordynariuszy Polskich, ogłasza, że zakazy zawarte w cytowanej Notyfikacji, już nie są wiążące”.
Podpisał Franjo Kard. Šeper, Prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/...a2012.html

W 2001 roku powstało kolejne zgromadzenie o którym pisała siostra Faustyna, i tutaj biskupi dzwonili z Niemiec, Francji oferując miejsca do rozwoju zgromadzenia. Na miejsce opisane w "Dzienniczku" zawiózł siostry biskup łomżyński. Linka do strony zgromadzenia już Ci wysyłałem żebyś porównał sobie z tym jak spełnia się prawdziwe objawienie, i że nie ma tutaj stawiania się w opozycji do władz duchownych. Spójrz na procesy weryfikacji jakichkolwiek objawień uznanych obecnie przez KK, nie było tutaj ani grama buty przeciwko władzy Kościoła, przez cały proces weryfikacji.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2012 15:29 przez Scott.)
13-05-2012 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #132
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Noone - pomyśl logicznie. Hipotetycznie nawet gdyby okazało się, że masz rację, to dopóki Kościół opowiada się przeciw danej sprawie, to i katolicy będący z nim w jedności, mają taki obowiązek. Nie chcę tu porównywać prawdziwości czy wagi intronizacji ze św. o. Pio czy św. Faustyną, bo to moim zdaniem niepoważne, ale patrząc pod innym kątem trzeba zobaczyć, że nawet w przypadku prawdziwych objawień często jest czas, który jest niejako próbą dla prawdziwości objawienia - to jest właśnie ten czas zanegowania, w którym Kościół zabrania działalności czy odcina się od danego - jeszcze niezbadanego - objawienia czy też przedsięwzięcia. W tym czasie wierni, czy nawet święci, których te rzeczy dotyczyły bezpośrednio, mieli obowiązek podporządkowania się władzy kościelnej. Św. o. Pio uczynił to z największą pokorą i posłuszeństwem - i m.in. to był kolejny owoc prawdziwego obcowania z Jezusem. A jak jest w przypadku ruchu ks. Natanka?
Dlaczego noone nie weźmiesz w tym posłuszeństwie Kościołowi przykładu ze św. o. Pio?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-05-2012 17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #133
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
(13-05-2012 11:25 )Annnika napisał(a):  noone - krytycznie o ruchu intronizacyjnym wypowiedział się Papież. Niniejszym stawiasz się poza kościołem katolickim.
który Papież? kiedy ?

nie rozumiem czemu wszyscy tak uparli sie na biednego Ojca Pio, jakby był jedynym świętym Koscioła,
każdy święty przeszedł inną drogę, każdy miał inną misję od Boga, zadanie każdego było inne i w innych okolicznościach..
a ks.Natanek udowadnia z dnia na dzień że jest posłuszny Kościołowi i Papiezowi, tylko kuria krakowska ma problem..
pod inną władzą byłby oczyszczony z wszelkich zarzutów, ale ks.Piotr trwa na swojej pozycji i nie ma zamiaru opuszczać Krakowa, ot takie dzieło Boga przez tego małego kapłana..
(a na dobra sprawę ks.Natanek nie jest poza Kościołem, bo dekrety na jego osobę nie są ważne, pisałem już o tym choćby jak kard.Dziwisz konsekruje kościoły bez świętych relikwii, co stawia go automatem w ekskomunice, na co są dokumenty soborowe na zawsze ważne, także suspenza ks.Natanka jest fikcyjna, nieważna)

co do objawień, gdyby nie lud prosty, który uwierzył w Objawienia (Fatimę czy inne) i tysiącami odwiedzał miejsca objawień i modlił się, nikt nie uznałby żadnego objawienia, kapłan zawsze uwierzy na końcu, a biskup jeszcze za kapłanem..
pierwsze pytanie i kryterium w przypadku objawień jest "czy lud prosty odwiedza to miejsce i modli się tam"
gdyby nie ten wierzący lud prosty, żadne objawienie nie zostałoby zatwierdzone przez Watykan..


przy okazji ciekawostka, Garabandal zostało "klepnięte", tylko nikt tego nie chce ogłosić bo strach jest wielki..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2012 18:35 przez noone.)
13-05-2012 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #134
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Noone, naprawde nikt nie ma czasu żeby godzinami dysputy prowadzić kiedy zaczniesz odpowiadać okołotematycznie albo zmieniać temat. To ty podałeś stronę gdzie sfałszowano biografię o.Pio, co miałem stać i się patrzeć jak robisz to któryś raz? Posługujesz się stroną która kłamie. Każdy święty szedł tą samą drogą- drogą do Boga, choć życie każdego jest unikatowe i niepowtarzalne w całej historii ludzkości. Ale wyznaczniki świętości są zawsze takie same, dla każdego. Wszyscy byli całą duszą i sercem w Kościele, nie ma świętego który by wypowiedział posłuszeństwo biskupowi w całej historii Kościoła. Skończ posługiwać się takim czymś.

A dalej- kłamiesz. Negatywnie Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wypowiedziała się o intronizacji już w sprawie Świebodzina. Wszyscy biskupi diecezjalni poparli kard. Dziwisza. Noone, kłamiesz. A to co sobie wymyśliłeś nt. suspsnsy ks. Natanka i osoby kard. Dziwisza jest po prostu niepoważne, z to ze wymyśliłeś to sobie akurat kiedy ksiadz kardynał ukarał ks.Natanka mówi samo za siebie.


Co do Fatimy to co innego jest proces rozeznawania i powiedzmy dyfundowania informacji [jakielkolwiek] i rzeczą naturalną jest to że ktoś dowie się pierwszy a ktoś drugi i trzeci. Samo dowiedzenie się nie stawia jeszcze objawienia jako prawdziwe. Tutaj trzeba rozeznawać, i tak się działo. Tylko że w Fatimie znowu nie było raz pośpiechu jak u was[pośpiech jest pogański], i już już wierzyć czy prawdziew czy nie, bo by to nie było katolickie rozeznawanie-tylko pogańskie po prostu. Dwa chęci uznania za wszelką cenę. Dlatego najmniejszego sensu nie ma stawianie się poza Kościołem żeby Kościół prawdziwe objawienia uznał, bo jeśli są prawdziwe tylko-to uzna i tak.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2012 19:38 przez Scott.)
13-05-2012 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #135
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
(13-05-2012 19:16 )Scott napisał(a):  To ty podałeś stronę gdzie sfałszowano biografię o.Pio, co miałem stać i się patrzeć jak robisz to któryś raz? Posługujesz się stroną która kłamie.
ponownie piszę że nie wskazałeś ani raz, ani nie udowodniłeś żadnego "fałszerstwa", rzucasz ciągle i wciąż oszczerstwa..

Cytat:A to co sobie wymyśliłeś nt. suspsnsy ks. Natanka i osoby kard. Dziwisza jest po prostu niepoważne, z to ze wymyśliłeś to sobie akurat kiedy ksiadz kardynał ukarał ks.Natanka mówi samo za siebie.
nic nie wymysliłem, to są suche sprawdzalne fakty


Cytat:Co do Fatimy to co innego jest proces rozeznawania i powiedzmy dyfundowania informacji [jakielkolwiek] i rzeczą naturalną jest to że ktoś dowie się pierwszy a ktoś drugi i trzeci. Samo dowiedzenie się nie stawia jeszcze objawienia jako prawdziwe. Tutaj trzeba rozeznawać, i tak się działo.
gdyby nie kult prostego ludu, nie byłoby NIC z Fatimy

Cytat:Dlatego najmniejszego sensu nie ma stawianie się poza Kościołem żeby Kościół prawdziwe objawienia uznał, bo jeśli są prawdziwe tylko-to uzna i tak.
czyli ten lud prosty który kultywował przez wiele lat takie miejsca objawień jak Fatima stawia siebie wg Ciebie poza Kościołem ? chyba grubo przesadzasz..
ponad to ufanie, że i tak wszystkie prawdziwe objawienia zostaną kiedyś uznane, jest wyjątkowo naiwne, albo po prostu nie rozumiesz co się dzieje wewnątrz Ciała Mistycznego Pana naszego.. lub nie chcesz przyjać tych faktów z jakiegoś powodu..
pamietasz opublikowaną listę we włoszech 124 biskupów - masonów po zakończeniu soboru vaticanumII ? biskupów, którzy mieli bezpośredni wpływ na przebieg i protestantyzację Liturgii Mszy ? z arcybiskupem Bugnini na czele..
z datami przyłączenia itd ?
żaden z nich nigdy nie zaprzeczył tym publikacjom..
13-05-2012 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów