Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #44
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
(27-03-2012 02:31 )swat86 napisał(a):  Część osób nie dopuszcza nowych objawień, a część je dopuszcza. A kimże jest człowiek by zabraniać Bogu objawiania się człowiekowi.
Jednakże to Kościół posiada dar rozeznawania duchów. Nie wszystko co nadprzyrodzone, lub trudne do zrozumienia, pochodzi od Boga. Również objawienie może pochodzić od demona, który chce oszukać ludzi. Chce cierpienia człowieka. Już Zagłoba stwierdzał: "ubrał sie diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni". I tak moga właśnie moga wyglądać objawienia. Dla demona to nic trudnego. Dlatego do Kościoła nalezy uznanie lub nie danego objawienia, czy powstałej nowej rzeczywistości.Czy to pochodzi od Boga czy od diabła. I jeśli jakieś objawienie lub np ruch, wspólnota itp. nie zgadza sie z nauczaniem Kościoła i Pismem Świętym jest na pewno od diabła. Również rolą diabła jest zdyskredytowanie Kościoła. I jeśli jakiś ruch lub objawienie atakuje Kosciół, na pewno jest od diabła.

Cytat:Trudno dziwić się reakcji biskupów, gdy objawienia mówią iż Watykan odwrócił się od Boga. .
...
Jeśli objawienia tak mówią, z pewnościa są od diabła. Bóg nie moze zaprzeczyć samemu sobie. A sam stwierdził że bedzie w swoim Kościele aż do Końca świata. I Kościół ma asystencjęjego Ducha.
Cytat:I klucze do nieba nie znajdują się już w Watykanie, ale wróciły do Nieba
Takie słowa, to negowania nieomylności Jezusa. Juz w założeniu są heretyckie, a demon tylko się cieszy i ogonem merda z radości, że udało mu się wykiwać jakąś grupę chrześcijan. Nie nie chrześcijan. Ci, którzy nadstawiają ucha takim podszepotom, sami się wykluczaja z Kościoła. Tak własnie rodziły sie wszelkie herezje i rozłamy. Oddalanie sie od Piotra, to oddalanie się od Boga. Popatrz na protestantów, którzy zanegowali rolę i przywództwo Piotra. Negują fundament na którym zbudowany jest Kosciół "Tyś jest Piotr (opoka, skała, fundament) i na tym fundamencie zbuduję Kościół mój" Protestanci dzielą sie jak przez pączkowanie. Ciągle ktoś ma nowe objawienia i zakłada nowy kosciół alternatywny do swojej wspólnoty eklezjalnej. Ile mamy odmian, kościołów czy zborów luterańskich? Tysiąc? 5 tysięcy? A Jezus zalecał jedność. Czemu oni tak sie dzielą? - Bo zabrakło im autorytetu Piotra, skały, fundamentu który jest gwarantem wiary, jedności, katolickości i ortodoksji chrześcijaństwa. Nawet jeśli nie wszyscy rozumieją jego decyzje. Bożej ekonomii też nie wszyscy rozumieją, bo jest ona różna od ich ekonomi i ich rozeznania. Dlatego negują najistotniejszą cechę Boga jaką jest Miłość i Miłosierdzie i wynikajacą z tego darmowość łaski. Oni chcą na tę łaskę zapracować, tym samym negują Objawienie- najważniejsze i najprawdziwsze. Objawienie miłości w Jezusie Chrystusie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2012 08:20 przez Sant.)
27-03-2012 08:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask - Sant - 27-03-2012 08:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów