Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co się dzieje z Kościołem w Niemczech?
Autor Wiadomość
samoludek26 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
Post: #1
Co się dzieje z Kościołem w Niemczech?
Witam!
Ostatnio byłem obecny w niemieckim sanktuarium maryjnym w Kevelaer. Wszystko pięknie i ładnie aż do momentu wejścia do kościoła św. Antoniego. Pierwsze co przykuło moją uwagę, to mozaika na podłodze przedstawiająca cyrkiel i węgielnicę - symbol masonerii. Zaobserwowałem też w Niemczech, że często w Kościołach wyrzuca się tabernakulum gdzieś całkiem na bok, w zupełnie niewidoczne miejsce - w jednym zmodernizowanym kościele w ogóle nie znalazłem tabernakulum. Jeszcze inny był zamieniony na jakieś centrum pomocy dla cierpiących po stracie bliskiego. W innym, zabytkowym kościele zupełnie zmieniono wyposażenie - kiedy wszedłem, ołtarz był z boku, a organy na środku! Przyznał szczerze, że protestanckie zbory były jeszcze piękniej urządzone, że katolik by takiej świątyni się nie zawstydził. W jeszcze innym kościele mszę odprawiała kobieta cywilka, tzw Wortgottesdienst. Na dowód kilka zdjęć

kwatera krynica morska
10-12-2015 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hemadri Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Co się dzieje z Kościołem w Niemczech?
Niemcy mają jakieś swoje dziwne teorie. Nie ma co się zastanawiać, tak jest i już.

______________________
www.dom.pl
21-12-2015 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów