Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagłoba - pytania
Autor Wiadomość
Zagłoba Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Zagłoba - pytania
Witam. Mam kilka pytań, które od jakiegoś czasu mnie nurtują:

1. Ostatnio zacząłem się zastanawiać, jakie podejście ma Kościół do pogańskich bożków - czy są oni może wytworem ludzkiej wyobraźni, czy może jeszcze jedną ze sztuczek Złego? Jeśli tak, to czy ci, którzy urodzili się przed śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa (chodzi mi o starożytnych Greków, Celtów itp.) mają szanse na życie wieczne, jeżeli byli za życia dobrymi ludźmi (wliczając w to najbardziej ,,religijnych" pogan)?

2. Chciałbym się zapytać o wolnomularstwo (masonów). Czym właściwie jest i czy jest dużym zagrożeniem dla duszy ludzkiej? Sam nawet nie myślę o przystawaniu do podobnych grup, ale ostatnio dużo się o tym mówi, więc po prostu chcę się dowiedzieć, o co chodzi.

3. Mam kolegę, który niedawno wmieszał się w tzw. świadome sny. Miał już (niewielkie, ale jednak) trudności w odróżnieniu rzeczywistości od ,,LD", a w trakcie takowego często spotykał istotę, która podawała się za jego ,,ducha opiekuńczego" (już samo to zmusza do zastanowienia). Jako, że powiedział mi o tym, postanowiłem, bez jego wiedzy, porozmawiać o tym z księdzem uczącym mnie religii. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, bo ów ksiądz miał już do czynienia z podobnymi praktykami. Nie będę wnikał w szczegóły późniejszych wydarzeń, ale czy ten ,,duch opiekuńczy" (sic!) mógł być demonem, czy jedynie urojeniem śniącego umysłu?

4. Niedawno zacząłem grać w grę ,,Gothic 3". Nie będę mówił, o czym jest, bo i tak się rozpisałem, ale chciałbym podkreślić jeden jej element:
czasami słyszymy wzmianki o ,,Beliarze", będącym w grze bożkiem zła. Jako, że jest to jedno z imion Złego, zacząłem się nad tym zastanawiać. Na niektórych stronach możemy przeczytać potępienie tej gry, tylko z tego powodu, że to imię zostaje w niej wymienione. Według mnie, granie w nią grzechem nie jest, bo w prawdziwym świecie też istnieje to określenie i także oznacza Złego. W grze nie wcielamy się postać jakiegoś szwarccharaktera, więc nie uważam, żeby miało to jakikolwiek negatywny wpływ na moje życie.


Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
05-04-2012 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Zagłoba - pytania - Zagłoba - 05-04-2012 23:15
RE: Zagłoba - pytania - o. Wit - 15-04-2012, 14:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów