Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Autor Wiadomość
swat86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Nie miałem zamiaru dodać oferty handlowej. Teraz rozumiem czemu na tym forum nie można zamieszczać niczego co nie jest zgodne z decyzję "uczonych w Piśmie".
Link umieściłem wyłącznie w celu zapoznania przez osoby, które nigdy o nim nie słyszały z anglojęzyczną wersją oraz z wyglądem medalionu, gdyby opis pisemny był niewystarczający.
...
Burza wyszła natomiast przez "imprimatur". A co z niego idzie, to już istniejący podział w Kościele, który starałem się przybliżyć.
Wszyscy na tym forum zgodzą się, iż jest jedna Msza Święta. Ale Kościół poprzez wypowiedzi biskupów i kardynałów już w tym miejscu nie jest zgodny co do jej przesłania.
Część osób widzi we Mszy ofiarę Jezusa Chrystusa oraz Jego śmierć na Krzyżu dokonującą się w momencie "Baranku Boży" oraz wiele innych elementów.
Druga część widzi we Mszy tylko radosne elementy, by klaskać i tańczyć (chyba, nie wiem, gdyż jestem akurat w tej pierwszej).
...
Natomiast konkludując. Jest wiele wyznań, ale dla wielu jest to i tak wspólny Bóg.
A po "ponownym przyjściu" nie będzie już podziałów.
Najważniejsze by być gorącym albo totalnie zimnym, gdyż będąc letnim jest się nijakim.
Mówienie o Polakach jako 99% katolików to przesada. Ja dałbym raczej rzędu 10% w polotach do 25% na wielkanoc i boże narodzenie. (trudno odnieść się do finansowania Kościoła, ale 1% podatku na Kościół szybko tę liczbę by zweryfikował. Ale byłoby to bolesne dla Kościoła)
...
Dodam tylko, iż Benedykt XVI jest ostatnią osobą trzymającą razem Kościół, który jednak już się rozpadł i trzyma się tylko na zszywkach. I żaden superglue już nie przywróci mu stanu pierwotnego.
Pytanie tylko przy kim zostanie Watykan po podziale.
...
Nie chcę stosować podziału na trydsów tradsów modernistów reformistów ateistów itd.

czytam to forum na spokojnie i zastanawiam się co powiedziałby Jasiu z ulicy.
Oczywiście taki Jasio, który jest w grupie 80 procent polaków, którzy kościół uświadczają 2 razy do roku. Jak zanoszą koszyczek oraz jak idą na pasterkę. Plus ateiści.
...
Zapewne i jedną i drugą grupę mieliby za fanatyków.
A więc i tak wolę już was niż ich.

Scott nie uznaję uwielbienia Boga w "K"ościele poprzez taniec, klaskanie i śpiew za nienormalność, gdyż wielokrotnie zdarza mi się słuchać piosenek, które są niesamowite.
Ale jeśli dzieje się to w "k"ościele podczas Mszy to już tak.
...
Nie uznaję takiego czegoś jak moja prawda jest mojsza niż twojsza itd?? Ale tak jak wam nie podoba się "nudna" Msza tak np mnie nie podoba się "zwariowana". (celowo użyłem takich przymiotników, gdyż Mszy nie można nazwać nudną i zwariowaną)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2012 23:28 przez swat86.)
25-03-2012 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask - swat86 - 25-03-2012 23:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów