Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #37
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
(26-03-2012 14:31 )noone napisał(a):  do takiej właśnie zakrzywionej wizji doprowadził modernizm przez ostatnie 50lat,
Jakiej znowu wykrzywionej? Może byś w końcu poczytał Pismo Święte, Magisterium czy Ojców Kościoła.
(26-03-2012 14:31 )noone napisał(a):  klaskać i skakać,
Mam wrażenie, że w ogóle nie zrozumiałeś co napisałem, wychwyciłeś tylko rażące cię dwa słowa.
Cytat:a to że Jezus zaprasza każdego z nas na golgotę, aby z NIM cierpieć za inne dusze grzeszników - ten aspekt został już dawno wycięty..
A potem dziwisz się że jest 3% wierzących, jeśli obiecujesz im tylko golgotę. Gdzie tu jest miejsce na Dobra Nowinę? Poczytaj może sobie kerygmaty św. Pawła i św. Piotra, zobaczysz czym jest Dobra Nowina.
Napewno nie jest D.N. ogłoszenie komuś że chrześcijaństwo polega na Golgocie. Na tym że mam umrzeć w męczarniech.
Każdy komu coś takiego powiesz, popuka sie w głowę i powie że nie chce mieć wspólnego z religia masochistów.
Natomiast jak powiesz mu, że owszem - jesteś grzesznikiem, zasłuzyłeś na śmierć, ale nie martw się, bo jest ktoś kto poniósł juz ową karę, wziął ją na siebie i ty nie musisz umierać na krzyzu, możesz życ w wolności, bo Bóg cię kocha i to całkowicie za darmo, bez żadnej zasługi z twojej strony. Ten ktoś od razuu nadstawi ucha i zaciekawi sie tymi słowami.
I nie jestem gołosłowny, bo nieraz tak robiłem i wielu wróciło do Kościoła.
Cytat:im bliżej jesteś Jezusa, im większymi łaskami Cię obdarza, tym większy krzyż i cierpienia składa na twoje barki i zaprasza cię na golgotę: "chcesz cierpieć ze Mną i dla Mnie?"
I to jest własnie to o czym pisałem. Gdzie ty tu widzisz kerygmat? ak komuś, niechrześcijaninowi tak powiesz, to co ci odpowie? - "A bujaj się z takim okrutnym bóstwem, juz wolę Buddę. Jak chrześcijaństwo ma na tym polegać, to jest do bani, to dobre dla głupców i psycholi lub masochistów".
Prawdziwy święty to uśmięchniety święty, radosny, dostrzegający pomoc Boga, to Oblubienica. Dlatego jest zadowolony i uśmiechniety. Smutas, to żaden święty. Bóg daje radość a nie łzy. Łzy i cierpienie daje przeciwnik Boga.
Cytat:i tu pojawia się "niewolnictwo" Jezusa - słodkie jarzmo - "żertwa ofiarna im bliżej jesteś Jezusa, tym większe cierpisz katusze na tej ziemi,
A ja powiem tak- im blizej jesteś Jezusa, tym masz w sercu wiekszą radość, tym bardziej jesteś wolny, nawet krzyże, które na ciebie spadają nie niszczą cię, tylko dają radość, bo wiesz, że dzięki krzyżowi masz zbawienie.
Cytat:Bóg nie potrzebuje i nie chce oklasków, skakania, pląsania przed Tabernakulum,
Pewnie że nie potrzebuje. Bóg niczego nie potrzebuje. Jest doskonały, ma wszystko. To człowiek tego potrzebuje. To człowiek potrzebuje Boga. Bóg bez człowieka doskonale sobie poradzi. Człowiek bez Boga jest niczym. Bóg zawarł z człowiekiem Przymierze jednostronne. To on stał sie dla człowieka, człowiekiem.
Cytat:pragnie totalnego uniżenia, poddania Jego Woli i miłości do Niego
Chyba żartujesz sobie- Mój Bóg Jezus Chrystus, pragnie mojego dobra, mojej wolności, bym stał sie Jego bratem, bym był królem, Oblubienicą, bym był szczęśliwy. Dlatego z miłości do mnie uniżył samego siebie stawszy się człowiekiem i był posłuszny az do smierci i to śmierci krzyyzowej, kimś kto dla człowieka wyrzekł sie swojej Boskiej godności, aby człowiek mógł zrealizować swoje powołanie - stać się obrazem Boga.
Noone - dokładnie odwracasz chrześcijaństwo. Bóg wg twojej wizji jest kimś na wzór Allacha w Islamie.
Ja doprawdy wolę Boga objawionego w Jezusie Chrystusie. Prawdziwego Boga, który jest Miłością.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2012 15:05 przez Sant.)
26-03-2012 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask - Sant - 26-03-2012 14:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów