Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teoria względności ;)
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Stąd, że ja się już zakręciłam i nie wiem kto popuiera moją teorię a kto nie Język

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
07-06-2005 22:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grig Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Harpoon napisał(a):Stąd, że ja się już zakręciłam i nie wiem kto popuiera moją teorię a kto nie Język
Ja popieram teorie Einsteina! Całkiem mądry był, szkoda że wcześniej się nie urodziłem, bo bym to wymyślił przed nim Język
07-06-2005 23:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Szkoda, że się nie urodziłam przed Kopernikiem, bo bym ruszyła Ziemię przed nim :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-06-2005 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
A ja się cieszę, że się urodziłam teraz, bo wsszystko juz odkryte i mogę sobie pospekulować czy naukowcy mają rację Język

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
07-06-2005 23:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Względne są pojęcia i zjawiska fizyczne np.temperatura,czas,prędkość,ciepło itp.Einstein skupia się w swojej teorii przede wszystkim na czasie.Przykład z naszego życia codziennego: przy muzyce czas zlatuje nam szybko,z kolei przy czekaniu na coś wydaje nam się,że się dłuży.

Inne przykłady względności:Względem prędkości światła typowa sonda kosmiczna zdaje się stać w miejscu.Z kolei 7*C to prawdziwy "żar" względem temperatury zera bezwzględnego (-273*C),powiedzmy.

Jednak odnośnie wartości użycie pojęcia "względność" jest nie wskazane.Jeśli się bowiem wszystkie wartości uzna za względne to dochodzi do umniejszenia ich roli a nawet do ich pomijania.
07-10-2007 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Polonium napisał(a):Einstein skupia się w swojej teorii przede wszystkim na czasie.Przykład z naszego życia codziennego: przy muzyce czas zlatuje nam szybko,z kolei przy czekaniu na coś wydaje nam się,że się dłuży.
Pewno nawet sam Einstein nie wiedział, że jego OTW mówi o takich rzeczach jak subiektywne odczuwanie prędkości upływu czasu przez człowieka.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
26-05-2008 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów