Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oratorium Piotra Rubika w Toronto 30 marca 2008
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Oratorium Piotra Rubika w Toronto 30 marca 2008
30 marca 2008 roku odbędzie się koncert "Psałterz wrześniowy". Koncert poprowadzi kompozytor i dyrygent Piotr Rubik.

Chętnych odsyłam pod podany link: http://www.catholicradio.ca/skystore/home.php?cat=276

Dziękuję.
10-03-2008 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
wg mnie Rubik to najwieksza dziadocha w polskiej muzyce zaraz po Boysach i Kombi2
10-03-2008 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Mylisz się,po pierwsze Piotr Rubik nie gra disco-polo. Jego muzyka ma poprostu specyficzny charakter dotąd niespotykany. Mianowicie tworzy własne utwory i nie naśladuje nikogo. Jednocześnie jest świetnym dyrygentem. Śpiewa zarówno o życiu tu na ziemi jak i opiera się na Biblii i psalmach.

Nie dam się zmylić. Wiem jak grają muzycy disco-polo. Muzyk disco-polo używa syntezatora, śpiewa głównie o życiu w tym doczesnym rozumieniu, naśladuje lub odświeża dawne utwory. Nie dorównuje Rubikowi.

Proszę od tej pory już nie spamować. Ten wątek dałem z myślą o naszych Rodakach w Kanadzie. To nie wątek dyskusyjny. O.K. ?
10-03-2008 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
nie mowilem, ze tworzy disco polo, tylko cos co jest jakosci disco polo. naucz sie czytac ze zrozumieniem, OK?
prosze juz nie gadac glupot, OK?
dla spokoju uszu radzę Polonii nie przychodzic na "oratorium".
10-03-2008 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nika92 8177 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 167
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
nie sluchaj się PS p. piotr rubik choć gra dla kasy(według niektorych, ale ja się z tym nie zgadziam) jego utwory są wspaniałe
wam wszystkim z oratorium polecam "psalm z bukietem konwali" i "psalm braci aniołów" :aniol:

" Powierz Panu swoj? drog? i zaufaj Mu: On sam b?dzie dzia?a? " Ps 37
11-03-2008 00:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
W Toronto byly juz dwa koncerty jakies jakies 2-3 miesiace temu. Bilety byly drogie, od 100 dolarow w gore.Ludzie roznie mowia o tych koncertach. Ja osobiscie uwazam, ze jego muzyka jest ciekawa.
Teraz Rubik przyjezdza jeszcze raz, chyba po kase. :wink:

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
13-03-2008 00:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Trochę dziwni są niektórzy artyści poprostu. Wszędzie wchodzi ta komercja. Uszczerbku artysta nie poniesie jeśli chociaż jeden koncert w roku zagra za darmo. Może by tak wprowadzono dzień bezinteresowności, by ludzkość nie zatonęła z czasem w morzu komercji zupełnie.

Dzięki, Elu. Też lubię utwory Rubika.
13-03-2008 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów