Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pasja (przeniesiony ze starego forum)
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
Mam na myśli odczucie paraliżującego żalu, bólu i strachu... to nie jest ciekawy materiał na wnioski... świadczy o tym, żejest wieeeeele dziedzin we mnie, które nie są widać po Bożemu załatwiane, skoro moje sumienie aż tak mnie traktuje Smutny i smutek jest tak wielki Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-09-2005 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Anniko, Bóg zna twoje serce i docenia to, ze masz świadomość niewłasciwego postępowania wzgledem niego,gorzej by było, gdybyś nie miała tej świadomości.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-09-2005 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #18
 
No na pewno i z tego aspektu sie cieszę, problemem dla mnie jest tylko pewna ekspresyjność tego, czuję sie jak dziwoląg, kiedy film wywołuje aż tak silne emocje, ze są reakcje psycho-fizyczne , pojawia sie pytanie, czy to normalne Duży uśmiech

Ale to by sie musiał jakis psychiatra albo lekarz wypowiedzieć Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-09-2005 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Byłem 2 razy na "Pasji" w kinie. Dwa razy miałem wilgotne oczy. W rzędach przed i za mną słychać było wielkie wzrusznie i płacz. Chyba najgorzej jest kiedy film się kończy i zapalą światła. Ludzi a szczególnie mężczyźni wstydzą się tego że płakali. Najlepiej ogląd się Pasje w domu bo wtedy nie musimy chamować naszych emocji.

[Obrazek: 040228_Christ_wide.hlarge.jpg]

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
22-09-2005 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Tak, ten film to rzeczywiście wyciskacz łez, i to nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn, ale wstyd jest się mężczyźnie przyznać do płaczu na tym filmie, bo to by ujeło trochę jego honoru i odwagi. Tylko taka prawda może człowiekowi pokazać, jak bardzo Chrystus za nas cierpiał, nie tylko za kobiety, ale za mężczyzn także, więc się nie dziwię, że takie wrażenie zrobił ten film, dobrze, gdyby powstał film o dziejach Apostołów, o ich męczenstwie za wiarę w Chrystusa i także powinien być nakręcony w podobny sposób, aby pokazać całą prawdę o męczeństwie za wiarę.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2005 16:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #21
 
To film, na którym naprawdę potrzeba czuć czyjąś obecność tuż obok, dłoń w dłoni, że obok jest życzliwy człowiek, że nie jest się z tym wszystkim samemu...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-09-2005 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Nie przesadzając mogę stwierdzić że "Pasja" to jeden z najbardziej wartościowych filmów ostatnich lat.
W pełnym zrozumieniu przesłania tego pięknego filmu pomogło mi spotkanie z ks. Sommervillem kapelanem i spowiednikiem Mela Gibsona.
Miałem okazje być na jego wykładzie o przesłaniu Pasji.
Niesamowitym przeżyciem bya również Msza którą odprawił następnego dnia. Ks. Sommerville odprawia Msze w rycie trydenckim, a Mel Gibson wielokrotnie służył mu jako ministrant.
Po mszy udaliśmy sie na krótki spacer po Gdańsku.
A oto kilka fotek.
[Obrazek: image005.sized.jpg] [Obrazek: image008.sized.jpg] [Obrazek: image010.sized.jpg]
Wiecej informacji o ks. Sommervillu można znaleść na stronie http://www.dailycatholic.org/issue/04Oct/oct3ttr.htm



pozwolilem sobie poprawic nie dzialajace linki Oczko
Pozdrawiam Gonzo
27-09-2005 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Tak, to jeden z najlepszych filmów o śmierci Chrystusa i ukazanie tego obrazu jest wręcz wspaniałe. Oby więcej było takich filmów, które pokazują bardziej rzeczywiste sytuacje, tak jak właśnie ukazano to w Pasji. Mnie bardzo by interesował film o życiu tych Apostołów, o ich męczeństwie : Piotra, Szczepana, Pawła i innych.
Takze można by było ukazac to w tak rzeczywisty sposób.
Ludziom trzeba ukazywac prawdę, a ze jest ona brutalna to już inna sprawa. Jak my codziennie zabijamy Chrystusa swoimi grzechami to czy nie możemy zobaczyć jak to człowiek cierpi za nasze grzechy lub za wiarę w Chrystusa - w przypadku Apostołów.
Moze wtedy bardziej człowiek zrozumie przesłanie tego filmu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-10-2005 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ja bylam na filmie kazdego dnia w wielkim tygodniu i pozniej raz w tygodniu az do momentu kiedy go przestali grac. Taka to juz ze mnie zwariowana dusza. Nic nie moglo mnie powstrzymac :cry: Moj maz byl ze mna 7 razy.


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
07-10-2005 03:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
I jakie wrażenia po obejrzeniu tego filmu? Czy uważasz, ze te krwawe sceny były przesadzone? Co ci się podobało najbardziej w tym filmie?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-10-2005 05:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
 
Pytanie nie bylo do mnie skierowane, ale chcialabym odpowiedzieć Duży uśmiech

Moim zdaniem to pierwszy film pokazujący prawdziwe okoliczności śmierci męczeńskiej na krzyżu. Kto wcześniej zdawal sobie sprawę, czym tak do kończa bylo biczowanie :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-10-2005 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
TOMASZ32 napisał(a):I jakie wrażenia po obejrzeniu tego filmu? Czy uważasz, ze te krwawe sceny były przesadzone? Co ci się podobało najbardziej w tym filmie?

Pozdrawiam

Tomaszu

Wspanialy. Krwawe sceny nie byly przesadzone. Kilka lat temu przeczytalam Pasje Anny Katarzyny i wywarla ona na mnie ogromne wrazenie, wiec obejrzenie filmu tylko potwierdzilo to co naprawde mialo miejsce. Sw. Bridgida tez widziala cierpienie Jezusa w podobny sposob. Dlaczego mielibysmy jak spoleczenstwo nie wiedziec o tym co On tak naprawde zaakceptowal dla naszego zbawienia. Zaliczam ten film do darow ktore Bog sam poblogoslawil.

[ Dodano: Pią 07 Paź, 2005 16:22 ]
Jedna z rzeczy ktora mi sie podobala to polaczenie ostatniej wieczerzy z ukrzyzowaniem. Wielu ludzi narescie zrozumialo ze Jezus to Swieta Eucharystja. Znam kilku protestantow ktorzy przylaczyli sie do naszego kosciola, oczy ich zostaly otwarte i dusza odmieniona. Maryja tez byla slicznie przedstawiona.

Scena ktora najbardziej dotknela moje serce to modlitwa w ogrodzie.


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
07-10-2005 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ajak ci sie podobała scena z Judaszem szczególnie z jego śmiercią? Dla mnie to było naprawdę wspaniałe ujęcie z tymi zwłokami zwierzęcia.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-10-2005 17:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
To co moge powiedziec to ze ta scena wycinela prawdziwe lzy z moich oczu. Bylo mi bylo szkoda Judasza, to ze nie potrafil znalesc dla siebie przebaczenia. Scena ta przerodzila sie dla mnie w modlitwe o milosierdzie dla Judaszy naszego pokolenia. Blagalam Jezusa aby im przebaczyl i okazal swoje milosierdzie. Tak czesto sami jestesmy Judaszami sprzedajac Boga za przyjemnosci tego swiata. Przynajmiej ja tak czesto robilam.


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
07-10-2005 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ogladajac Pasję i tą scene z Judaszem to rzeczywiście szkoda trochę było tego człowieka, bo my jestesmy czesto podobni a jednak Bóg nam przebacza, mam nadzięję, ze Bóg takze mu wybaczy, bo w końcu tez był słabym człowiekiem, takze zgrzeszył i jemu także należałoby się miłosierdzie. Nie my jednak decydujemy o jego losie, ale jak sama to czyniłaś, można się modlić za jego duszę i dusze takich ludzi jak on.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-10-2005 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów