Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Życie tylko dla chrześcijan?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Życie tylko dla chrześcijan?
Jezus mówi że kto nie spozywa Jego Ciała i nie pije Jego krwi, nie ma życia w sobie. A możliwości przyjmowania Komunii nie mają niestety wszyscy, choby malutkie dzieci albo ludzie którzy nie poznali jeszcze Ewangelii. To znaczy że nie mają w sobie życia Bożego? Jak to się ma do nauki Kościoła że nie tylko chrześcijanie mogą byc zbawieni skoro tylko chrześcijanie, przyjmujący Jezusa do serca, mają w sobie życie? Jakoś trudno mi patrzec na moich znajomych - ateistów jako na ludzi nie noszących w sobie życia, albo patrzec w ten sposób na małe dziecko. Moi znajomi starają się życ według sumienia, a zatem zgodnie z głosem Boga (jest nim przeciez sumienie) - czy to nie jest Boże życie?
15-06-2005 21:42
Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Zosia napisał(a):Moi znajomi starają się życ według sumienia, a zatem zgodnie z głosem Boga (jest nim przeciez sumienie) - czy to nie jest Boże życie?

Zależy w jakich warunkach. Jeśli ktoś nie ma mozliwości poznania Jezusa to tak ale jesli ma jak twoi znajomi to wybacz ale to nie jest życie Boże. Żyć w Bogu znaczy uwierzyć w Jezusa Chrystusa jedynego zbawiciela i wejść w bliską relacje z Nim, która jest realizowana w Jego Kościele przez Ducha Świętego. A wszystko po to aby na końcu czasów spotkać Boga Ojca!

Teraz prosty wniosek: jeśli chcesz prowadzić życie Boże to trzeba spytać Boga jak to zrobić. Generalnie wiesz co On powiedział i nie jest to wcale trud i znój tylko radość bycia z Chrystusem Duży uśmiech Życie w Bogu to nie tylko wypełniane nakazów, zakazów tylko miłość Boża rozlana w naszych sercach przez Ducha Śeiętego. /por. Rz 5, 5/

O dzieciach była już mowa, później podam link do tematu.

O innych poza Kościołem to później teraz mi się czas kończy :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
16-06-2005 17:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów