Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powiązanie Josepha Konyego z Wielkim Polakiem
Autor Wiadomość
poburger Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Powiązanie Josepha Konyego z Wielkim Polakiem
Witam. Przed chwilą natrafiłem w internecie na dokument o zbrodniarzu ugandyjskim Josephie Konym. Reportaż jest zatytuowany "Kony: Nieznane Fakty" i jest produkcją studia filmowego Pous. Po obejrzeniu materiału jestem wstrząśnięty, autor nawiązuje do wydarzeń z przeszłości i udowadnia że nasz Wielki Polak Jan Paweł 2 współpracował z tym zbrodniarzem wojennym! Sam nie wiem co o tym myśleć, argumenty wydają się być wiarygodne. Ale to nie mże być prawda! Proszę was zobaczcie sami, chcę poznać wasze opinie.





Pozdrawiam Sebastian.
18-03-2012 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Powiązanie Josepha Konyego z Wielkim Polakiem
(18-03-2012 16:55 )poburger napisał(a):  Witam. Przed chwilą natrafiłem w internecie na dokument o zbrodniarzu ugandyjskim Josephie Konym. Reportaż jest zatytuowany "Kony: Nieznane Fakty" i jest produkcją studia filmowego Pous. Po obejrzeniu materiału jestem wstrząśnięty, autor nawiązuje do wydarzeń z przeszłości i udowadnia że nasz Wielki Polak Jan Paweł 2 współpracował z tym zbrodniarzem wojennym! Sam nie wiem co o tym myśleć, argumenty wydają się być wiarygodne. Ale to nie mże być prawda! Proszę was zobaczcie sami, chcę poznać wasze opinie.

Pozdrawiam Sebastian.

Obejrzałem - kilka uwag do filmu:
Wartości faktograficznej, źródłowej czy dowodowej ten film nie ma za grosz! - same gdybania - cytuje:

Cytat:"prawdopodobna wersja wydarzeń mówi o tym, że Kony przyjął święcenia od JPII"

moje pytanie - człowieka rozumnego – Kiedy i gdzie?! - jak ktoś kto w wieku 15 lat jak podaje sam film (a Wikipedia potwierdza) przestał chodzić do kościoła a więc pewnie nie miał nawet bierzmowania, a już na pewno nie był w wyższym seminarium duchownym, jak ktoś, kto (cytat z Wiki )
Cytat:Jako nastolatek asystował swojemu starszemu bratu, Benon Okello w pracy miejscowego szamana. Gdy jego brat zmarł, zastąpił go na tym stanowisku[10]. Podczas konfrontacji częściej uciekał się do przemocy fizycznej niż werbalnej.”

- jak taki ktoś mógł przyjąć święcenia kapłańskie? – kompletna i bezpodstawna bzdura.
dalej w Wiki czytamy:

Cytat:Do 1992 roku, Kony zmienił nazwę grupy na "Uganda Peoples' Democratic Christian Army" (UPDCA), porywając w tym samym czasie 44 dziewczęta ze szkoły misyjnej[14].


W 1993 czyli rok po tym porwaniu Papież miałby się niby z nim spotkać – kto w to wierzy ręka w górę? – nie widzę nikogo rozumnego,...
chociaż mógł się spotkać... by prosić go o uwolnienie tych dziewcząt i innych dzieci – jest to jedyny sensowny i rozumny powód spotkania się JP II z tym watażką. Przypominam również, że JP II w tym czasie był przeciwnikiem i zwalczał wszystkie ruchy w KRK związane z Teologią wyzwolenia –potępił księży z karabinem i groził im ekskomuniką jeśli nie porzucą walki zbrojnej.
dalej narrator filmu sugeruje, że towarzyszyli mu „ludzie w sutannach” – dla Polaków skojarzenie jednoznaczne – księża – ale czy to byli księża katoliccy? Co na ten temat pisze Wiki:

Cytat:rozpoczynając negocjacje od modlitwy prowadzonej przez głównego "kapłana" LRA - Jenaro Bongomiego. W trakcie dalszych negocjacji w 1994 roku, Kony ukazywał się poprzedzony mężczyznami ubranymi w święte szaty spryskiwane wodą

Proszę zauważyć, że kapłana jest w cudzysłowu – więc nie chodzi o kapłana katolickiego – dalej gdyby Kony był namaszczony przez samego JP II, to on by był głównym „kapłanem”. A „święte szaty spryskiwane wodą” to nie sutanna!
Dalej w filmie pada że :

Cytat:"Kony obiecał Papieżowi, (kiedy i gdzie? – źródło proszę?! – brak a więc pomówienie zwykłe ) szybką chrystianizację afrykańskich dzieci"
– kolejna głupota – od tego papież ma kilkuset misjonarzy w Afryce. I od kiedy wychowywanie na bezdusznych i okrutnych żołnierzy nazywa się chrystianizacją?
Dalej ciągną się kompletnie bezpodstawne pomówienia, że Papież wspomógł go finansowo, a że autor filmu gdyba to sam się zdradza w słowach „Bank watykańskie mógł się domagać zwrotu” – lol zwrotu tajnej pożyczki i to bez uzgodnienia z papieżem – żałosny tekst.
Dalej jest już tylko gorzej – anonimowy ochroniarz – opowiada o spotkaniu z Konym – super wyszkolony ochroniarz boi się tajnych mścicieli w sutannach? Lol
I na koniec polski „ekspert” naukowiec i jego tchórzliwy anonimowy bełkot – mógł poprosić Palikota o ochronę – i co takiego bardzo niebezpiecznego mówi ten ekspert – same bzdury w stylu:

Cytat:, że JPII nadszarpnął sytuację Banku watykańskiego i doprowadził Watykan do bankructwa”


a Palikot mówi, że KRK opływa w bogactwa i złoto Oczko
Lub kłamstwa:

Cytat:„sprzeciwiał się karaniu duchownych, którym udowodniono molestowanie seksualne i wypłacaniu odszkodowań ich ofiarom”

Reasumując – ten film, to przykład kiepskiego i podłego steku pomówień, kłamstw i nieprawdopodobnych przypuszczeń - bez faktów, dowodów, czy chociażby logicznych i rozumnych wywodów.

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2012 22:46 przez Dezerter.)
18-03-2012 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #3
RE: Powiązanie Josepha Konyego z Wielkim Polakiem
(18-03-2012 16:55 )poburger napisał(a):  Proszę was zobaczcie sami, chcę poznać wasze opinie.

Pozdrawiam Sebastian.

Jeszcze naszło mnie parę przemyśleń po przeczytaniu:
http://www.zygro.nazwa.pl/misyjna_olimpiada/Uganda.pdf

Cytat:Wieczorem, po powrocie z Gulu, odbyło się w Kampali spotkanie z młodzieżą. Na boisku sportowym „Nakivubo Stadium” w centrum stolicy zgromadziło się ponad 60 tys. młodzieży. Spotkanie miało charakter Liturgii Słowa.

- kto był to wie, jak długo ciągną się spotkania Papieża z młodzieżą – skończyło się pewnie bardzo późno – więc niby kiedy dotarł do ukrywającego się gdzieś w dżungli Konego? skoro
Cytat: „Rano Jan Paweł II przybył do anglikańskiego sanktuarium męczenników w Namugongo”,
a poza tym w takim kraju jak Uganda ogarniętym wojną domową papieża chronił nie jakiś anonimowy jeden ochroniarz, tylko tłum ochroniarzy, tajniaków i wojska! Jak Papież mógł się spotkać przy takiej ochronie z rebeliantem Konym? I czy o tym spotkaniu nie dowiedział by się od swoich służb odpowiedzialnych za ochronę papieża prezydent?, który widocznie o niczym nie wiedział skoro:

Cytat:10 lutego, w przemówieniu pożegnalnym, wygłoszonym na lotnisku Entebbe w Kampali, prezydent Ugandy podziękował Papieżowi za wizytę, którą zaliczył do najważniejszych wydarzeń w dziejach kraju. W odpowiedzi Ojciec Święty raz jeszcze przypomniał, że Uganda (...) Potrzebuje Dobrej Nowiny świadczącej o tym, że życie ludzkie jest zawsze cenne, że sprawiedliwość i pokój mogą zwyciężyć wyzysk i przemoc, a solidarność społeczna może zająć miejsce egoistycznego indywidualizmu.

Czy ktoś kto popiera Konego tak by przemawiał w Ugandzie?

Cytat:Uganda stoi dzisiaj na rozdrożu: jej lud potrzebuje soli• Słowa Bożego, aby rozwijać w sobie cnoty uczciwości, dobroci, sprawiedliwości, poszanowania godności innych, gdyż jedynie one mogą stanowić trwały fundament odbudowy kraju”.
Stwierdził ze smutkiem, że „przez większą część okresu, jaki upłynął od momentu odzyskania przez Ugandę niepodległości, te duchowe dobra były zagrożone na skutek konfliktu, który często przeciwstawiał sobie nawzajem władzę i społeczeństwo, prowadząc do walk między obywatelami. Fakt, że naród wynurza się już z mroku tych lat, nie oznacza bynajmniej, że nic już nie zagraża kulturze pokoju. Także dziś pokusa odnowienia dawnych uraz może stanowić zagrożenie dla dobrobytu społecznego”. Wskazał na pilną potrzebę przezwyciężenia nienawiści, dialogu i pojednania. W tym dziele „współpraca obejmująca chrześcijan wszystkich Kościołów i Wspólnot kościelnych, a także wyznawców innych religii, jest nie tylko pożądana, ale wręcz niezbędna”.

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
19-03-2012 00:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów