Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pasja (przeniesiony ze starego forum)
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Tak też myślałem, bo za co tu się gniewać,skoro nie było to jakieś zaplanowane a przypadkowe. No i jak to bardzo dobrze ująłes jesteśmy chrześcijanami. To nas wszystkich łączy w jedną rodzinę dzieci Bozych.
Dzięki Cichociemny

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-10-2005 16:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Viva załączyła właśnie "Pasje" jako dodatek do numeru 24/2006. Cena ok 15zł.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
04-12-2006 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
I tak bym jej nie oglądała - za bardzo przy niej płacze ;(
06-12-2006 19:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Płaczesz chyba z powodu obrazów jakie są tam ukazane, nie jest to przyjemny widok, tym bardziej, że był to ten, który był niewinny, był wolny od grzechu a został zabity jako najgorszy z najgorszych. TEN, KTÓRY PRZYSZEDŁ BY OFIAROWAĆ CZŁOWIEKOWI OGROMNY DAR : ŻYCIE WIECZNE.

Ja bardzo się cieszę, że ten film został nakręcony, nikt bowiem do tej pory nie nakręcil filmu, który przedstawiałby bardziej realne cierpienie Jezusa. I oglądając ten film człowiek powinien zdać sobie z tego sprawę, że sam przybił Jezusa do krzyża, sam, własnymi grzechami. Ale Jezus przebaczył każdemu. Tylko co z tego wynika? Nic. No, może tylko fakt, że nadal przybijamy go do krzyża grzeszac nadal i co gorsze, grzechy stają się coraz cięższe. Nad tym trzeba płakać bardziej niż nad samym filmem. Prawda jest bardzo przykra, ale niestety taka ona jest.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-12-2006 00:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
TOMASZ32, płacze nie tylko z powodu obrazów, ale tego że tak było naprawde i to wszystko cierpiał męczarnie dla człowieka Bóg, dopiero w tym filmie widać jaką cene poniósł Bóg by odkupić człowieka więc uważam tak jak ty, że dobrze, że nakręcono ten film.
08-12-2006 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
Pasja , bardzo dobrze nakręcony film. Warty obejrzenia, dla tych co są w miare silni Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-01-2007 00:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
rachel napisał(a):Pasja , bardzo dobrze nakręcony film. Warty obejrzenia, dla tych co są w miare silni
A ja zaczynam troszkę zmieniac zdanie. Na początek może tylko tyle: jest to wg mnie film jednorazowego użytku.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-01-2007 00:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Ks.Marek napisał(a):jest to wg mnie film jednorazowego użytku.
dla mnie wręcz odwrotnie. W trudnych momentach w wierze, włanczam właśnie ten film. Napewno nie chodzi o kwestwie czysto emocjonalną czy coś w tym stylu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-01-2007 00:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
rachel napisał(a):dla mnie wręcz odwrotnie. W chwilach trudnych momentów w wierze, włanczam właśnie ten film. Napewno nie chodzi o kwestwie czysto emocjonalną czy coś w tym stylu.
No cóż, o gustach sie nie dyskutuje, powiadają starożytni górale. Niemniej jednak, ja zdania na razie nie zmienie

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-01-2007 00:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
I starożytni mają 100% rację :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-01-2007 00:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
rachel napisał(a):I starożytni mają 100% rację
W tym konkretnym wypadku każdy z nas ma racje <swoją>

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-01-2007 00:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
No zapewne, jeżeli każdy wydaje własną subiektywną opinie po obejrzeniu konkretnego filmu , w typ przypadku jest to "Pasja" :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-01-2007 01:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
ja dopiero niedawno obejrzalam ten film. Wylam przy tym strasznie. Uwazam, ze nie bylam psychicznie przygotowana aby ten film ogladac. Smutny

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
29-01-2007 04:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
Oglądanie tego filmu to katharsis dla człowieka.
29-01-2007 12:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
to Ja :) napisał(a):Oglądanie tego filmu to katharsis dla człowieka.
Ja wiem czy zaraz "katharsis"...? Fakt, jest to najlepiej zrobiony film o Jezusie, ale nie przesadzałbym z "ochami i achami". Miejscami bezmyślna brutalność jaką epatuje dyskwalifikuje go jako film dla dzieci oraz ludzi o słabych nerwach, chwilami przypomina to "chrześcijański film gore", że tak sie głupio wyrażę. Przed soba mamy drugi już film Mela Gibsona "Apocalypto", który również jest oskarżany o epatowanie okrucieństwem. Płytkę z filmem mam, jeszcze nie oglądałem,ale z drugiej strony - krzyczy się "okrucieństwo, przemoc, krew"... Ale w sumie w czasach o których opowiadają filmy po prostu TAK BYŁO...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-01-2007 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów