Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #78
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
U nas we wspólnocie wyglądało to nieco inaczej, ponieważ nie była to posługa przy egzorcyście diecezjalnym, a przy innym kapłanie, który stałe pozwolenie na egzorcyzm od ks. Arcybiskupa otrzymał, bo taka była potrzeba. Przede wszystkim zawsze mówiono, że jeśli ktoś wie, że jest opętany, lub zniewolony w cięższy sposób, to żeby nie przyjeżdżać na spotkania, tylko szukać pomocy u swojego egzorcysty diecezjalnego - bo niestety zrobiła się taka "sława" wspólnoty, że otrzymuje się tu łaskę uwolnienia i potem już na Eucharystii służba porządkowa zamiast się modlić, musiała wyprowadzać osoby, w których demon nie wytrzymywał bliskości Jezusa.

Tak czy inaczej, wśród członków wspólnoty jest psychiatra współpracująca z egzorcystami - znana zresztą na pewno, choćby z konferencji "magia - cała prawda", dr Joanna Dziasek.

Myślę jednak, że organizacja pracy egzorcysty diecezjalnego na pewno wygląda inaczej, niż egzorcysty "dodatkowego" posługującego dla wspólnoty i przy wspólnocie.

Dezerterze Uśmiech Dla mnie baaardzo przekonujące jest świadectwo ks. Michała Olszewskiego, sercanina, egzorcysty kieleckiego. Szczególnie, że wiem, o czym pisze, bo Kasię znam osobiście właśnie ze wspólnoty. Niesamowita jest dla mnie w tej historii wiara ks. Michała, który samą modlitwą prośby przyczynił się do wyrzucenia 6 demonów i całkowitego uwolnienia Kasi Uśmiech Oby każdy kapłan miał taką wiarę!!!

p.s. Mam problemy z siecią i dopiero teraz zauważyłam Twój ostatni post.

Cytat:moje pytani nawiązuje do wypowiedzi pewnego znanego psychiatry - nie pamiętam dawno temu -, który z niedowiarstwem i uśmiechem powiedział - chciał bym być przy tym (egzorcyzmy).
Więc niech przyjdzie do najbliższego egzorcysty, przedstawi swoje dyplomy i poprosi o możliwość obserwacji egzorcyzmu, zamiast propagować swoje niedowiarstwo bez sensu Uśmiech

Cytat:Moja konkretna propozycja - niech wspólnota Mamre zaprosi jakiegoś obiektywnego i chętnego naukowca psychiatrę, jako obserwatora i jakiegoś filmowca - taki film dokumentalny z komentarzami psychiatry, byłby bezcenny.
No i znowu to samo Uśmiech Stereotyp: "Wspólnota Mamre" = egzorcyzm.
Chłopie no... Wspólnota mamre to wspólnota przymierza rodzin, rodzin, które chcą razem iść ku Chrystusowi drogą świętości w życiu codziennym.
To, że Pan Bóg daje we wspólnocie (w której ja już zresztą nie jestem) szczególny charyzmat uwalniania, to, że na chwilę obecną zarówno ks. Moderator jak i ks. Wicemoderator mają stałe pozwolenie na egzorcyzm - to świadczy o tym, jakie są potrzeby dzisiejszych czasów, że coraz więcej osób ma problemy duchowe. Nie jest to jednak wspólnota założona w celu egzorcyzmowania czy na tym się skupiająca. To niejako dokonuje się samo przy okazji - bo kiedy Królestwo Boże przychodzi, wtedy zły duch ucieka.
- To po pierwsze.

Po drugie: Wspólnota Mamre nie zaprosi żadnego filmowca na swoje spotkania, bo każdy ma swoją prywatność. Są osoby we wspólnocie wyznaczone do kręcenia materiałów, przy czym kręci się tylko Eucharystię, a modlitw wstawienniczych - już nie. Chyba nie wyobrażasz sobie sytuacji, w której podchodzisz do grupy wstawienników, mówisz o rzeczach dla ciebie trudnych, bolesnych, i nagle operator zapodaje zbliżenie na Twoją twarz, właśnie, kiedy opanowujesz łzy Uśmiech Na przykład. Albo chyba nie chciałbyś, żeby filmowano Twoje tak intymne przeżycia, jak spoczynek w Duchu Świętym, czy dar radości, albo łez oczyszczenia. No więc właśnie - nikt tego nie chce, nie tylko Ty Uśmiech Dlatego takich spotkań się nie filmuje.
Co do obiektywnego psychiatry - co to znaczy obiektywny? Uśmiech Obiektywny = niedowiarek?
Jest we wspólnocie lekarz psychiatra, jak pisałam wyżej, znana zresztą w środowisku katolickim dr Dziasek. Jaki cel miałoby zapraszanie jeszcze kogoś? "Pokazanie" gościowi egzorcyzmów jako "ciekawostki przyrodniczej", po to, żeby go przekonać? A myślałeś o dyskomforcie osoby opętanej? Ty sam chciałbyś być takim eksponatem?
Egzorcyzmy to są sakramentalia, których się nie filmuje. Trzeba mieć specjalne pozwolenia, o które wcale nie jest łatwo - właśnie po to, żeby nie robić z nich szopki, ani niezdrowej sensacji. Jeśli ktoś chce zobaczyć "prawdziwe egzorcyzmy", to niech sobie włączy dokument typu "egzorcyzmy Annaliese Michel". Tam jest wszystko prawdziwe.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2012 14:13 przez omyk.)
10-07-2012 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO. - omyk - 10-07-2012 13:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów