Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Autor Wiadomość
swat86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
MEDALION POD NAZWĄ MARYJA WSPÓŁODKUPICIELKA I POŚREDNICZKA WSZYSTKICH ŁASK

lub też znany jako
MEDALLION OF REDEMPTION (medalion zbawienia)

Jeden z wizjonerów z USA miał wizje i polecenie Matki Bożej wykonania i rozprowadzenia dużego medalionu pod nazwą: Maryja Współodkupicielka i Pośredniczka Wszystkich Łask. W imieniu Urzędu Nauczycielskiego Kościoła Świętego bp Maria Miguet z Francji dnia 15 VI 1992 r. udzielił na ten wielki dar Boży imprimatur.
.
Medalion zawiera w sobie różne znaki, obrazy. Każdy szczegół mam swoje znaczenie.
.
Matka Boża wyjaśnia bogatą treść w nim zawartą: „Moje dziecko, powierzam ci ten dar od Trójcy Przenajświętszej, byś go rozdał całemu światu. Wszystkie te obrazowe ujęcia mają szczególne znaczenie. Mają one promieniować na te końcowe czasu”.
-->„Na stronie, gdzie są tylko obrazy: Trójca Święta – Bóg Ojciec, Bóg Syn, i Bóg Duch Święty. Zauważcie, moje dzieci, że Duch Święty zechciał być przedstawiony w dwóch postaciach: jako Gołębica i jako Człowiek. Pamiętajcie, że wy wszyscy zostaliście stworzeni na Jego obraz po to, by wam przybliżyć zrozumienie prawdziwego Ducha Naszego Boga i Jego Prawd. W kształcie trójkąt jeden punkt zawsze prowadzi do drugiego. Widzicie więc, moje dzieci, że jedna Osoba nie może pochodzić od drugiej ani być bez drugiej.
Wieczność – nigdy się nie kończąca tożsamość Boga – jest uwidoczniona w kształcie tych trzech kręgów.
Ja stoję ponad środkiem tych kręgów, a dlatego że zawsze będę całkowicie uległa i posłuszna Boskiej Woli i Planowi Boga. Boskie Postacie naszego Pana w Najświętszym Sakramencie noszą Znak Pokoju Chrystusa – Pax – oraz obraz Najświętszego Serca Jezusa i Mojego Niepokalanego Serca. Jest to jedna z tych Prawd Bożych, która wkrótce zostanie sprecyzowana jako dogmat, a którą wszyscy powinni poznać, zrozumieć i uwierzyć w to, że J nie mogę być oddzielona od Mojego Syna, jako Pośredniczka i Współodkupicielka. Całkiem blisko Serca lub środka Trójcy znajduje się Lilia, symbol Mojego Opiekuna, Wielkiego Świętego Józefa, którego mam zawsze przed Sobą.
-->Na drugiej stronie (z napisem): Ponad wszystkim jest Trójca (trójkąt, Krzyż, Gołębica). Dwaj Aniołowie trzymają uniesiony welon, który symbolizuje odwracanie Sprawiedliwości Bożej, a z drugiej strony zsyłanie wszystkich łask i darów Bożych na wszystkie dusze w niebie, na ziemi i na dusze cierpiące w Czyśćcu. Moje dziecko, gdyby nie było Wolą Bożą, abym powstrzymywała Rękę Sprawiedliwości Bożej, to cała ludzkość już wiele lat temu byłaby zginęła. Rosnący księżyc (półksiężyc) symbolizuje Moją Moc. Ten Aniołek niżej, po Mojej prawej stronie, wyraża wzywanie wszystkich do poznania Mojego Syna i tego wszystkiego, co Ja od Niego otrzymałam. Ma ci to przypomnieć, jak wielki jest zasięg mojego udziału w zbawieniu dusz. Bóg tego wielkiego zasięgu pragnął i zezwolił na niego.
Promienie Światła spływają z Moich Rąk na Niebo, na ziemię i dalej do dusz w Czyśćcu. Moje dzieci, Święta Matka Kościoła wkrótce ujawni, że wszystkie łaski, które wypływają z Boga, przechodzą przez Moje Niepokalane Serce. Ja jestem Pośredniczką wszystkich Łask.
Monstrancja wskazuje na to, że życie na ziemi nie mogłoby trwać bez fizycznej obecności Boga.
Ta księga – to Biblia, która symbolizuje wszystkie nauki i przykłady Naszego Pan. Ci ludzie klęczący przed Nim (w Monstrancji) reprezentują trzy rzeczy:
- że Święta Matka Kościoła będzie zawsze,
- że zawsze są ci, co Wolę Bożą stawiają na pierwszym miejscu i ponad wszystko,
- że wszyscy muszą całkowicie powrócić do Boga.
Dół Medalionu ukazuje dusze w Czyśćcu. To powinno wam przypominać wasze niedoskonałości oraz potrzebę pokuty za wszystkie grzechy, zanim wejdziecie do Królestwa Boga. Pamiętajcie, że dusza musi być oczyszczona i czysta. A przede wszystkim zachowuje w waszych serca i umysłach te liczne i wielkie dary, udzielane wam tak hojnie przez Mojego Syna, Pana Naszego.
Napis ma być w brzmieniu: Od Boga przez Maryję przychodzi zbawienie – jest to wielki dar dla wszystkich.
Mój synu, wykonasz te Medaliony, aby je rozprowadzić, masz błagać Naszego Pana, żeby je pobłogosławił. A ja błogosławię ten Medalion, który wam wszystkim, Moje dzieci, dałam w Imię Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Wszyscy, którzy będą rozważać tajemnice zawarte w tym Medalionie, którzy będą trwać w stanie łaski i nie będą żywić złych uczuć ani urazy do kogokolwiek, którzy będą przyjmować naszego Pana w Eucharystii Świętej co najmniej raz w tygodniu, a do spowiedzi będą chodzić co dwa tygodnie i będą odmawiać trzy Chwała Ojcu w intencji Ojca Świętego, będą mogli czerpać radość z obietnic naszej Pani. Ten Medalion można nosić na sobie lub w kieszeni.



Obietnice Matki Bożej:


1. Po odmówieniu Różańca, trzymając w ręku ten Medalion, mów modlitwę fatimską „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy…”, a Ja jako Pośredniczka wszystkich Łask i Współodkupicielka, wyproszę uwolnienie duszy kapłana z Czyśćca.
2. Nie dopuszczę do tego, by ten, kto nosi ten Medalion, został wprowadzony w błąd przez fałszywych proroków i ich orędzia.
3. W czasie pokusy, jeśli noszący ten Medalion zwróci się do Mnie i wezwie Mnie na pomoc, jako Pośredniczkę wszystkich Łask i Współodkupicielkę, przybędę razem ze Św. Michałem, by go bronić w tej próbie.
4. Wszystkim kapłanom, którzy będą Mnie czcić jako Pośredniczkę wszystkich Łask i Współodkupicielkę, udzielę rozeznania potrzeb wszystkich dusz, które do nich przyjdą do spowiedzi.
5. Wszystkim spowiednikom udzielę rozeznania potrzeb osób, którymi kierują dla ich zbawienia.
6. Nigdy nie dozna przeszkody w przyjmowaniu naszego Pana w Świętym Sakramencie Ołtarza.
7. Udzielę twojemu Aniołowi Stróżowi, by ci przypominał wszystkie wyznane grzechy, a także grzechy, które jeszcze wymagają żalu i pokuty.
8. Otrzymasz szczególną łaskę odwagi do bronienia Prawdy z całej siły.
9. Otrzymasz szczególną łaskę odwagi do obronienia słabego człowieka z całej siły.
10. Za każdym razem, kiedy będziesz rozważać tajemnice zawarte w tym Świętym Medalionie, uzyskasz ode Mnie wzrost miłości do Pana Jezusa ukrytego w Świętej Eucharystii.
11. Za każdym razem, kiedy będziesz rozważać tajemnice zawarte w tym Świętym Medalionie, uzyskasz ode Mnie odwagę do bronienia Pana Jezusa ukrytego w Najświętszej Eucharystii.
12. W czasie (fizycznego) niebezpieczeństwa przyślę Moich Aniołów, by cię bronili i kierowali.
13. Przeżegnaj się pięć razy tym Świętym Medalionem, a otrzymasz ode Mnie pomnożenie miłości do pięciu Ran Chrystusa.
14. Za każdym razem, gdy ktoś weźmie udział w tym nabożeństwie, otrzyma ode Mnie nawrócenie duszy.
15. Przez to nabożeństwo pod tytułem Pośredniczki Wszystkich Łask i Współodkupicielki, odmienię najbardziej zatwardziałe serce.
16. Udzielę ci łaski postu, pokuty i ofiary w wysokim stopniu, który tak bardzo podoba się Panu Jezusowi.
17. Dostarczę ci sposobności do uzyskania każdej łaski, celem osiągnięcie przez ciebie najwyższego stopnia świętości.
18. Za każdym razem, kiedy jestem wzywana przez ten Medalion pod tytułem Pośredniczki Wszystkich Łask i Współodkupicielki, zostanie posłany przy boku wzywającego jeszcze jeden Anioł, żeby oświecał i pocieszał.
19. Za każdym razem, kiedy rozważa się tajemnice wiary i nadziei w tym Medalionie, zostaje dane rozważającemu większe zrozumienie Woli Bożej.
20. Tym, którzy będą rozważać artykuły wiary, których symbole są w Medalionie, uproszę u Boga Ducha Świętego szczególną łaskę wiary.
21. Ci, którzy będą rozważać miłość Najświętszego Serca reprezentowaną przez Eucharystię Świętą i zjednoczenie z Moim Niepokalanym Sercem, jak to wyraża symbol na Medalionie, uzyskają dla jeszcze jednej osoby skrócenie cierpień w Czyśćcu.
22. Całując Medalion trzy razy dziennie po trzykrotnym znaku Krzyża Świętego, otrzymasz od Trójcy Świętej szczególną łaskę pokory, która będzie dawana w odstępach dziewięciu dni i w każdym Świętym Dniu.
23. Modląc się przed Świętą Eucharystią i rozważając cierpienia dusz w Czyśćcu, jak to przedstawia Medalion, złagodzisz cierpienia wszystkich dusz w Czyśćcu.
24. Modląc się przed Świętą Eucharystią i rozważając symbole odkupienia człowieka, po odmówieniu jeszcze Wierzę w Boga, uwolnisz duszę od Otchłani.
25. Przy tym Medalionie będzie Wielki Anioł, by walczyć ze złym duchem i bronić dusz.
26. Każdemu, kto będzie Mnie prosił pod tytułem Pośredniczki Wszystkich Łask i Współodkupicielki o łaskę Męczeństwa, będzie mu ta łaska dana.
27. Nie umrze w osamotnieniu ani bez pociechy Kościoła.
28. Ogień nie zniszczy twojego domu.
29. Dobroczynność i miłosierdzie staną się twoją wielką miłością na tym świecie i twoim sposobem życia.
...
Co o nim sądzicie???
(ciach - nie umieszczamy tu linków komercyjnych)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2012 22:47 przez Annnika.)
19-03-2012 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Czy są to objawienia uznane przez KK :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-03-2012 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Czy to coś w rodzaju: wyślij 10-ciu osobom bo twój tata umrze?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
20-03-2012 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #4
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
kryptoreklama?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2012 12:06 przez Sant.)
21-03-2012 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Jaki mistyk amerykański to nie wiemy, no a kolejna sprawa że biskup który miał dać Imprimatur na ten medalik wg. http://www.catholic-hierarchy.org/ nie istnieje[ wszyscy biskupi francuscy na literę m- http://www.catholic-hierarchy.org/country/bfrf.html#m ]. Google też o nim nic nie wie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2012 18:38 przez Scott.)
21-03-2012 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
swat86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
pytanie do admina:
czy blokada i warn jest bo użyłem anglojęzycznej wersji nazwy medalionu:
Medallion of Redemption?? by osoby, które o nim nie słyszały mogły więcej się dowiedzieć
czy za użycie bibliografii
Źródło: Rudolf Szaffer, Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa wydVI, str. 274 - 280
...
bo nic o tym w regulaminie nie ma
21-03-2012 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Ta książka z tego co czytałem opinie imprimatur nie ma. Dobrze by było żebyś napisał o jakiego mistyka z USA chodzi bo to ważne. I dał namiary na tego biskupa[diecezja chociaż], bo na chwile obecną z tego co znalazłem taki ktoś nigdy nie istniał.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-03-2012 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
swat86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
opierałem się właśnie w oparciu o info w modlitewniku Szaffera.
...
chciałem zresztą uzyskać więcej informacji na forum. Może ktoś coś słyszał więcej.
Co do biskupa. To na internecie (dopiero teraz po uwadze scotta) znalazłem wzmiankę, iż "podawał się" za biskupa, a watykan o nim nie słyszał. On skwitował to niby wielkim zdziwieniem jakby nic się nie stało.
...
Co do imprimatur. Każdy powinien mieć własne rozeznanie i wiedzieć co jest dobre a co nie.
-Kościół uznał jakiś czas temu komunie na stojaco i do łap, chociaz w obecnej chwili Benedykt XVI cofnął te decyzję i zaleca na klęcząco i do ust. Ale nikt nie wraca do tradycji.
-Podobnie z neokatechumenizmem, śpiewem w kościele, żartami, podawaniem rąk - zamiast skupieniem w modlitwie. Jak jestem na takiej mszy to, aż nie mogę tego słuchać.
-Biskupi też nie są przecież święci. Wystarczy posłuchać polskich biskupów, gdzie jeden mówi kompletnie co innego niż drugi. I który ma rację??
...
Co prawda co zatwierdzone na ziemi to zatwierdzone w niebie. Ale nie wszystko należy akceptować.
A jeśli kościół zatwierdzi związki homoseksualne(abstrakcja) to co zrobi część katolików. Pójdzie ślepo czy za głosem rozsądku??
...
A więc mimo, iż to być może nie był prawdziwy biskup. Dla mnie ten medalion nie ma w sobie nic sprzecznego z sumieniem. A wręcz przeciwnie. Wydaje mi się, iż ma on cudowne przesłanie.
22-03-2012 00:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Wystopuj waść zanim poleci kolejny warn.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-03-2012 00:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #10
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Cytat:Kościół uznał jakiś czas temu komunie na stojaco i do łap
O ile znam się na biologii, to łapy mają np niedźwiedzie. Nigdzie nie słyszałem by Kościół komunikował niedźwiedzie.
Cytat:zaleca na klęcząco i do ust.

Zaleca, wcale nie znaczy że cofnął uznanie.
Cytat:Ale nikt nie wraca do tradycji.
Mylisz się, wraca wielu, do tradycji Kościoła Pierwotnego. O wiele starszej niż twoja.
Cytat:-Podobnie z neokatechumenizmem
A cóż to jest?
Cytat:, śpiewem w kościele,

Wybacz, ale na liturgii śpiew jest jak najbardziej właściwy; kto śpiewa - modli się podwójnie. Zawsze w Kościele śpiewano
Cytat:żartami,

???
Cytat:podawaniem rąk - zamiast skupieniem w modlitwie
A cóż jest złego w znaku pokoju? No czyba że chcesz wrócić do tradycji i zacząć przekazywać sobie pocałunek pokoju.
Cytat:Jak jestem na takiej mszy to, aż nie mogę tego słuchać.
Czego? Spiewu?
Cytat:-Biskupi też nie są przecież święci. Wystarczy posłuchać polskich biskupów, gdzie jeden mówi kompletnie co innego niż drugi. I który ma rację??
...
Ten, który mówi zgodnie z magisterium. Zresztą nie zauwazyłem, by w kwestiach istotnych dla wiary mówili różnymi głosami. Nawet jeśli są jakieś róznice, to głos ostateczny ma Watykan. Roma locuta, causa finita.
Cytat:Co prawda co zatwierdzone na ziemi to zatwierdzone w niebie. Ale nie wszystko należy akceptować.
Z takiego stanowiska brały się wszelkie herezje i rozłamy
Cytat:A jeśli kościół zatwierdzi związki homoseksualne(abstrakcja) to co zrobi część katolików. Pójdzie ślepo czy za głosem rozsądku??

Nie zatwierdzi. Kościół zgodnie ze słowami Jezusa ma Ducha Świętego, który go nie opuści aż do końca świata. Wydaje mi sie że trochę traktujesz Kościół w sposób instytucjonalny. Stąd twoje problemy.
Cytat:A więc mimo, iż to być może nie był prawdziwy biskup. Dla mnie ten medalion nie ma w sobie nic sprzecznego z sumieniem. A wręcz przeciwnie. Wydaje mi się, iż ma on cudowne przesłanie.
Diabeł jest bardzo inteligentny i w sposób cudowny potrafi zagmatwać i pod pozorami dobra zaprezentować zło. Patrz pierwsze rozdziały Rdz.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 13:31 przez Sant.)
22-03-2012 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
swat86, my się totalnie nie rozumiemy. Chciałem dwóch informacji, i nic więcej. Nie rozmydlania dyskusji. A wiec - biskup na którego się powołujesz nie istniał/nie był biskupem, a mistyk na którego się powołujesz to kto?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
22-03-2012 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
swat86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
scott, nie mam pojęcia. Dlatego zwróciłem się na forum o informacje.
Całość oparłem o tekst zawarty w modlitewniku "armii chrystusa" Rudolfa Szaffera. Uznając iż jest to sprawdzona informacja.

sant,
Ad komunii. wg mnie godne przyjęcie Jezusa odbywa sie na klęcząco i do ust. Jeśli uważasz, iż można go brać do rąk w których przed 5 minutami paliło się papierosy to twoja sprawa.
(ksiądz po ofiarowaniu obmywa symbolicznie ręce, człowiek nie- i tutaj wlasnie widze problem)
...
Ad. śpiewu. nie powiedziałem, iż nie toleruje pieśni i psalmów. Ale mówiłem o radosnych piosenkach podczas np drogi krzyżowej, zamiast "którys za nas cierpiał rany". To jest czas na przeżywanie misterium męki pańskiej.
Jeśli lubisz piosenki w kościele to może powinienes wybrać kościół babtystów. Oni też chyba na Ojcze Nasz robią falę nad głowami chwytając się za ręce.(tego nie akceptuje)
....
Meritum miało odnieść się co sądzicie o medalionie?? na przykład o jego przesłaniu jakie jest zawarte na awersie i rewersie.
Wiele miejsc i osób świętych zostało uznanych przez watykan dopiero wiele lat później. Być może z tym medalionem będzie podobnie. Tego nie wiem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 18:58 przez swat86.)
22-03-2012 18:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Równie dobrze może to być odrzucone. I dlatego nie powinno być rozpowszechniane jako prawdziwe.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-03-2012 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #14
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Napisałeś:
Cytat:sant,
Ad komunii. wg mnie godne przyjęcie Jezusa odbywa sie na klęcząco i do ust. Jeśli uważasz, iż można go brać do rąk w których przed 5 minutami paliło się papierosy to twoja sprawa.
Tak, godniej jest na język, którym godzinę temu przeklinało się bliźnich.
Co do palenia papierosów 5 minut przed komunią, też mnie zastanawia. W jakimże to kosciele podczas Przeistoczenia i Podniesienia pali sie papierosy. Masz doprawdy dziwne doświadczenia.
Acha - przypominam też że w procesie palenia usta biorą o wiele większy udział niż palce.
Napisałeś:
Cytat:ksiądz po ofiarowaniu obmywa symbolicznie ręce, człowiek nie- i tutaj wlasnie widze problem
Już nie wnikam w istotę lavabo, przypomnę tylko że symbolizuje ono obmycie celebransa z winy i oczyszczenie go z grzechów, o czym świadczą choćby słowa:obmyj mnie Panie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego.. I nie chodzi tu o brudne ręce, jak sugerujesz.
Dodam jeszcze że ksiądz jest człowiekiem, a nie kosmitą.

Napisałeś:
Cytat:nie powiedziałem, iż nie toleruje pieśni i psalmów. Ale mówiłem o radosnych piosenkach podczas np drogi krzyżowej, zamiast "którys za nas cierpiał rany". To jest czas na przeżywanie misterium męki pańskiej.

Albo nie rozumiesz o czym piszesz, albo manipulujesz.
Napisałeś wszak wyraźnie,że chodzi ci o śpiewy maszalne:
-
Cytat:Podobnie z neokatechumenizmem, śpiewem w kościele, żartami, podawaniem rąk - zamiast skupieniem w modlitwie. Jak jestem na takiej mszy to, aż nie mogę tego słuchać.

Dajesz jakieś dziwne przykłady.
A`propos- nie odpowiedziałeś co masz na myśli pisząc cyt.:
Cytat:Podobnie z neokatechumenizmem

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2012 10:41 przez Sant.)
23-03-2012 08:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
swat86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Sant 17 lat służę w asyście liturgicznej i nie musisz uczyć mnie co to lavabo.
Używam przenośni by dosadniej podkreślić o co mi chodzi.
...
"5 minut wcześniej"- znaczyło w tym przypadku przed mszą
"łap"- znaczyło iż człowiek nie jest godny. Jezusa powinno przyjmować się na klęcząco i do ust. To ksiądz ma wyświęcone dwa(trzy) palce by móc udzielać sakramentów i dotykać Jezusa.
W moim kościele biskup zrugał proboszcza i "nakazał" na stojąco.
...
"aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych"- kim więc Ja jestem, aby podczas komunii stać z nim na równi ("Ciało Chrystusa-AMEN").
...
Jedyne co chciałem podkreślić to, iż wprowadzanie do Kościoła nowinek z zachodu doprowadza do Jego niszczenia i rozłamu. Kto chodzi na mszę widzi iż obecnie przychodzi na nią 5-10 procent młodzieży.
Ludzie starsi nie chodzą już nawet w tygodniu. na 3000 parafie chodzi w tygodniu 6 osób.
...
sam Jan Paweł II mówił iż szatan poprzez masonerie grasuje już w Kościele. I wg mnie to jest właśnie przejawem.
-lekka "baptyzacja"
-łapanie się za ręce, unoszenie i robienie fali
-śpiew wykraczający poza psalmy
-znak pokoju poprzez podawanie rąk, jeśli tak to "baranku boży" powinno opóźnić się o 2 minuty
-kobiety księża (w ewangelickich, w naszym "chyba" jeszcze nie)
-komunia na stojąco i do rąk- co wg mnie dąży do zniżenia rangi Jezusa i zatracenia znaczenia. Niedługo tak jak na zachodzi będzie można pobrać "komunikant"(nie wiem czy święcony czy nie) z automatu jak coca-cole.
....
I to właśnie doprowadza do rozłamu w kościele. Do kościoła chodzi się, by być bliżej z Bogiem w ciszy i skupieniu.
.....
Imprimatur- aprobata władz kościelnych.
"Co będzie zatwierdzone na Ziemi, będzie zatwierdzone w Niebie"- mniej więcej tak to brzmiało. Oznacza, iż jeśli będziesz postępował ze wszystkimi nowinkami zatwierdzonymi przez kościół to nie popełniasz grzechu świętokradztwa mimo, iż nie wszystko jest zgodne z Pismem Świętym.
...
Araby przynajmniej szanują Koran. A Polacy jak pokazują filmiki na youtube do krzyża przybijali puszki "Lecha". Naprawdę fajny ten nowoczesny Kościół. Wybacz, ale Ja się nie piszę na to.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2012 11:17 przez swat86.)
23-03-2012 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów