Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Msza Święta
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #16
RE: Msza Święta
(13-03-2012 09:54 )noone napisał(a):  pafni ale ty i ja z calym szacunkiem jestesmy nikim, zerem, prochem, nie zastanawiaj sie ze Ty masz cos odczuwac, to jest najmniej istotne, nie skupiaj sie na sobie,
dziecko Boga idzie na Msze aby chwalić Boga Najwyzszego, ON w Domu Bozym jest Wszystkim ty i ja jesteśmy nikim - prochem

Noone- zdecyduj czy jesteśmy dziećmi Boga czy zerem.
Nie wiem jak ty, ale ja osobiście dzięki łasce chrztu świętego mam godność,królewską, kapłańską i prorocką. Jako właśnie dziecko Boga. Aż Dziecko Boga. Nie jakieś zero.
I idę na mszę z wdzięcznością i radością, I to też odczuwam podczas Mszy.Św.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-03-2012 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Msza Święta
nonne napisała:
"pafni ale ty i ja z calym szacunkiem jestesmy nikim, zerem, prochem, nie zastanawiaj sie ze Ty masz cos odczuwac, to jest najmniej istotne, nie skupiaj sie na sobie,
dziecko Boga idzie na Msze aby chwalić Boga Najwyzszego, ON w Domu Bozym jest Wszystkim ty i ja jesteśmy nikim - prochem"
Rozumiem, że po prostu wartościujesz Stworzyciela względem jego stworzeń i wiem, że jestem pyłkiem w kosmosie, co jednak nie przeszkadza mi odczuwać, bo właśnie jak dla mnie w tym odczuwaniu czuję kontakt ze wszystkim ponad mną, jest to dla mnie przeżycie mistyczne a skoro tak to je przezywam i odczuwam. Nie skupiam się przy tym na sobie,po prostu jestem i wsłuchuje się, wtapiam się, i jak dla mnie nie musi to być koniecznie kościół a w kościele niekoniecznie musi trwać msza. Lubię ciche klasztory, lubię też górskie ciche polany.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
13-03-2012 19:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #18
RE: Msza Święta
(13-03-2012 16:45 )sant napisał(a):  [quote='noone' pid='169676' dateline='1331625258']

ale ja osobiście dzięki łasce chrztu świętego mam godność,królewską, kapłańską i prorocką.
przytkało mnie..
wybacz bracie, ale nie miesci mi sie w głowie taka postawa

ja jestem niczym wobec Boga..
13-03-2012 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #19
RE: Msza Święta
Mieszasz Noone, wychodzą naprawdę dziwne rzeczy potem... A wygląda to tak że:


Cytat:Ojcze-mówił mi pewien chłopak(nie wiem, co się z nim stało), dobry student z "La Central"-myślałem o tym, co mi Ojciec powiedział, że jestem synem Bożym i nagle, na ulicy poczułem się <<napuszony>> i pełen wewnętrznej pychy...synem Boga!".
Poradziłem mu z czystym sumieniem, by wzmagał w sobie taką "pychę".

Jm Escriva droga 274

oraz
Cytat:Bardzo wielką rzeczą jest uznać się za nic wobec Boga, ponieważ taka jest prawda.
Jm Escriva Bruzda 260

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
13-03-2012 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #20
RE: Msza Święta
(13-03-2012 22:13 )noone napisał(a):  
(13-03-2012 16:45 )sant napisał(a):  [quote='noone' pid='169676' dateline='1331625258']

ale ja osobiście dzięki łasce chrztu świętego mam godność,królewską, kapłańską i prorocką.
przytkało mnie..
wybacz bracie, ale nie miesci mi sie w głowie taka postawa

ja jestem niczym wobec Boga..
Cóż, po prostu nie znasz nauczania Kościoła.
A to Kościół właśnie naucza że przez chrzest nabywamy godność, królewską, kapłańską i prorocką
Noone- czym w takim razie jest chrzest dla ciebie?
W dodatku sam sobie zaprzeczasz. Jeśli twierdzisz, że jesteś dzieckiem Bożym, to jak możesz pisać, żeś nikim? To dziecko Boga jest nikim?
Czy w ten sposób nie degradujesz Boga?
Oczywiście, że w porównaniu z Ojcem jesteśmy niezmiernie mali, takie pyłki, jednakże przez chrzest te pyłki są właczone w Synostwo Boże.
Przez grzech - oczywiście - degradujemy nasze synostwo, jednakże nasz grzech jest mniejszy niż nasz chrzest. Ma mniejszą moc niż sakrament. Bo chrzest jest sakramentem, czyli żywą, widzialną obecnością niewidzialnego Boga. Dostajemy Ducha Świętego, potem przez inny sakrament - Eucharystii- w naszych żyłach płynie Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Jeżeli dla ciebie to nic nie znaczy, to gdzież jest twoje chrześcijaństwo?. I to jest ta Dobra Nowina, której każdy oczekuje, że ty, ja, takie nic, takie nic plus grzech staje się dzieckiem, a więc i dziedzicem Boga samego. Wspóldziedzicem, bratem Jezusa Chrystusa - Boga, który dla mnie, takiego nic, zstapił z wysokości niebios, nie skorzystał z godności bycia Bogiem, ale przyjął postać takiego nic - człowieka, sługi. Dla mnie i dla ciebie dobrowolnie narodził się w jakieś podłej mieścinie, na krańcach cywilizacji i to w jakiejś stajni, jak jakiś łachmaniarz. I w dodatku z miłości do takiegi nic, przyjął na swój grzbiet,karę, która należy się tobie i mnie.Pozwolił się dla takiego nic ubiczować i ukrzyżować. I umarł w cierpieniu za takie nic. Ale zmartwychwstał i otworzył owemu nic bramę do Nieba, do nieśmiertelności, by takie właśnie nic, mogło żyć w wolności i chwale Dzieci Bożych. Dziwisz się, że jestem Mu wdzięczny i pełen radości, że mnie - takiemu nic, dał tak ogromne perspektywy? Że niewolnika uczynił królem i swoim bratem?.
Ale, może to uczynić również z toba, dlatego Noone nawróć się, uwierz w tę Dobrą Nowinę i odkryj godność i wielkość twojego chrzu, a jeśli jesteś nieochrzczony,to pozwól sie ochrzcić. Daj szansę tej miłości, którą Jezus ma do ciebie- takiego "nic". On pragnie byś królował razem z Nim.
do rozważenia:
Psalm 8
O Panie, nasz Boże,
jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi!
Tyś swój majestat wyniósł nad niebiosa.
Sprawiłeś, że [nawet] usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę,
na przekór Twym przeciwnikom,
aby poskromić nieprzyjaciela i wroga.
Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców,
księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził:
czym jest człowiek, że o nim pamiętasz,
i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz?
Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich,
chwałą i czcią go uwieńczyłeś.
Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich;
złożyłeś wszystko pod jego stopy:
owce i bydło wszelakie,
a nadto i polne stada,
ptactwo powietrzne oraz ryby morskie,
wszystko, co szlaki mórz przemierza.
O Panie, nasz Panie,
jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi!

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2012 09:07 przez Sant.)
14-03-2012 09:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Msza Święta
J 6:53 BT
"Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."


Tak więc, Eucharystia jest miejscem, gdzie to ponad rozumowe wydarzenie, jakim jest fakt przeistoczenia, chleba w Ciało i wina w Krew Chrystusa, które możemy spożywać i celebrować - nie ma sobie równych w całym Kosmosie.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
16-03-2012 01:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów