Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Autor Wiadomość
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #16
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
swat86, na tym forum za uwielbienie Tradycji Apostolskiej sprzed "wielkiej przemiany" (czyli ostatnie ok.50lat)
czyli np Msza Wszechczasów, Komunia na klęcząco i do ust, wiara w Objawienia, żadnych tańcy w Domu Bożym, żadnego klaskania skakania..
za ten kierunek - będziesz na tym forum rugany, wyśmiewany i uznany za nienormalnego i "nie na czasie",
ale niczym się nie przejmuj, bo to tylko świadectwo że jesteś na właściwej drodze Uśmiech

Króluj nam Chryste Uśmiech
23-03-2012 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
swat86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
dzieki noone, już myślałem, iż to ja zwariowałem.
ale problem leży w tym, iż każdy akceptuje taki Kościół jaki zastał gdy się urodził. I trudno młodzieży wytłumaczyć, iż klaskanie i tańce to jest właśnie nienormalność
23-03-2012 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #18
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
gdyby cały Kościół na całym globie trzymał się Tradycji Apostolskiej i nauki Papieży - nie było by tego problemu
ale zawsze są materiały, książki i kapłani którzy na tą ścieżkę naprowadzają,
więcej jest już jednak "liberalnych" i letnich pasterzy

ale cieszmy się bo Pan jest już blisko!
Król nadchodzi Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2012 11:29 przez noone.)
23-03-2012 11:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #19
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Cytat:każdy akceptuje taki Kościół jaki zastał gdy się urodził. I trudno młodzieży wytłumaczyć, iż klaskanie i tańce to jest właśnie nienormalność

swat 86- akurat mnie do młodzieży zaliczyć trudno. Mam ponad 50 lat.
Natomiast zarówno ty i Noone mieszacie pojęcia i faktyczne zagrożenia mylicie z tym co stanowi nadzieję Kościoła. Trzeba jednak by zgłębić wiedzę na temat historii i rozwoju Kościoła, mysli teologicznej, filozofii etc. Również katechezy i inicjacji w wiarę. Wtedy może mielibyście inne spojrzenie. Kościół jaki być może zastaliście (albo chcielibyście zastać) już został mocno "zmodernizowany" przez kilka soborów. Z jedną uwagą- zmodernizowanie nie jest czymś uwłaczającym. Dla danych czasów było właściwe. Myślę tu o Kosciele przedsoborowym. Jesli poczytacie apologię św. Justyna, zobaczycie Kosciół bardzo odległy od waszych wyobrażeń, a był bliższy duchowi Koscioła Tradycji Apostolskiej. Świat się zmienia. Kiedyś wystarczały homilie - bo świat miał wiarę, róznie pojmowaną, ale generalnie miał.
Dzisiaj bardziej niż homilia potrzebna jest katecheza (Homilia jest dla wiernych, katecheza - dla chcących zostać wiernymi).Powiedziałbym nawet, że katecheza nie wystarcza. Dzisiaj potrzebny jest Kerygmat- czyli głoszenie niewierzącym. Potrzebna jest tuba. Dzisiejszy człowiek nie usłyszy homilii i nie zrozumie jej, bo nie ma wiary. Nie wierzy że Panem jest Jezus, dzisiaj dla człowieka Panem jest pieniądz i pogoń za rozkoszami. Masowa ucieczka od krzyża, który jest wszak drabiną do Nieba.
Zresztą człowiek dzisiaj nie słyszy homilii choćby z tego względu, że musiałby pofatygować sie do Kościoła a on ma przecież ważniejsze sprawy, musi przecież iść do hipermarketu, musi pojechać na plażę itd.
A jak już przyjdzie jakimś cudem do Kościoła, to homili nie zrozumie, a to co sie tam dzieje to dla niego jest moherowy cyrk, dla półidiotów.
Bo nie ma wiary. I więcej już go w Kosciele nie uświadczysz.
Najpierw potrzeba więc kerygmatu, by ludzie coś usłyszeli, potem trzeba im dać inicjację w wiare, uczytelnić znaki.
Jakimże znakiem miłości i pokoju jest kiwnięcie głową? Albo nawet podanie ręki? Żadnym. Żeby przesłanie uczytelnić, trzeba wrócić do tradycji Kościoła pierwotnego. Pocałunek pokoju. To jest ten znak, który sie rozumie. To samo z klaskaniem czy nawet tańcami. Jeżeli Eucharystia jest radością i dziękczynieniem, bo przecież dzięki krwi Chrystusa my uzyskaliśmy Niebo i przebaczenie i cieszymy się z tego, dziekujemy Bogu, wyspiewujemy Mu naszą Berachę, a jeszcze w dodatku karmimy się ciałem i krwią Jezusa, dajacymi życie wieczne. I radość jest właśnie znakiem, że to wszystko jest prawdą. I inni za tym pójdą. Jakimże znakiem będzie natomiast będzie msza swięta o nastroju pogrzebowym? I w dodatku po łacinie, podczas której 90% ludzi nic nie rozumie i siedzi jak na tureckim kazaniu.
To samo z Komunią na rękę- Jezusa należy adorować. Jeśli robimy krzyż z naszych dłoni i adorujemy Go z miłością zanim spożyjemy, to również jest czytelny znak. I tak było aż do bodajże 11 wieku po Chr.
Potem zaczęto modernizować to wszystko stopniowo sens pierwotny został zatracony. Nawet zapomniano pierwotnego znaczenia tych rzeczy. Ale to miało sens, bo generalnie od 11 wieku praktycznie wszyscy mieli wiarę i byli w Kosciele. Niestety od czasów rewolucji francuskiej, czyli od XVIIIw. zaczął się powolny odwrót od Koscioła. Juz Kartezjusz zaprzeczył Kosciołowi w centrum stawiając człowieka. Potem Volter, Nietzche, Marks, libertynizm i liberalizm, nazizm i komunizm i w konsekwencji mamy stan jaki mamy. Tzn w Kościele pozostała już garstka, reszta spoganiała doszczętnie. Sytuacja jest dokładnie taka sama jak w czasach św. Justyna. Trzeba od nowa już nie reewangelizować swiat, ale wręcz niezbędna jest ewangelizacja pierwotna. I stąd też powrót do praktyk Kościoła pierwszych wieków. Proces jest o wiele bardziej skomplikowany, dlatego napisałem to tylko tak w skrócie. Dla rozjaśnienia. I Kosciół to wszystko widzi, i bada swoja historię, odkrywa na nowo te zapomniane ryty, znaki itp. sposoby celebracji, - to co zdało juz w przeszłości egzamin w analogicznej sytuacji, tylko nie wszyscy (nawet gorliwi) to rozumieją. Stąd nieporozumienia.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2012 13:52 przez Sant.)
23-03-2012 13:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Uznawanie klaskania w Kościele za niemoralność potraktuje jako żart. Osoby które nie rozumieją co na Mszy się dzieje, nie czują radości... To oznacza że ich chrześcijaństwo blokuje niestety. Pominę fakt że z tego co widzę oboje rozmówców tonie w oparach absurdu, jakichś objawień nie wiadomo nawet kogo często, ale pouczają innych co chwila. Ja dodam to co zawsze dodaje w takich momentach- każda wspólnota zatwierdzona przez Kościoł jest dobra, po prostu. Tradycjonalistom nie tyle brakuje takiego zatwierdzenia, wprost wybierają co Kościół odrzucił, przed czym ostrzega.


W Twoim przypadku Noone to już faryzejstwo, myślisz że jak przyjmiesz Komunię na klęcząco w grzechu ciężkim jakim jest propagowanie teorii ks. Natanka to będzie to w ogóle godne...bo na klęcząco, a pycha że taka postawa lepsza to już za niedługo się rozrośnie do niebotycznych rozmiarów.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2012 21:51 przez Scott.)
23-03-2012 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MarekMRB Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Sant - masz bardzo wiele racji, wręcz przyklasnąłem.
Inna rzecz że należałoby spytać o wiele rzeczy - czy homilia nie może być kerygmatyczna, czy nie upraszczamy kerygmatu zbyt mocno, czy nie powinniśmy zastosować większej dyscypliny udzielania sakramentów itd.

"Tradsi" poważnie przeginają, ale też ich sprzeciw nie bierze się z niczego (co zresztą BXVI zdaje się doskonale dostrzegać). Szkoda że skupiają się niekoniecznie na rzeczach najważniejszych i osuwają w otchłań nieposłuszeństwa Kościołowi.

Często też "powrót do źródeł" jest powrotem do "wyobrażenia o źródłach" (co prawda "tradsi" i "moderniści" są tu siebie warci).

Ubi Petrus, ibi Ecclesia: gdzie Piotr, tam Kościół
23-03-2012 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #22
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Scot masz bracie wizje wywróconą "tył do przodu"

..ale kto idzie właściwą ścieżką, to już wkrótce osądzi Najwyższy Sędzia Jezus Chrystus,
każdy za swoje dokonane wybory odpowie osobiście,
ja padam przed Bogiem na kolana, nie potrafiłbym stać jak świeca przed Najwyższym Majestatem Boga Stwórcy Wszechrzeczy
(taką zresztą formę preferuje i zaleca wspomniany Papież Benedykt, a kogoż słuchać jak nie Wikariusza Piotra?
z kogo przykład brać, z Papieża? czy synodów faryzejskich?
ja wybieram przykład Papieża )
24-03-2012 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #23
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Cytat:Często też "powrót do źródeł" jest powrotem do "wyobrażenia o źródłach" (co prawda "tradsi" i "moderniści" są tu siebie warci).
Pełna zgoda. Z tym, że zakładam że, zarówno i ci i ci chcą dobrze. Tylko jest wiele niezrozumienia.
A modernizmu sensu stricte sam nie rozumiem. Może dlatego że, jestem konserwatystą z natury?
Cytat:z kogo przykład brać, z Papieża? czy synodów faryzejskich?
Noone, co rozumiesz pod pojęciem "synody faryzejskie"?
Najłatwiej jest krytykować coś czego się nie rozumie. O papieżu już dyskutowaliśmy w innym wątku i o komunii na rękę. Nie będę powtarzał argumentów. Tu zdaje się rozmawiamy o pewnym medalionie.
Sama dyskusja o nim jest - wybaczcie, ale absurdem. Nie zamierzałem w niej brać udziału. Zainterweniowałem tylko w momencie gdy pojawiła się oferta handlowa. A potem oczywiście pojawił się ni z gruszki ni z pietruszki atak swata na rzeczy których nie rozumie i miesza różne rzeczy przy czynnym udziale noonnego. Stąd mój wyjaśniający post.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2012 22:58 przez Sant.)
24-03-2012 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Noone, Kościół nie działa tak że każdy kto do Niego wstępuje może sobie dowolnie zmieniać zasady, bo ja mam objawienie jakiegoś "nowego" Jezusa, a KKK pkt 65 mówi że nowego objawienia już nie bedzie, tak jak z otrzymywaniem łaski pafniemu napisałeś że nie wiadomo dlaczego jeden ma łaskę drugi nie, przecież to bzdura. Dalej, z Kościołem nie stanie się nic złego ponieważ działa w Nim Duch Święty i jest na to obietnica Jezusa. Synody faryzejskie świadczą o tym że nawet kard. Wojtyłę jesteś w stanie nazwać faryzeuszem, papieża nie wybierasz bo papież to również Vaticanum II... Pisałem już wielokrotnie że Synagoga w rozumieniu biblijnym oznacza opieranie się na skostniałościach, zaleciałościach i zamyka na Ducha Świętego, obecnie taką postawę prezentują tradycjonaliści.

Rozmawiając z Tobą można dojść do wniosku że robisz to co sekty w kwestiach wiary, najpierw teoria potem sobie znajdujesz żeby się podeprzeć coś. Masz czas jeszcze, na spokojnie przemyśl sobie to.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2012 09:58 przez Scott.)
24-03-2012 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #25
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
"z Kościołem nie stanie się nic złego ponieważ działa w Nim Duch Święty"
jakie Ty bracie lektury czytasz, że takie niedorzeczności piszesz ?
a co na to Księga Objawienia sw.Jana, co na to objawienia Maryjne ?
oczywiście że Kosciół przetrwa, i odrodzi się, ale wpierw niemal polegnie aby zmartwychwstać w wielkiej chwale,
jesteśmy właśnie tego świadkami, przed nami upadek Oblubienicy i ukazanie się antychrysta "wybawiciela"
pisali o tym prorocy i święci

(btw swiętego Papieża JanPawłaII nie odważyłbym się nazwać faryzeuszem, zbyt daleko wybiegają Twoje interpretacje tego co piszę, Papież jest ziemskim namiestnikiem Chrystusa i o Jego przykładzie i wskazaniach pisałem)


"Pisałem już wielokrotnie że Synagoga w rozumieniu biblijnym oznacza opieranie się na skostniałościach, zaleciałościach i zamyka na Ducha Świętego, obecnie taką postawę prezentują tradycjonaliści. "
a to straszne niezrozumienie obrońców Tradycji z Twojej strony

"Rozmawiając z Tobą można dojść do wniosku że robisz to co sekty w kwestiach wiary"
sprawdź definicje sekty, bo tu kolejne niezrozumienie
ja sie trzymam ściśle Tradycji i nauczania i wskazań Papieży,
faryzejskie synody biskupie (w Polsce też) mają z tym natomiast spory problem..
25-03-2012 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #26
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Ponawiam pytanie - Noone, co rozumiesz pod pojęciem "synody faryzejskie"?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
25-03-2012 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #27
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
duchowni "u władzy" na służbie masonerii
25-03-2012 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MarekMRB Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Szkoda że Kościół - w tak cięzkiej godzinie - nękany jest nie tylko przez wrogów zewnętrznych, ale i wewnętrznych, którzy go nękają w dobrej wierze (ale i w olbrzymiej pysze).
Zamiast z nim dyskutować, zmówmy Zdrowaś Maryjo za Noone.
25-03-2012 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #29
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
(25-03-2012 21:18 )noone napisał(a):  duchowni "u władzy" na służbie masonerii
I tak właśnie określasz papieży. Jako duchownych którzy idą za jakimiś twoimi wyimaginowanymi teoriami masonskimi. Nie dość że obraża to autorytet papieża, to jest sprzeczne z KKK, obietnicą Jezusa daną Piotrowi. Wy faktycznie macie swojego Jezusa, zupełnie innego niż ten o którym mówi KK, Jezusa który nie jest wszechmogący, Jezusa którego Mistyczne Ciało a więc Jezus jest przesiąknięty [ nie uderzany, nie niszczony, ale dalej w pełni czysty] jakoś złem.


Nie uznajesz papieża noone, niestety.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
25-03-2012 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
swat86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Nie miałem zamiaru dodać oferty handlowej. Teraz rozumiem czemu na tym forum nie można zamieszczać niczego co nie jest zgodne z decyzję "uczonych w Piśmie".
Link umieściłem wyłącznie w celu zapoznania przez osoby, które nigdy o nim nie słyszały z anglojęzyczną wersją oraz z wyglądem medalionu, gdyby opis pisemny był niewystarczający.
...
Burza wyszła natomiast przez "imprimatur". A co z niego idzie, to już istniejący podział w Kościele, który starałem się przybliżyć.
Wszyscy na tym forum zgodzą się, iż jest jedna Msza Święta. Ale Kościół poprzez wypowiedzi biskupów i kardynałów już w tym miejscu nie jest zgodny co do jej przesłania.
Część osób widzi we Mszy ofiarę Jezusa Chrystusa oraz Jego śmierć na Krzyżu dokonującą się w momencie "Baranku Boży" oraz wiele innych elementów.
Druga część widzi we Mszy tylko radosne elementy, by klaskać i tańczyć (chyba, nie wiem, gdyż jestem akurat w tej pierwszej).
...
Natomiast konkludując. Jest wiele wyznań, ale dla wielu jest to i tak wspólny Bóg.
A po "ponownym przyjściu" nie będzie już podziałów.
Najważniejsze by być gorącym albo totalnie zimnym, gdyż będąc letnim jest się nijakim.
Mówienie o Polakach jako 99% katolików to przesada. Ja dałbym raczej rzędu 10% w polotach do 25% na wielkanoc i boże narodzenie. (trudno odnieść się do finansowania Kościoła, ale 1% podatku na Kościół szybko tę liczbę by zweryfikował. Ale byłoby to bolesne dla Kościoła)
...
Dodam tylko, iż Benedykt XVI jest ostatnią osobą trzymającą razem Kościół, który jednak już się rozpadł i trzyma się tylko na zszywkach. I żaden superglue już nie przywróci mu stanu pierwotnego.
Pytanie tylko przy kim zostanie Watykan po podziale.
...
Nie chcę stosować podziału na trydsów tradsów modernistów reformistów ateistów itd.

czytam to forum na spokojnie i zastanawiam się co powiedziałby Jasiu z ulicy.
Oczywiście taki Jasio, który jest w grupie 80 procent polaków, którzy kościół uświadczają 2 razy do roku. Jak zanoszą koszyczek oraz jak idą na pasterkę. Plus ateiści.
...
Zapewne i jedną i drugą grupę mieliby za fanatyków.
A więc i tak wolę już was niż ich.

Scott nie uznaję uwielbienia Boga w "K"ościele poprzez taniec, klaskanie i śpiew za nienormalność, gdyż wielokrotnie zdarza mi się słuchać piosenek, które są niesamowite.
Ale jeśli dzieje się to w "k"ościele podczas Mszy to już tak.
...
Nie uznaję takiego czegoś jak moja prawda jest mojsza niż twojsza itd?? Ale tak jak wam nie podoba się "nudna" Msza tak np mnie nie podoba się "zwariowana". (celowo użyłem takich przymiotników, gdyż Mszy nie można nazwać nudną i zwariowaną)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2012 23:28 przez swat86.)
25-03-2012 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów