Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ty nam otwierasz szczęścia jasne wrota
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Ty nam otwierasz szczęścia jasne wrota
Cytat:Autor: s. Augusta, Karmelitanka Dzieciątka Jezus (CSCIJ)






Hosanna! Błogosławiony,który przychodzi w imię Pańskie. Hosanna. Nie bój się, oto Twój Król przychodzi. (por. J 12, 12-16) Wszystkie narody klaskajcie w dłonie, radosnym głosem wykrzykujcie Bogu. Bóg wstępuje wśród radosnych okrzyków. On jest Najwyższy. Bóg zasiada na Swym świętym tronie. (por Ps 47) Nie zasłonił Swej twarzy przed zniewagami i opluciem. Uczynił Swoją twarz jak głaz i wie,że wstydu nie dozna. (por. Iz 50, 4-7) Szydzą z Niego wszyscy, którzy na Niego patrzą. „ Zaufał Panu, niech Go Pan wyzwoli”. Będzie głosił Swym braciom imię Boga i będzie chwalił Go w zgromadzeniu wiernych. ( por. Ps 22) W tym co zewnętrzne uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej. Dlatego Bóg Go wywyższy. (por.Flp 2, 6-11)


Ale po co te marnowanie olejku ? Był ktoś kto szukał dogodnej sposobności, aby Go wydać. Przyrzekli mu dać pieniądze. Zajęli miejsca i jedli. Jeden z was Boga zdradzi. Zaczęli się smucić. Bierzcie to jest Ciało moje, to jest Moja Krew Przymierza. Wszyscy mówili, choćby wszyscy zwątpili ja nie ! A On modlił się, Abba Ojcze, jeśli to możliwe niech ominie Mnie ta godzina. Zdrajca pocałował Go i wtedy wszyscy Go opuścili i uciekli. Czy Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym ? JA JESTEM. Winien jest śmierci! Zaczęli pluć na Niego. Nie znam tego człowieka ! Piłat się dziwił. Ukrzyżuj Go! Ubrali Go w purpurę i uplótłszy wieniec z ciernia, włożyli Mu na głowę. Ukrzyżowali Go i rozdzielili między siebie Jego szaty. Innych wybawiał siebie nie może wybawić. Prawdziwie Ten człowiek był Synem Bożym. (por. Mr 14, 1-15,17)

Hosanna. Błogosławiony,który przychodzi w imię Pańskie. Hosanna. Nie bój się, oto Twój Król przychodzi. (por. J 12, 12-16) Bóg zasiada na Swym świętym tronie. (por Ps 47)



Rozraduj się krzyżem, męką Pana, oddaj cześć Twemu Bogu zasiadającemu na tronie Krzyża. Chrześcijaństwo jest pełne paradoksów. Pokonany Zwycięzcą. Hańba staje się wywyższeniem. Ból i cierpienie radością. Śmierć Życiem. Życie chrześcijanina także jest pełne paradoksów. Wielki Tydzień, który rozpoczynamy dziś niech będzie czasem rozpoznawania paradoksów Twojego chrześcijańskiego życia, byś mógł wyśpiewać ze świętą Teresą od Jezusa:



Do Krzyża


Sztandarze Święty, pod Twym zbawczym cieniem

Rodzi się życia nieśmiertelna siła;

Co było słabe, owiane zwątpieniem

Z śmierci do życia Twa moc je wskrzesiła;

Tyś lwa srogiego wściekłości poskromił.

Przez Cię on stracił prawo do żywota,

Ty mi otwierasz szczęścia jasne wrota.


Krzyżu Ty jesteś oparciem żywota,

Ty mi otwierasz szczęścia jasne wrota.


Kto Cię ukocha pod Twym cieniem stanie,

Tego niewoli nie skrępują pęta;

Ty jesteś siłą, Ty jesteś zbawieniem,

Twa moc jest wieczna,zwycięska i święta.

Ten się nie zlęknie cierpienia i bólu,

Kto w tobie znalazł oparcie żywota,

Ty mu otworzysz szczęścia jasne wrota.


Krzyżu Ty jesteś oparciem żywota,

Ty mi otwierasz szczęścia jasne wrota.



Z Ciebie powiało nam wolności tchnienie,

Tyś kres położył hańbiącej niewoli;

Chrystus przez Ciebie przyniósł nam zbawienie,

Kiedy na Tobie umarł z Bożej woli.

Dziś zdroje łaski przez Ciebie spływają,

Tyś jest oparciem ziemskiego żywota.

Ty nam otwierasz szczęścia jasne wrota.


Krzyżu Ty jesteś oparciem żywota,

Ty mi otwierasz szczęścia jasne wrota.

(Święta Teresa od Jezusa)





s. Augusta

Karmelitanka Dzieciątka Jezus

www.karmelitanki.pl

zapraszam na indywidualne dni skupienia szczególnie młodzież

kroczyce@karmelitanki.pl

Źródło: www.e-SANCTI.net

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
01-04-2012 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów