Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teoria względności ;)
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Teoria względności ;)
Możliwe jest, że każdemu człowiekowi Bóg stworzył inny świat.
A jeśli dopuszcza się taką możliwość to równocześnie oznacza to, że wszystko jest względne. Tak jak dla mnie niebo jest niebieskie, to dla innego może byćono czerwone, chociaż też nazwie je niebieskim, bo opisujemy to tymi samymi słowami, żeby się jakoś dogadać. Lub kwadrat dla mnie jest kwadratowy, a dla kogoś innego może być niebieski.
Rozumiecie :?: :mrgreen: Bo to dość ciężko wytłumaczyć, ale co o tym sądzicie :?: 8)

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
05-06-2005 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grig Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Napisałeś to niczym P.K.Dick "Ubika" Język Ale zrozumiałem! (Ubika też Uśmiech ) Teoria ciekawa.. co do kolorów na przykład. Bo jeśli chodzi o kształty, to jednak zbyt dziwna... a co do kolorów - jest probelm - jak wyjaśniłbyś obrazki testujące daltonizm?
05-06-2005 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Zauważcie, że jest coś takiego jak indywidualność każdego człowieka bez wyjątku. Każdy ma przez to prawo inaczej postrzegać świat i to chyba normalne Uśmiech Dla jednego coś jest fajne, dla drugiego kompletnie niegodne uwagi... Dla jednego ktoś może wydać się ładny, pociągający, dla innego będzie odpychający... Ja widzę, że tła postów są z odcieniami szarości a inny mi może powiedzieć, że widzi w nich coś niebieskiego Oczko
Ja Ubika swego czasu też przeczytałam, ale to było dawno i może dletgo niezbyt zrozumiałam :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-06-2005 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grig Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Offca, zgadzam się z Tobą, każdy w sumie inaczej widzi świat... więc czy nie jest to jakaś względność? Właśnie stworzona przez Boga?

A co do Ubika - jest to jedna z najbardziej zakręconych ksiązek autora, którą chyba tak jak 1/2 swoich prac pisał pod wpływem trwaki :twisted:
05-06-2005 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Wszystko na tym świecie jest stworzone przez Boga, więc taka względność w postrzeganiu świata, wynikająca głównie z indywidualności każdego ludzia Uśmiech raczej też Oczko

Miałam kiedyś swoisty szał na Dicka Język ale to było po obejrzeniu Blade Runnera, a później po przeczytaniu książki o tym samym tytule Język Dick dziwacznie pisze, to fakt, ale niektóre książki mi się jego podobały. Ze szkolnej biblioteki przeczytałam wszystkie możliwe jakie były (Dicka oczywiście) :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-06-2005 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Mi chodzilo raczej o bardziej skrajnie inne postrzeganie świata Język
Nie że te odcienie szarości są takie a nie inne (ja faktycznie widzę je jak jakieś niebieskie Oczko )
Ale mi chodziło o to, że każdy widzi inne kolory, zupełnie inne, nie tylko w innym odcieniu.
Niebieski = czerwony, zielony=fioletowy Oczko

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
05-06-2005 22:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
To ten sam Dick, co napisał "Paszczą Wieloryba"? Fajna książka Duży uśmiech A co do tej względności, tych kolorów, to przytoczę fragment tekstu piosenki "Dom przy moście" Armii, bo mnie te słowa właśnie skłoniły do zastanowienia się nad względnością: "Dobro jest dobre (...) Wiatr jest szary a księżyc zielony. Zło jest złe."

Co do tego nie ma względności. Chociaż ja mogę uznawać coś za dobre a ktoś inny za złe, to Bóg jest sprawiedliwy, bo nie ma względu na osoby.

Mam nadzieję, że mnie rozumiecie.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
05-06-2005 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Wiesz, są daltoniści, a poza nimi takie przypadki, które po prostu nie umieją odróżniać kolorów. Moja koleżanka czasem na plastyce w podstawówce się mnie pytała jaki to kolor, wskazując powiedzmy na pomarańczowy... Ale już to chyba jej minęło. Ale żeby bez powodu mówić na niebieskie czerwone, albo na żółte zielone to nie znam takich przypadków...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-06-2005 22:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Wobec tego, czy istnieje jedynie obiektywna prawda?

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
06-06-2005 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ja jednak Gepardziku nie zgodziłabym się z Tobą do końca Oczko
Wg mnie, wszystko jest względne, oprócz Boga Uśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-06-2005 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
taką teorię też brałam pod uwagę Oczko

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
07-06-2005 00:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Gepardzik napisał(a):Harpoon czy Ty ostatnio za dużo nie myślisz ??

To chyba oznaka, że jest zdrowa :twisted:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-06-2005 11:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
i do czego ta rozmowa prowadzi do coraz to nowych stwierdzen ktora sa raczej bez sensowne z punktu widzenia innych Język gdyz kazdy ma swoja wole swoje mysli i nimi sie kieruje natomiast swiat jest jaki jest bez zadnych tam teorii :roll:
07-06-2005 12:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Cytat:Gepardzik napisał/a:
Harpoon czy Ty ostatnio za dużo nie myślisz ??


To chyba oznaka, że jest zdrowa
Fakt, gorze3j jakbym przestała myśleć wogóle Język
A że za dużo i na dziwne tematy to inna sprawa Język :diabelek:

[ Dodano: Wto 07 Cze 2005 14:55 ]
Poza tym, Gonzo, a skąd wiesz jaki jest świat :?:
Nauka może się mylić Oczko

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
07-06-2005 14:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Gonzo napisał(a):swiat jest jaki jest bez zadnych tam teorii
Harpoon napisał(a):Poza tym, Gonzo, a skąd wiesz jaki jest świat :?:
Nauka może się mylić :wink:
no tu mi cos nie pasuje Duży uśmiech
przeciez ja nie wiem jaki jest swiat i negowalem teorie czyli nauke Duży uśmiech a wiec skad te pytanie Duży uśmiech
07-06-2005 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów