Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierścień Atlantydów
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #61
 
Jak wszystko, co związane z okultyzmem i zabobonami Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-08-2005 19:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Trochę na inny temat, ale pokrewny.
Widuję osoby niewierzące, ale noszące na piersi krzyże, które można kupić na wielu stoiskach z pamiątkami. Nie ma na nich postaci Ukrzyżowanego tylko ażurowy wzór. Może przesadzam, ale nie rozumiem dlaczego niewierzący je noszą. :o
10-09-2005 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #63
 
Bo dla nich to zwykła ozdoba, na dodatek ładnie się prezentująca, symetryczna Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-09-2005 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #64
 
meta napisał(a):Trochę na inny temat, ale pokrewny.
Widuję osoby niewierzące, ale noszące na piersi krzyże, które można kupić na wielu stoiskach z pamiątkami. Nie ma na nich postaci Ukrzyżowanego tylko ażurowy wzór. Może przesadzam, ale nie rozumiem dlaczego niewierzący je noszą. :o
Krzyż to symbol uniwersalny. Był zanim powstało chrzescijaństwo. Nie możesz więc mieć pretensji do ludzi, że noszą krzyż, na którym nie ma Chrystusa, bo nie starają się podszywać pod chrześcijan. To po prostu moda.

Always Look on the Bright Side of Life
13-09-2005 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
Ludzie nosza Krzyże dla ozdoby, nawet z postacia Pana Jezusa. Bardzo czesto spotkałem się u kobiet z tym elementem, że wśród wielkiego dekoldu widniał duzy krucyfiks.
ziobro Adama napisał(a):Krzyż to symbol uniwersalny. Był zanim powstało chrzescijaństwo. Nie możesz więc mieć pretensji do ludzi, że noszą krzyż, na którym nie ma Chrystusa, bo nie starają się podszywać pod chrześcijan. To po prostu moda.
Zgadzam sie, że to jakas głupia moda. Jednak to, że krzyz istaniał przed Jezusam nie oznacza, że ten symbol potem zaczeto nosic z takiego samego powodu, że on poprostu istniał. Bo zamais krzyża mozna by nosic co innego.
26-09-2005 23:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #66
 
Wiecie co znalazłem nie dawno u siebie w szpargałach taki pierścień i nie wiem skąd się wziął. Myślicie, ze to cud?
27-09-2005 02:13
Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
nie, może kiedyś pod nagłym impulsem podbudowania życia duchowego i to swojego zakupiłeś na bazarku takowy, a skoro już Cię uleczył, to poszedł w kąt.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
27-09-2005 14:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #68
 
na takie rzeczy jak pierścieniem czy krzyżyki szkoda mi kasy.
27-09-2005 19:29
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #69
 
Twoja sprawa. A ja mam swój medalik Św. Benedykta i jestem zadowolona - to nie amulet tylko symbol Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-09-2005 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
Annnika napisał(a):A ja mam swój medalik Św. Benedykta i jestem zadowolona - to nie amulet tylko symbol Wesoły

A co powiesz na taki symbol jak różaniec na lusterku samochodu - wiele osób wiesza go tak na szczęście to taki krypto amulet. Czy nie jest podobnie z medalionami np św Krzysztofa które chronią od wypadku. To właśnie tak powoli zaciera się granica między zaufaniem do Boga a zaufaniem do przedmiotu .....

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
28-09-2005 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #71
 
Ale ja nie przypisuję temu przsdmiotowi jakichkolwiek właściwości samemu w sobie :shock:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-09-2005 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #72
 
Aslan napisał(a):nie, może kiedyś pod nagłym impulsem podbudowania życia duchowego i to swojego zakupiłeś na bazarku takowy, a skoro już Cię uleczył, to poszedł w kąt.
Ja tam nie pamiętam, abym na bazarach widział pierścienie Atlantów, za to w swoim życiu widziałem niemało "świetych medalików" i "świętych obrazków" na odpustowych jarmarkach ....

[ Dodano: Wto 04 Paź 2005 13:28 ]
Annnika napisał(a):Ale ja nie przypisuję temu przsdmiotowi jakichkolwiek właściwości samemu w sobie :shock:
dobra dobra ... jakoś ci nie wierzę 8)

Always Look on the Bright Side of Life
04-10-2005 13:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
ziobro Adama napisał(a):"świetych medalików" i "świętych obrazków" na odpustowych jarmarkach ....

ciekawe na jakich jarmarkach. bo albo nie były to odpustowe cacka, albo nie były świete. bo żadna taka rzecz sama z siebie nie jest święta.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
04-10-2005 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #74
 
Cytat:Annnika napisał/a:
Ale ja nie przypisuję temu przsdmiotowi jakichkolwiek właściwości samemu w sobie Wstrząśnięty / Zszokowany

dobra dobra ... jakoś ci nie wierzę Cool


No cóż, to by znaczyło ze zarzucasz mi kłamstwo :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-10-2005 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #75
 
Aslan napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):"świetych medalików" i "świętych obrazków" na odpustowych jarmarkach ....
ciekawe na jakich jarmarkach. bo albo nie były to odpustowe cacka, albo nie były świete. bo żadna taka rzecz sama z siebie nie jest święta.
No naturalnie, że na jarmarkach odpustowych, które dawniej, w latach mojego dzieciństwa, były stałym punktem programu przy okazji każdego odpustu ... takie stragany przed kościołami .... kapewu ? Duży uśmiech

[ Dodano: Sro 05 Paź 2005 8:23 ]
Annnika napisał(a):
Cytat:Annnika napisał/a:
Ale ja nie przypisuję temu przsdmiotowi jakichkolwiek właściwości samemu w sobie Wstrząśnięty / Zszokowany

dobra dobra ... jakoś ci nie wierzę Cool
No cóż, to by znaczyło ze zarzucasz mi kłamstwo :?:
uhh ... zaraz tam "kłamstwo" .... myślę sobie, że po prostu bujasz :diabelek:

Always Look on the Bright Side of Life
05-10-2005 08:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów