Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artykul w Newsweek ...
Autor Wiadomość
SamotnyMis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Artykul w Newsweek ...
Mam pytanie czy ktos czytal z was w nowym Newsweek artykul POCAŁUJ MNIE JEZU, jest tam nawet cos napisane o wspolnocie Misericordia z Zielonej Gory, nie ktos sie wypowie na ten temat jesli to przeczytta

[ Dodano: Pią 10 Cze 2005 21:25 ]
a to skrot artykulu Smutny
Cytat:Pocałuj mnie, Jezu
Nie tylko kobieta, ale coraz częściej kryzys wiary powoduje, że katoliccy księża zrzucają sutanny. Jednak nie porzucają Boga. Pozostają kapłanami, tylko pod sztandarami innej religii.
Kolejka po zasiłek dla bezrobotnych liczyła dziewięć osób. Dariusz Suszek rozejrzał się po korytarzu, westchnął i ustawił się na końcu. Lekko drżące dłonie schował w kieszenie kurtki. Kiedy wreszcie nadeszła jego kolej, znudzona urzędniczka, nie podnosząc nawet głowy znad papierów, spytała grobowym głosem: - Zawód? - Ksiądz - powiedział po krótkim wahaniu i uśmiechnął się do drobnej blondynki. Ta aż otworzyła usta ze zdziwienia.
- Eee... były ksiądz - poprawił się i zaraz dodał, że przez ostatni rok uczył religii
w szkole, więc chciałby dostać zasiłek.
--------------------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------------------
- Nie ma takiego zawodu "ksiądz" - parsknęła urzędniczka, nie przestając go taksować wzrokiem. - Pan się zarejestruje jako bezrobotny. Pokój numer 10.
Przez pięć miesięcy Dariusz Suszek chodził na rozmowy w sprawie pracy. Wszędzie to samo: szok, spojrzenie spod oka i "oddzwonimy". Ale telefon milczał. Któregoś dnia dowiedział się, że w prewentorium w Janowicach Wielkich poszukują opiekunki do dzieci, sprzątaczki i salowej jednocześnie. Był zdesperowany. Poszedł, opowiedział swoją historię.
- Trafiłem na człowieka, którego poruszyło, że sutannę zrzuciłem nie dla kobiety, a dlatego, że po prostu przestałem mieścić się w skórze katolickiego kapłana - mówi Dariusz Suszek, kiedyś wikary parafii w Kamiennej, dziś pastor Kościoła zielonoświątkowego w Świdnicy. Nawrócony ksiądz - mówi o sobie.

Kp? 26:1
1. Nie b?dziecie sobie czynili bo?ków, nie b?dziecie sobie stawiali pos?gów ani stel. Nie b?dziecie umieszcza? w waszym kraju kamieni rze?bionych, aby im oddawa? pok?on, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz.
(BT)
10-06-2005 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Artykułu nie widziałem i nie czytałem, ale słyszałem jakieś plotki o rozłamie w tej wspólnocie, który miał miejsce kilka dobrych miesięcy temu. Choć z tego co słysałem przyczyną rozłamu w Misericordia z Zielonej Góry nie był kapłan z tej wspólnoty, a ktoś inny.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
17-06-2005 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ravenloff napisał(a):Choć z tego co słysałem przyczyną rozłamu w Misericordia z Zielonej Góry nie był kapłan z tej wspólnoty, a ktoś inny.

Według moich info to właśnie eks ks. Bagiński stał się sprawcą zamętu - rozłamu. :cry:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
19-06-2005 10:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SamotnyMis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
teraz tylko trzeba sie modlic za tych co odeszli i zbladzili

Kp? 26:1
1. Nie b?dziecie sobie czynili bo?ków, nie b?dziecie sobie stawiali pos?gów ani stel. Nie b?dziecie umieszcza? w waszym kraju kamieni rze?bionych, aby im oddawa? pok?on, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz.
(BT)
19-06-2005 10:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Czemu mowicie ,ze zbladzili.?
Moze oni wlasnie znależli JEzus i uwierzyli w NIego naprawde.
Moze wczesniej zajmowali się tylko martwą religia.

Polecam http://www.forum.strefaspichlerz.pl

http://www.okno1040.org
19-06-2005 21:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
sylka napisał(a):Moze wczesniej zajmowali się tylko martwą religia.

Dzięki za podsumowanie katolików :!: Nie uważam mimo wszystko protrestantów za umarłych.... :roll:

Wcześniejsze twoje stwierdzenia to pochwała rozłamów. Nie wiem czy jest dobrze jeśli wyzmawcy Jezusa zamiast szukać jedności sieją podziały. Znaczy dla mnie sprawa jest jasna. :|

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
19-06-2005 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ale ten kapłan Bagiński, to nie był duszpasterzem i opiekunem wspólnoty Misericordia? Ja słyszałem, że to był ktoś z poza tej wspólnoty. Ale widać ktoś mnie w błąd wprowadził.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
20-06-2005 00:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ravenloff napisał(a):Ale ten kapłan Bagiński, to nie był duszpasterzem i opiekunem wspólnoty Misericordia? Ja słyszałem, że to był ktoś z poza tej wspólnoty. Ale widać ktoś mnie w błąd wprowadził.
Był opiekunem wspólnoty Misericordia a potem w Żarach.
I tak jak Gregoriano pisał już to on był sprawcą tego całego zamentu.
20-06-2005 06:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów