Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świąteczny Happening 2012
Autor Wiadomość
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Muzyka Świąteczny Happening 2012
Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych Uśmiech
Skoro już tu trafiliście to pewnie byście chcieli wiedzieć co takiego będzie organizowane. Już tłumaczę, od dłuższego czasu chciałam zorganizować happening w naszym cudownym sopockim kurorcie. Jednak uważałam że musi być w tym konkretny cel. Dlatego postanowiłam podczepić to wydarzenie pod święta Bożego Narodzenia i oto przedstawiam plan który powinien wam wyjaśnić co pragnę stworzyć:

flash mob/happening 2012
„Święta to nie tylko prezenty i choinka”


PLAN HAPPENINGU:
14.12.2012


18: 30- spotykamy się przy kościele Św. Jerzego, dzielimy się na grupy, (które wcześniej zostaną ustalone) i ruszamy do wyznaczonych „stanowisk”

19: 00- Rozpoczynamy happening. Otwierają przemarsz dwie osoby (będzie potrzebny męski i damski wokal) na wysokości McDonalda, kolejno na poziomie ula, kfc i apteki dołączają wyznaczone wcześniej osoby (po dwie lub trzy), w tym samy momencie wchodzą na plan efekty „dodatkowe” (bębny). Te osoby dochodzą do Rossmanna i w tym momencie z każdej strony dołącza cała reszta. W ten sposób nasza grupa dochodzi do kościoła Św. Boboli i tam kończymy główną część.

19: 30- rozpoczynamy uwielbienie w kościele Św. Andrzeja Boboli. Prowadzić będą Ksiądz Ireneusz Stożyński oraz Ksiądz Sebastian Dębski, obstawa muzyczna: zespół Jeszcze Raz.


Zabierzmy ze sobą świetliki (świecące plastiki, jakich używa się przy łowieniu ryb, albo latarenki ze światłem), żeby grupa faktycznie była jednością.

Będziemy śpiewać kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Zna ją każdy, ma też dużo zwrotek (a do kościoła kawałek, więc im więcej tym lepiej Uśmiech ).


Idea:
Chcemy pokazać ludziom, że święta to nie prezenty, wszechogarniający nas konsumpcjonizm i cała świąteczna otoczka z Mikołajem na czele, ale przede wszystkim duchowe przeżycie. W tym celu zorganizujemy happening, który ma zwrócić uwagę na najważniejszy aspekt świąt- narodziny Pana Jezusa.

Cel:
Zbieramy jak największą grupę ludzi. Wybieramy znaną, klimatyczną kolędę. Organizujemy przemarsz wszystkich zgromadzonych osób Monciakiem w stronę mola. Zaczynamy od jednej lub dwóch osób, które zaczynają śpiewać (wkraczają z mocnym uderzeniem) a reszta dołącza w odpowiednim synchronie. Elementem dodatkowo wyróżniającym naszą grupę byłyby światła tzw. świetliki. Podczas marszu i wspólnego śpiewania rozdawalibyśmy „ulotki” z chwytliwym hasłem czy tekstem z pisma świętego, dzięki czemu nie będzie to zwykłe przejście grupy śpiewających ludzi przez centrum sopotu.


Pamiętajcie im więcej nas tym lepiej, stwórzmy coś pięknego co zapadnie w pamięci każdego z nas i przechodniów nie mających pojęcia co ich czeka. Nie bądźmy bierni, patrząc jak z roku na rok znaczenie świąt Bożego Narodzenia jest coraz bardziej spłycane i odchodzi w niepamięć.

Po szczegóły zapraszam na stronę wydarzenia

[Obrazek: kolory.jpg]

DO ZOBACZENIA! Uśmiech

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2012 15:37 przez Tatt.)
29-11-2012 03:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów