Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #46
 
hm
a skąd wiesz że twoje sny nie są objawem choroby psychicznej?
rozmawiałam z wieloma osobami na ten temat (takrze duchownymi) i nigdy nikt nie powiedział mi że jest to powszechnie spotykane zjawisko.
Wręcz przeciwnie: srach częstokroć był czymś co dominowało nad słowem.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
27-06-2009 01:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasandra21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #47
 
Choroba psychiczna, że wyśnię coś, co się sprawdza? <lol>
nie mówię, że to powszechne zjawisko.. ale jeśli przewidywanie czegoś czasem to choroba psychiczna - to tak, powinnam się leczyć. Ja się tego nie boję - łatwiej jak się mogę na coś przygotować.
27-06-2009 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #48
 
No ale z tego co mówisz wynika z że tylko ty wiesz że dany sen się sprawdził, to dość bezkrytyczna postawa i właśnie ona może być objawem choroby.

[ Dodano: Sob 27 Cze, 2009 16:48 ]
No dobra nie napisałaś jasno i wyraźnie że tylko ty o tym wiesz, ale można wysunąć taki wniosek.

[ Dodano: Sob 27 Cze, 2009 18:12 ]
W sprawie sennika:
Myślę że korzystanie z niego nie jest najlepszym pomysłem.
Podczas snu mózg człowieka przetwarza "zdobyte" w ciągu dnia informacje. -Powiecmy że w skutek tego powstają symbole. Ponieważ człowiek jest istotą która "lubi się powtarzać" w wielu przypadkach wiele symboli ma jeśli nie takie samo to przynajmniej podobne znaczenie. Spostrzegli to psychologowie i ( ale to już moje domysły) wszelkiego rodzaju szamani/kapłani na całym świecie.
Dlaczego więc nie należy korzystać z senników?
Ano dlatego że zarówno w nocy jak i w dzień docierają do człowieka bodźce (zewnętrzne i wewnętrzne) w wyniku czego określone symbole mogą nabrać nowego znaczenia (nie zawartego w sennikach) ponadto a by odczytać sen za pomocą sennika trzeba też wiedzieć jak to zrobić z tym że sennik nie bierze pod uwagę twojego nastawienia czy aktualnego stanu psychicznego.
Dlatego myślę że potrzeba tu kontaktu z żywym człowiekiem.
Są ludzie którzy posiadają taki dar, może on pochodzić od Boga lub szatana.
Ale to już inna sprawa, tak jak wykorzystanie snów...

Aha, ktoś jeszcze piał o tym że ma sny prorocze ale rzadko, w stanie silnego napięcia emocjonalnego. Z tego co wiem to normalne, w stanie silnego stresu nasz mózg działa trochę inaczej...
Co do tego czy te sny faktycznie są snami proroczymi trudno mi się wypowiedzieć...
Często jet tak że powtarzamy zachowania z którymi juz się spotkaliśmy.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
27-06-2009 16:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasandra21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
gossia napisał(a):No ale z tego co mówisz wynika z że tylko ty wiesz że dany sen się sprawdził, to dość bezkrytyczna postawa i właśnie ona może być objawem choroby.

[ Dodano: Sob 27 Cze, 2009 16:48 ]
No dobra nie napisałaś jasno i wyraźnie że tylko ty o tym wiesz, ale można wysunąć taki wniosek.

Eh.. nie tylko ja.. nie chce mi się regularnie prowadzić dziennika snów, ale mówię nie raz mamie czy znajomym, albo zapisuję dziwne pojedyncze sny... Śnią mi się osoby czy rzeczy, które spotykam dopiero za kilka miesięcy. To choroba psychiczna? dziękuję Uśmiech mi z nią źle nie jest. Język

gossia napisał(a):[ Dodano: Sob 27 Cze, 2009 18:12 ]
W sprawie sennika:
Myślę że korzystanie z niego nie jest najlepszym pomysłem.

Jeśli ktoś bezkrytycznie interpretuje swój sen, sprawdzając w senniku symbol po symbolu, to oczywiście do niczego go to nie doprowadzi. Jednak jeśli ktoś umie korzystać z intuicji i sprawdzi pojedynczy symbol - to może pomóc, łatwiej czasem alegoryczny sen odnieść do rzeczywistości (np jak przyśniły mi się zwierzęta reprezentujące postawy ludzkie - łatwiej było ustalić, kto jest kim.... potem to się pokryło z rzeczywistością.)
Dlatego zgadzam się, jak piszesz dalej - trzeba wiedzieć jak to zrobić. A to wymaga praktyki.

gossia napisał(a):Są ludzie którzy posiadają taki dar, może on pochodzić od Boga lub szatana.
Ale to już inna sprawa, tak jak wykorzystanie snów...
Dla mnie bez różnicy skąd to się bierze, ważne, że działa.
27-06-2009 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #50
 
Hm...

Załużmy że dostałaś od kogoś wymażony prezent, jednak podejżewasz że ofiarodawca fundusze na niego uzyskał w sposób którego nie akceptujesz np. kradziez, prostytucja, płatne zabujstwo...

Pytanie brzmi
Czy przyjmiesz ten prezęt?

W przypadku twojego daru, występuje podobna zasada...

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
28-06-2009 15:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Skąd ma miec pewnosc od kogo jest dar?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
03-07-2009 13:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #52
 
Ha i tu się zaczynają schody...
Trzeba znaleźć odpowiedniego duchownego (z zalożenia to co on ma jest dobre) i on udzieli odpowiedzi na to pytanie...

Ale nie zawsze od razu trafi na takiego...
Z góry odradzam wszystkich któży nie mają jeszcze wszystkich święceń, chyba że chce się pełnić funkcje królika doświadczalnego, zresztą różnie to bywa, wydaje mi się że jeśli nadzoruje to ktoś kto zna się na żeczy powinno być dobrze, ale lepiej nie ryzykować...
ech dobrze jest też wybadać księdza do którego człowiek się zgłasza, ja zawsze proponuje takie pytanie:
"jaka jest najbardziej przerażająca żecz z którą miał ksiądź do czynienia?
z punktu widzenia ludzi" jeśli zacznie muwić coś o pracy z ludźmi opętanymi jest OK
(łatwo jest się zoriętować czy taki mówi prawde więc nie będę o tym pisać)
Jeżeli zaś mówi tylko że zna jakiegos egzorcyste albo kogoś takiego o kim wyżej wspomniałam, myśle że należy zachować ostrożnoś i poprosić o kontakt z kimś takim.

Zawsze (z tego co wiem, nie uważam się za eksperta w tej dziedzinie) pytają o problemy zdrowotne, uczucia/odczucia z tym związane (pozytywne/ negatywne), czy wiaże się z tym spokuj wewnętrzny czy też chaos, czy to co się ma w jakiś sposób namawia do złego, czsami czy dany dar był wykożystywany w złym celu.

Ale jak już napisałam nie jestem specjalistą, trzeba sie udać do duchownego który zna się na żeczy.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
03-07-2009 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów