Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pasja (przeniesiony ze starego forum)
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Offca napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Myślę, ze i Judasz został zbawiony.

Chyba się trochę za daleko zagalopowałeś. Judasz był samobójcą, nie zapominaj o tym. Samobójstwo jest grzechem ciężkim i na pewno nie zapewnia zbawienia. Ewentualnie mógł znaleźć się w czyśćcu. Tego zresztą nikt nie wie, tym bardziej tego, jak wyglądały ostatnie chwile Judasza. To co działo się w jego sercu to sprawa między nim a Bogiem.

Nie zapominam o tym Offco,wiem, że popełnił bardzo ciężki grzech, ale czy w naszych czasach nie było takich ludzi, którzy popełnili taki ciężki grzech i oni takze nie mogli by być zbawieni? Czy tak jest?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-10-2005 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Tego nikt nie wie Tomaszu, czy samobójcy mogą być zbawieni czy nie. My sobie możemy tylko dyskutować i się zastanawiać. Jak jest naprawdę wie tylko Bóg i samobójca.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-10-2005 20:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Tak Offco, i możemy się takze za nich modlić, by mogli tego zbawienia dostąpić. Modlitwa za dusze czyśćcowe jest bardzo ważna dla nas. Ktoś może później modlić sie takze za nas, gdybyśmy tam trafili.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-10-2005 20:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
TOMASZ32 napisał(a):Myślę, ze i Judasz został zbawiony.


Ja tez mam taka nadzieje. W przeciwnym wypadku pieklo byloby takie naladowane, ze sam diabel mialby klopot. Milosierdzie Jezusa wyrywa z jego szponow dusze nawet w ostatniej sekundzie zycia. Pamietam jak kiedys ksiadz powiedzial nam ze nie mamy jako ludzie prawa do stwierdzenia, ze ktos zostal potepiony bo ostatnie slowo nalezy do Boga a On jest Milosierdziem wcielonym.


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
13-10-2005 07:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
I tak Płomyku powinno być, by człowiek mógł się nawet w ostatniej chwili zwrócić do Boga o miłosierdzie i by mógł tego miłosierdzia dostąpić.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
13-10-2005 07:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Nie zapominajmy że o Judaszu jest powiedziane że lepiej było by dla niego żeby się nigdy nie urodził. Nie moge powiedzieć że on i inni złoczyńcy nie mogą być zbawieni, ale moge z całą pewnością powiedzieć że piekło napewno nie jest puste jak głoszą to niektórzy wspułcześni teologowie.
13-10-2005 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
inkwizytor napisał(a):Nie zapominajmy że o Judaszu jest powiedziane że lepiej było by dla niego żeby się nigdy nie urodził.

Gdyby Pan przyszedl po mnie 10 lat temu to tez byloby lepiej dla mnie abym sie nigdy nie narodzila. Tylko Jego milosierdzie wyciagnelo mnie z bagna w ktorym sie znalazlam i otworzylo oczy na Jego piekno. Teraz kiedy patrze na swoje zycie to widze jakie te slowa sa prawdziwe. To nie bylo zycie tylko prawdziwe pieklo, bo bylo bez Boga. Martwa byla moja dusza a ja bylam zaslepiona aby zobaczyc gdzie sie znalazlam.


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
14-10-2005 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Dobrze, zauważyłem, że trochę odbiegliśmy od tematu Pasji, dlatego proponuję do niego powrócić.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-10-2005 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ja pamietam ostatnia scene, kiedy Jezus umarl i kropla spadla na ziemie. Diabel zostal pokonany i nikogo wokol niego nie bylo. Zostal kompletnie zmiazdzony sila Jezusa milosci.

Co sadzicie o tej scenie?.


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
14-10-2005 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Filmu nigdy całego nie oglądałem . Widziałem tylko jedną scenę - biczowanie Jezusa . Zrobiła na mnie wstrząsające wrażenie zważywszy na okoliczności gdzie ją widziałem a mianowicie w jakimś hipermarkeci puszczono ot tak sobie "Pasję" na całej ścianie telewizorów aby urozmaicić przedświąteczne zakupy (było to rok temu przed świętami Bożego Narodzenia )
ale najgorsze było to że nikt nie zwrócił na to uwagi nikogo wokół nie interesowało że to właśnie naszego Pana i Zbawiciela tak upokarzano bito , torturowano i opluwano nikt nawet się nie zatrzymał i przez chwilę pomyślał o tym :cry: choć na przeciwko stoiska kłębiła się masa ludzi no ale tam była przecież jakaś ważna promacja.
Dosłownie uciekłem z tego sklepu bo nie wytrzymałem o mało nie rozpłakałem się ze zgryzoty i żalu . Myślałem jak często ranimy Jezusa naszym zachowaniem jak często "biczujemy" go naszym głupim postępowaniem jak mało poświęcamy Jemu czasu jak inne rzeczy przesłaniają nam Jego miłość.
Nie chcę cię ranić Panie już nigdy - wybacz mi Jezu.

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
14-10-2005 20:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
Cichociemny napisał(a):Filmu nigdy całego nie oglądałem . Widziałem tylko jedną scenę - biczowanie Jezusa . Zrobiła na mnie wstrząsające wrażenie zważywszy na okoliczności gdzie ją widziałem a mianowicie w jakimś hipermarkeci puszczono ot tak sobie "Pasję" na całej ścianie telewizorów aby urozmaicić przedświąteczne zakupy (było to rok temu przed świętami Bożego Narodzenia )

O matko! :shock: #-o To już totalne przegięcie! Równocześnie bardzo wymowne... Biczowanie Chrystusa w hipermarkecie, wokół setki ludzi i nikt nie zwraca uwagi... A może nie chce?
No to mnie zbulwersowałeś. Po prostu piękne dopasowanie... Hipermarket i biczowany Jezus Chrystus wśród zakupów... :x Dla mnie szok, że w ogóle można było do czegoś takiego dopuścić.


plomyk napisał(a):Ja pamietam ostatnia scene, kiedy Jezus umarl i kropla spadla na ziemie. Diabel zostal pokonany i nikogo wokol niego nie bylo. Zostal kompletnie zmiazdzony sila Jezusa milosci.

Co sadzicie o tej scenie?.


Ja czytałam, że to łza Boga spadła z nieba.... Ta scena jest w momencie śmierci Jezusa, jeśli się nie mylę. Może Bóg zapłakał nad światem, może zapłakał nad własnym Synem...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-10-2005 23:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Cichociemny napisał(a):Filmu nigdy całego nie oglądałem . Widziałem tylko jedną scenę - biczowanie Jezusa . Zrobiła na mnie wstrząsające wrażenie zważywszy na okoliczności gdzie ją widziałem a mianowicie w jakimś hipermarkeci puszczono ot tak sobie "Pasję" na całej ścianie telewizorów aby urozmaicić przedświąteczne zakupy (było to rok temu przed świętami Bożego Narodzenia )
ale najgorsze było to że nikt nie zwrócił na to uwagi nikogo wokół nie interesowało że to właśnie naszego Pana i Zbawiciela tak upokarzano bito , torturowano i opluwano nikt nawet się nie zatrzymał i przez chwilę pomyślał o tym :cry: choć na przeciwko stoiska kłębiła się masa ludzi no ale tam była przecież jakaś ważna promacja.
Dosłownie uciekłem z tego sklepu bo nie wytrzymałem o mało nie rozpłakałem się ze zgryzoty i żalu . Myślałem jak często ranimy Jezusa naszym zachowaniem jak często "biczujemy" go naszym głupim postępowaniem jak mało poświęcamy Jemu czasu jak inne rzeczy przesłaniają nam Jego miłość.
Nie chcę cię ranić Panie już nigdy - wybacz mi Jezu.

To przynajmniej zareagowałes jak prawdziwy katolik i wierzący w Boga. Głupota ludzka nie zna granic. Gdy przeczytałem twój post, to przypomina mi się dyskusja, jacy to księża są źli. Gdy czyta się o takim zdarzeniu, to można zadać sobie pytanie: skąd się bierze taka głupota zwykłych ludzi? Sądzi się jakiegoś tam księdza, a co robią zwykli ludzie? I jest ich znacznie więcej, niż takich "złych księży", którzy upadną, ulegną pokusie.

Jak Offca słusznie stwierdziła: SZOK
Ja napiszę: TOTALNY SZOK

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-10-2005 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
TOMASZ32 napisał(a):To przynajmniej zareagowałes jak prawdziwy katolik i wierzący w Boga.

Tu chyba obraziłeś Cichociemnego, bo on katolikiem nie jest :-

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-10-2005 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Może nie? W końcu nie miałem niczego złego na myśli, ale jeśli tak to przepraszam cię Cichociemny. Twoje zachowanie oceniłem naprawdę pozytywnie, więc mam nadzieję, ze nie będziesz miał mi tego za złe?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-10-2005 23:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
No co wy Język przedwszystkim jesteśmy chrześcijanami - a o detale się nie obrażam. :wink:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
15-10-2005 12:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów