Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak mogę pomóc siostrze
Autor Wiadomość
Szałwia120 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #1
Jak mogę pomóc siostrze
Witajcie.
Postanowiłam założyć tutaj konto ponieważ mam ogromny problem z moją siostrą i nie wiem jak mogłabym jej pomóc może mi coś sensownego doradzicie bo czuję że sama nie dam rady. Zacznę od tego że pochodzę z rodziny katolickiej i praktykującej, niestety martwi mnie zachowanie mojej siostry, zawsze uważała się za osobę wierzącą, chodziła do kościoła, dużo się modliła w domu zresztą tak jak ja, teraz jest zupełnie inaczej zmieniła się o 360 stopni. Byłam jakiś czas poza domem ale jak wróciłam to jej nie poznałam zmieniła styl na jakiś gotycki albo metalowy nie wiem sama ale chodzi tylko na czarno, przemalowała sobie pokój na ciemny granat, na ścianie wisi ogromna trupia czacha, ale mało tego nosi jakieś amulety, zaczęła wróżyć z kart, znalazłam u niej biblię szatana, przestała chodzić do kościoła, wyklina rodziców, mnie wyzywa od najgorszych bez żadnego powodu, strasznie się zachowuje, do napisania tutaj i szukania pomocy skłoniło mnie to że wczoraj wieczorem miarka się przebrała: jak czytałam sobie wieczorem pismo święte i powiedziałam jej żeby się przyłączyła to wpadła w jakiś szał i zaczęła je niszczyć, strasznie się boję że wpadła do jakiejś sekty albo czegoś jeszcze gorszego, nie mogę z nią normalnie porozmawiać, poradźcie mi co mogę w takiej sytuacji zrobić?
22-01-2015 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Jak mogę pomóc siostrze
Pierw trzeba by znaleźć przyczynę tej zmiany, może mało rozmawialiście, nie zwierzaliście się sobie, w każdym razie byliście trochę obok siebie. Znaliście swoje problemy? Rozmawialiście?
Na sucho mogę powiedzieć, że twoja siostra próbuje odnaleźć się, szuka swojej tożsamości, może to nie być wcale niczym groźnym, w każdym razie coś się u niej przewartościowało.
Dasz rade na spokojnie z nią porozmawiać, tak bez emocji?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
27-01-2015 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szałwia120 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Jak mogę pomóc siostrze
Właśnie bardzo mało rozmawiałyśmy jak mnie nie było, nie wiedziałam co się dzieje, zawsze jak dzwoniłam i pytałam co tam u niej słychać odpowiedź padała wszystko dobrze. Być może czegoś szuka, ale mnie osobiście to wszystko przeraża.
Tak wczoraj rozmawiałyśmy na spokojnie ale w sumie niczego konkretnego się nie dowiedziałam, tylko tyle że znalazła nowy styl bycia, nie jest w żadnej sekcie i nikt jej nie zrobił krzywdy, powiedziała żebym się nie martwiła, ale powiedziała też wiele innych rzeczy które mnie niepokoją. Może przesadzam, może za bardzo biorę to wszystko na poważnie, ale bardzo się o nią martwię, ludzie się tak szybko nie zmieniają, nie porzucają wiary z dnia na dzień i nie wyklinają wszystkiego co z nią związane, być może jej to przejdzie ale nadal nie wiem skąd taka zmiana.
27-01-2015 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Jak mogę pomóc siostrze
Czyli na razie nie znamy przyczyny. Ale wiemy, że czasami coś w człowieku pęka, że się na czymś zawodzi, że oczekiwania jakie mamy nie zawsze się sprawdzają. Wtedy tez jest ten moment kiedy potrafimy to sobie wytłumaczyć lub gdy nie ogarniamy dochodzi do zmiany naszego pojmowania rzeczywistości, budujemy pancerz aby znów nas los nie skrzywdził.
Myślę, że musisz być cierpliwa i dobra dla niej, ona tez potrzebuje dobra chociaż może wystawiać kolce, musi coś w sobie "przetrawić". Na pewno ciebie potrzebuje.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
28-01-2015 09:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Jak mogę pomóc siostrze
Myślę że nie zależnie od tego co dzieje się z twoją siostrą dobrze by było gdybyś modliła się za nią (razem z jej rodzicami) w stanie łaski uświęcającej. Co prawda twoja siostra może wyrażać sprzeciw ale modlitwa jej nie zaszkodzi.
Zastanawiam się ile lat ma twoja siostra, czy jest to wynik buntu młodzieńczego czy czegoś innego...

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
28-01-2015 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szałwia120 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Jak mogę pomóc siostrze
Jestem cały czas w stanie łaski, natomiast rodzice twierdzą, że nic się złego nie dzieje i że mam dać jej spokój, niech sobie robi co chce. Ma 24 lata więc o okres buntu raczej już minął chociaż nigdy nic nie wiadomo. Modlę się za nią cały czas, ona twierdzi że modlitwa jest jej nie potrzebna, w niedzielę jak odmawiałam sobie głośno różaniec przyszła i powiedziała żebym się zamknęła i jej nie denerwowała, ale nie mam zamiaru zaprzestać modlitwy za nią. Myślałam też o tym żeby może wysłać ją do jakiegoś psychologa ale boję się ją zaczepić, na razie nic nie mogę więcej zrobić, jak tylko się za nią modlić.
28-01-2015 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Jak mogę pomóc siostrze
Myślę że dobrze by było gdybyś poradziła się Egzorcysty.
A jeśli chodzi o rodziców to zastanawia mnie bierność z ich strony. Czy zawsze mieli takie podejście do magi okultyzmu itd. ?

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
30-01-2015 19:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szałwia120 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Jak mogę pomóc siostrze
Dzięki za radę, ale może najpierw trzeba poradzić się jakiegoś psychologa co robić, może to tylko chwilowy kaprys, może ma jakiś problem, z którym sobie nie może poradzić, ale z drugiej strony skąd ta nagła nienawiść do modlitwy, to mnie najbardziej zastanawia, czy osoba która przynajmniej uważała się za wierzącą, modliła się często i chodziła do kościoła może aż tak się zmienić, ja nawet jeśli jestem bardzo zła nie wyzywam Matki Boskiej od najgorszych.
Rodzice znowu mają inne zdanie na ten temat, uważają, że to jest tylko jej nowy styl, że to chwilowe i że szybko przejdzie, nie biorą tego wszystkiego na poważnie, uważają, że jeśli pomaga im w domu to jest ok. Wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca, więc nie wiem jaką mieli postawę względem okultyzmu, ale mi się to bardzo nie podoba, może jestem jakaś zacofana ale dla mnie liczy się wiara a nie jakieś amulety czy wróżenie z kart, to jest po prostu chore.
30-01-2015 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Jak mogę pomóc siostrze
1)Myślę że psychologa również warto się poradzić ale jeśli masz taką możliwość to chrześcijańskiego. Myślę że Egzorcysta również by ci poradził rozmowę z psychologiem ale być może nie tylko to.
2)Dobrze by było gdybyś modliła się również za rodziców o opamiętanie.
3)Twoja siostra jest dorosłą kobietą więc nie sądzę aby to była moda. A nawet jeśli to bardzo niebezpieczna.
4)Jeśli chodzi o "zacofanie" to masz po prostu swoje poglądy którym jesteś wierna Oczko

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
02-02-2015 11:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szałwia120 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Jak mogę pomóc siostrze
Dzięki. Postaram się coś zadziałać, chociaż widzę, że łatwo nie będzie, niby dorosły człowiek a zachowuje się gorzej niż dziecko. Dla mnie wiara jest bardzo ważna, dlatego tak się zmartwiłam zmianą siostry, ale jestem pewna że ktoś musiał na nią wpłynąć, sama raczej by się tak nie zmieniła, ale cały czas mam nadzieję, że się jeszcze opamięta.
02-02-2015 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Jak mogę pomóc siostrze
Życzę powodzenia Uśmiech

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
04-02-2015 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szałwia120 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Jak mogę pomóc siostrze
Dziękuję Uśmiech
04-02-2015 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów