Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
apel o modlitwę
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #1
apel o modlitwę
DO OSÓB KOCHAJĄCYCH BOGA I MODLĄCYCH SIĘ WYTRWALE I CIERPLIWIE!
(w sprawie koncertu Madonny, który ma odbyć się 1 sierpnia w Warszawie)

UWAGA: materiały dostępne na youtubie są mocne; jest bardzo silny przekaz podprogowy, dlatego nie zalecamy oglądania; (jeśli już, to żeby być w stanie łaski uświęcającej i pomodlić się wcześniej do Ducha Świętego).

Po obejrzeniu fragmentów koncertu jesteśmy przekonani, że jest on ANTYCHRZEŚCIJAŃSKI. Podstawowym celem jest kpienie z Boga i chrześcijan. W szerokim zakresie to ANTYEWANGELIZACJA całego świata. W ramach MDNA Tour jest 88 koncertów w ostępach 2-3 dniowych i robi to w pół roku. Człowiek o własnych siłach nie jest w stanie tego zrobić. Towarzyszą jej najdrożsi na świecie specjaliści od psycho-manipulacji.

Nie doszukujemy się wszędzie i we wszystkim złego ducha, jednak ten koncert jest potężną dawkę trucizny uderzającą w podświadomość za pomocą częstotliwości, ukrytego symbolizmu i obrazów.
Mamy bezczeszczenie chrześcijaństwa. Obraz katedry średniowiecznej (=Kościoła), która zostaje sprofanowana przez całkowitą zmianę jej przeznaczanie. Ten koncert to antyliturgia.
Jesteśmy świadkami profanacji Krzyża. Brama (w jej centrum krzyż) rozpada się w drobny mak (to ma obrazować zwycięstwo złego nad Kościołem). Profanacja Najświętszego Sakramentu i wyśmiewanie się z najważniejszych tajemnic wiary: Wcielenie, Narodzenie i Śmierć Pana.
Wszystko odbywa się w „obecności” demonów, które wchodzą do „katedry” po zniszczeniu bramy. Gra świateł (czerwień i czerń), muzyka i taniec ociekający motywami pogańskimi kultami (np. prostytucja sakralna). Krzyże noszone przez uczestników (różańce zawieszone na szyi) to kolejny element parodiowania.
Cześć oddawana jest „czarnej postaci” (Madonna), a w momencie kulminacyjnym czci następuje „wybuch”, w którym następuje zniszczenie „katedry”. Sekwencja obrazów wskazuje na powrót do pierwotnego chaosu. Madonna oddaje się w ręce zła symbolizowanego przez odrażające postaci, przed którymi nie broni się wcale, nie okazuje lęku i poddaje się temu, co z nią robią.
W trakcie koncertu zmienia się sceneria i przedstawiane się „współczesne trendy”. Postacie ukazujące: homoseksualizm, transseksualizm, transwestytyzm. Te postacie oddają cześć osobie w czerni. Mamy też wyraźną parodię „worship” (modlitwy uwielbienia) – gospel. Z normalnych modlitwach uczestnicy są ubrani na biało, tutaj tylko w czarnych z wkomponowanym krzyżem.

To nie Madonna jest w centrum. Wszystko zwrócone jest ku „czemuś” innemu.
Tytuł albumu MDNA można traktować jako: jej imię, następnie jako „DNA Madonny”. Jest też nawiązanie do MDMA (ecstazy) – narkotyku dostarczającego „euforyczne odczucie miłości”. Myślę, że wnioski każdy wysnuwa sam.


Taki „koncert” ma odbyć się na ziemi polskiej 1 sierpnia. Jeśli się odbędzie to będzie to zbezczeszczenie (na) ziemi polskiej. Nie dzielimy się tymi refleksjami, by robić reklamę, ale BY WEZWAĆ DO MODLITWY! Wierzymy, że Jezus zwyciężył!
Dlatego zapraszamy do MODLITWY UWIELBIENIA, BY ODPOWIEDZIĄ NA PRZEKLEŃSTWO BYŁO BŁOGOSŁAWIEŃSTWO. Uwielbiajmy naszego Pana i Zbawiciela w naszych sercach, wspólnotach, kaplicach, kościołach. Niech będzie nas najmniej 65 tysięcy modlących się (pojemność Stadionu Narodowego).

Znakiem jedności naszej modlitwy niech będzie NOWENNA, KTÓRA ROZPOCZNIE SIĘ 22 LIPCA. Skorzystajmy z tego, co daje nam Pan w Kościele (do wyboru): koronka, adoracja, różaniec, Msza św. Możemy modlić się indywidualnie lub we wspólnocie.
INTENCJA: aby nie doszło do koncertu, a jeżeli do niego dojdzie, to by Pan Bóg go przerwał – np. awaria prądu zawsze jest możliwa. Ostatecznie Pan Bóg może zrobić z naszą modlitwą co uzna za stosowne, ale prosić możemy.

Ks. Andrzej Grefkowicz
o. Robert Więcek SJ
ks. Paweł Pająk

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-07-2012 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wladysław Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: apel o modlitwę
Niestety takie apele tylko jej napędzają koniukturę. Wszystkie media o tym piszą. Trzeba by było ją ignorować i podkreślać że wszystko robi dla kasy...

http://www.sacrum.com.pl
01-08-2012 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
RE: apel o modlitwę
Nie zgadzam się. Zdecydowanie najgorsza jest bierność. A reakcja na apel to w zależności od człowieka. Jeden uważa Kościół za autorytet, inny nie. Dużo osób nie wie dokładnie z czym wiążą się koncerty Madonny, teraz się to zmieniło. Bardzo dobrze że media o tym piszą, jestem pozytywnie zaskoczony.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2012 15:26 przez Scott.)
01-08-2012 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #4
RE: apel o modlitwę
No i prąd był. Modły o coś złego dla drugiej osoby (sprzeczne z jej wolą) w najlepszym wypadku pozostają bez odpowiedzi.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
04-08-2012 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
RE: apel o modlitwę
Rozumiem, że modlitwa o dobro dla satanisty też jest modlitwą o coś złego, skoro jest sprzeczna z jego wolą?
Od kiedy to wola człowieka jest ważniejsza od woli Pana?

Bóg wysłuchuje każdej modlitwy i błogosławi dając wszelkie dobro, o jakie Go prosimy, o ile trwamy w Nim, a Jego nauka w nas. Nieważne przy tym, ilu ludzi ma inną wolę.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-08-2012 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #6
RE: apel o modlitwę
(04-08-2012 09:58 )pafni napisał(a):  No i prąd był. Modły o coś złego dla drugiej osoby (sprzeczne z jej wolą) w najlepszym wypadku pozostają bez odpowiedzi.
Czyli jeśli ktoś by sobie szkodził, szkodził innym, a ja bym się modlił żeby przestał to robić to...jest to coś złego dla niego. O matko

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-08-2012 11:44 przez Scott.)
04-08-2012 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #7
RE: apel o modlitwę
(04-08-2012 11:27 )omyk napisał(a):  Bóg wysłuchuje każdej modlitwy i błogosławi dając wszelkie dobro, o jakie Go prosimy, o ile trwamy w Nim, a Jego nauka w nas. Nieważne przy tym, ilu ludzi ma inną wolę.

Twoje słowa można zinterpretować - widząc udany koncert - jako stwierdzenie, że ani trzej podpisani ( i modlący się jak mniemam) księżą, ani tych tysiące modlących się innych wiernych nie trwało w Panu, ani Jego nauka w nich - chyba, ze jakiś błąd logiczny popełniłem Huh
Bóg może i wysłuchuje każdą modlitwę i błogosławi dając wszelkie dobro - ale nie znaczy to wcale, że spełnia nasze prośby zawarte w modlitwach. To jego wola się dzieje na świecie a nie nasza.
tak myślę.
... samego listu nie skomentuje, bo nie chce nikogo urazić

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
06-08-2012 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #8
RE: apel o modlitwę
Jeszcze jest jeden aspekt- czy modlimy się z wiarą, czy też z obowiązku (?)

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-08-2012 08:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #9
RE: apel o modlitwę
Omyk fakty są jakie są. To zwyczajnie nie działa.
A swoją wolą chcesz wpłynąć na wolę innych poprzez modlitwę, bo masz racje, bo wiesz co dobre dla innych...Bóg wie o madonnie więcej niż ty i gdyby chciał interweniować, nie będzie czekał na Twoją modlitwę.
Przeciwstawiać się złu możesz w bezpośrednim kontakcie tylko czy wtedy starczy odwagi..

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
07-08-2012 08:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #10
RE: apel o modlitwę
(07-08-2012 08:45 )pafni napisał(a):  Omyk fakty są jakie są. To zwyczajnie nie działa.
A swoją wolą chcesz wpłynąć na wolę innych poprzez modlitwę, bo masz racje, bo wiesz co dobre dla innych...Bóg wie o madonnie więcej niż ty i gdyby chciał interweniować, nie będzie czekał na Twoją modlitwę.
Przeciwstawiać się złu możesz w bezpośrednim kontakcie tylko czy wtedy starczy odwagi..
Pafni- masz racje w jednym, że: fakty są jakie są. Nie wiemy natomiast dlaczego sa takie.
Piszesz -
Cytat: To zwyczajnie nie działa.
. Myślę, że działa, tylko inaczej niż my byśmy oczekiwali. My byśmy chcieli jakiegoś spektakularnego wydarzenia - np. właśnie - przerwy w dopływie prądu, tak by wszyscy rozdziawili "gęby" a niektórzy by mogli mówić- no i proszę. Ja tego nie wykluczam, ale Pan Bóg posługuje się o wiele subtelniejszymi sposobami, a nie fajerwerkami. Być może chce ustrzec modlących sie od grzechu pychy? - och jaki ja jestem skuteczny na modlitwie- i w konsekwencji pogardy wobec innych?
Nie wiemy, jakie są Boże zamierzenia i bardzo dobrze. A Bóg i tak znajdzie sposób, by zrealizować swoją wolę. Być może w o wiele skuteczniejszy sposób.
Cytat:Bóg wie o madonnie więcej niż ty i gdyby chciał interweniować, nie będzie czekał na Twoją modlitwę.
Też prawda, jednakże modlitwa jest szalenie ważna i potrzebna. Głównie dla oranta ale też i dla całego Kościoła.

(06-08-2012 18:57 )Dezerter napisał(a):  Twoje słowa można zinterpretować - widząc udany koncert - jako stwierdzenie, że ani trzej podpisani ( i modlący się jak mniemam) księżą, ani tych tysiące modlących się innych wiernych nie trwało w Panu, ani Jego nauka w nich - chyba, ze jakiś błąd logiczny popełniłem Huh

Myślę, że może nie tyle logiczny, co faktograficzny. Trybuny były puste. Sprzedano coś koło 20 tysięcy biletów, na bodajże 60 tysięcy możliwych. Kompletna klapa, tyle że media nie pokazywały trybun, by nie obnażać prawie pustego stadionu. Innymi słowy - cała para poszła w gwizdek. Być może to właśnie modlitwa spowodowała taką absencję.
Cytat:Bóg może i wysłuchuje każdą modlitwę i błogosławi dając wszelkie dobro - ale nie znaczy to wcale, że spełnia nasze prośby zawarte w modlitwach. To jego wola się dzieje na świecie a nie nasza.
tak myślę.
Z tym się zgadzam, ale też myślę, że zależy Mu na naszych modlitwach.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2012 12:45 przez Sant.)
07-08-2012 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
RE: apel o modlitwę
Dezerter - myślę, że jest przy tym oczywiste, że prośba nie może być sprzeczna z Jego wolą. Modliliśmy się o przerwanie "ohydy spustoszenia". Równie dobrze moglibyśmy się modlić o odwołanie paruzji Oczko Są pewne rzeczy, które po prostu muszą się wypełnić, bo zapowiada je Pismo.
No, ale to są wnioski już po koncercie, przed nim zawsze warto było się modlić - nigdy to nie pójdzie na marne. Zresztą ja myślę, że zarówno 3 księży egzorcystów, jak i cała reszta armii Pana, modliła się przede wszystkim o wypełnienie Jego woli Uśmiech

Pafni - z Twojej wypowiedzi można by wyciągnąć wniosek, że modlitwa nie jest w ogóle potrzebna, skoro Bóg i tak wie lepiej co robić Uśmiech A tymczasem w modlitwie nie chodzi o narzucanie Panu co ma robić, tylko o spotkanie z Nim. Możemy prosić o cokolwiek chcemy, bo Jemu się to podoba, ale w tym knif, że im bardziej ktoś żyje z Nim i im więcej się modli, tym bardziej chce tylko wypełnienia Jego woli. Znana modlitwa św. Franciszka to modlitwa prośby - Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mojego serca, i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, a także zrozumienie i poznanie, abym mógł wypełniać Twoją świętą i nieomylną wolę. Czyli proszę o to, tamto i śmamto... ale ostatecznie właśnie po to mi to wszystko, żeby móc spełnić największe pragnienie - Jego pragnienia. Co do tego, że to wola Pana dzieje się na świecie, a nie nasza... Oczywiście, że tak. Tyle, że nie ma czegoś takiego, jak jedna i niezmienna wola Boża odnośnie każdego szczegółu. Wolą Bożą jest zawsze dobro, oczywiście plan zbawczy obejmuje pewne wydarzenia, ale to, czy zjesz dzisiaj rosół czy pomidorową, nie zależy od jakiegoś "przeznaczenia", ale od Twojego wyboru. Czyli innymi słowy: Jeśli nasza wola mieści się w Jego woli, to również nasza wola może się realizować. Ja wybieram jaka będzie zupa, ja wybieram jaką książkę czytam, itd. To oczywiście przykłady prozaiczne, ale wiele życiowych wyborów Pan składa w nasze ręce - jak choćby wybór małżonka. Dopóki nie chcemy zła, albo czegoś, co sprzeciwia się Jego woli, to ten plan dla naszego życia jest flexible - Bóg jest jak dobry szef, który słucha uwag swoich podwładnych, i - o ile to nie koliduje z polityką firmy - idzie im na rękę Uśmiech

A co do sprzeciwiania się złu - cóż, całe życie chrześcijanina jest nieustanną otwartą walką ze złym.

Sant - dobrze wiedzieć, że trybuny były puste! Media oczywiście milczą na ten temat Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-08-2012 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #12
RE: apel o modlitwę
No- tak całkiem puste to nie były. Tak do 30% zapełnione, albo jak wolisz - w 70% puste.Szczęśliwy

A -zapomniałem zapytać
(07-08-2012 08:45 )pafni napisał(a):  Przeciwstawiać się złu możesz w bezpośrednim kontakcie tylko czy wtedy starczy odwagi..
Co miałeś na myśli?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2012 14:26 przez Sant.)
07-08-2012 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
RE: apel o modlitwę
Wolę w 70% puste Szczerbol

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-08-2012 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #14
RE: apel o modlitwę
Omyk modlitwa daje zadowolenie, więc jest potrzebna, musi być emocjonalna pozytywnie, bez złych emocji. Ma jednak swoje ograniczenia tak jak cuda. Nie modląc się też można być szczęśliwym i osiągać cele wcale nie sprzeczne z ogólnie rozumianym dobrem nie krzywdząc innych. Jest to też kwestia charakteru człowieka i podejścia do tych spraw duchowych.
pafni napisał(a):
Przeciwstawiać się złu możesz w bezpośrednim kontakcie tylko czy wtedy starczy odwagi..
Sant: Co miałeś na myśli?

Ano pewnego rodzaju obłudę, można leżeć krzyżem a widząc krzywdę i zło nie reagować.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
08-08-2012 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #15
RE: apel o modlitwę
Rozumiem- np:. sienkiewiczowski Kmicic pobożnie odmawiający różaniec, pośród wrzasków podczas rzezania protestantów przez jego pohańców (tatarzy) . Czy tak?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
08-08-2012 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów