Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ewangelizowanie na wakacjach - propozycje
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #1
Ewangelizowanie na wakacjach - propozycje
Zastanawiamy sięwłaśnie w naszej wspólnocie, co zaproponować naszy mszczególnei najnowszym młodym przyjaciołom na wakacje we wspólnocie. Wiele grup funkcyjnych zawiesza działalność na ten czas, ze względu na liczne wyjazdy.

Oto, co na razie uradziliśmy:

1) wyjazd weekendowy nad jezioro;
2) kółko gitarowe;
3) wyjcia na spacery i na wycieczki rowerowe;
4) konkurs scrabbleUśmiech
5) szkolenie głosu.

Jakieś pomysły ?? A moze też skorzystacie z juz podanych ??

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-06-2005 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
U nas w Wspólnocie na czas wakacji, a przynajmniej w lipcu nie będzie spotkań. Za dużo osób funkcyjnych wyjeżdża czy wychodzi na pielgrzymkę.
Z tego powodu powstała inicjatywa zorganizownia wyjazdu rowerowego dla tych co zostali w mieście. Wyjazd już 9 lipca.
A co będzie potem? Mam nadzieję, że na jednym wyjeździe się nie skończy. Przecież można zrobić sobie piknik, pojechać nad jezioro, zrobić ognisko...
Scrable to też fajny pomysł. Ja nie mam scrable, ale może jakiś turniej się u kogoś w domu zorganizuje, np. Super Monopoly :wink:
Wakacje to luźniejszy czas dla większości osób, więc trzeba go luźniej wykorzystać.
Np. moja grupa domowa w ostatni piątek spotkała się w... kawiarni/barze i przy soczkach i piwku dyskutowaliśmy ponad 3 godziny... o Bogu, wierze, kościele, itp. Jak widzicie tak też można. Nie koniecznie wciąż trzeba się tylko modlić i modlić.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
03-07-2005 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Akurat w piątek odbył się nasz turniej scrabble, do tego dołożyliśmy jeszcze "Miliard w rozumie", świetna okazja nie tylko do zabawy, ale także poznania, jak niektórzy reagują na porażkę, jak rozwija się współpraca itp.

W tym momencie planuję drobny wypad na obrzeża miasta w celu zorganizowania ogniska, byliśmy juz razem na koncercie, w kinie, nad jeziorem. Też nie ma spotkań grup funkcyjnych, ale są modlitewne, podzieliliśmy sie w diakonii modlitewnej prowadzenia spotkań kto kiedy jest w mieście i jakos sobie poradzimy przez wakacje.

Jak ktoś ma jeszzcze inne pomysły, to będę wdzięczna. Uśmiech Pozdro!!

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
03-07-2005 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ravenloff napisał(a):Wakacje to luźniejszy czas dla większości osób, więc trzeba go luźniej wykorzystać.
Np. moja grupa domowa w ostatni piątek spotkała się w... kawiarni/barze i przy soczkach i piwku dyskutowaliśmy ponad 3 godziny... o Bogu, wierze, kościele, itp. Jak widzicie tak też można. Nie koniecznie wciąż trzeba się tylko modlić i modlić.
Ale czy modlitwa jako spotkanie z Bogiem nie jest czsem najważniejszym "punktem programu" :?: :?: :?: I wedłóg mnie nie ma luźniejszego czasu... Spotkanie grupy to przede wszystkim modlitwa :!: :!: :!: W końcu to dla Niego się spotykamy... No chyba że ja mam jakieś wypaczone pojęcie co do spotkania w grupach...

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
04-07-2005 01:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
Jendo drugiego w ogóle nie wyklucza Ale organiując takie spotkania towarzyskie, a na marginesie to mamy zamiar popracowaćz naszymi "Młodymi:" m.in. nad nowymi dynamikami, plakatami itp, w formie zabawy ale korzyść będize Język , chcemy naszych młodych przyjaciół nauczyć, że ludzie wierzący są normalni, że z Bogiem to nie tylko modlitwa, ale i zabawa z Nim też jest dobra, po prostu całe życie, a wierzący to nie smutasy. Duży uśmiech

Poza tym takie zabawy i zajęcia lekko na luzie powodują zadzieżgnięcie sie nowych relacji, ludki nam ufają, otwierają się, możemy im wtedy bardzo pomóc, bo oni naprawdę szkają bliskości i pomocy.

Smaa mam q tej chwili kilkoro takic hpodopiecznych, których czas em podczas takjiej ewangelizacyjnej zabawy "Coś " (poprawniej: "Ktoś" Uśmiech natchnie", chcą się poradzić, wygadać itp.

A modlimy sieswojadrogą 8)

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-07-2005 09:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
My też się modlimy. Ale życie nie ogranicza się tylko do modlitwy.
A pisząc o tym "wypadzie" do baru, gdzie dyskutowaliśmy o sprawach wiary, chciałem tylko pokazać, że można tak spędzać czas. Nie koniecznie trzeba wychadząc do baru zamawiać 7 piw i się upijać. Można na trzeźwo wbrew przyjętemu schematowi podyskutować na całkiem poważne tematy. O to mi chodziło.
Poza tym taki wypad integruje ludzi i daje okazję do bliższego poznania.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
04-07-2005 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
ewangelizować mozna w kazdym miejscu, zgadzam sie tutaj z Ravim... wychiodzac grupa, np do baru czy klubu... ludzie znajac nas z innej strony, w sensie przynaleznosci do jakiejs wspolnoty, wlasnie w takich sytuacjach widza ze wcale przynaleznosc do wspolnoty ne ogranicza nas jedynie do spotkan modlitewnych, ze jestesmy ludzmi tak jak inni i nasze zycie to nie tylko sama modlitwa... (czesto ludzie maja wykrzywiony obraz ludzi ze wspolnoty: oni tylko sie modla i nic poza tym, ich zycie to tylko przesiadywanie w kosicele itp.)
takie spotkania to okazja do swiadczenia, ze mozna sie bawic kulturalnie, ze wszystko jest dla ludzi...

w olsztynie w ubuieglym roku przez okres wakacji w kazda niedziele na starowce byla "ewangelizacja uliczna" przygotowywana za kazdym razem przez inna wspolnote. to bylo tez ciekawe doswiadczenie, wyjscie do ludzi... poza tym sporo ludzi zatrzymywalo sie przy "naszej" scenie, sluchalo swiadectw... nawet osoby wczesniej zajete rozmowa w kawiarni zaczelo sluchac tego, co mowili oprowadzacy... a najpiekniejsze bylo zakonczenie, czyli wspolne uwielbienie... ludziez ulicy dolaczyli do nas, stalismy kreu... a w srodek tego kregu na czas modlitwy zlecialy do nas biale golebie.. a po modlitwie zaraz odlecialy... Uśmiech

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
05-07-2005 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
szkoda ze nie bedzie spotkan Odnowy w wakacje :cry: ja mam teraz czas akurat i moglabym przyjsc a nie.
05-07-2005 17:36
Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Majekla napisał(a):szkoda ze nie bedzie spotkan Odnowy w wakacje :cry: ja mam teraz czas akurat i moglabym przyjsc a nie.
Może spotkania bądą, ale jak już to dopiero w sierpniu.
Do tego czasu nie zapominajmy o Bogu i świadczmy Go tam gdzie będziemy. Bawmy się po katolicku, acz nie tylko z różańcem w ręku.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
06-07-2005 00:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Majekla napisał(a):szkoda ze nie bedzie spotkan Odnowy w wakacje ja mam teraz czas akurat i moglabym przyjsc a nie.

Spokojnie! Może będzie nawet za tydzień - w ten czwartek nie, ponieważ nie było ogłoszone na mszach. Chyba wszystko na to wskazuje, że nie ma przeszkód aby uwielbiać Boga i w wakacje! Jeszcze odpiszę gdy będe wiedział na bank!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
06-07-2005 08:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #11
 
o! swietnie by mi pasowalo wtedy Język
06-07-2005 14:08
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #12
 
Dziwne, u mnie są ciągle spotkania bez zmian. Pop rostu grupy funkcyjne się nie spotykają, ale modlitewne spotkania bez zmian.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-07-2005 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Tomek ptak napisał(a):Ale czy modlitwa jako spotkanie z Bogiem nie jest czsem najważniejszym "punktem programu" I wedłóg mnie nie ma luźniejszego czasu... Spotkanie grupy to przede wszystkim modlitwa W końcu to dla Niego się spotykamy... No chyba że ja mam jakieś wypaczone pojęcie co do spotkania w grupach...
Tomku ale tu chodziło chyba Krzyśkowi o co innego Oczko
Jestem z nim w grupie dzielenia a raczej byłem Oczko
I na spotkaniach nie ma bata aby pić alkohol.
Grupy dzielenia także mamy w domach a nie w barach.
Ale to o czym pisał Krzysiek choć mnie nie było wydaje mi sie, że było tak po prostu. Nie była to taka zwykła grupa domowa jak zwykle tylko takioe spotkanie znajomych.
06-07-2005 18:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
może mi ktoś wyjaśnić czym się różni ewngelizacja od indoktrynacji- gubię się...
15-08-2005 19:08
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Chociażby tym, że indoktrynacja jest wpajaniem ludziom jakichś ideologii, najczęściej stosuje się to w państwach totalitarnych lub w polityce, a ewangelizacja jest szerzeniem wśród ludzi Ewangelii - Dobrej Nowiny.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-08-2005 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów