Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moje nawrocienie
Autor Wiadomość
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
semper jesli chodzi o temat dogmatów - nie wyjaśnię tego na pewno lepiej niż autor artykułu:

http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_15.htm

Myślę że nie zaszkodzi przeczytać.
24-08-2005 08:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
semper_malus napisał(a):Człwiek jest istotą społeczną i właśnie dlatego ludzie są dla siebie groźni, bo jakby nie mieli instynktu stadnego nie byłoby interakcji społecznych , które w skrajnych przypadkach są przyczynami zagrożeń.

Oj odpowiedź na twoje stwierdzenia jest oczywista. Człowiek jest grzesznikiem, stąd nasze problemy. Jednak twoje ekstremalne wnisoki podkopuja naszą egzystencję jak myśle. Skoro jest zagrożenie w drugim człowieku jest przy każdej interakcji, to można się zastanowić czy mamy żyć sami? Jeśli ludzie żyją bez zasad - ich wolnośc nie obejmuje drugiego człowieka co równa się z samowolą - to możemy siebie niszczyć. Tak naprawdę odpowiedzią na to jest miłość nade wszystko. Wrogość nie ma przyszłości ani sensu!

[ Dodano: Sro 24 Sie, 2005 ]
semper_malus napisał(a):Zgadzam się. Stosowanie się do dogmatów (zakaz myślenia), nadstawiania drugiego policzka i ogólne upadlanie się przed Bogiem i Jezusem nie jest dla mnie synonimem wolności i nigdy nie będzie. Ścisła i pełna zakazów reglamentacja w kwestiach płci. Zawarcie małżeństwa w formie wyroku. Jeśli w tym wszystkim jest wolność to ja jej nie widzę- albo nie rozumiem- co jest dla mnie jako człowieka decydującym argumentem by pójść własną drogą.

Powiem tylko tyle: masz swoją wizję chrześcijaństwa, która jednak różni się od naszej i co jeszcze ważniejsze inaczej jest w życiu. Ty widzisz niewolnictwo, my wzrastamy w wolności.

Możesz mieć swoje zdanie ale nie musi się ono zgadzać z rzeczywistością :!: :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
24-08-2005 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
semper_malus napisał(a):ogólne upadlanie się przed Bogiem i Jezusem

człowieczku, ty chyba jeszcze głęboko w średniowieczu tkwisz... to nie ta epoka, gdzie przy potrzebie kontaktu z Panem należy wor pokutny przywdziac, i batożyć się srodze, aby przez zbytnią śmiałość w kontakcie z Jezusem majestatu jego nie obrazić...

pokaż mi, kto z PRAWDZIWYCH katolików "upadla" się przed obliczem Pana. i w jaki niby sposób ma się to odbywać?

a jeżeli masz na myśli upadlanie się przez przestrzeganie Jego przykazań, to wybacz- jest to suwerenny wybór każdego z nas. i zapewniam cię, gdybyśmy widzieli w tym tylko owo podlenie się, dawno zastanowilibyśmy się powaznie nad tym.

Z Modlitwą!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
24-08-2005 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #49
Asceza??? Dawno za nami.
Kto z prawdziwych Katoików upadla się przed obliczem Pana? Pyta Aslan i ma rację. Czasy ascezy zostały daleko za nami w epoce średniowiecza. Kościół wyszedł z ciemnoty. Teraz to wierni, a nie (jak w wiekach średnich bywało) duchowni są w centrum. Sobór Watykański II pomógł nam wiele, dzięki niemu to właśnie my, Lud Boży jesteśmy w centrum życia Kościoła, czyli jest tak, jak być powinno, ponieważ Kościół został utworzony dla CZŁOWIEKA! WIERNY zaś, jak głosi nauka Kościoła Katolickiego JEST DZIECKIEM BOŻYM!!! Sam więc Kościół Katolicki stwierdza godność człowieka i zachęca go tym samym do głębokiego kontaktu z Bogiem, jego dobrym Ojcem, Jezusem, jego kochającym bratem("Kto pełni wolę Ojca Mojego, ten mi jest bratem, siostrą i matką"- słowa Jezusa), oraz Duchem Świętym, Pocieszycielem i Przyjacielem człowieka. Bóg nie wywyższa się siedząc na złotym tronie, ale jest wśród nas. Wciąż nas kocha i dlatego w każdej Eucharystii wciąż daje się ukrzyżować, więc na prawdę nie mamy powodu by upadlać się przed Jego obliczem. PozdrawiamUśmiech

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
26-08-2005 11:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SamotnyMis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
Futrzak napisał(a):Chyba "kilka" ostatnich postów ma niewiele wspólnego ze świadectwem Samotnego Misia...
zgadzam sie z toba Uśmiech Futrzak

Kp? 26:1
1. Nie b?dziecie sobie czynili bo?ków, nie b?dziecie sobie stawiali pos?gów ani stel. Nie b?dziecie umieszcza? w waszym kraju kamieni rze?bionych, aby im oddawa? pok?on, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz.
(BT)
26-08-2005 12:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów