Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmniejszanie libido u księży
Autor Wiadomość
natusia0303 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Zmniejszanie libido u księży
Szczęść Boże! Ostatnio słyszałam, że księża biorą tabletki na zmniejszenie libido, bo inaczej by nie wytrzymali w celibacie, gdyż są normalnymi ludźmi, a przeciętny mężczyzna jest w stanie żyć w czystości podobno najdłużej miesiąc... Dowiedziałam się tego od teologa i bardzo mnie zastanawia, czy to prawda i czy Kościół dopuszcza takie zachowanie. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!Uśmiech
15-06-2012 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #2
RE: Zmniejszanie libido u księży
A cóż to za teolog?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-06-2012 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Zmniejszanie libido u księży
Szczęść Ci Boże!

Dziecko Boże, no nie wiem skąd ten "teolog" takie sensacje wyciągnął Uśmiech Jestem przeszło 13 lat w Zakonie i z Bożą pomocą trwam w czystości nigdy nie trzeba było mi "zmniejszać libido" Uśmiech
Nie słyszałem też żeby którykolwiek z księży coś takiego stosował.
Z mojego doświadczenia to raczej bez miłości i zdrowych relacji sprawia, że pojawiają się problemy z czystością. Celibat nie jest przecież brakiem miłości, a tylko rezygnacją ze sfery seksualnej. Jeśli kapłan nie ma zdrowych relacji, przyjaźni, jeśli nie "inwestuję" w swoją relację miłości oblubieńczej do Jezusa to wtedy będzie miał problemy także i ze sferą czystości. Może ten "teolog" mówi tylko o swoim doświadczeniu i swoich problemach w tej sferze?

No i to co opowiada jest niezgodne z Biblią. Zachęcam do przeczytania Mt 19 i 1 Kor 7.

Niech Jezus Cię błogosławi +
16-06-2012 07:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
natusia0303 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Zmniejszanie libido u księży
Bardzo ojcu dziękuję!Uśmiech
16-06-2012 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Zmniejszanie libido u księży
A ja dodam bo jako facet czuje się trochę wywołany do tablicy, jako 26 latek który księdzem nie jest, że to nie jest tak że facet to miesiąc moze żyć w celibacie i nie więcej. Spokojnie można żyć cały czas jak się żony nie ma, kwestia panowania nad swoim ciałem. To chyba jakaś "teolożka"która o facetach nic nie wie była.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
17-06-2012 09:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
RE: Zmniejszanie libido u księży
Heloł, 2ch moderatorów odpowiada w dziale pytań DO KAPŁANA - trochę refleksu panowie Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-06-2012 09:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Zmniejszanie libido u księży
No żeby nie było że kapłani to tacy jacyś inni mężczyźni, a świeccy to taki jak buchaj co na każdą jałówkę po miesiącu, bo musi.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2012 10:35 przez Scott.)
17-06-2012 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #8
RE: Zmniejszanie libido u księży
Anniko - ja tylko zadałem pytanie o owego teologa. Po prostu chciałem poznać takie "diwadlo".

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
17-06-2012 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów